FRANKRIJK. Parijs, 5 Dec. In de officiële kringen verzekert men, dat de keizer op nienw pogingen heeft aangewend om koning Frans II over te halen Gaëta te verlaten. 7 Dec. De laatste berigten uit Gaëta bevatten niets nieuws; het laatste manifest der regering van Frans II doet aan eene spoedige beslissing gelooven. DUITSGHLAND. Berlijn, 7 Dec. Het in het museum te Moskou bewaar de lijk van miss Julia Pastrana, is aan den heer Lent uitgeleverd gewordennadat deze acte, waaruit bleek dat hij met de overledene was gehuwd had overgelegd. De tee- dere echtgenoot lieeft het lijk aan Engelsche speculanten Frankfort, 6 Dec. Naar men verneemt, is weder door de regering van Hessen-Darmstadt eene vervolging ingesteld tegen 60 inwoners van Offenbach, wegens deelneming aan de Duitsche nationale vereeniging. Daar soorgelijke ver volgingen welke in den regel op veroordeelingen tot drie dagen gevangenis uitloopen, zich vermenigvuldigen, bestaat er veel kans, dat het gevangenis-locaal in den loop van het volgende jaar voortdurend wel bezet zal wezen. Het zonder lingste is, dat vlak over dat gebouw eene liedertafel haar in trek heeft genomen, die voortdurend nationale gezangen voor draagt. Reeds heeft de Offenbacher politie een waakzaam oog op haar gevestigdzoodat die nationale zangers veel gevaar loopen, mede in de kooi te worden opgesloten. ITALIË. Turijn 5 Dec. Uit Napels wordt gemelddat de stede lijke raad heeft besloten, een standbeeld voor Garibaldi op te rigten en eene medaille te doen slaan voor de nationale garde. SPANJE. Madrid 6 Dec. Maarschalk O'Donnel is, toen hij de vergadering van den senaat verlietdoor een pistoolschot in den linkerschouder verwond. De dader heet Imaz en is da delijk gearresteerd. De gemoederen alhier zijn in hevige be weging. Schagen 12 December 1860. Amsterdam, 7 Dec. Eene onvoorzigtigheid beeft een onherstelbaar verlies veroorzaakt aan eene deftige familie. Eene verwdoosbestemd om platen te kleuren was open op tafel gelaten onder het bereik van eeu kind van twee ja ren dat een stukje groene verw daaruit namhet aan den mond bragt en er een oogenblik aan zoog. Ofschoon men de zaak spoedig bemerkte, en het voorwerp aan de han den van het kind ontrukte, openbaarden zich al spoedig verschijnselen van vergiftiging, en, ondanks alle geneeskun dige hulp, is er de dood op gevolgd. Het was een stukje Scheelegroen waarin arseniaal van koper voorkomt, een der hevigste vergiften uit het delfstoffelijk rijk. Moge dit voor beeld tot les verstrekken Zelf3 het aflikken van het penseel, bij grootere kinderen meermalen eene gewooute kan reeds gevaarlijke gevolgen te weeg brengen. Arnhem, 7 Dec. In de op het raadhuis dezer gemeente gereed gemaakte localen zijn reeds eenige spoorweg-beamb ten werkzaam, ook des avonds. Men verneemt, dat de commissie voor de staats-spoorwegen eenige stukken ge meentegrond ten gebruike heeft gevraagd en verkregenom daarop spoorstaven en dwarsleggers te deponeren. ^tottom, weduwe, verkocht heb voor de som van anderhal- veu stuiver en twee flesschen whiskypnnsch van 5 schellin gen. In kennisse der waarheid hier onze handteekeningen: Christopher Charleston, Joseph Smith (deze laatste met een kruisje.) Getuigen voor den naam van Joseph Smith, J. Leyland, bekleeder van werktuigen, John Croisdrle, barbier. Men beweert, dat Kossuth en het Hongaarsche comi té te Milaan aan prins Napoleon de kroon van Hongarije hebben aangeboden. De tamboer-majoor bij de grenadiers der keizerlijke garde heeft eene lengte van 2{ meter. Hij heeft nog vijf broeders, die bijna even lang zijn als hij. Het merkwaar digste daarbij is, dat de ouders van deze zes reuzen zeer klein zijn. De vader heeft niet eens de lengte, die voor een infanterist bij de linie troepen wordt gevorderd, terwijl de moeder nog kleiner is. 9 Dec. Aar. Reuters Office wordt uit New-York van 27 Nov. gemeld De gouverneur van Zuid-Carolina heeft in eene proclamatie verklaard dat genoemde staatniet door andere staten ondersteund wordende, zich alleen van de unie zal afscheiden. 6 Dec. Volgens de Palrie wordt het besluit tot eene ligting van 150,000 man in Znid-Italie verwacht. Er is plan om het Engelsche legioen te ontslaan wegens de oneenigheid met de bevolking van Caserta. Met ijver wordt de organisa tie van een Hongaarsche legioen voortgezet. Heden is bijna van niets sprakedan van den moord,ge pleegd op den persoon van den heer Poinsot, van het keizer lijk hof alhier. De misdaad is met eene verfoeijelijke boos heid en eene ongehoorde stoutmoedigheid gepleegd. De toe- dragt der zaak is deze: De heer Poinsot kwam, naar men verzekert, van het land waar hij zeer vele eigendommen bezit, en hij was in den afgeloopen nacht in een waggon der eerste klasse waarin zich niemand bevoDd gaan zitten doch weinige oogenblikken later kwam een ander persoon in hetzelfde rijtuig, dat hij echter korten tijd daarna op het eerstvolgende station weder had verlaten, zonder dat zijn vertrek tot eenigen argwaan had aanleiding gegeven. Eerst hedenochtend, toen de trein alhier was aangekomen en men de deuren der rijtuigen opende om de biljetten der rei zigers in ontvang te nemenbespeurde een beambte van den oostenlijken spoorweg het ligchaam van den heer Poinsot in zijn bloed badende. Het lijk was op een der warmfles- schen gelegen. Voorts bleek de ongelukkige bestolen te zijn. Zijn horologie was hem uit het vest gerukt. De misdaad was niet vroeger ontdekt, omdat de booswicht had zorg gedragen het raam op te trekken. Eene dame, die in een naburigen waggon was gezetenheeft verklaard eenige kreten te hebben gehoord vóór de aankomst van den trein te Moisy. Men hoopt den dader spoedig op het spoor te komen. Er zijn weder levensmiddelen aan het eskader te Gaëta gezonden waaruit men zou mogen opmakendat het nog langen tijd aldaar zal vertoeven. 8 Dec. Eene officiële dépêche meldtTwee poorten van Peking zijn in onze magt; twee Engelsche gevangenen zijn teruggegeven twee zijn overleden aan de gevolgen van de slechte behandelingterwijl het lot van nog twee anderen onbekend is. Het paleis des keizers is ingenomen en ge plunderd. De keizer is naar Tartarije gevlugt. De gealli eerden zullen te Peking en Nantsin overwinteren. Er loopt een gerucht, dat koning Frans II, na Gaëta te hebben verlaten, naar Frankrijk zal komen. Men meldt, dat Alexander Dumas zich Maandag 11. naar Napels heeft begeven met eeue drukperswaarop in een uur 10,000 bladen gedrukt kunnen worden. Hij wordt door vele letterzetters en drukkers vergezeld en is voorzien van eeneD grooten voorraad papier, dat voor een jaar toereikend is. Terwijl tien romans van dezen polygraaph ter perse zijn en hij steeds zijne beide bladen l'Indépendant en le Monte- Christo schrijft, heeft hij nog tijd genoeg over om veel te reizen voor 15,000 zilveren roebels verkocht, doch laat het voor- loopig nog zelf voor geld bezigtigen. 8 Dec. Uit Gaëta wordt van den 6den gemeld dat er eene proefneming, met stukken geschut volgens het stelsel van Cavallitegen de vesting is genomen de uitwerking was verschrikkelijk. li i A A i: A L V l>. Maandag jl. had het dochtertje van P. het ongeluk van af de schoolbrug in het water te vallen, waarop de heer L. onmiddelijk uit zijn huis kwam, te water sprong en het geluk had het kind te redden. Men waarschuwt op nieuw tegen hetgebruik van verglaas de ijzeren pannen en potten, uit enkele fabrieken afkomstig, waarvan het glazuursel lood- en arsenik-verbindingen be vat. De zaak is van dat belang, dat de min. van binnenl. zaken in België de aandacht der gemeente besturen op het gevaar heeft gevestigd. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting den 5 December 1860. Alle leden tegenwoordig. De vergadering door den heer Burgemeester geopend en voor gezeten. Door den Secretaris worden gelezen de [notulen van het ver handelde in de vorige vergadering en goedgekeurd. De voorzitter brengt ter tafel de lijst betreffende het maximum voor de bedeeling van behoeftigen in deze gemeenteten einde overeenkomstig Art. 25 der wet, van den 28 Junij 1854(Staats blad No. 100), lot regeling van het Armwezen wederom eene nieuwe voor het jaar 1861 te formeren, waartoe geprocedeerd, is overeenkomstig den staat van 1860 een nieuwe geformeerd, voor het jaar 1861, voor deze gemeente, met besluit, den nieuw gereformeerden slaat met een raadsbesluit aan de goed keuring van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie in te zenden. Bij den raad herzien de vroegere conditiën en voorwaarden van de volgende verpachtingen en aanbestedingenals

Schager Courant | 1860 | | pagina 2