Schagerbrug, 17 Julij. Jl. Dingsdag zijn alhier twee kinderen die al spelende langs de Egalementsloot liepen, in het water gevallen en door spoedig aangebragte hulp vau eenen wissen dood gered. Kampen, 20 Julij. De bij herhaling met de in den Hollandschen duiker aangebragte nieuwe klok genomene proe ven hebben uitermate aan de verwachting beantwoord, de op dek geplaatste stoommachine, ter vervanging van het vroeger gebezigde windas werkt uitmuntend. Het schip is heden ochtend naar zijne bestemming Terschelling vertrok ken alwaar met het nieuwe werktuig weldra de visscherij op de Lutine zal worden voortgezet. Leiden, 21 Julij. Gedurende de aanstaande kermis alhier zal aan het publiek ook de gelegenheid aangeboden worden, om het model te bezigtigen eener groote Engelsche kolenmijn. Genoemd model is vervaardigd door Louis van Nes, die een groot deel zijns levens te midden der mijnwerkers doorbragt. Dit kunststuk wordt door stoomkracht in beweging gebragt. Het moetnaar hetgeen wij daaromtrent vernomen hebben, in naanwkeurigheid niets te wenschen overlaten en den aan schouwer van de werkzaamheden in de mijnen en van het zoo moeitevol leven der mijnwerkers eeu zeer juist denkbeeld doen opvatten. BUBGEBLIJIiE ST IM) K AWTOKfiEREGT Zijpeveroordeeld wegens liet verrigten van openbaren ar" beid op Zondag boete f 2 of één dag gevangenis en in de kosten. 3. J. Z., te Warmenhuizenbeschuldigd terzake van het voorhanden hebben in zijnen winkel van een houten afgeschafte lengtemaat, vrijgesproken. 4. J. H., te Wie- ringen veroordeeld wegens het nadeel toebrengen aan een zeedijk van den polder Waard en Groet, boete f25.— en ge vangenzetting van een dag en in de kosten,5. J. W.te Warmenhuizenveroordeeld wegens het voorhanden hebben in zijne werkplaats van onherijkt gewigt, boete f 10.- en in de kostenmet last tot teruggave van het in beslag geno men gewigt li E U B S T IJ 1) I iV G E Ri Amsterdam, 24 Julij. W. S. 2J pCt. 63J3 pCt. 76J. Ruslandoude 5 pCt. 102J; 1829 5 pCt. 100*. Oostenrijk, Metaliek, 5 pCt. 51; idem A. 74J. Spanje, thans IJ pCt. 39J 3 pCt. 48J binnl. 48J. Portugal, 3 pCt. 42J. Londen, Wisselkoers zigt, /ll.70 2 m. 1162J Parijs, ii 55]f bb^. Hamburg, u u 35| Bordeaux, 15 dagen u 555 n 55 Purmerende, 24 Julij. Aangevoerd 107 Runderen; 14 Paarden; 74 vette Varkeus 40 a 46 Cts. per Ned. ffi; 15 magere Varkens f 13 «17; 130 Biggen f 5.50 a 7.50128 vette Kalveren 55 75 Cts. per Ned. ffi; 41 nuchtere Kal veren f 5 14, 826 Schapen en Lammeren; Kaas. Aangev. 239 stapels Kleine en 8 Middelb. Hoogste markt: Graskaas: Kleine f 28Boter 97| a f 1.10 per Ned. ffi"; een paar par tijtjes f 1.15; K:p-Eijeren f2.50; Eend-Eijeren f2.80 per 100. bladereneen dito broche met dito dito; een effen gouden geschakelde armbandvoorzien van eene chaïne de sureté; een bloedkralen kettingje, waaraan een juweelen kruis, twee jnweelen oorknoppen en voorts eeu groot aantal heeren- en dames kleedingstukken. Texel, 17 Julij. De duikers, die op het wrak der Luti- ne werkzaam waren, zijn thans bezig op het wrak van het door den Pinkster storm op de Eijerlandsche gronden ge strande stoomschip Ilarburg. Zaturdag hebben zij van de lading boven gebrast 419 schuitjes zink, tot een vermoede lijk bedrag van 6000 kilo; van een der duikers wordt verze kerd dat hij bij die gelegenheid 5 uren onder water zou zijn geweest. Niets. Zitting van 19 Julij 1860. 1. A. S., te Zjpe, beschuldigd ter zake van het vervoeren van eijeren van waterwild, viijgesproken.2. K. M., te Malinont's schuilplaats werd steeds van menschen omringd op geringen afstand van hem af onderhield zich eenen troep jonge lingen met het kaatsspelhonderden van menschen bleven voor het graf staan en lazen het gouden opschrift van den grafkelder. Menigeen las dit echter zoo slechtdat Malmont hem dit gaarne had willen verbeteren. Het werd intusschen middag, en begon rustiger te worden, het bijengebrom werd minder en Malmont geraakte in diepen slaap. Hij had reeds verscheidene uren geslapentoeu hij op eenmaal gewekt werddoor iets dat hem nog veel wonderbaarlijke' voor kwam, dan de droom die hij zooeven gehad had. Hij was namelijk gewekt door eene hem welbekende stem, die zijn binnenste tot ijs deed verstijvenhet was de stem van zijne gestorvene vrouwdoch niet de holle klank die uit het graf knam, maar een vrolijk en lasrchend geluid, onschuldig schertsende met kinderlijke vragen en naïve aanmerkiugen. Malmont drukte zijne oogen voor eene spleet in de sarkophaag, en zag haar voor zich staan met hetzelfde gelaat en dezelfde ge stalte, zoo als hij haar begraven had. De vrouw, die hij vergiftigd had stond voor hem in het heldere daglichthij zag haar met opene ooge.uhet was alzoo geen droom. Het was echter niet geheel hetzelfde wezen; hij had een treu rig en bleek schepsel begraven, en thans zag hij, eene vrolijke, bloeijende vrouw voor zich, wier oogen van geluk en vreug e blonken; en dit laat zich ligtelijk verklaren, naast haar stond een schoone, jongeman, die hare hand in de zijne hield, en baar vo befde en teederheid aanzag. De dame liep naar den grafkelder en las hardop dit opschrift: „Hier ligt Amalie Lizardin, de onvergetelijke gade van den markies van Malmont.de onvertroostbare echtgenoot verloor in haar zijn geluken hij heeft geen harttlijker wensch, dan een maal te mogen rusteu aan de zijde van haardie zijne vreug e met zich in het graf heeft genomen." De jonge vrouw vond dit grafschrift zoo kluchtigdat zij zie tiet onthouden kon hardop daarover te lagchen. Lach niet Charlottezeide de jonge manterwijl hij haar van Toor het graf wegtrok. Malmont dacht toen ik heb mij vergist, deze vrouw heet Char lotte en niet Amalie. 1 1 -i Metal. Coupons f 22.82 1/ A B UT li in11 G T EX Schagen, 19 Juli) 1SGO. Aangevoerd vette Gelde Koeijen f 217 a 255, of 65 a 70 c. per Ned. ffi; Kalf Koeijen f150 «152; Vaarsen f90 «100; nuchtere Kalveren f5 a 7; magere Schapen f 10 13; vette schapen f 18 26; Engelsche rammen f40; Lammeren f7 «11; Bokken geiten f2 «3,50; magere Varkens f 9 13; Biggen f3 6; Kippen 50 75 et.; Duiven 20 75 ct.; Boter per kop 72 J of 96 c. per Ned. ffi.; Kaas 25 45 c. per Ned. ffi.; Kip-Eijeren f 2,20; Eend- Eijeren f 2,60. Charlotte omhelsde Iagchend den jongen man en zeide: Maar waarom, lieve! noemt gij mij, wanneer wij alleen zijn, ook Charlotte? Omdat ik dit gewoon ben. Wat zijt gij toch onvoorzigtig! Malmont luisterde met alle aandacht. Charlotte trok baren echtvriend naar de, op het graf groeijende boomen, en dwong hem, naast haar op het groene; zachte gras neder te zitten. Zijt gij boos? Vroeg zij hem schalkachtig lagchendc. Dit niet, doch ik ben bevreesd, dat het u nog berouwen zal, hier gekomen te zijn. Vrees nietsdeze aarde is nu door engelen bewoondik ken maar een duivel en deze kan mij niet meer schaden. De dooden trouwen niet meer. Ook de dood zelf is grootmoedig; zonder dezelve zou ik thans de uwe niet zijn, ziet gij ik ben juist hier gekomen, om te zeggen: Ik dank u lieve dood, dat gij mij mijnen Ardent geschonken hebt. De jonge man zag zijne vrouw glimlachend aan en kuste haar. Ziet gij, thans zitten wij beiden op mijn graf, lezen mijn grafschrift en lagchen over de leugen; die er op staat. Wie toch is het geluk beschoren op zijn eigen graf te zitten en zijn grafschrift te lezen? Zot kindHet geluk maakt u stoutmoedig. Ik heb dit geluk verdiendwant ik heb veel geleden, alvorens ik het deelachtig werd. Evenwel behoeven wij hier voor geen luisteraars bevreesd te zijn. In geheel Issodune heeft niemand mij levend gezien. Gij zaagt my in mijne doodkist liggenzag ik er toen ook zoo uit, alsthaus? O neen, 0 neen, riep Ardent, en tot nadere bevestiging van zijne woorden gaf hij haar op elk oog een kus, en de oogen zijner vrouw glinsterden nu nog vrolijker nadat hij ze gekust had. Doch alles wel beschouwd, ging zij lagchende voort, wie heeft er belang bij, mij na mijnen dood te vervolgen? Malmont was blijde, dat hij van mij bevrijd was, daar ik hem hinderde, en thans is hij krankzinnig, zoo als gij zelf zegt, onherstelbaar krankzinnig! Wanneer hij echter weder genezen was! klonk op eenmaal eene stem hen tegen, en toen zij zich omkeerden zagen zij den markies van Malmont voor zich staan. {/yvrit vtrnolgi.)

Schager Courant | 1860 | | pagina 3