No. 190. ALGEMEEN NIEUWS-, étM A®. 1S6I. ADVER-wi: TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 16 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING KENNISGEVING. SCIIUTTKItlJ. 3. Vreemdelingen, die sedert de inschrijving van het vorige jaar in de termen gevallen zijn, om als Ingezetenen te worden beschouwd: BEKENDMAKING. JS?. 2. Dat, overeenkomstig 2 van art. 29 der wet op de peisoneele belasting, benoemd zijn om als tegenschatters vat: de zijde der belastingschuldigen te dienen, ingeval van herziening, achtervolgens het bepaalde bij art. 82 2 der wet. van hel aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardsteden, de heeren: Ks. KANT. en Ks. SELDERBEEK. 15UITENL A JX 1). ENGELAND. Londen, 9 Mei. Er zijn hier berigten ontvangen uit New-York van 27 April. "Vier regimenten van New-York zijn te Washington aangekomen. Men gelooft, dat de hoofd stad thans sterk genoeg is om eiken aauval weerstand te kun nen bieden. De weg tusschen Annapolis en Washington wordt door bondstroepen opengehouden. De gemeenschap langs den spoorweg van Baltimore is nog gestremd. Het fort Smits, in den staat Arkansas, is ontruimd. Door de separatisten is voor eene waarde van 800,000 dollars aan bondseigendom genomen. De regering van New-York heeft nog 21 regimenten opgeroepen. De gouvernenr Deleware heeft aan de oproeping tot het zenden van troependoor den heer Lincoln gedaanbeantwoord. In Marvland neemt de stemming ter gunste der Unie toe. V erscheiden vertegen woordigers werden bedreigd, dat men hen zou opkuoopen, als zij voor eene afscheiding stemden. De plantagiën in het Zniden worden veronachtzaamd. De oogst loopt gevaar door gebrek aan bebouwingen. (Vijlde Jaargang.) ABcan3ui3B!is?ai3s 1333 laüüaisa: Voor Schagenf 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. 511133 D3IÜ ül)73Il'J3Bfl3a: Van een tot vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerckend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen hier mede ter algemeenc kennisse, dat de kennis binnen deze ge meente dit jaar een aanvang zal nemen op Maandag den 24 Junij a. s., terwijl op dien dag tevens paardenmarkt zal worden gehouden. Wijders, dat alle hazardspelers, horoscooptrekkers enz. ten strengste zullen geweerd worden. Zij, die voor hunne kramen, tenten enz. eene plaatsruimte mogten verlangen, adresseren zich tijdig, hetzij in persoon, hetzij met franco brievenaan den marktmeester te dezer plaatse. Schagen 6 Mei 3861. De Burgemeester en Wethouders voornoemd. J)e Burgemeester A. 11. de MEER. De Secretaris A. J. van CANTFORT. (*jIii ons vorig Nommer stond abusivelijk 17 Junij. Burgemeester en Wethouders van Schagen. Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 (Staatsblad M. 6); Roepen bij deze op om zich voor de Schutterlijke dienst te doen inschrijven: Jté 1. Alle Ingezetenen, die op den 1 Januarij 1861, 25sle jaar zijn ingetreden, en alzoo in liet jaar 1836 gebo- Ten zijn: fo 2. De zoodanigen dieschoon bevorens in andere gemeenten ingeschreven, sedert de inschrijving van het vo- rise jaar binnen deze gemeente zijn komen wonen; en En zulks op Dingsdag den 21 Mei dezes jaars des voor middags van 10 tot 2 ure, op het Raadhuis. Een ieder, ook zoo hij vermeent, tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, is verpligtzich te doen inschrijven. De registers van inschrijving zullen op den 15 Mei geo pend en op den 1 Junij daaraanvolgende worden gesloten. Een ieder wordt vooral aangemaand om zich tijdig van een uittreksel zijner geboorteacte te voorzien eu zich alzoo van zijnen juisten ouderdom te verzekerenten einde de inschrijving naar behooren geschiede eu hij niet vervalle in 3e straf bij de wet bepaald. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar het behoort. Schagen, den 1 Mei 1861. De Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. R. DE MEÈR. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gezien de Dispositie van Zijne Exellentie, den heer Com missaris des Konings in Noord-Holland van den 23 April 1861 li 5 7 11 Provinciaal Blad 35). Gelet op onderscheidene bepalingen der Wetten op j^t van patent en op de Personeele belasting. het Brengen door deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, JSf. 1. Dat de uitreiking van de Beschrijvingbilletten be trekkelijk de belasting, op liet personeelzal aanvangen op den 4 Mei aanstaande; Jl» 3. Dat de uitgifte van de verklaringen van aangifte voor het regt van patent zal aanvangen op den 4 Mei aan staande, en dat de weder bijeenverzameling dier verklaringen op den 18 Mei daaraanvolgende zal moeten afgeloopen zijn; een en ander intusschen met uitzondering van de patent- pligtigen vermeld onder J\«. 37 tot 40 van Tabel 14 (Tap pers enz) aan welke de bedoelde verklaringen, welke binnen drie dagen na de uitreiking zullen worden opgehaald af zonderlijk en onverwijld bij den aanvang des dienstjaars zullen afgegeven worden. Wordende eindelijk een ieder, ten allen overvloede herin nerd, dat de noodzakelijkclijkste inlichtingen betrekkelijk eene behoorlijke invulling der beschrijvingsbilletten zoo voor de personeele belasting als het patentregtop die bil- letten afgedrukt zijn om door belanghebbenden te kunnen worden geraadpleegd. Schagen den 27 April 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester H. R. de MEÈR. De Secretaris, A J. van CANTFORT. Te Frome, in het westen van Engeland, beeft gisteren een sneeuwstorm geheerscht. Het sneeuwen hield aan van vijf ure in den ochtend tot 's middags 12 nre en in sommige gedeelten van het land lag de sneeuw twee voeten hoog. In den^ namiddag begon het snel te dooijen. De oudste bewoners herinneren zich dat voor een halve eeuw een dergelijk ver schijnsel heeft plaats gehad. Ook te Southampton= heeft het gisteren gesneeuwd. QURANT.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1