BELGIË- SPANJE. ITALIË. Een dood yoiinis. DENEMARKEN. AMERIKA. bedwingen en de gevangen genomen bezetting in vrijheid te stellen. De Anti dt la Religiov meldt uit Rome, dat de vice- admiraal Persano het in de lucht springen van het kruidma- gazijn in een der forten van Ancona heeft toegeschreven aan zijne bommen, doch dat dit onwaar is, daar een Oostenrijksch artillerie-officier, die niet in handen der Sardiniërs wilde vallt-n, het kmidmagazijn heeft doen springen. Generaal de Lamoricière zal van dit feit in zijn rapport gewag maken. Een koopman te Lyon ontmoette eergisteren zijne vrouw, van welke hij meer dan 20 jaar gescheiden leefde en die hij dacht, dat te Montpellier bij hare ouders woonde, llij was zoo getroffen over deze onverwachte ontmoeting, dat hij, uit vreugde of uit verdrietbewusteloos op straat neder- viel; weinige uren daarna overleed hij. Volgens den Parijschen Correspondent van Daily Keien zijn Kossuth en Klapka beiden tegenwoordig alhier, en reeds eenige malen door den keizer ontvangen. Brieven uit Napels van 23 dezer, melden, dat de ko ninklijke troepen daags tevoren een begin hebben gemaakt met Capua te ontruimen. Men verzekert, dat die stad door Garibaldi aangevallen werd en dat hij slechts flaauwe tegen stand ontmoette. Garibaldi is aan het hoofd der Engelsche brigade de stad binnengerukt. Te Napels heeft een volksde monstratie plaats gehad; de kreet: uleve Capua!" deed zich hooren. Eenc dagorder van Cialdini beveelt, alle boeren, die met de wapens in de hand worden gevat, te fusilleren en alleen aan de troepen kwartier te geven. Brussel, 17 Oct. Koningin Victoria is gisteren namid dag ten 8} uur met haar gevolg van Antwerpen vertrokken en de Schelde overgevaren tot even boven Bath alwaar het koninklijke jagt en de overige vaartuigen het anker wierpen, lieden ochtend hebben zij de reis vervolgd, ten 8 ure Vlis- sirtgen gepasseeid en in zee gestoken. Madrid, 22 Oct. De instructie in zake van den aanslag van Rodriguez op de koningin is nog niet geëiudigd. De be schuldigde blijft in zijne onverschilligheid in de gevangenis volharden Hij heeft echter geweigerd eenig voedsel te nutti- gen. Napels 28 Oct. De uitslag van de stemming in de stad ■en de provincie Napels is als volgtingeschreven 229,780 (Vervolg.) Zoo luister dan naar mijne woorden 1 Er zullen voor u verschrikkelijke dagen aanbreken, dagen, waarin de herinnering aan het verledene voor u eene lafenis zal zijnwaarin u niets zal overblijvenmaar waarin gij u van de geheele wereld ver- slooten zult zien, waarin uwe trotsche ziel, zich in het stof zal buigen, om daarin den verschrikkelijksten dood te zoeken, en gij den wensch zult uiten, om van uwe zinnen beroofd te mogen worden. Dan zult giju de woorden berinnerendie ik u thans zeg. Een wenkeen woord tot mijbevrijdt u, hergeeft u alles, wat gij verloren hebt, en maakt u tot de gelukkigste aller vrouwen. Doch wilt gij aan mijn verlangen geen gehoor gevenzoo sterven wijAngelicadan sterven wij eenen dood, waaraan gij niet gedacht hebt en die, zoo ik hem u thans noem, uwe sterke- ziel zal doen schokken. Wij sterven te zamen, gij zult mijneu dood aanzien, zonder de zelve te mogen overleven. Uwe woorden zouden mijne ziel doen schokkenzoo ik mij zelve niet van misdaden vrij achtte. Ik heb gedurende mijn leven geen kwaad bedrevenja er zelfs niet eens aan gedacht, waarom God of de wereld mij zou kunnen vervolgen. Het leven vrees ik niet, en den dood, zal ik in welke gedaante hij zich ook aan mij moge vertoonen, zonder vrees afwachten. God zij met u Taillard nam zijnen hoed en verwijderde zich. Herinner u mijner in de uren des gevaars zeide hij, zich nog eenmaal omkeerendeterwijl hij zich \jliiigs heen spoedde. Angelica zette rustig haren arbeid voort. Mijn geweten is rein Met God en de menschen leef ik in vreden het verledene klaagt mij niet aan in het toekomende zal ik voorzigtig zijn - niemand zal alzoo magt over mij hebben. IV. Op eens verspreidde zich een zonderb'ng gerucht, door de hoofd stad. kiezers, 185,168 vóór1609 tegen de inlijving men ver wacht denzelfden gunstigen uitslag in de andere provinciën. Tot nu toe zijn bekeud Bani 127,007 vóór, 63 tegen; Benevento 6970 vóór geen enkele stem tegen. Turijn14 Oct. De laatste dépêches uit Napels melden, dat het cijfer der Piëmonteschc troepen, welke over zee zijn aangekomen, 14,000 man beloopt, en dat die troepen naar Caserta zullen gezonden worden, na door \ictor Emmanuel in revue te zijn gepasseerd; die revue werd elk oogenblik in de hoofdstad der Beide-Siciliën verwacht. Kopenhagen, 25 Oct. Het volgende voorval baart hier vee', opziens: De Deensche gezant aan het Parijsche hof, graaf Moltke Hviedfeldt, was sedert eenige maanden met mejufvrouw Zavtmanne, dochter van wijlen den admiraal van dien naam, verloofd. De bruid wordt voor de rijkste erfgename in Denemarken gehouden en haar vermogen op acht tonnen gouds geraamd. Dingsdag 11. nu, zou het huwe lijk op Holsteinborg worden voltrokken. Een driehonderd tal genoodigden waren verschenen, de bruid was reeds voor de plegtigheid getooid. Uit Kopenhagen waren reeds een kok, die bij de krooningsplegtigheid in Zweden als zoodanig bad gefungeerd, en de beroemde vuurwerkmaker Gaetano Amici ontboden; doch de bruidegom was nog altijd afwezig. Eindelijk kwam er een brief van hem, waarin hij verklaarde, dat hij zijn trouwbelofte terugnam. Hij heeft zich naar zijn familielandgoed Glorvp op Fuhnem, begeven. Als reden van besluit wordt aangevoerd, dat hem elk vruchtgebruik van het vermogen van zijne aanstaaude was geweigerd. New-York 20 Oct. Een telegram uit New-Orleans van den 5den meldt, dat den 2den aldaar een lievige storm ge woed en aldaar veel schade aangerigt bad. Verscheidene stoombooten zijn verongelukt. 40 suiker-fabrieken in het binnenland werden vernield en aan den oogst werd veel scha de toegebragt. 151 N N E N L A ND. Schagen 31 October 1860. In het lokaal der Vereenigivg roor Volksvlijt, te Amsterdam is ter bezigtiging gesteld eene glazer. Zweedsche boterkarn van Stiernvard, die dooreene kleine Schotsche Turbiee, gevoed door water van de duinwaterleiding, wordtin beweging gebragt. Uit Ambt Hardenberg wordt gemeld, dat een landbou- De heer Monce was in Parijs van te veel bekendheid, dan dat men de oorzaak van zijnen dood niet algemeen zou besproken hebben. Het eene gerucht verdrong het andere, de duizend ton- gige faam «leed al het mogelijke om het ééne nog vreemder dan het andere rond te bazuinen. Doch op eenmaal kwam - zooals wij reeds gezegd hebben een boos gerucht en ver spreidde zich met windsnelheid onder alle klassen der bevol king. In den beginne was het slechts een onbepaald, onzamen- hangend gepraat, doch als door eene onzigtbare hand geleid, liepen al deze draden jp een punt te zamen Het ge rucht nam eenen bepaalden vorm aan de wereld zeide: de heer Monce heeft zich zeiven niet om het leven gebragt, maar is vermoord geworden. De geneesheereudie het lijk onderzochtenbeweerden, dat de beide schoten doodelijk geweest waren; hoe heeft de zelf moord er na het eerste schot gelost te hebben, nog tijd gehad om het tweede te doen? Verscheidene personen die in den nacht, dat de zelfmoord was gepleegd, het kantoor van den overledene waren voorbij gegaan, hadden iemand de achterdeur zien uitsluipen, wiens uiterlijk geheel overeenstemde, met dat, van hem die ande ren, aan de huisdeur van Mevrouw Monce hadden zien aan bellen en iets, aan den portier overhandigen. In den beginne mompelde men en begon van lieverlede halstarrig te beweren, dat Mevrouw Monce zelf haren echtgenoot had laten vermoorden. Een demonische vijand liet zich ergens dit vermoeden ont vallen, de menschen grepen het aan en verspreidden het Hoe verschrikkelijker deaanklagt, hoe meer geacht, hoe hooger de persoon geplaatst is, die daardoor wordt in de waagschaal gesteld, des te geloofwaardiger schijnt het de volksmenigte toe. Men veroordeelt niemand liever dan hemdie men vroe ger achting toedroeg; het volk vangt zulke beschuldigingen jubelend op en verspreidt ze verder. Het gevoelt eene dier lijke blijdschap, om den grootten in het stof te sleuren, ten einde ze niet meer te moeten achten en bewonderen. Dit gerucht nam in eenige dagen eene zoo reusachtige vlugt, dat de overheid het noodig achte, de zaak zelf ter hand te nemen

Schager Courant | 1860 | | pagina 2