Geboren 11 Nov. F. V. z. V. H. Keesom en M. Smit. Overleden 8 Nov. J. Molenaar oud 2 jaren en C m. 1/ A 11 T H E It I C T E ArT Puinerende13 Nov. Aangev. 221 Runderen. De han del was vlugger dan op de vorige marktdagen; 196 vette Varkens. De prijs iets hooger dan verleden week van 44 tot 54 c. per N. li. De handel was vrij vlug 9 mageic Varkens, f 10 tot 16 p. stuk en 376 Biggen van f 4 tot 5. De han del was in beide veesoorten redelijk vlug, beier dan verleden dingsdag; 42 vette Kalveren, van 50 tot 70 e. per N. 8, vlugge handel48 nuchtere Kalveren van f4 tot 13 per stuk, unnr ouderdom en kwaliteit. IV handel was minder vlug dan gewoonlijk 100 1 Schapen en Lammeren de han del was vlugger dan verleden week 308 Ganzen a f 2,50; Zwanen a f5 p. stuk; Boter van f 1,05 tot 1,15 p. Ned. 8; Kip-Eijeren f 4 25; Eeud-Eijeren f3,15 p. 100; Appelen van f 1,50 tot 2,20; Beren van f 1,30 tot 2,30 p. mud. Alkmaar 9 Nov. Granen. Tarwe f 12; Gerst f7; Rogge f 8; Haver f5.25; Buardenboonen f8.50. Groeuc Erwten f18; Kanarieznad f 13. Amsterdam, 12 Nov. Tarwe ruim prijshoudend, 1 :Jl 8 bonte Boolsche f 428; 128 8 dito geringe f 405; 128 8 bonte Boolsche f 418; 120 tl' dito dito f423; 135 8 jarige Ros- tock f 460, den algemeen diner van leden der Provinciale Staten ont stond er tussclien twee leden daarvan een zoodanige twist, dat er onniiddelijk een vuistgevecht op volgdewaarvan de uiterlijke teekenen op het gelaat des eenen duidelijk zigt- baar zijn. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting den 7 November 1860. Afwezig den heer \V. Vader. De vergadering door den heer Burgemeester geopend en voorgezeten, worden door den Secretaris gelezen de notulen van het verhandelde in die van den eersten October jl. en goedgekeurd. Ten aanzien van het laatste punt dier notulen betreffende den wensch tot het danrstellen van een steiger bij de Stolper- Vlotbnrg rapporteert de Burgemeester, over (lat onderwerp mondeling met Z. E. den lieer Commissaris des Konings dezer Provincie te hebben gesproken dat Z. E. het nut daar van erkende doch de geconcessionneerdeti der stoomboot diensten, daartoe niet konden worden genoodzaakt, alzoo zulks bij het verleencn der Concessien niet was bedongen, doch dat hij [Burgemeester] zich ter verkrijging van een stei ger daar ter plaatse, schiiilelijk aan de Directie der Booten, zal adresseren. De voorzitter brengt ter tafel, het Suppletoir Kohier van den Hoofdelijkcn Omslag, alsmede dat voor de Belasting op de honden in deze gemeente voor het jaar 1S60; zooals dezelve door den Raad zijn gewijzigd en gedurende meer dan 1 1 dagen ter Secretarie der gemeente, ter lezing van een ieder hebben gelegen, waarvan op de gebruikelijke wijze openbare kennisgeving j$ geschied. Genoemde Kohieren zijn hij den raad in behandeling geno men en post voor post nogmaals nagegaan en overwogen. Overwegende dat tegen de geformeerde Kohieren geene schriftelijke reciamatiën zijn ingekomendat echter op het Kohier van den Iloofdelijken omslag nog gebragt zijn de in deze gemeente vcrbüjfhebbende personen van Peter Gerards voor 0 maanden in de 15 klasse en Willem Mertz voor 10 maanden in de 15 klasse en dat hetzelve na alzoo te zijn ge wijzigd en gelet op Art. 265 der gemeente wet besluit, het Suppletoir Kohier voor de belasting op de Honden tot een bedrag van f 18 vast te stellen. IV voorzitter geeft mededeeling van een brief van Burge meester en Wethouders van Alkmaar van 5 dezer 7S0, in antwoord op het dezer tijd» gedane voorstel tot gezame- lijke regeling der verordeningen op het beurtveer tussclien Alkmaar en Schagen, daarbij te kennen gevende: dat bij den raad dier gemeente het stelsel van afschaffing van alle regten van uitsluitende vaart is aangenomen enz. dat Bur gemeester en Wethouders gevolgelijlc aan het voorstel enz. niet kunnen voldoendoch zeer bereid zijn, de schippers die zich bij het gemeente bestuur als vaste schippers op Alkmaar zullen doen kennen van de noodige ligplaats aldaar, wanneer zij zich daartoe zullen aanmelden te voorzien is voor kennisgeving aangenomen en na deliberatie beslo ten dezerzijds voor de toegelaten marktveren van Schagen naar Alkmaar eene verordening en vrachttarief te maken. Geresumeerd de stukken betreffende de vorderingen we gens verleende alimentatie» van de gemeenten Kuik en Cal- Eu thans, mijneheerenwerp ik eenen blik op deze, van de grootste misdaad aangeklaagde vrouw en vraag aan uw hart: Is dit het gelaat vau cene moordenares is deze verhevene kalmte een bewijs van schuld spreekt uit zulke oogen een bedorven hart Had eene vrouw die haar geheele leven rein en smetteloos, haren echtgenoot getrouw en eene weldoenster der armen waseene andere verdedigingtegen eeue niets bewijzende beschuldiging, noodig, dan deze heldere, engelrei ne blik liet publiek, dat Arnould's woorden met steeds meer en meer stijgende deelneming aangehoord had werd door deze onverwachte, op eenmaal losbrekende, dichterlijke welspreken- heid zoo aangegiepen, dat het zich niet onthouden kon, ziju bijval luide en aanhoudend te kennen te geven. En voorwaar het gelaat van Angelica was op dit oogcnblik zoo verheerlijkt, als dat van eene uit den hemel toegezondene engel. Zie haar aan Mijne heeren en oordeeltmet deze woorden eindigde Arnould zijne pleitrede en naanwelijks hadt hij opgehouden ts «preken, toen zijne houding weder dezelfde van vroeger en bij zoo beschroomd werd, dat de deurwaarder hem naar zijne plaats terug moest geleiden. Nadat de bijval betuigingen van het publiek geëindigd waren, droeg de president den gezworenen een uit de beschuldiging en de verdediging opgemaakt kort résumé voorwaarna deze zich in eene aangrenzende kamer verwijderden, en na beraadslaging van een half uur met het vonnis terugkeerdenDat de beklaag de wegens gebrek aan genoegzame bewijsgronden werd viijge- sproken. lantsoog; nlsmcdcile daaromtrent ingewonnen rcglclijkc ad\i zenis besloten om deswege in nadere correspoudentiën ,e treden. De Burgemeester geeft den raad mededeeling betreffende den stand van den geprojectcerden spoorweg door Noord- Holland, geeft den wensch te kennendat voor het geval, dezelre langs de westzijde van Schagen mogt wordrti ge legd alslan den lagwlijker weg zal moeten traver serendoet het voorstel om het alsdan, te traveseren gedeelte, aan het Rijk gratis aflestaan waaromtrent- na deliberatie met eenparigheid van stemmen werd beslotenlick voorstel van den Burgemeester aantenemen. Waarna de zitting is opgeheven. MIK, IJ II IK,IIKJ ST1M). Srhagen 8 Xorcmbcr I8GIJ. Aangevoerd Baarden f 80 a 120: 93 magere Gelde Koei- jen f 60 a 180; 53 vette Gelde Kocijen f150 a 223; 30 Kalf Koeijen f8Ja 1 10; 4-0 Vaarscn f 60 a 120; 83 Gras Kalveren flSa 32; 6 Nuchtere Kalveren f t a 9; magere Schapen f 12 a 16; vette Schapen fll a 25; Bokken 8 Geiten f3 a 7; magere Varkens f10 a 20; 150 Biggen f3 a 7; Kippen 30 a 100 Ct; Eenden 35 a 45 Ct, Duiven 15 a 30 Ct; (Janzen f 4 a 4.25; Boter per k. 8? of f 114 p. N. 8: Knas 25 a 50 Ct; Kip-Eijereu f3.50 a 4; Eeud-Eijereu f4. 12 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd: 11 Kalveren van f30 tot 50; 89 Varkens van 40 tot 52 c. het N. 8. Rogge iets hooger, 118, 119 8 nieuwe Peterb. f117, 199; 199 IC jar. dito f 199; 118, 120 8 nieuwe dito f 198, 203; 120, 121, 122 8 Archaugel 203, 206, 209; 126 8 Bruis». f239; 121 8 Galatz f219; 115 8 Pctersb. f190; 118 8 jar. Odessa f191; 119 li Galatz geringe f203; 122 8 dito De menigte brngt, toen dit vonnis bekend gemaakt werd, hare luide vreugde betuiging uit. Vol gejuich werd de naam der vrij- gesprokene vau straat tot straat herhaald en overal werd het be- rigt van hare vrijspraak en het verslag der leregtzitting met vreugde vernomen. Ook de openbare meening had haar voor onschuldig verklaard. De tranen biggelden langs Angelica's wangen, in hare ten hemel geslazeue oogen was de dank der reinste ziel te lezen. Aruonid wist in zijne verlegenheid met wat te begiunen. Hij schaamde zich voor zijne tranen en toch moest liij weenen. Na de opheffing der zitting trad de officier der justitie naar hem toe en zeide, hem de hand drukkende- Gij zoudt uiv beroep miskennenzoo gij niet op deze loopbaan blijft. Uwe eerste optreding heeft dadelijk eene goede uitwer king gehad, weinige van uwe collega's kunnen, zich beroemen van mij overwonuen te hebben. Arnould werd van alle kanten met gelukwenschen overladen. Zijne cliënte werd door het volk in zegenpraal naar huis begeleid. Slechts een persoon bleef onder alle aanwezenden koud en ongevoelig. Slechts een enkele, want zelfs de regters schaamden zich niet, met de beklaagde te weenen, toen de officier van justitie bekende, dat hij overwonnen was. Deze man had spotachtig lachende de redevoeringen aange hoord en zijn blik scheen te zeggen: vermoei u maar te vergeefs, om de waarheid te ontdekken. Ik weet dat gij ze toch niet vin den zult. Deze man was Taillard. 'JFordt vervolgt*.)

Schager Courant | 1860 | | pagina 3