FRANKRIJK. Parijs, 6 Mei. Heden heeft het weder driemaal gesneeuwd; de sneeuw blijft liggen en het is werkelijk merkwaardig te zien dat de bloeijende seringen- en kastanjeboomen met sneeuw zijn bedekt. Door de nachtvorsten lijdt het jeugdige groen zeer veel, en de boomen en planten zijn, in plaats van met het frissche groen met een valen bruinachtig groenen tint gekleurd, De jonge groenten zijn meestal bevroren. i)e Bedelaar van Kio-Janeiro DUITSCHLAND. Frakfort11 Mei. Uit Bern wordt gemeld dat de kruid- molen bij Thun benevens het magazijn met 3000 pond kruid is in de lucht gevlogen. Drie personen zijn daarbij omgeko men. Het woonhuis van den molenaar is tot den grond toe vernield het weeshuis bij Thun zwaar beschadigd en in Thun zelf zijn eene menigte vensterruiten verbrijzeld. De lijken zijn zóó verminkt, dat zij onkenbaar zijn. ITALIË. RUSLAND. St. Petersburg, 4 Mei. De dankbaarheid des Russen jegens Alexander II, wegens de vrijmaking der lijfeigenen, wordt op schitterende wijze aan den dag gelegd. Tot nu toe zijn in het rijk niet minder dan 184 kerken en kapellen be stemd om 's keizers naam te dragen inet den bouw van sommigeu is reeds ^en aanvang gemaakt. xt AMERIKA. New-York, 27 Aprii. Uit Marylaud verneemt men, dat 10 Mei. Uit officiëleopgaven blijkt, dat in Engeland (van 1848 tot 1856), in Frankrijk (van 1835 tot 1856) en in Pruissen (van 1851 tot 1856) op 4,500,000 spoorwegrei zigers, ten gevolge van spoorwegongelukken, slechts 1 rei ziger gedood en op 381,000 slechts 1 gewond werd. Van de diligenccreieigers werd (van 1846 tot 1856) op 355,463 pas sagiers 1 gedood en op 29,872 1 gewond, zoodat het gevaar aan hot reizen «net diligences verbonden, 12 maal grooter is dan nam dat met spoortreinen. Eene onlangs te Boston overleden ongehuwde dame, Townend genaamd, heeft bij testamentaire beschikking eene -som eau 60,000 dollars vermaakt voor de oprigting van een toevlngtsoord voor oude vrijstersalwaar deze tegen de spot ternijen der wereld beveiligd zullen zijn. In dit gesticht «olfen worden opgenomen alle oude meisjesonverschillig of zij uit neigingdan wel door den drang der omstandigheden «ngehowd zijn gebleven, indien zij slechts in Amerika ge boren en nooit met de politie in aanraking zijn geweest. Eene vrouw te Blaison (depart. Marne et Loire) heeft haar man vermoord en wel om de volgende reden. Haar eenige zoon had bij de loting een laag nommer getrokken de moeder was zeer bezorgd, dat hij soldaat zou moeten wor den, en vraagde aan iemand welke de redenen van vrijstel ling waren. De gevraagde gaf onder anderen opdat de «enige zoon eener weduwe vrij was. Een paar dagen later werd de man van de teedere moeder vermoord gevondenen de niet teedere echtgenoote gaf zich zelve als de daderes aan. 8 Mei. De lijkdienst voor de slagtoffers te Warschau heeft heden plaats gehad. De kerk was zoo vol, dat ver scheidene personen flaauw vielen. Te Marseille zijn gisteren honderd duizend geweren en 20 stukken geschut geladen aan boord van verscheidene sche pen. Dit krijgsmaterieel is door Frankrijk aan Piëmont ver kocht. Vroeger zijn reeds 75,000 geweren verzonden. De Girontle maakt melding van het volgeude proces. Mw. X. had aan eene vriendin haar portret ten geschenke gegeven; er ontstond later twist tusschen beiden en Mw. Z. hing het portret voor haar huis, met het onderschrift»Te huur of te koop". De politie deed het wegnemen doch Mw. X. was hiermede niet te vreden en eischte eene schadeloos stelling van 500 francs. Dc regtbank heeft geoordeeld, dat Mw. X. hare vriendin, door haar gedurende twee maanden te plagen of te beleedigen tot het tentoonstellen van het (naar het praxscii.) (Vertoly en Slot.) ïk wensch u geluk met uwen welvaart, doch ik behoefde deze teregtwijziug niet, om uw gezelschap aan te nemen. Ik ver acht niemand. De bedelaar verslond de dampende soepdie een bediende met bruine gelaatskleur, harde haren en smerig uitzigt op de tafel gezet had. Toen hij daarmede gedaan had, ging hij voort Daar gij thans mijn vermogen kent, mijuheerzou ik mij zeer vereerd voelen, zoo gij soms, in het een of ander, eene dienst van mij begeerdet, ik ben verzekerd, dat ik u dezelve op de beste wijze kan bewijzen. Zie in mijne woorden overi gens geene grootspraak van niets beduidende aanbiedingen, zoo als men ze hier gewoonlyk doet; wat mij betreft, zoo wensch ik slechts op de proef gesteld te worden. Werkelijk zeide ik tot Dom Predroik ben verlegen. Ik had niet gedacht u zooveel deelneming in te boezemen. Ik bedank u vriendelijk, en Luister eens, viel hij mij in de rede. Het is sedert lan gen tijd dat ik gelegenheid zoek u mijne bijzondere achting te betuigen, en ik zegen het toeval dat mij thans daartoe in staat stelt. Vergeet niet dat ik geheel tot uwe dienst ben. Nog eens mijnen dank, Dom Pedro, stamelde ik. Zult gij mijnen wensch vervullen, wanneer ik u de soort en wijze daartoe zegvraagde de bedelaar. Verklaar u eerst. Het isdes Zondags rust ik uit en werk niet op feestdagen, zooals ieder goed christen. Op deze dagen verlaat ik mijn landhuis niet. Welaan, ik zoude zeer verrukt en geëerd zijn, wanneer gij mij daar bezocht. Een bezoek op Larengeiras! riep ik uit. Ja. Gij kent de Freguesia. Daar zijn heerlijke villa's, en portret had aangezeten mitsdien den eisch ontzegddoch Mw. Z. tot één franc boete veroordeeldterwijl de kosten door beide partijen zullen worden gedragen. 9 Mei. De oud-gouverneur van Hongarije Bodewijk Kossuthdie gisteren avond alhier is aangekomen is zeer ontsteld over den zoo spoedigen en treurigen dood van zijn vriend graaf Ladislas Teleki. Berlijn10 Mei. Luidens de Cösliner Zlg., heeft men den 3den dezer in Achter-Pommeren schaatsen gereden. Turijn9 Mei. De berigten van Napels van gisteren melden, dat 200 Bourbotische soldaten den vorigen dag met de nationale garden in de dorpen nabij Capua gelegen handgemeen zijn geraakt. Caserta-Vechina en Morrone zijn door nationale garden en bersaglieri omsingeld. Eenige Bourboasche soldaten zijn gevangen genomen en naar Na pels gebragt. De stad is rustig. Ook hebben de gemeenten besloten eene algemeene bank op te rigten, waaruit den onbemiddelden boeren de hun voor hunne vrijlating ontbrekende geldeu tegen 4 pCt. zullen wor den verstrekt. Reeds zijn 18,000,000 zilveren roebels tot dit doel ingeschreven Het is opmerkenswaardig, dat de boer, nn hij weet, dat hij en zijne have niet meer onvoor waardelijk de eigendom van zijn heer zijn inet zijne schatten voor den dag komt, waardoor millioenen die aan liet ver keer onttrokken en verborgen waren te voorschijn komen. 9 Mei. In het gouvernement Kasan heeft een gods dienst-opstand plaats gehad; 70 boeren zijn doodgeschoten. Generaal Bibïkoff is naar de plaats des opstands gezonden. Ook in het gouvernement Pensa hebben rustverstoringen plaats gehad. ik verzeker u, dat de mijne niet de minste daarvan is. Bezoek mij op een feestdag, zoodat ik ze u in mijnen ledigen tijd kan laten zien. IVij zullen in de schaduw van eene oranje laan, aan den oever van eene koele beek, het middagmaal gebruiken en ons door twee jonge mulatinnen zoo schoon als de liefdesgodinlaten bedienen. Ik beloof een heerlijk hoen met rijst, roode bananen, onvergelijkelijke doces confituren, koffij van Tijuka, van de eerste soort, en cigaren van ma- tanzas. ij zullen den avond in onze hangmattenmidden onder de bloemen, doorbrengen, met het gebergte voor ons, en zoo .gij lust daartoe gevoelt kunnen wij over de lite ratuur spreken. Ik was verstijft van verwondering. Een oogenblik dacht ik, dat mijn dischgenoot zich ten mijn kosten wilde vrolijk ma ken. De blik, die ik op hem wierp verried waarschijnlijk mijne bezorgdheid, want de bedelaar vervolgde: Het schijnt u te bevreemden dat ik de schoone wetenschap pen behandel, niet waar? Geleerden zijn zeker zeldzaam, ik behoor wel tot de burgers van mijn beroepdoch ikmijn heer, ben Baccalaureus en docter in de regten. Baccalaureus en docter in de regten riep ik uit. Zoo gij het niet kwalijk neemt, heer, ging Dom Pedro met trotsche gebaarden voort. Ik hebt acht jaren de voorlezingen aan de Lniversileit van San-Paulo bijgewoond, ik heb daar zelfs eenigen roem behaalden zoo gij n wilt vernederen mij te Larengeiras te bezoekenzal ik u mijn diploma toonen, als mede mijne kleine bibliotheek, die ook niet geheel zonder waarde is. Het lezen is een mijner hartstogten, waaraan ik mijne ledige uren toewijd. Daar gij tot. mededeelingen gestemd zijt, zeide ik tot mijn geze schaphouder, zult gij wel zoo goed willen zijn, mij te verklaren, door welke opeenstapeling van ongelukken gij *°j je een gebiagt zijt, want ik kan niet aannemendat gij enkel tot uw genoegen van openlijke aalmoezen leeft?

Schager Courant | 1861 | | pagina 2