ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N". 160. QjUA°. 1SOO. DONDERDAG 18 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING BEKENDMAKING li UIT EN LA N 1), ENGELAND. FRANKRIJK. Parijs, 9 Oct. Men verzekert heden, dat niet alleen Rusland maar ook Oostenrijk en Prnissen tegen het binnen rukken der Piëmontezen in Napels hebben geprotesteerd. DUITSGHLAND Frankfort8 Oct. In eenige Zuid-Duitsche dagbladen wordt het publiek opmerkzaam gemankt op de schadelijke gevolgen, welke uit het verwen van suikerwerk met zooge naamd cochenille-rood voor de gezondheid ontstaan, daar deze verwstof eene min of meer groote hoeveelheid ratten- kruid bevat. Ir. verscheidene plaatsen zijn hierdoor reeds vele kinderen en ifffs volwassen personen vergiftigd. BIMENL ANI>.~ Schagen 17 October 1860. SCHAKER COURANT. ASCQDIUUB'JOÏXIOO 71 lil 13133 IUAAD130: Voor Schagenj I.OO. Franco per poat door het geheele Rijk.1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. 11339 131 13)73173»! 33B Van een tot vijf regeli0.75 Iedere regel meerderO 15" Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten O 50" De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar da ruimte die sij beslaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen. Brengen hiermede ter kennisse van de ingezetenendat in Julij van het jaar 1861 eene algemeene tentoonstelling van nijverheid te Haarlem zal worden gehouden; Dat zijdie vóór die tentoonstelling voorwerpen wenschen in te zenden, de noodige inlichtingen, ter secretarie deze ge meente kunnen bekomen. Schagen den 1-1 October 1860. Burgemeester en Wet houders coornd. De Burgemeester H. R. DE MEÈR. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders van Schagen. Brengen ter kennisse van het algemeen, dat de miliciens, zoodra zij gepasporteerd zijn, de bevoegdheid hebben, om zich te ontdoen van de militairen goederen, waarvan zij wettige eigenaren zijn. Schagen den 14 October 1860. Burgemeester en Wethouders voornd. De Burgemeester H. R. de MEÈR. De Scretaris, A. J. van CANTFOltT. Londen8 Oct. Een brief uit Bvroth meldt, dat de pre sident der Vereenigde Staten aan Abd-el-Kader een paar prachtige revolvers heeft doen toekomen, vergezeld van een schrijven in de Arabische en Fransche talen, waarin hij den emir geluk wenseht wegens den door hem aan den dag ge leiden moed cn energie tot redding der Christenen. 9 Oct. De Times meldt, dat in de caserne der artillerie te Woolwich eene klasse voor de Fransche taal ten behoeve der onderofficieren is opgerigt, ten einde de betrekkingen tusschen de Britsclie troepen en onze vreemde geallieerden, wanneer zij geroepen worden om zamen te werken, gemak kelijker te maken. De Times zegt in zijn Ci/g artieledat, volgens de laatste berigten uit Amerika, men zich aldaar sedert eenigen tijd onledig houdt met het instellen van een onderzoek naar een schier algemeen stelsel van diefslal, door de geëmployeer den op den Pensylvania-spoorweg, een der voornaamste lijnen van de Vereenigde Staten, uitgeoefend. Reeds zijn 21 personen in de zaak gewikkeld en deze schijnen het in hunne magt te hebben, om nog veel hooger geplaatste per sonen in de zaak te betrekken, zoodat men er op nit schijnt te zijn de zaak te sussen. Op ééne uitzondering na, moeten alle conducteurs over de geheele lijn zich aan verduistering van gelden hebben schuldig gemaakt. Sommigen hebben bereids bekend en zooveel teruggegeven als zij hadden. Zoo gaf de een ft St. 500, een ander ft St. 3000. Anderen had den alles in het spel verloren. In één geval werd bewezen dat een conducteur op een enkelen rid ft St. 17 had gestolen. Toen deze man, die een tractement van ft St. 140 per jaar genietdoor een lid van het comité, die de zaak onderzocht, gevraagd werd, hoe hij binnen eenige jaren een kapitaal van ft St. 7000 had kunnen overgaren, hernam hij, dat hij een voldoend antwoord zou geven, bijaldien degeen, die de vraag deed, zou verklaren, hoe hij zelf aan ft St. 60,000 was ge komen. De prachtige kroonjuweelen, bestaande uit 16,312 edelgesteenten en wegende 18,752 karaat, die eene waarde bezitten van 20,908,260 fr.zijn, gedurende de jongste reis van het keizerlijk paar, door de keizerin bij herhaling gedragen. 12 Oct. Uit verschillende Duilsche plaatsen komen berigten in, dat het er in de jongstverloopen dagen reeds aanmerkelijk gesneeuwd heeft. Zoo moet het Schwarzwald reeds met eene laag sneeuw, ter dikte van 2 duim, bedekt zijn, en wordt uit Munchen, van 10 dezer, het volgende geschreven: »De dag van heden begon met eene stevige sneeuwbui. Daar wij deze aangename verschijning voor het laatst den derden Pinksterdag [29 Mei] genoten hebben, zoo is Munchen in het gezegende jaar 1860 slechts vier maanden en elf dagen van sneeuw bevrijd gebleven". Gisteren heeft de, door den Koning benoemde, commissie voor den aanleg der Staats-spoorwcgen, onze gemeente bezocht ten einde in loco, te onderzoeken, in hoeverre aan het plan door 26 gemeentebesturen onlangs den Minister bij request aangeboden, gevolg zal kunnen gegeven worden, om name lijk de lijn te trekken van het Nieuwediep, door den Anna Paulowna Polder langs Schagen het Niedorper Ver laat door den Heer-Hiigo Waard naar Alkmaar in- plaats van langs de duinen. M ij twijfelen geenzins aan een gunstig rapport dier Com missie; vermits wij de volle overtuiging hebben dat de ge steldheid van den grond geeue bezwaren kan opleveren. Veel zal nog afhangen tot het bereiken van het bovenge noemde doelvan de medewerking der eigenaren wier lande rijen zullen worden onteigend; hoe gemakkelijker het der Commissie gemaakt wordt des te eerder toch zal de genoem de rigting tot stand komen men verlieze dus niet uit het oog dat, voor deze gemeente, het verschil tusschen een Spoorweg-Station te Schagen of te Callantsoog gelijk staat aan de verbetering of de vernietiging van haar marktwezen. J.l. rijdag middag ten 12 ure is te Petten op strand ge komen het kofschip Remiegezagvoerder Scherpbier, van I.ibau naar Schiedam bestemdgeladen met gerst en haver. an de equipage, bestaande uit 8 personen, zijn 6 omgeko men: de kapitein, zijne vrouwen 2 kinderen, zijnde een meisje van 8 en een jongetje van 3 jaarde stuurman en 1 matroos, terwijl 2 matrozen van 's middags 12 tot's avonds 8 ure in het wand zich vasthoudende, alstoen met de red dingsboot, geadsisteerd door eene loosboot; behouden aan

Schager Courant | 1860 | | pagina 1