ITALIË. Turijn 4 Oct. Het officiële blad van Napels meldt het volgendeDen lsten Mei 1.1. wist een uit het bagno ontvlug- te galeislaaf, met name Rossi's nachts in het huis der schoone Matilda Rossi te Roccabescerana in te breken, ver moordde daarop haren echtgenoot en voerde haar mede naar de bergen. Daar dwong hij haar tot een onkuisch leven met hem totdat zij, op den 28sten Juli], toen de overige makkers van den bandiet afwezig waren, zich ziek hield en de gelegen heid waarnam, dezen een kogel door het hoofd teschieten. Daar op ontvlood zij naar Avellinowaar zij hare daad aan de autoriteit bekende en te Santa Maria in hechtenis werd ge houden, totdat Garibaldi, deze plaats bezoekende, van het gebeurde onderrigt werd. Terstond gelaste hij hare onmid- delijke invrijheidsstelling en liet haar in naam der openbare zedelijkheid dank zeggen. Kort daarna liet zich in het sta tionsgebouw te Caserts eene beeld schoone vrouw met ra ven zwart haar en donkere oogen bii den dictator aanmelden; het was Matilda Rossien Garibaldi geleidde haar vervol gens in zijn bijzonderen waggon naar Cancello. Schagen 10 October 1860. Een doodvonnis. Wormerveer 3 Oct. Men verneemt dat door den heer A. P. van de Water alhier concessie wordt aangevraagdom in deze gemeente een gaz-fabriek op te rigtenmet het doel om ook de naburige gemeenten Koog a./Z. en Zaandijk in de gelegenheid testellen daarvan gebruik temaken; er is door hem dan ook reeds aan het plaatselijk bestuur alhier mededeeling gedaan, met verzoek om zich voor de straatver lichting van gaz te bedienen. Groningen4 Oct. Een zonderling geval had dezer dagen onder Meedhuizen plaats. Zeker landbouwer aldaar, des morgens zijne lamp door middel van een luciler ontstekende brandde zich aan den vinger bij het afstrijken van het stokje. Bevreesd voor ergere gevolgen, waarvan hij wel eens gehoord of gelezen had, nam hij ras het besluit om zich eigenhandig met eene bijl een gedeelte van den vinger af te kappen. Hij bragt dit besluit oogenblikkelijk ten uitvoer. De zelfver minking had dermate bloedverlies ten gevolge, dat er ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijpe, 5 Oct. Een allerdroevigst ongeluk had gisteren in de Groote Keeten [gem. Callantsoog] plaats. Het eenigst kindje van F. K., zijnde een meisje van 5^-jaar, wist heime lijk de ouderlijke woning te ontsnappen en geraakte in een, tot drenking van het vee gemaakten waterput, zonder dat dit iemand in deze eenzame plaats opmerkte. Een paar uur later werd het door de diep bedroefde ouders opgevisebt. Zwolle, 5 Oct. Als een staaltje van spoedige regtsple- ging kan het volgende dienen: In den nacht van 29 op 30 Sept. jl. werden alhier twee personen, welke vruchten sta len, door de rijkspolicie op heeter daad betrapt; den 1 Octo ber daaraanvolgende verleende de regtbank het bevel tot ge vangenneming, met dagvaarding tegen den 4den Octobei, op welken dag zij teregt stonden en terstond vonnis geveld werdzoodat de geheele zaak in vijf dagen is afgedaan. Geboren 2 Oct. W. z. V. W. Roggeveen en D. Volder. Getrouwd 6 Oct. G. Donker wedn. v. M. van der Stok en A. Bertz j. d. <ince tegen de rotsen van Borium [Hanovcr] strandende, de inwoners dier plaats de schipbreukelingen eene prooi der golven lieten worden, ja zelfs een matroos, die zwemmende aan land trachtte te komen, terugstieten, en zich slechts be zig hielden met de aan strand gespoelde goederen te bemees- teren. Naar men verneemt, zijn reeds onderscheidene perso nen, in dat dorp woonachtigwaaronder de schoutde commissaris der baden, de pastoor en de schoolmeester, des wege in hechtenis genomen. BINNENLAND. Naar men verneemt, heeft iemand te Amsterdam op de te Berlijn gehouden veiling van Ilumbolts boekerij en meu belen de schrijftafel gekochtwaaraan de groote man zijn Kosmus schreef. Het meubelstukvan notariële actetot bewijs van oorsprong en identiteit vergezeld, zal eerstdaags aankomen. In den nacht van den 2den op den 3den Oct. had te Hillegersbergeen brutale diefstal, van braak vergezeld, plaats en wel in een huis, waarvan de bewoner afwezig was. Nadat de dieven door een raam in het huis waren binnengedrongen hebben zij eene som van circa f 900 ontvreemd. Opmerke lijk is het, dat een hond, die anders zeer waakzaam is, de buren niet heeft gewaarschuwd. De nasporingen zijn tot De tempeltegenover de rue de Vivienne nabij het vaudevil le-theater is een der beroemste van geheel Parijs. De beroemste niet omdat hij den God der Christenenmaarvan den koning tot aan den bedelaar, een onderaardsche godheid gewijd is, en waarvoor ieder vol eerzucht zijne knieën buigt, waaraan men de vermoeijenissen van den dag, nachtrust, liefde en haat, aardsch geluk en hemelsch heil, ten offer brengt waarvoor men leeft en sterften zelfs de verdoemenis niet schroomtDeze noodlottige godheid is het geldde tempel tegenover de rue de Vivienue de beurs. Geen klokkengelui roept de geloovigen hier heen en even wel zijn de zalen van den morgen tot laat in den nacht met volk gevuld. Van uit deze plaatsen ontstaan geluk en ongeluk, vreugde en wanhoop zoowel voor erkele familiën als voor gehee- le rijken. Slechts het woorddat hier gepredikt wordt, is heilig en waar, wat hier niet te huis behoort, is misleiding of onwaai- heid. Op zekeren morgen heerschte aan de beurs meer leven en be weging, dan gewoonlijk. Dit zou echter niemand in het oog gevallen zijn, ware zulks niet uit de houding en het gelaat der komende en gaande beursbezoekers, alsmede uit de buitengewo ne opschudding, te bemerken geweest Een ademtogt uit den mond van den waren God, had het altaar des gelds geschokt, er was oorlog uitgebroken en de papieren, waren in een dag niet min der dan 20 percent gedaald. Onder al de aanwezenden, die met opgerigt gelaat zich nu regts dan links wenden, vragen deden en beantwoorden, schreeuw den en gestikuleerden, viel de heer Monce bijzonder in het oog. Reeds meer dan een uur, ja van af het oogenblik dat de jobs bode bekend werd, staat de heer Monce, met de handen in de zakken, en de grootste onverschilligheid op het gelaat leunende tegen eene der korintfcische zuilen van de voorpor talen hij spreekt met niemandzelfs, voor de van kwartier- uurs tot kwartieruurs aankomende telegraphische depêches heeft hij geene aandacht. Zijne oogen zijn stijf op het onlewegelijkste punt der voor heden toe vruchteloos geweest. BlJRGEliLIJKE STAM). MAllIi TBElilGTEJV. Schagen 4 October 1860. Aangevoerd: Paarden f 60 a 150; melk koeijen f 80 a 110; vette Gelte Koeijen f 150 a 220 of 55 a 65 c. p. N. Yaarsen f 30 a 60magere Schapen f 10 a 16 vette Scha pen f 18 a 25; Lammeren f 10 a 16; magere Varkens f12 portalen gevestigt, hij bromt tusschen de tanden de wijs van een bekend liedje. En toch is het iedereen bekend, dat deze man, met dit rus tig gelaat, op hetzelfde oogenblik eeu millioen aan de dalende papieren verliest. De heer Monce zong juist de laatste strophe van zijn vers toen iemand hem van achteren op den schouder klopte. Mr. Monce, zoo hoorde hij zich aansprekenzoo het schijnt, trekt gij u de voorvallen, daar binnen, niet zeer aan Monce keerde zich om Ach, zijt gij het, Mr. Taillard riep hijik geloof niet erg voegde hij er bij. Sedert een half uur zie ik u deze zuil als steun voor het ineen storten bewaren en in dit half uur zjjn de coursen 8 pet gedaald. Dit is mij onverschillig, hernam Monce de schouders op halende. Onverschillig? zoo het schijnt, zijt gij dan geheel en al met uwe zaken effen Dat ben ik. Morgen vroeg liquideer ik mijne zaak. En dit is u geheel onverschillig, niet waar? Zoo onverschilligdat ik mij morgen een kogel door het hoofd schiet. Dat zult gij niet daarom ten minste behoeft zulks niet. Monce wierp et-nen onverschilligen blik op denvoor hem staanden, en trok koud en ongevoelig de schouders op, even als wilde hij daarmede zeggen: Ieder die maar eenig begrip van eergevoel heeft kan wel begrijpendat er in mijne plaats niets anders te doen is, dan hetgeen waartoe ik besloten heb. Kom ga met mij mede, zeide Taillard, den heer Monce, bij den arm nemende, hier hebt gij niets meer te maken, ik zal u een voorstel doen. Monce liet zich geleiden en verwachtte met den bitteren lach van eenen ter dood veroordeelde de woorden van Taillard.— Bijbel spreukjes, dacht hij bij zich zeiven, ledigen wij ook nog dezen beker. Taillard was advocaat, doch in dit geval kon men van hem geen anderen raad verwachten, dan van eenen biechtvader. Gij hebt, niettegenstaande uw verlies aan de papieren be-

Schager Courant | 1860 | | pagina 2