ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- wLÊËTENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N«. 156. A». 1860. DONDERDAG 20 SEPTEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. EEAMSGEKIXG. YAJAAUS-HOENAIt li l IA. Londen, 13 Sept. Graaf Kingston, lid van het Hooger- FRANKRIJK. Parijs, 13 Sept. Teugevolgc van liet binnenrukken der Piëmontesche troepen in de Marken heersclit hier eene groo te opgewondenheid. Ook wordt vorst Metternieh dien ten ge volge eerstdaags hier verwacht. DUITSCHLAND Weenen, 12 Sept. Te Szegedin zijn dezer dagen weder onderscheidene personen in hechtenis genomen, onder ande ren de redacteur vaneen aldaar verschijnend blad die, naar Ofen is overgebragt, om aldaar teregt te staan. Frankfort, 13 Sept. De Homburger bank is gedurende dit speelsaizoen al bijzonder ongelukkig. Zondag jl. heeft de bekende stoutmoedige SpaaDsche speler, graaf Carcia, haar weder doen springen, dus reeds vier maal in den tijd van acht dagen. Maandag had een Perziër hetzelfde gelnk. Tel kenmale moest het spel worden gestaakt. ITALIË- Napels, 8 Sept. De geestdrift, die alhier heerscht, is niet te beschrijven. De stad is a giomo geïllumineerd; geen enkel venster, geen eckel balcon was er dat niet was versierd en verlicht. De openbare gebouwen, de paleizen en de geringste hutten, allen waren met driekleurige lampions verlicht, men kan daaruit zien, dat alles van te voren was gereed gemaakt. Alle vlaggen bevattende de woorden: #Leve Italië! Leve Victor Emmanuël Leve Garibaldi Turijn, 15 Sept. Generaal Fanti is gisteren Perugia binnengerukt. Na een hevig gevecht geraakte de stad in de magt der koninklijke troepen. De pauselijke troepen zijn naar de citadel gevlugtdoch deze gaf zich des avonds reeds over. De Piëmonteedscbe troepen hebben weinig ver liezen geleden en 1600 krijgsgevangenen gemaakt, waaron der kolonel Schmidt. SCHAKER -f COÜRiNT. AStiDasnismïttias TSH 2212 Q1UV122B: Voor Schagenf 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven franco. Burgemeester en Wethouders van Schagen Brengen hiermede, naar aanleiding ccner bij hen ontvan gen missive van Heeren Gedeputeerde Staten dd. O Sept. 1860 J\?. 29, ter kennisse der ingezetenen: dat uit het ver slag aan zijne Exc. den Minister van Binnenlandsche zaken omtrent het onderzoek van het anijszaad, is gebleken, dat in sommige partijen, de vermenging met vruchtjes van dolle kervel zeer sterk, zulks zelfs tot bedroeg in welke verhou ding zij bepaald gevaarlijk moet geacht wordendat het tevens is gebleken, dat die vermenging algemeen verspreid is, ook bij bekend verschil van herkomst, zoodat men de meening moet laten varen, dat het alzoo verontreinigd anijszaad slechts van ééne lading zoude afkomstig zijn. Veel meer waarschijnlijk is het, dat die vermenging ont staat door gelijktijdig inzamelen van, op denzelfden akker groeijend anijszaad en dat van dolle kervel, waarom die vermenging niet slechts nis eene tijdelijke, maar als eene waarschijnlijk voortdurende, moet beschouwd worden. Het is niet wel mogelijk, den groothandel en den klein handel door Kruideniers aan een bestendig onderzoek te onderwerpen. Het gevaar der vergiftiging al is het dan ook niet steeds in den hevigsteu graad, kan dus, naar het oordeel des Ministers, alleen vermeden worden, wanneer het anijszaad niet anders gekocht wordt dan bij Apothekers en Drogisten, die zelvebij iukoop uit den jrroot handel, de al of niet aanwezigheid van dolle kervel in het anijszaad kunnen be- oordeelen en wier voorraad daarenboven aan het toezigt der geneeskundige commissiën onderworpen is, welke daar op thans nog meer bepaald hunue aandacht zullen vestigen. Schagen den 17 Sepfember 1860. Burgemeester en Wethouders voornd. De Burgemeester H. R. DE MEÈR. De Secretaris A. J. vax CANTFORT. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn, maken bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarktenin dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag 4 October- dat op Donderdag den le. November de groote vette- en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 29e. November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehoudeD. Dat ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te ver wachten Vee, de op Donderdag den le. November te hou den Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Yar- kensmarkt, enz. worden gehouden. Schagen den 19 September 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester H. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. va* CANTFORT. BUITENLAND. ENGELAND. ÏMJ3 222 22722'?2B712n Van een tot vijf regelsf 0 75* Iedere regel meerder015. (ieboorte-, Huwelijks- en Doodbcrigten 0 50 De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. huis, is voor eenige dagen, wegens onbehoorlijk gedrag, ver schillende malen in de handen der politie geweest. Eindelijk bleek het dat hij aan geestverbijstering leed en werd diens volgens in een krankzinnigen-gesticht geplaatst. ]7 Sept. Tijdens het oponthouden van keizer Napole on, te Touloo, heeft een mau een pistool op hem afgevuurd. Eene vrouw gaf den moordenaar een stoot tegen den arm op den oogenblik, dat hij wilde losbranden, door welke om standigheid bet schot miste. Niemand is gewond. De man is gearresteerd; meu gelooft dat hij krankzinnig is. Piëmont maakt geduchte oorlogs toebereidselen. Ook de ligting van 1840 is onder de wapenen geroepen. Het is thans stellig zeker, dat de koning van Napels zich den 12den Sept. te Gaeta heeft ingescheept op eene Spaansche stoomboot de onttroonde vorst zal zich te Sevilia vestigen, waar een gebouw voor hem is in gereedheid gebragt. 14 Sept. Er loopt een vreemd gerucht, namelijk, dat generaal de Lamoricière door verstandsverbijstering is ge- troffeu; zeker is het, dut hij thans door aanvallen van jicht te Spoleto wordt terug gehoudeu. 15 Sept. Men is hier zeer bezorgd over den toestand van Hongarije, alwaar de gisting zoo hevig is, dat men eiken dag bet berigt eeuer uitbarsting vreest. Te Pesth duren de arrestatiën zelfs van hooggeplaatste personen, voort. Meu verzekert hier, dat tussclieu Garibaldi en Kossuth eene levendige briefwisseling wordt gevoerd.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1