De strandroovers. D U ITSCHLAND Weenen, 30 Dec. Van 15 Jan. e. k. af worden hier te lande gezegelde couverten iugevoerdbestemd voor de fran kering van brieven. Berlijn, 2 Jan. De prins-regent, thans door het over lijden van 1'riedrich i 1 helm tV op den Pruissischen troon verheven zal den naam voeren van koning Wilhelm I. Frankfort31 Dec. De Tolkszeilung is voor eenige da gen te Leipzig in beslag genomen, wegens eenige artikelen, waarin het gedrag der baksische regering bij de uitlevering van graaf Teleki werd gelaakt. ITALIË. Turijn, 2K Dec. Op Sicilië is het verboden zonder ver lof wapenen te dragen. terijen was beschadigd. De koning en zijne broeders hebben hun hoofdkwartier bij de batterij Philipstadt, de gewigtigste van de geheele vesting; sedert den 19den vertoefden zij al daar des nachts. De Piëmontesche batterijen zonden tegen den lsten Janu arij honderd stukkeu tellen; te Mola, waar het Piëmonte sche belegeringspark is, komt dagelijks artillerie aan. Aangaande de opvoering van les Massaeiet ie la Syrië, wordt het volgende medegedeeld: n Men kan zich verbeelden eene reis door Syrië te doen. In de eerste acte ziet men de steile rotsen van den Libanon; in de tweede wordt men eerst het serail en daarna de stad Beyruih binnengevoerd niets is met meer naauwkeurigheid geschilderd dan deze decoratie; men kan daarover oordeelen door de photographische afbeel dingen die er van bestaan. Vervolgens ziet men het serail van Ben-Yakou'o, emir der Drusen; ook deze decoratie is al lerprachtigst; men zou denken in een tooverpaleis te zijn. Het laatste tafercel, dat Damascus voorstelt, overtreft alies. In de steile straten ziet men eene talrijke menigte personen in de verschillendste kleeding loopen; in de harems zijn de cos- tumen van de grootste pracht. Alles is zoo naauwkeurig, zoo geheel natuur, dat men waant in het oosten te zijn. In de stad Damascus ziet men groote karavanen en kameelen. Abd-al-kader werd zeer toegejuicht eu alle zinspelingen op de Fransche politiek werden met groote sympathie be groet. Eene nieuwe uitvinding zal den prijs der meubelen «eer verminderen men heeft het middel gevonden om het hout zoo week te maken, dat het alle indrukken aanneemt en zich in een vorm laat persen; later wordt het zoo hart als metaal. 31 Dec. De spoorwegramp bij Fresnoy is verschrikke lijker dan men eerst berigtte; het getal dooden is zes en dat der gekwetsten is ook veel grooter dan werd opgegeven. Een Parijzenaar, wiens echtgenoot ten gevolge der verwon ding overleden iswerden de voeten niet slechts verbrij zeld maar zelfs zoo goed als afgescheurd. Een der voor naamste handelaars van St. Queutin is door het ongeval krankzinnig geworden. Een der passagiers is letter lij k ont hoofd zoodia hij namelijk den conducteur hoojde roepen dat er onraad waskeek hij uit het raampje maar op het zelfde oogenblik trof hem de schok van eeu voorbijsnellen den waggon en wel zoo geweldig dat zijn hoofd op den grond rolde terwijl zijn ligcliaain in het rijtuig verpletterd werd. Van de vijf waggons is niets anders overgebleven dan eenige verbrijzelde stukken. Ook de post-waggon beeft veel geleden een der ambtenaren bij dit lijtuig is gekwetst. De stations-chef en een aantal ondergeschikten zijn in ar rest genomen. 1 Jan. De Moniteur meldt lieden in zijn niet-officicel gedeelte, dat de keizer van Oostenrijk graaf Teleki bij zich heeft doen komen en hem aangekondigd, dat hij hem alge- (Vervolg.) Daar bevonden zich ook nog vele anderen. Dat bewijst niets. Vooreerst zijn er overal slechte liedenen wat de overigen betreft, zoo begrijpt het grootste gedeelte daar van niet eens, dat het eene misdaad is, schipbreukelingen te be- rooven. Alain, men begint, met zich eeae kist toe te eigenen, dan neemt men de kleederen van een verdronkene weg, daa Ozoo gij weetwaarheen het voeren kau voegde zij, baar gelaat in hare handen verbergende, hem toe. Ik heb verkeerd gehandeld, Jeanne, zeide Plonvarec, en reeds voor ik u zag, had ik er berouw over, alleen hoopte ik od- der de op het strand geworpene goederen iets te vindendat ik u zou hebben kunnen aanbieden. Daar zie, dezen scboonen halsdoek, en deze oorbellen zijn voor U. Behoud deze dingen, hernam zij driftig, liever wil ik ster ven dan ze aanroeren. Met ter aarde gewenden blik, stak hij zonder te antwoorden, de door het jonge meisje geweigerde voorwerpen weder bij zich. Jeanne bedekte haar gelaat met haar voorschooten bleef alzoo eenige minuten zwijgend staan. Alain waagde het niet het stil zwijgen te verbrekenhoewel hem dit zeer verontrustte. Ein delijk liet zij haren geïmproviseerden sluijer w eder zakkenen keek met nog vochtige oogen den jongeling aan. Belooft gij mijAlain wanneer het stormtniet weder naar bet strand te zullen gaan vraagde zij bem smeekend. Ik beloof het u bij het heil mijner ziel antwoordde Alain ont roerd en nu zult gij thans ook wel met mij dansen, niet waar Het jonge meisje bloosde. Ja Alain zeide zij maar uw Oom wil niet toestaan dat wij te zamen trouwen. Wat mag hij daar tegen hebben vraagde Alain. Is er in het geheele dorp een meisjedat braverwerkzamer en betere huis- heele genade schonk, onder voorwaardedat de graaf zich voortaan als getrouw onderdaan zou gedragen. Graaf Teleki beloofde dit en verliet vrij het keizerlijk pa leis. Ongeveer acht dagen geleden is te "Valenciennes een persoon gearresteerd die valsche papieren bij zich had en in wiens koffer men een aantal valsche sleutels en een ge heel stel ordelintjes van bijna alle natiën vond. Men verze kert llians, dat deze persoon vermoed wordt te zijn de be ruchte Jud, moordenaar van den heer Poinsot. Een lidteeken aan het hoofd, dat in het signalement is opgegeven geeft tot dit vermoeden aanleiding; hij ontkent echter ten sterkste die persoon te wezen eu heeft een anderen naam genoemd; binnen kort zal men over zijne identiteit zijn ingelicht. Het schijnt zich te bevestigen, dat aartshertog Stephan, die sedert twaalf jaren op hel slot Schaumburg bi.f Dietz in ïv'assau woont, hier zal terugkeeren om hot palatijnschap van Hongarije w eder te aanvaarden. 3 Jan. De troepen hebben reeds den eed van getrouw heid aan koning Wilhelm l afgelegd. Lit Coblenz wordt gemeld., dat, ten gevolde der ster ke sneeuw, zich weder wolven in den otntiek dier stad, tot zelfs in de nabijheid der Rijndorpen, hebben vertoond. Bij Masburg in de Ei fel moet een achtjarig kind door ten wolf aangegrepen en weggevoerd zijn. olgens de Siiddeulsche Zeituvg heeft een Duitscb handelshuis den 29sten Dec. per telegraaph mtdedeeling ontvangen dat de bankier Mirès zich plotseling uit Parijs heeft verwijderd en vreest men voor vele en sterke verliezen. 2 Jan. De koning van Saksen is in zoo ver van de mazelen hersteld, dat hij reeds eenige uren buiten het bed doorgebragt en eenige bezoeken ontvangen heeft. Daaren tegen zijn thans de prinsessen Sidonie en Sopliie door die ziekte aangetast. houdster is dau gij Ja in uwe oogen zeide zij met een bekoorlijk lachje maar uwe Oom schijnt er anders over te denken. Wat komt toch in uwe gedachte Staat gij mij toe dat ik het hem vrage Waarom behoeft gij mijne toestemming daartoe Ik moet toch weten of gij mij bemindt. Jeuune antwoordde met een ligt schouder cphalen en nu begon tusscben de twee jon^e lieden dat zoete gefluisterhet welk de uren zoo snel doet vervliegen. Toen den dans begon lag Jeanne hare hand in die van Alain eu zeide met bewogene stem. Mij goed vraag uwen Oom ik vrees echter, dat ziju ant woord weigerend zal zijn. Toen de dans ten einde was, bemerkte Alftin zijnen oom, Anton Coster, die in een hoek roet eenen vriend een glas appelwijn zat te drinken. De schitterende oogen, en vrolijke gelaatstrekken van dezen goeden man, bewezen overtuigend, dat dit niet het eerste glas was, dat hij heden dronk. Het oogenblik is thans gnrstig, dacht Alain, laat ik daar van gebruik maken. Anton Coster was een krachtig ond man, ofschoon door den arbeid een weinig gekromd, zijn gelaat was vol uitdruk king, maar had in spijt van zyn ruw uiterlijk toch iets open en eerlijks. Hij ontving zijnen neef met een vrieDdschappelij- ken slag op den schouder, die minder een sterk jongeling ter neder zou geworpen hebben. Vervolgens bood hij hein een glas wijn aan. Alain nam het aan, en beide begonnen met het glas in de hand, te schertsen. Oom zeide Alainna eenige oogenblikken ik wilde gaarne trouwen. Daar hebt gij gelijk aanzeide de aangesprokene. Bij mij ne ziel, hij hebt gelijk; in een huishouden is eetie vrouw noodig; hebt gij die niet, dan doen de dienstboden wat zij willen.

Schager Courant | 1861 | | pagina 2