Marseille, 17 Oct. Uil Gaëta wordt van den 13dcn het volgende gemeld: De Piëmontezen hebben den 12deu het vuur tegen de vestingwerken der stad geopend. DU ITSCHLAND I TALIE- Turijn, 14 Nov. Garibaldi is op zijn eiland Caprera met zijne zonen Menotti, Gusmovalo, Basso en twee of drie andere personen aangekomen en beeft zich aldaar met een naar allen schijn, groot welbehagen weder aan zijne oud ge wone landelijke levenswijze overgegeven, hetgeen hem, naar men zegt, toch niet belet met vaste hoop bezield te zijn om weldra zijn droom van Italiaansche eenheid verwezenlijkt te Schagen 21 November 1860. Nieuwediep 15 Nov. Met het Nederl. koopvaardij schip Agatlia Maria, kapt. W. 11. van Zijp, zullen weder zestig passagiersals emigranten naar de Kaap de Goede Hoop vertrekkenom zich in de Kaapkolonie te vestigen. Zij maken verschillende hnisgeziunen uit en behooren voor een groot deel tot den werkenden stand. uit alle moeijclijkheden kan redden nis hij r.ijn rol maar goed weet te spelen. Ik weet nu nietof ik de mijne goed of slecht gespeeld heb maar ik weet dat ik 60 jaren achtereen steeds den draak heb gestoken met allen die meenden mij voor den gek te kunnen houden. Ik heb grootere vrijheid genoten dan anderen heb nooit, vermoeden opgewekthet zij bij gehuwde mannen bij vrienden hetzij bij het gou vernement en zelfs niet bij de inquisitie. Als ik weer eens ter wereld kon komen dan zou ik wel wenschen dat mijne moeder mij van mijne geboorte af voor een gek liet door- gaan. 14 Nov. De Proffus van Lyon meldt, dat een chimist heeft ontdekt, dat men hij iederen struik of boom uit de kleur der vrucht kan besluiten tot de kleur, welke men uit den bast kan verkrijgen. Indien dit zoo is dan zal men voor geringe kosten een aantal nieuwe verwstoffen kunnen verkrijgen. Men behoeft de bast slechts te koken in water gemengd met kalk en de verwstofgelijk van kleur als de vrucht, praecjpiteert zich oogenblikkclijk. Berlijn, 13 Nov. Naar men uit Duisburg meldt, is de beruchte Brinkhoff naar Amerika vertrokken nadat hij nog dezer dagen de stoutmoedigheid heeft gehadzich in een danshuis te Altcnessen te vertoonen. De gemeenteraad alhier heeft op voorstel van het ge meentebestuur goedgevonden, jaarlijks 8600 th. meer voor gasverlichting te bestedenten einde men 's nachts op straat kunne zien, ook dan wanneer de maneschijn slechts in den kalender te vinden is. Een goed voorbeeld ter navolging Een do od ion nis. (Vervolg.) V. Twee maanden waren na deze gebeurtenis verloopen, toen Mevrouw Monce op zekeren dag op nieuw voor het geregt ont boden werd. Men mompelde dat er nieuwe bewijzen tegen haar aan den dag gekomen waren. Het geregtshof der gezworenen had zich weder bijeenverzameld, het publiekde beklaagde en met haar was haar onaanzienlijke verdedigerwaren weder verschenen. Thans eerst kon men op Angelica's gelaat de sporen van af keurende ontevredenheid ontdekken. De heer Duval vroeg verlof, zijn verboor met eenige aan de beklaagde te rigten vragen te mogen beginnen. Uwe familienaam, Mevrouw, is Angelica Duforet, niet waar Ja. Waart gij gewoon onder dezen naam briefwisseling te houden Neenzoolang ik den naam Monce draag. Hebt gij ergens in Philadelphia een bekende Bij mijn weten, niemand. Waarschijnlijk zal u wel eenen Tonners aldaar bekend zijn Angelica beefde aau al bare ledende ontroering, waarin zij op het hooren van deze naam geraakte, kon zij onmoge lijk verbergen. Thans Mevrouw, htb ik u toch geen doodshoofd vertoond, dat gij op mijne vraag zoo ontroerd wordt. Kent gij den heer Tonners Angelica verzweeg hetdat zij op den noodlottigen dag eenen met den naam „Tonners" onderteekenden brief ontvangen had, waarvan de inhoud, buiten haar, aan niemand bekend was, zij wilde er naardien deze brief slechts tegen haar kon getuigen vol strekt geene melding van maken, en daar de aanklager slechts gevraagd hadof zij den lieer Tonners kendeantwoordde zij met vaste, krachtige stem: „Ik ken hem niet." En toch is hij u niet vreemd. Hier bij voorbeeldis een brief die de gemelde heer Tonners aan Angelica Duforet schrijft. Luister naai den inhoud: Dierbare Angelica 1 Mevrouw Monce was bij den aanvang hiervan als door den donder getroffen. Ik hoopdat gij na de inlichtingen van den heer T. (de naam j)e benoeming van Garibaldi tot generaal bij het Pië- montesche leger is geschied tegen zijn wil, doch was nood zakelijk om het misnoegen van het volk over de wijze, waar op men liern in den laatsten tijd had behandeldtot zwijgen te brengen. Uit Napels wordt het volgende gemeld irMen zal moeite hebben het te gelooven en toch is het waar,"Garibaldi is met slechts 1500 francs in zijn zak vertrokken. Na dictator te zijn geweest van het rijkste ge deelte van Italië, is hij even arm vertrokken, als hij geko men is. 18 INNEN LA ND. Jl. maandag hoeft H. K. rentenier alhier, zich door op hanging van het leven beroofd. De redenen van dezen zelf moord zijn nog niet bekend. Den 1 lden dezer des avonds te half zes ure, begaf zich een comrais-voyageur te Zwolle naar een publiek huis, al waar hij spoedig met de bordeelhoudster twist kreeg over de betaling, welke twist zoo hoog liep, dat men elkander wel dra allerlei huisraad zelfs scherpe werktuigen naar het hoofd wierp. liet vrouwelijk personeel vlugtte dientengevolge op straatterwijl de bezoeker nu als een razende Roland, stoe len tafelskagchelsborden enz. door de glazen wierp, waardoor een der omstanders eene wonde aan het hoofd be kwam. De bordeelhoudster, zich met een mes gewapend hebbende, begaf zich weder in huis, alwaar zij den bezoeker eene snede over de wang en eene in den arm toebragt, dat zoodat zij hem bijna een pols afsneed. De inmiddels toe geschoten politie herstelde spoedig de rust. Men bragt den commis—voyagcur naar zijn logement, na hem alvorens ver bonden te hebben en de bordeelhoudster naar liet bureau van policie, alwaar van een en ander proces-verbaal is op gemaakt. is hier niet voluitgeschreven) over den geveinsden zelfmoord van uwen echtgenoot lagchen zult Ik geloof, dat men deze streek ligt geloofd en ligt vergeten heeft Wij zijn ten deze opzigten den heer T onzen grooten dank verschuldigdhij heelt ons onvermoeid met raad en daad bijgestaan Waar schijnlijk zal het thans tijd zijnonder uwe bekende het gerucht te verspreidendat gij ten tweede male in het huwelijk zult treden. Ik verlang hartelijk naar u en tel eiken dag dien er nog voor uwe komst verloopen moet. Berigt mij, wanneer gij komen zult, daar ik u tot aan Liverpool te gemoet zal komen, God zij met u, zijt omhelst van uwen Tonners. Angelica stond, met een gloeijend schaamrood gelaat, voor de haar aanstarende menigtehare ooreji niet geloovendeter neder gedrukt door het gewigt van dit verschrikkelijk geheim, voor zich uitstarende. Er volgt nog een portscriptumging de heer Duval voort: In het medaillon, dat gij op uwe borst draagt, is een lok van het haar van ons overledene zoontje, zend dit aan mijopdat jk tot dat gij zelve komt, van tijd tot tijd uwen mond kusse. Een gemompel van afkeuring ging door de zaal. Angelica sprong ontzet op en wendde zich met een teeken van vertwijfeling tot hare regters Mijne heeren, men drijft een vreeselijken spot met mij. >\'at hier thans gebeurt, rooft mijn verstand, en drukt mij, even als een vreesselijke droom ter neder. Eene duivelsche zamenspan- ning, waarvoor men mij voor maandeu reeds gewaarschuwd heeft, smeedt hare plannen tegen mijen stort mij in het verderf, zon der dat ik in staat ben zulks te kunnen voorkomen. De man, die deze brief geschreven heeft, is waarschijulijk een uit de hel ontsnapte duivel, die er mij toe brengen wil, om het aan wezen vau God te loogchenen. O neen, volstrekt geen duivel viel haar Duval in door middel des consuls hebben wij bij het gouvernement in Philadelphia onderzoek naar dezen heer Tonners gedaan, met verzoek hem naar Frankrijk te zenden, opdat wij hem tegen over u verhooren kunnen. De heer Tonners is dan ook na lang zoeken gevonden; in den beginnen verzette hij zich zeer tegen zijne in arrest stelling, doch toen men hem zeide, dat men eenen door hem onderteekeuden en aan Angelica Dnforet geschreven brief in handen gekregen en gelezen hadtoen be kende hij dadelijk, dat deze vrouw geheel onschuldig en hij slechts alleen de schuldige is. Goed hernam Angelica herademde eindelijk zal ik hem dan zien en kunnen vragenwat ik hem dan gedaan heb,

Schager Courant | 1860 | | pagina 4