BIJVOEGSEL behoorende bij de Schagcr Courant van Donderdag 11 October 1SOO No. 159. KENNISGEVING. PUBLICATIE BEKENDMAKING VA JA A BIS-KOE AIIKT IA'. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn, maken bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarktenin dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag 4 October - dat op Donderdag den lc. November de groote vette- en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 29e. November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. Dat ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te ver wachten Vee, de op Donderdag den le. November te hou den Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Ilerfstraarkten ook Yar- kensmarkt, enz. worden gehouden. Schagen den 19 September 1800. Burgemeester en Wethouders toornoemd. Be Burgemeester. H. R. de MEÊR, Be Secretaris, A. J. van CANTPORT. Burgemeester en Wethouders van Schagcn brengen hiermede, naar aanleiding eener bij hun ontvange- ne missive van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland ter kennisse van een iegelijkdat, ter voorziening in het bestaande incompleet aan vrijwilligers, bij hetregement Veld—artilleriedoor den Koning is bepaald dat, voor zooveel voorschreven regiment aangaat, te reke nen van heden tot nader order, zoo voor kosten van aanwer ving van iederen recruut, als voor ieder milicien die inge volge de wet bij de staande armee overgaat zal worden te goed gedaan f95. waarvan wegens handgeld of premie, aan den aangeworveue zal worden uitbetaald f80. Noodigen diegenen uit, welke bij voormeld regiment willen in dienst tredenzich ter Secretarie dezer gemeente aan te- melden. Burgemeester en Wethouders roornd. Be Burgemeester H. R. de MEÊR. Be Secretaris A. J. van CANTPORT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gelet hebbende op art. 264 der Wet van 29 Junij 1851 [Staatsblad J\o 85); Brengen ter openbare kennis, dat de door hen voorloopig vastgestelde Supletoire kohieren van den Hoofdelijken Om slag en van de belasting op de Houden voor het loopende dienstjaar, gedurende veertien dagen, en wel van Dingsdag den 2den October tot en met Donderdag den 18den October aanstaande, ter Secretarie dezer Gemeentevoor een ieder ter lezing znllen nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 1 October 1860. Burgemeester en Wethouders voornd. Be Burgemeester H. R. DE MEER. Be Secretaris, A. J. van CANTFORT. VERGADERING van ;,denaGEMEENTERAAD. Zitting den 1 October 18G0. Afwezig de Heer Cs. de Pater. De Vergadering door den Burgemeester geopend en voor gezeten zijnde wordt door den Secretaris gelezen de notulen van het verhandelde in die van 5 ~eu 10 September jl. en goedgekeurd. De voorzitter brengt ter tafelhet door Burgemeester eu Wethouders geformeerd suppletoir kohier van den Hoofde lijken Omslag, voor het loopende jaar, zijnde hetzelve voor loopig vastgesteld op een bedrag van f 105,70 alsmede het suppletoir kohier van de belasting op de honden, met besluit dat dezelve overeenkomstig de bepalingen der gemeentewet, gedurende de eerstkomende veertic-n dagen ter secretarie der gemeente, ter inzage van de belanghebbenden zullen worden nedergelegd, waarvan openbare kennisgeving zal geschie den. De voorzitter geeft mededeeling van de resolutie van H. II. gedeputeerde staten van Noord-Holland van den 12 September 1860. JV?. 4, houdende goedkeuring van de re kening der gemeente Schagen over het dienstjaar 1859, met vaststelling van het bedrag der ontvangsten op f 10,347,08 der uitgaven op f 8,602,43J en mits dien van het batig saldo^op f 1744,64^ Is voor kennisgeving aangenomen. Idem de resolutie van Gedeputeerde Staten van den 27 Sept. 1860 ,1» 21 houdende goedkeuring der verordening regelende het beurtveer tusschen Schagen eu Amsterdam, waaraar. als nu verder gevolg en uitvoering zal gegeven worden. Idem goedkeuring door Gedep. Staten bij resolutie van den 6 Sept. 1860, 16, van het Raadsbesluit dezer ge meente, houdende Autorisatie om de daarbij genoemde ge meenten tot terugbekoming der ton haren laste uitgeschotene kosten van verstrekten onderstand over 1857 1858 en 1859, in regten le vervolgen, waaromtrent door den Burge meester eenige inlichtingen en bezwaren werden in het midden gebragt; betreffende de zware kosten die daaruit voor de gemeente zullen ontstaan, zoo werd de Burge meester verzocht om alvorens daartoe over te gaan, het regterlijk advies hiertoe betrekkelijk aan den heer Commis saris des Konings terug te verzoeken om daarna te handelen. Mededeeling van eene circulaire van den heer Commissaris des Konings dezer provincie dd. 24 Sept. 11. T_j 19 £e afd. betreffende den aanleg van spoorwegen voor rekening van den staat en dat eerlang een aanvang zal worden gemaakt met de werkzaamheden tot opneming en uitbakenir?, ouder meerderen ook van de lijn van Nieuwediep naar Alkmaar. Voorts is na deliberatie bepaald om tegelijk met de riet- verpachting dit najaar ook het gras staande langs het ge deelte van het Noord van de steenen pijp tot het tolhek met het plein het Hoog publiek te verpachten. De heer Cs. de Heer geeft namens en in het belan<* van ingezetenen dezer gemeente te kennen dat het wenschelijk ware dat er aan de Stolpervlotbrug bij het kanaal een stei ger wierdc gemaakt om zonder gevaar op en af de stoomboo- ten te kunnen komen, verzoekt den heer Burgemeester te dier zake bij de Directiën der Stoombootmaatschappijen tnsschen Amsterdam en het Nieuwediep, pogingen te willen aanwen den ten einde znlks tot stand kome,'werd door den Bur gemeester te kennen gegeven daartoe pogingeu te zullen aan wenden. Niets meer te verhandelen zijnde is de vergadering gesloten PBtttEBU TJJi P. J. G. P1DEWC1I IE SUUliEA.

Schager Courant | 1860 | | pagina 5