Frankfort, 4 Juiij. Uit Messina wordt van den 25slen Julij het volgende gemeld: BELGIË. Brussel, 4 Julij. Heden ten Ij ure is te Antwerpen een geweldige brand uitgebarsten in het gebouw, gebezigd door de gilde, genaamd Zilveren hoek natie, gelegen tusschen de Malkeniersnatie en het marine-magazijn, in de Rue des Ser- ments, achter het stadhuis, ten 2f ure is het gebouw inge stort en hoopte men het vuur meester te worden, ofschoon er nog een zoo dikke rook opsteeg, dat men genoemde straal niet kon voorbijgaan. Een persoon heeft, zware wonden be komen. Men gelooft, dat het huis en de daarin bewaarde koopwaren verzekerd waren. g»> 1 iN N E IN L A r\ I). Schagen, 11 Julij 1860. r th. aan een gezelschap kunstrijders verkoel0. Door het be stuur werd echter hiertegen opgekomen en u'eze afschuwelij ke verkoop vernietigd. De insubordinatie is tot den hoogsten trap geklommen; de soldaten houden het voor voordeeliger naar Garibaldi over te loopen en de officieren geven het voorbeeld daartoe; zeven tien hunner hebben Messina verlaten en hebben de voorpos ten van de Garibaldische troepen bereikt: twee onderofficie ren waren minder gelukkig; zij zijn achterhaald en gefusil leerd. De nachtdienst wordt streng waargenomen; alle poorten worden streng bewaakt." Men verneemt, dat de te Leeuwarden afgebrande ka- serne door het rijk weder zal worden opgebouwd. LI. Woensdag is er in het gesticht Meer-en-Berg ten concert gegeven, door de welwillendheid van de heeren C. E. Appy, violoncellist, en Richard Hol, Hollandsche"pianist, die, op nitnoodiging van den directeur van bovengenoemd gesticht, gaarne hunne uitstekende talenten wilden dienst baar maken tot nut en genoegen van hunne ongelukkige medemenschen. Ruim 180 lijders van het gesticht woonden dit concert bij en gaven de levendigste blijken van hunne dankbaarheid voor het genot, hun dien avond bereid. Men deelt het volgende mede: Een nieuw geprojecteer de watermolen trok op de laatste expositie van landbouw te Parijs veler aandacht. Die molen heeft ten doel het uitmalen van water uit polders, plassen of afgedamde kolken, en kan het water ter hoogte van 5 Ned. ellen opvoeren, met betrek kelijk gering drijfvermogen, waartoe 4 6 6 man per dag vol doende is; zonder groote inspanning worden met deze ma chine 750 kubieke metres water in een uur opgeworpen, bedienden, in de aangrenzende kamer, niet vernemen, alleen werden zij gewaar dat hij somtijds door de zonderlingste spookgestalten verontrust werd en dan gelijk een vertrapte worm voor O 1 i v a op en neder kroop. Alzoo waren de wittebroodsweken van den markies van Ma 1 m o n t! Binnen een half jaar tijds was de markies van een groot sterk mensch een gebukt ziekelijk man gewordenliep met doffe blikken langs de straten, werd vroom, en bezocht de kerken, waar hij niet zelden door zijne bedienden in onmagt voor het krusifix gevonden werddat hij met beide handen krampachtig omvat hield. De wonderbare O 1 i v a scheen heer en meester over de toevallen van den markies te zijn, en zich ten doel gesteld te hebbenbaren man geheel ongelukkig te maken. Allengs kwamen omtreut den markies de zonderlingste ge ruchten in omlooponder anderendat bij des nachts zijne bedienden op straat zondom te gaan zien of er geene vrouw was, die naar hem zocht, en ten einde die nachtwandelingen niet te dikwijls te moeten herhalen, beschreven zij slechts de eerste de beste persoon die hen in de gedachten kwamen waarop de markies alsdan rustig werd. Gebeurde het echter dat men een beeld opataf, dat zijnen geest niet bezig hield, scheen hij geene enkele minuut rust te hebben. Op zekeren dag beschreef Oliva's kamenier aan de bedienden een vrouwelijk persoon, met bevel, wanneer de markies inden volgenden nacht weder vraagde of iemand op hem wachttezij hem deze persoon zouden uitduiden. Dit gebeurde, waardoor de markies zoo zeer buiten zich zeiven geraaktedat zoo zijne bedienden hem zulks niet verhinderd haddenhij zich onmid- delijk eenen kogel door het hoofd zou hebben gejaagd. Een ander maal verzocht hij vriendelijk dat een werkman naar Issodune zou gaanom in het familiegraf van Malmont een doode die in eenen hoek van den grafkelder lagop te Demen en weder in hare doodkist te leggen en het deksel er vast op te spijkeren, de werkman, die geloofde met eenen krankzinnige te doen te hebbenverliet hem zonder antwooi d te geven. waardoor alzoo ccn belangrijk voordcel en besparing van arbeidsloonen in vergelijking tot de gewone tonmolens ver kregen worden; genoemde machines zijn tevens zeer billijk in prijs. Des vereischt wordende, kunnen zij tot opvoering van wa ter boven de 5 Ned. ellen tot de verlangd wordende hoogte even doelmatig vervaardigd worden. IN aar wij vernemen heeft <lede gchccle wereld door bekende gezondheidsapostel E. BJiihner plan ook io Haarlem ecnige voorlezin gen te houden over de toepassing van zijn stelsel. De heer Mahner beweert dat zijn stelsel, de prot Hijgieine, de wedergevondene overoude kunst der patriarchen is, om in den loop van het geheele leven niet ziek te woiden en daarbij den boogeu ouderdom vao circa 200 jaren te bereiken. Het gewone voedsel vau den heer Mahner bestaat uil brood, melk, vruchten eu water, gekookte spijzen gebruikte hij zelden, tabak rooken doet hij nimmer, evenmin gebruikt hij sterke dranken, doch hij verzuimt niet zich dagelijks te baden. Het volgende deed hij voor eenigen lijd van zich zeggen: De zoogenaamde grijze pelgrim, de bereisde natuurgeleerde die gedurende een menscheuleel'tijd niet in de studeerkamer, maar ouder de volken der aarde eu in de verhevene schepping van den onvolprezen God naar wijsheid gezocht heeft, zal biunen kort tot wederoprigling van het verzwakte en outzenuwde, gedrukte en gebukt gaaude meuschelijke geslacht vau deze dagen openbare voor dragten houden over <1 e door h m weder gevondene en in hare oorspronkelijke echtheid door duizenden op zijn eigen ligchaam ge maakte proeven herstelde prot-hijgieine dat is de verhevene we tenschap van de oorspronkelijke gezondheid der menscheu en de groote kunst der grijze oudheid, de voll.omene oorspronkelijke ge zondheid geheel vrij van ziekten gedurende 200 jaren te behou den, en alzoo het leven op groote schaal te genieten, iu hare heilrijke toepassing op het tegenwoordige raenschelijke geslacht, dat een zoo kort en door 6000 verschillende ziekten en gebreken verbitterd leven leidt. Daaruit kan ieder mensch groot geluk putten, en zijn leven tot 90 a 100 jaren en langer rekken. De grijze pelgrim zelf heeft gedurende een menschenleeflijd aan zijn eigen ligchaam de verbazendstc gezondheidsproeven iu den tijd der cholera en bi; andere gelegenheden bewerkstelligd. Sints meer dau 33 jaren zwemt hij des winters dagelijks in de rivieren of iu zee tusschen de Ijsschotsenzonder in 't minste koud te worden, en kan 3 tot 4 weken waaromtrent authentieke bewijzen be staan bij geregelde verrigting zijner dagelijksche werkzaamheden eu met zeer goede gezondheidalle voedsel [behalve een weinig frisch water] ontberen alleen met verlies in zwaarte van 40 tot 50 pond [tolgewigt.] Zoo en nog geheel anders was de oorspronke lijke natuur der menschen eu wat is zij heden geworden De gansche raenschheid voornamelijk het jongere geslachtkan uit de merkwaardige mededeelingen en groote openbaringen vau deu giijzen pelgrim het grootste voordeel voor waar levensgeluk trek ken. Volg daarom iu alles zijne stem Waarschijnlijk komt nooit weder in uw land de grijze Pelgrim. Wij twijfelen niet of de lezingen van den heer Mëhner worden verlangend te gemoel gezien, zij zullen zeker belangrijk ziju al wa» hel alleeo om het zonderlingeden krachtigen ouden man zijn stelsel met vuur te hooren verdedigen kan niet anders dan indruk wekkend zijn. In de zitting der Prov. Staten van Noord-Holland op 5 dezer is op het verzoek van het Polderbestuur van Schagen tot verhooging van de verleende subsidie, ten be- Op zekeren avond gebeurde het, dat hij in zijne kamer ko mende, aan den muur een portret ontwaarde, op welk gezigt hij met een' vreesselijken gil achteruit sprong, de deur achter zich toesloeg, de trappeu afstormde en als een' waanzinnige voortliep. 11 at hem zoo zeer verschriktewas het portret zijner eerste vrouwhetwelk O 1 i v a had doen schilderen en in zijne kamer ophangen. De markies liep regelregt naar de Seine, doch daar gekomen verloor hij den moed om zich het leven te benemen en rade loos staarde hij op de golven. Nadat hij alzoo een geruimen tijd aan den oever gestaan had, scheen hij eindelijk een besluit genomen te hebben, riep om een fiaker en beval den koetsier hem, naar den directeur van policie te brengen. Bij deo directeur aangekomenvertelde hij zonder eenige inleiding, dat hij zijne eerste vrouw vermoord had en hij zich nu aan het geregt kwam overleveren, daar zijne geest zoo zeer door het bewustzijn aan deze misdaad gekweld was, dat hij veel liever wilde sterven dan langer in zulk eenen vrees selijken angst levendoch zijne bekentenis was met zulke ge heimzinnige visioenen en geestverschijningen doormengt, dat de directeur, die eeu bekende van den markies en met de bijzon derheden van Malmont, sedert zijn tweede huwelijk bekend wasniet gelooven kon met eenen misdadiger te doeu te heb ben en dacht dat de markies niet wel bij het hoofd was. Malmont ziende dat de directeur van policie, geen geloof aan zijne woorden hechtte zeide hem, dat de bewijzen: het vergif met den naam des vervaardigers en de beschrijving tot in de kleinste bijzonderheden omtreut de vergiftiging in handen van zijne vrouw berusttendat hij haar die stukken op zekeren dag als een bewijs van zijne grenzelooze liefde overhandigd had en zij niet zou weigeren dezelve aan den directeur af te geven, daar zijne gemalin zijne ergste vijandin was. De directeur schreef hierop een' brief aan Oliva, waarin hij haar verzocht bij hem te willen komen, vervolgens nam hij Malmont onder den arm en zeidedat hij hem in eene, aan zijnen stand en rang voegende gevangenis zoude doen brengen. (/fordt vervolgd.)

Schager Courant | 1860 | | pagina 3