Brussel28 Junij. Voor eenige dagen koekteen werkman op de Voddenmarkt te Brugge, een oud zijden vest voor een kwart franc. Te huiskomende, wilde hij het aanpassen, toen hij cene buitengewone dikte in den kraag bemerkte; deuken de dat hem dit min of meer zou hinderen, sneed hij den kraag open, en tot zijne groote verwondering viel er een pak papier uit; dit bevatte eenige briefjes die voor den werkman wel onkennelijk waren, maar die hem toch geene gewone pa piertjes toeschenen. Hierop wendde hij zich tot een heer, aan wien hij het geval verhaalde en de briefjes toonde. En nu vernam de werkman tot zijne groote blijdschap, dat de brief jes Braziliaansche obligatiën waren, onder de vorige regering aangegaan, en eene waarde van omtrent 18,000 frs. uit maakten. De heer raadde hem nog aan, zich bij een wisse laar te begeven, om ze te verkoopen, die hem beloofd heeft inlichtingen omtrent den cours in te winnen, en alsdan met hem te onderhandelen. Men zegt nog, dat er waarschijnlijk een proces uit zal komen, want de voddenkoopman van wien de werkman het vest gekocht heeft, eisc'nt met kracht en geweld de helft van den gevonden schat. ITALIË. K 1 N N EIV L A N l>. Ouder den grond. BELGIË. Turijn, 24 Junij. Naar men verneemt, had een beruch te Napolitaansche bandiet op zich genomen, Garibaldi te vermoorden maar hij heeft den moed niet gehad zijne op- dragt te volvoeren. Bij Garibaldi gekomenbij wien hii ver zocht toegelaten te worden heeft hij belangrijke mededee- lin gen gedaan, Rome, 21 Junij. Pater Feletti, die zich beroemd heeft gemaakt in de zaak Mortarabevindt zich in het Dominica ner-klooster la Minerva. Hij is benoemd tot groot-prior van het klooster, tot schadeloos-stelling voor de zes maan den welke hij in de gevangenis van den dictator Farini heeft doorgebragt. Schagen, 4 Julij 1860. Het bankbillet groot f25. hetwelk in ons J\van 31 Mei jl. als verloren werd opgegeven is heden weder teregt ge komen en aau den afzender ter hand gesteld, door zijr.e ach teloosheid was instede van Alkmaar op het adres van den brief, Amsterdam gesteld en kon hij dus met geen mogelijk heid aan het adres bezorgd worden. Vrijdag jl. i3 J. v. d. M. oud 35 jaren, die aan de Valkoogerwiel aan het visschen was door een toeval waaraan hij lijdende was, overvallen en verdronken. EENE NOVELLE. Vervolg.) Eq wanneer ik u nu de bewijzen die tegen mij getuigen in handen geef, namelijk de brieven die ik aan den uitvinder van bet vergif geschreven heb, en welke ik tegen eenen hoogen prijs van hem terug gekocht heben u met zijuen naamdat is namelijk met dien van den eenigen persoon die van de zaak bewust isbekend maaken dan tot u zegBemin of dood mij, wat zult gij dan doen? De sterke vrouw wist zich te beheerscben, en zonder beven of verbleeken, reikte zij hem, vol bevalligheid, hare hand en fluisterde? „Ik zou u beminnen!" Vervolgens keerde zij zich even als een beschaamd kind, dat hare eerste liefdes bekentenis doet, van hem af, en ontvlood in eene zijkamer Malmont verwijderde zich, maar kwam na eenige oogenblikken terug en overhandigde aan de beheerscheres van zijn bart een klein kistje, dat een bruidsgeschenk bevatte, zoo als nog nimmer een meisje ontvangen had: het geheim over leven ea dood. Oliva las de verschrikkelijke brieven, en opende met eene vrolijke stoutmoedigheid bet vervloekte fleschje, hetwelk Mal mont zelfs niet zonder siddering aanraakte, en toen zij den volgen den dag in de kerk St. Eustatius met den markies van Malmont trouwde, was haar gelaat met het tevredenste glimlachje over- togeu. IIL De gasten waren zeer vrolijkdronken en verhieven de jong gehuwden, zoo lang zy tegenwoordig waren, tot in de wolken; zoodra zy zich echter verwijderd haddenveranderden de lof tuitingen in schimpredenen en bespottingen. Het eerst verliet Oliva de zaal, haar kamermeisje volgde om baar te verkleeden. Het duurde zeer lang, alvorens zij geheel gekleed w&$, Pe I Julij. Beien bid de underw.jier der jeugd A. de Aooij hel genoegen mei tijg griiotijo vyf-en-twintig jerige »chooldien»l■•ngeeteld onderwijierin drie gemeente te mogen herdenkenwele betreuren hetdel door hem daaraan geene meerdere bekendheid ia gegeven daar toch vele lijner vroegere leerlingen met ren trkvr genoegen hunne achooljaren en hunnen leermeester touden gedenken en den onderwijzer die de ecrate gronden tut ontwikkeling van deo me..ach heelt gelegd met dankbaarheid souden herdacht hebben. Lang mogen dan nog lijn leven en sijng ge zondheid gespaard blijven en bij immer voortgaan nuttige leden voor Schagena burgerij uit destelia jeugd aan te kweeken. Te Haarlem zal den 16den en 17den September eene landbouw-tentoonstelling gehouden worden, door de afdee- ling der llollan(kehe Maatschappij van landbouw aldaar. Te Eutjebroek, heelt zich dezer dagen een landman, genaamd Rood, die eerst driejaren met zijne vrouw gehuwd is gedurende eenig ongenoegen, dat hij met zijne vrouw had, aan haar vergrepen en haar met een mes onderscheidene won den in de zijde en aan het onderlijf toegebragt, van welke de daarbij gehaalde geneeskundigen eene wond voor doodelijk verklaardenofschoon men van den dood dier vrouw hier nog niets heeft vernomen. De justitiedie er spoedig bijgehaald werd, deed den schuldige naar Hoorn transporteren, doch tot nu toe is hij, nog niet tot bekentenis gekomen. 'sGravenhage, 27 Junij. Heden zijn aan het strand te Scheveningen door de artillerie proeven genomen met getrokken geschut. 1 Julij. Heden in den vroegen ochtend is alhier de eerste Vlaardingsche haring aangebragt, en het gewone ge schenk daarvan aan de leden der vorstelijke familiie aan geboden. Alkmaar26 Junij. De opbrengst van het gisteren avond door de zangvereeniging Eurythmia alhier gegeven concert, ten voordeele van de nagelaten betrekkingen van de door den jongsten storm verongelukte Scheveningsche visscherswas niettegendestaande het saizoenwaarin wij ons bevindeneene som van /'226. Hierbij mag nog wel vermeld worden, dat niet alleen de heer Walraven zijn concertzaal voor die gelegenheid gratis heeft afgestaan, maar dat ook het bestuur van genoemde vereeniging alle verdere kosten onderling heeft bestreden, zoodat degeheeleontvangst ten behoeve van de ongelukkige weduwen en weezen kan worden verstrekt. 29 Junij. Bij de herstemming van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaaltusschen de heeren Mr. P. Blv.ssé van Oud-Albas en Jhr. Mr. C. van Foreest, zijn uitgebragt862 stemmen op den heer Jhr. Mr. C. van Foreest, en 683 op den heer Mr. P. Blussé van Oud-Alblas. Derhalve herkozen Jhr. Mr. C. van Foreest. U lli Eli L IJ li S TIM) Overleden: 29 Junij. J. van der Meer o. 35 j.; 30 Ju- jonge vrouw, zeiden de gastenwil waarschijnlijk in haar bruids nachttoilet zeer bekoorlijk wezen. De markies is een zeer ge lukkig man! Vijfmaal reeds had hij aan de kamerdeur van zijoe bruid geklopt en telkens geen antwoord bekomenhij moest nog eenigen tijd wachten. Toen Oliva eindelijk gekleed was,zeide zij tot haar kamermeisje: Heb thans medelijdenJeannette, en laat den markies binnen; zoo mij dezen nacht eeu ongeluk mogt overkomendat gebeuren kan, zoo neem dan dezen sleutel, open daarmede mijne schrijf tafel en druk op de eerste letters van den uaam des makers; gij zult alsdan in een verborgen vak een verzegeld paket vinden, hetwelk gij onmiddelijk aan den directeur van policie moet ter hand stellen. Thans kunt gij beên gaan. Jeannette ontfermde zich en ontsloot de kamer; Oliva's hart sloeg hoorbaarzij geleek eene tooveresdie geesten bezweert en voor de verschijning derzelve vreest. De deur ging open en dronken van liefde en hartstogt vloog de markies de kamer binnen; doch naauwelijks had hij eene schrede voorwaarts gedaan, of bij bleef van schrik verstijfd staan. Wat zag hij dan? Wat gebeurde er, dat door den aanblik van zijne bruidskamer zijn bloed deed verstijven Het was geene bruidskamermaar een grafgewelf. De muren waren met wit en zwart behangen; in het midden van den zolder hing eene lamp, die een zeer flaauw groenachtig licht verspreidde; aan het hoofdeinde van het ledikant stond eene met zwart overtrokkeue doodkist, waarvan het deksel open en het doodkleed omgeslagen waseven als of er zooeven iemand uit opgestaan was. Dit was de uitstekende uitrusting van de kamer. Bovendien bevond zich in eenen donkeren hoek van eene al- coof eene witte tafel, met een doodshoofd er op, waarvoor ge knield lag eene vrouw in witte kleeding versierd met zwarte linten in eene biddende houding; op hare borst hing aan eene snoer van zwarte koralen een krusifixen in de lange zwarte haar lokken, die om haar hoofd hingen, waren groene mirten en witts

Schager Courant | 1860 | | pagina 2