Weenen 16 Julij. Pateen blind mensch voor zijn dood nog weder zien kan, als ware het om afscheid te nemen van de wereld en van de zintuigen is geen sprookje, gelijk het vol gende berigt nit Brunn dd. 7 Julij bewijst. De nlgemeene deelneming in den dood van den majoor Meichelbeckdie bij Solferino van zijn gezigt beroofd werd, wordt verhoogd doorliet volgende feit. Den 24 Junij,den verjaardag van den slag van Solferfno, was hij den geheelen dag verdiept in herinneringen aan de gebeurtenis, die hem het licht zijr.er oogen had ontnomen en waarbij hij ten slotte werd verwond. Drie dagen voor zijn dood zag hij plotseling. Zijne liefderijke zuster, die hem met zeldzame trouw verpleegde, schrikte van blijdschap, toen hij de schaar in hare hand zag. Na het herkrijgen van zijn gezicht, werd hij echter zwakker en stierf den 3<len Julij. Brussel, 19 Julij. Ten gevolge van de aanneming van het wetsontwerp tot afschaffing der gemepnte-accijnsen, is men hier reeds begonnen met het afbreken der tot dus ver bestaan hebben barrières waarmede ten spoedigste moet Ouder den grond. ITALIË- Turijn, 17 Julij. Het bestuur van het observatorium op den Vesuvius, heeft mededeelingen gedaan van een toestel, waardoor aardschokken zich door eeue galvanische ketting zeiven aankondigen en beschrijven. AMERIKA. New-York, 18 Julij. De Asia i9 te Liverpool aangeko men met berigten nit New-York van 4 Julij. De GreaU Eas/ern is voor bezoekers ter bezigtiging gesteld tegen een entree van een dollar. Den oden werd zij door 1500 personen bezocht. De 84ste verjaardag van de Amerikaansche on afhankelijkheid werd te New-York met buitengewone geest drift gevierd. Mevrouw Emily Znlavsky Kossnth, zuster van den ex-dictator van Hongarije, is te Brooklijn den 29sten Jnnij overleden. Schagen, 25 Julij 1860. Marseille zijn aangekomen, hebben de hulp van den Engel- schen consul aldaar ingeroepen. Deze heeft echter geantwoord, dat zij door dienst te nemen bij eene vreemde mogendheid, hunne nationaliteit hadden verloren en hij dus niets voor hen kon doen. Zij verkeerde thans in de grootste ellende, en er i3 sprake van lren naar Afrika over te brengen. 20 Julij. Men verzekert, dat de keizerlijke regering het plan heeftAbd-el-Kadcr tot pacha van Syrië te be noemen. DUITSCHLAND. Berlijn, 17 Julij. Deprocessiën te Aken lokken voortdu rend eene zeer talrijke volksmenigte derwaarts. Als eene bij zonderheid wordt van daar gemeld datterwijl bij die ge legenheid een politie-agent bezig was onder het gedrang een zakkenroller op te sporen, hem zeiven zijn horologie met ketting werd ontfutseld. 18 Julij. Uit St. Petersburg wordt gemeld dat de uit Turkije ontvangen berigten allerdroevigst zijn. In het noordelijk en noordoostelijk gedeelte van Bosnië zijn meer dan 3000 christenen in kerkers geworpenterwijl er te Sarajewo alleen 1706 achter de grendels zitten. Eiken ochtend zien de inwoners, hoe de Turken uit de gevangenissen, met «abels doodgehouwen Christenen, in bet kanaal werpen. BELGIË- EENE NOVELLE. Vervolg Terwijl de verschrikte oppassers bezig waren, de in onmagt gevallene vrouwen en razend gewordene gekken te verzorgen, nam Malmont de gelegenheid waar, om over den drie vademen boegen muur van het gesticht te springenhet geen hem zonder eicb te bezeeren gelukte-, waarop hij vlugtte zonder met zich zeiven eens te zijn over den weg dien hij zou volgen. Na een oogenblik beraadbesloot hij de rigting van den storm te moeten volgendaar deze zijn natuurlijke bevrijder en weg wijzer zou zijn, en hij zeer goed begreep, dat hem alsdan nie mand zou vervolgen. De hagel sloeg tegen het onthloote hoofd van den vlugteling, de wind verscheurde zijne kleederen, de bliksem sloeg eenige schreden voor hem in den grond en de donder woedde met vernieuwde hevigheid voortdoch de vlug- teling gaf om dit alles nitts; hy liep waar de wind en de vallende hagel hem heen dreef, zoo lang voort, tot hij van vermoeidheid nederviel, en rustte eenige oogenblikken nit, om daarna zijnen togt op nienw te vervolgen. Na verloop van ongeveer twee nren, begon de storm te bedaren. Malmont had inmiddels een nagenoeg twee uren van Parijs verwijderd boscbje bereikthetwelke door den wind geheel verwoest en met omver gewaaide boomen als bezaaid lag, op deze plaats besloot hij den nacht door te brengen. Rondom hem was alles digt bewassen en hij kon alzoo verzekerd zijn, dat niemand hem hier zon bespieden. Onder eenen ontwortelden lindeuboom, die met zijne lakken eene geheele rij schoone tarnsstruiken verdrukte, vond hij eene veilige en donkere schuilplaatshij veegde den hagel weg, en lag zich ineengedoken op den grond neder. Het werd van lieverlede donkerder, van minuut tot minunt schoten echter bliksemstralen door den zwaar bewolkten hemel en verlichten voor eenige oogenblikken de omstrekenhetgecne voor iemand die zoo als Malmont den weg zocht, voldoende was. Gedurende twee uren lang bleef hij daar ter plaatse het plan beramende, voor zijn' verderen togt. Vervolgens begaf hij zich weder op weg en liep liep tot aan den morgenterwijl de bliksem hem den geheelen nacht den weg verlichtte en hy worden voortgegaan. li I N N E i\ L I). J1. Zondag is een tilburij waarin twee jongelieden zaten, die naar eene naburige kermis zouden gaan, door het schrik ken van het paard boven af van de steenen pijp alhier, te water geraakt, doch door spoedig aangebragte hulp zijn zij echter gelukkig gered. Z. Exc. de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft ter kennis gebragt van den commissaris der provincie Noord-Hol landdat door directeuren der Nederlandsche maatschappij ter bevordering van nijverheidin de maand Julij 1861, te Haarlem worden geopend, eene algetneene nationale tentoonstelling van nijverheid. De voorwerpen daartoe zullen in de maand Junij van genoemd jaar moeten worden ingezonden. Aan de gemeentebesturen is eene uit noodiging gezonden, om de industriëlen tot medewerkingen deelneming op te wekkenopdat ook deze tentoonstelling ter bevordering onzer nijverheid moge dienen. In den nacht van 13 op 14 dezer is van het station van den Rijnspoorweg te Arnhem een koffer gestolen, welke later opengebroken in eene weide nabij die stad is ter ugge- vonder. en waaruit vermist zijn een gouden dames-garnituur, bestaande uit broche, armband, jarretière en oorknoppen, allen voorzien van licht geel gouden bladeren en paarsche steenen, een gonden armband met blaauw geëmailleerde voor geene ontmoeting behoefde te vreezenhij verborg zich toen onder eene brugen bleef daar den geheelen dag door brengen zonder een oogenblik zijne schuilplaats te verlaten. De duisternis weder ingevallen zynde, zette hij zijnen weg voort, verliet zijne tot hiertoe gevolgde rigting en wendde zich naar het zuiden. Na verloop van eenige oogenblikken had hij die treurige en woeste streek verlaten en kwam hij in een groen boschdat grootendeels uit nooten- en kastanje-boomen bestond. Daar hield hij eindelijk zijn' maaltijd, de vruchten waren, wel is waar, nog niet half rijp, maar de honger maakte ze smakelijk ten overvloede vulde hij zijue zakkenwant wie weet, dacht hij bij zich zeiven of ik morgen nog wel eene gedekte tafel vind. Des nachts voortgaande en over dag zich in ecnen hooiberg verschuilende vervolgde Malmont zijnen togttot dat hij in den laatsten nacht het oogmerk van zijne reis bereikte, en des morgens vroeg, op het kerkhof te Issodune aankwam. Eindelijk stond hij voor het graf, waarin hij zijne eerste vrouw had laten begraven 1 Hier ben ik nu, nachtelijk spook, riep hij; tot heden bezocht gij mij, thans ben ik tot u gekomen. Wacht nog één nacht tot aaustaandeu middernacht, dan k"m ik met u praten. Dus wacht nog zoo lang. Malmont wist, dat voor het graf eene oude, Romeinsche sarkophaag stond, dat aan den eenen hoek de steenen zoo af- gebrokeld warendat men er zeer gemakkelijk inkomen en zich voor de blikken der menschen verbergen kon. Hij deed zulks en was voornemens den nacht af te wachten, daarna in het graf af te klimmen, de uit hare kist gekloramene doode weder daarin te leggenen vervolgens zich zeiven om het leven te brengen. Toen de zon opkwam, kon Mahnont door eene smalle opening zienhoe de daauwdroppeleu de grashalmen bedektende wilde rozen zich van lieverlede openden, hoe de bijen gonzend van bloem tot bloem vlogen en hij koesterde geen' anderen weuscb, dan dat deze afschuwelijke zonneschijn voor den gezegenden donkeren nacht mogt wyken. Het was Zondag, en de stadbewoners hadden de gewoonte zulke dagenzoo veel mogelijk in de vrije natuur door te bren gen; in de tninen te wandelen en wanneer de zonnestralen te brandend waren in de schaduw der boomen, op het kerkhof, beschutting te zoeken.

Schager Courant | 1860 | | pagina 2