ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. OPROEPING- (Vijlde Jaargang.) N°. 172. A°. 1861. DONDERDAG 10 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. NATIONALE MILITIE. KEXXISGEIIXG. KEXXISGEIIXG. Beknopt overzigl van de gebeurtenissen der week. ENGELAND. FRANKRIJK. SCIABI1 COURANT. nrleven Franco. YSUM 3)32 2273273072311: Van een tot vijf regel»f O 75- Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijk»- en Doodberigten O 50. üe 35 cent» zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. 221)0032307232233 7dd2 2223 2220230: Voor Schagen1.00. Franco per post door het gcheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Gemeente Schagen. District Haarlem, Provincie Noord-Holland. De Burgemeester van Schagen Roept bij deze op alle ingezetenen, wellce op dén lu,'n Januarij 1861 bun 19 jaar zullen intreden, en alzoo ge boren zijn gedurende het jaar 1842; om zich tot de loting der Nationale-Militie te doen inschrijven, en tot dat einde te compareren in het Gemeentehuis dezer Gemeente, op Dingsdag 15 Januarij 1861, des morgens van Negeu tot Een uur. De Ouders, Voogdenen Regeutenzullen«.verpligt zijn hunne kinderen of pupillen, in persoon, of door iemand daartoe door hen schriftelijk gemngtigdte doen inschrijven, op straffe daartoe bij de Wet bepaald. De wettige woonplaats voorde inschrijving, wordt ge houden voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats der Ou ders of van den earstbenoeinden Voogd; voor gehuwden, de plaats waar zij hun bestaan hebben, terwijl in twijfelachtige gevallenop verzoek der belanghebbenden, doorliet Plaatse lijk Bestuur de noodige inlichtingen zullen worden gegeven. - Gehuwden en afwezigenof anderen welke redenen van vrijstelling vermenen te hebben, zullen onder de Inschrij ving begrepen zijn. Alle diegenen welke den voorschreven ouderdom bereikt liebbeu, en zich vóó*20 Januarij 1861 bij het finaal slui ten van het Inschrijving-Register niet zullen hebben doen inschrijven, zullen dadelijk worden gearresteerd en naar de -Hoofdplaats der Provincie overgebragtten einde door den Commissaris des Konings en twee Leden der Gedeputeerde Staten te worden onderzocht, en dadelijk worden ingelijfd, tenzij dat ziekte en ligchaamsgebreken hun tot de dienst ongeschikt maken, en bovendien zullen zij met eene geld» boete of ingeval van volstrekt onvermogen, met eeuegevan genis gestraft worden. Vreemdeliugen welke hun verblijf in deze Gemeeute heb ben gevestigd, en in de jaren vallen waarin zij dienstpligtig zijn, zullen zich tevens ter inschrijving moeten aangeven. De belanghebbenden worden wijders onderrigt, dat voor zooverre zij in deze Gemeente niet geboren zijn. zij van bunnen ouderdom niet anders kunnen doen blijken dan, door eene geboorte-acte of doopcedulwelke hun kosteloos op vertoon van een bewijs, hun ten dien einde af te geven, wordt uitgereikt. En opdat hiervan uiemand onkundig zijis deze afgekon digd en aangeplakt, daar zulks in deze Gemeente gebruike lijk is. Schagen den 31 December 1860. Burgemeester en Wethouder* voornoemd. H. R. DE MÉÉR. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 264 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad .Af. 85) Brengen ter openbare kennis, dat het door hen voorloopig vastgestelde kohier van den Hoofdelijken Omslag, en van de belasting op de honden voor het loopende dienstjaar, gedurende veertien dagenen wel van Dinssdag den 8 Januarij tot en met Vrijdag den 25 Januarij aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen, den 7 Januarij 1861. Burgemeester en Wethouders voonnoemd. l)e Burgemeester H. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. De Burgemeester van Schagen, brengt ter kennisse van belanghebbenden, dat van af heden, ter secretarie dezer ge meente, verkrijgbaar isde Verordening op het beurtveer, tusschen Schagen en Amsterdammet het tarief der vracht- loonen, tegen betaling van 25 cents, per exemplaar. Schagen den 3 December 1860. Be Burgemeester voornoemd H. R. DE MEÊR. Het jaargetijde schijnt een voorname oorzaak te zijn dat er weinig staatkundig nieuws is. Oostenrijk heeft door het verleenen van gratie aan de graaf Teleki zich zeiven en de Saksische regering uit deze moeijelijke quaestie gered. De ministeriële crisis te Weenen is nog onbeslist. De belegering van Gaëta wordt voortgezet, hoewel volgens berigtenkoning Vietor Emmanuel en koning Frans over eenen wapenstilstand zouden onderhandelen. De zoo dikwijls op deu rand des gïafs geweest zijnde en door langdurig ligchamelijk lijden uitgeputte koning Frie- drich Wilhelm IV van Pruissen heeft het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. De prins-regent heeft onder den titel van Wilhelm I dc regering aanvaard en eene aanspraak ge houden. De Nieuwjaarsaanspraak van keizer Napoleon is thans geheel bekend geworden, en verspreidt zeer weinig of geen licht over de toekomst. Graaf Cavonr schijnt nog steeds bevreesd, dat Garribal- di in het aanstaande voorjaar zijne veroveringen verder zal vervolgen en is voornemens als dan af te treden ten einde niet met keizer Napoleqn te breken. li l 1 T i; L A I). Londen, 29 Dec. Lord Gaithness stoomt thans met zijn stoomrijtuigje door de drukste straten der City. Het is iu- derdaad opmerkenswaardig, met welk eene vlugheid en hoe gemakkelijk hij zijd voertuig bestuurt en de duizende cabs, karren en rijtuigen, die de City doorkruisen, weet te ontwij ken. Het stoomrijtuig maakt geen geraas en jaagt dus de passerende paarden geen schrik aan. Als een blijk van de verregaande desertie bij de Brit- sche oorlogsmarine moge strekken, dat van de linieschepen Tra/algar Edgar Algiers en t/iadem respectievelijk 169, 148, 89 en 410 personen zijn gedeserteerd. Parijs, 30 Dec. De laatste berigten van Gaëta zijn van den 26sten des ochtends; zij melden, dat het vuur met kracht werd doorgezet, doch «Jat nog geene der Napolitaansche bat-

Schager Courant | 1861 | | pagina 1