(Vierde Jaargang.) IN». 141. A«. 1860. ALGEMEEN NIEUWS-, ABVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 7 JUNIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ItUITENLAN I). ENGELAND. Londen, 29 Mei. Zatardag 11. werden proeven genomen met Whitworths 80 ponders kanonnen en werden resulta ten verkregen, die met het Armstrongs kanon niet konden bereikt worden. De drijvende batterij Trvsty met haar 4J duim dik bekleedsel, nit het beste smeedijzer vervaardigd, diende lot mikpunt. Op een afstand van 200 ellen drong de 80 ponds puntige kogel door het ijzeren pantser, waarin hij een zuiver zeskantig gat boorde, en voorts door de zijden heen, zoodat het dek met splinters werd gevuld. FRANKRIJK. Parijs, 29 Mei. Generaal Elio is alhier aangekomen. Het is thans stellig, dat hij, de goedertierenheid van konin gin Isabella erkennende, van elke verdere deelneming aan eeue der koningin van Spanje, vijandige politiek afziet. DUITSCHLAND. Berlijn, 31 Mei. De J'olkszeituvg bevat de volgende curiense advertentie: nDe heeren dieven, die in den avond van 24 Mei, in de AlexandrinenstraatJ\p 71 op dc eerste verdieping hebben ingebroken, worden verzocht op te mer ken, dat zij een arm dienstmeisje haar sedert twee jaren op gespaard geld en goed ontnomen hebben. Het arme meisje is daardoor van alles beroofd; zij bezit niets meer, dan de kleederen, die zij aan heeft, en is der vertwijfeling nabij. Zouden nu ook dieven geen hartin het lijf hebben? Nadere informatiën omtrent het bedoelde meisje zijn aan het bureau der Folkszeitung te bekomen. Frankfort, 31 Mei. Het gerucht eencr zamenkomst van den koning van Zweden met den kouing van Denemar ken wint veld. BELGIË. Brussel, 30 Mei. De orkaan, die Maandag II. heeft ge- heerscht heeft hier mede vriiaanmcrkelijkc schade veroorzaakt. Zoo werd er o. a. in het Park alhier een aanzienlijk getal boomen ontworteld. SCHAKER COURANT. AXtBoiuiiraaïaHS Tti'n IIUi maaaian; Voor Schagen. J l.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Itrleren Franco. ia AiTiatMOTjaB Van een tot vijf regel»f 0 75. Iedere regel meerder015. Geboorte-, Huwelijk»- en Doodberiglen 0.50. De 35 cent» zegelregt niet medcgerekcnd. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. De Sedgemoor is zaturdag 11. met 230 laudverhuizers, meestal landbouwers en handwerkslieden, van Southampton naar de kaapkolonie vertrokken. Het schijnt thans zeker, dat de Great Eatiem den 9den Junij zijne reis naar New-York zal aanvaarden. 30 Mei. De tusschen de boxers Sayers en Heenan tot stand gekomen vrede wordt heden avond in het openbaar in dc Alhambra, een dpr grootste zalen van Londengeratifi ceerd. Onder pauken- en trompetgeschal zullen de beide boxers elkander de hand reiken en de eere-gordels in ont vangst nemen, welke door inschrijvingen zijn aangeschaft. Dit feest zal waarschijnlijk een ruim voordeel aan de kamp vechters opleveren daar de entree voor dit schouwspel be paald is op 2J shilling voor de bovenste galerij en op een guinje voor de stalles. De jongste, thans 13jarige zoon van Garibaldi ont vangt zijne opvoeding op het collegie te New—Brightonbij Liverpool. Krachtens een beslnit van het congres der Yereenigde Staten, ontvangt elk soldaat, die in 1814 aan den strijd tegen het Engelsche leger deelnam, 160 acres land. Thans hebben zich niet minder dan 27,000 grijsaards aangemeld, die in 1814 in den door de Amerikanen gewonnen slag bij Plattsburg streden, en hunne aanspraken met bewijsstukken gestaafd. Het merkwaardigste hiervan isdat in 1860 nog 27,000 man in leven zijn van het leger bij Plattsburg, dat in 1814 tijdens den veldslag slechts als 8000 man sterk werd opgegeven. 30 Mei. Onlangs zijn de lijken van een man en eene vrouw, beiden van jeugdigen leeftijd in de Seine gevonden; zij waren met eene shawl aan elkander verbonden. Deze zelfmoord gaat gepaard met de volgende omstandig heden: De heer X., koopman alhier, was sedert korten tijd gehuwd met eene jeugdige vrouwwaarvoor hij de grootste liefde koesterde. Hij had zijn jongeren bioeder, die in ar moedige omstandigheden wasbij zich in huis genomen. Vol vertrouwen, verdeelde hij zijne vriendschap en liefde tusschen echtgenoot en broeder, wiens weldoener hij was. Evenwel was er eene schuldige betrekking tusschen schoon broeder en schoonzuster ontstaanwaarvan hijzonder daar van iets vroeger te hebben ontdekteensklaps de volle zekerheid verkreeg, toen hij op zekeren dag zijne kamer binnentrad. De ongelukkige echtgenoot viel in zwijm neder, waarop de overspelige vrouw en haar medepligtige hem te bed legdenen dadelijk met medenemiog van eenig geld en bvouteriën het huis verlieten. Zij begaven zich naar eene herberg, in de nabijheid van liet eiland Saint-Deuis, doch, door wroeging gefolterd, vertoefden zij daar niet lang en eindigden hun leven door een zelfmoord. 31 Mei. De Pays bevat eene dépêche uit Napels van den 29sten, waarin wordt bevestigd, dat Garibaldi Palermo is binnengerukt en dat het bombardement der stad, door de forten en dc vloot, voortduurde. Princes Clotilde is naar Villegenis vertrokken om prins Jeröme te bezoeken, en zal daar voorloopig blijven, om haar schoonvader gedurende zijne ziekte op te passen. Uit Hong-Kong wordt gemelddat de berigten van Cochinchina zeer treurig zijn. Behalve te Saigon en in de omstreken dier stad, waar eene Fransche bezetting ligt, worden de Christenen in het geheele rijk zeer gruwelijk ver volgd. Tiero werd geheel opgegeven. De Anamatische Chris tenen werden gedoodverbannen en gemarteld. In tien maan den zijn meer dan 15 geestelijken den marteldood gestorven. De regering schijnt te hebben besloten, uit haat tegen de Franschen er. Spanjaardenalle Christenen te verdelgen, want, zóó is haar oordeel, zijn er geene Christenen meer, dan hebben de Franschen bij ons niets meer te zoeken, Op het platteland heerschteen hevige hongersnood. Te Clausthal is den 29sten Mei eene massa sneeuw, ter hoogte van eene hand, gevallen. 2 Junij. In de dezer dagen te Penig tert toongestelde groote menagerie van den lieer Kallenberg heeft het volgende ontzettende ongeluk plaats gehad. Terwijl eene kostschool- houderes met hare leerlingen de wezenlijke schoone dier- verzameliug bezigtigde, hoorde men plotseling een raauwen gil en werden ailen aanwezigen door schrik en ontzetting be vangen toen zij zagen, dat de leeuw het lieve kopje van een tienjarig meisje, dat het hok van het dier te digt was ge naderd, met beide klaauwen vasthield. Wel snelden de op passers terstond toe om het kind te helpendoch het dier maakte slechts eene klaauw los om den arm van een der te hulp gekomeu bedienden te verwonden. Eindelijk slaagde men er in het jeugdig slagtoffer te bevrijden, doch reeds had de leeuw de huid van het achterhoofd tot over de wenk- braauweu volkomen afgescheurd en, wat erger was, de her senpan van het arme kind met zijne klaauwen beleedigdom die nu met den vreeselijken buit in de kooi terug te trekken. Ondanks spoedig aangebragte geneeskundige hulp verviel het kind in een staat vau verdooving en bezweek den volgenden ochtend.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1