DUITSCHLAND. Weenen 30 Junij. De nieuwe opperrabijn te Krakau heeft aan de jeugdige vrouwen zijner gemeente verboden crinolines te dragen, terwijl zij met dit kleedingstuk niet tot de godsdienstoefening in de kerk zullen worden toegelaten. Berlijn, 4 Julij. Uit Desseldorp wordt gemeld, dat een bediende der koninklijke bank aldaar plotseling is verdwe nen, na gisteren ochtend voor die inrigting een gezamelijk bedrag van 113,500 thaler te hebben ontvangen, 's Namid dags ten 0 ure was hij nog niet teruggekeerd, en had men ook op de per telegraaph gedaue navraag itaar hem niets vernomen. Dit voorval heeft algemeen verrast, daar bedoelde persoon voor ren zeer eerlijk man werd gehouden. Prailkfort30 Junij. Uit Mainz wordt gemeld, dat een geneesheer aldaar, de heer Confeld; dezer dagen toevallig tot de ontdekking is gekomen, dat een zijner patiënten het hart op de verkeerde plaats heeft, altijd in physieken zin, name lijk onder de regterborst. Dit als zoodanig zeer zeldzaam verschijnsel heeft vele geleerden bewogeu, den patiënt eeu be zoek te brengen. BELGIË. Bl'U33el5 Julij. Voor eenige dagen heeft in de kolen- De kransviiider. SPANJE. Madrid, 4 Julij. Te Loja is eene insurrectie uitgebroken, welke echter geheel op zich zelve staat. De troepen omsin gelen de stad; de insurgenten roepen: »Leve dc republiek Dood aan den paus RUSLAND. Warschau 4 Julij. Alhier hebben op nieuw volksde- monstratiën plaats gehad, en wel op de apenbare plaatsen, bekend onder den naam van Saksischen en Krasynkischen tuin. Er zijn strenge repressieve maatregeleu genomen. De stemming der bevolking; zoowel in de hoofdstad als in de provinciën is eeue zeer opgewoudene. AMERIKA. New-York, 19 Junij De boodschap van den president Lincoln aan het congres, dat den 4den Julij wordt geopend, was bijna gereed. Volgens den New-York Tribune zullen daarin zeer krachtige maatregelen worden voorgesteld, opdat de oorlog voorden aanstaanden winter kan worden ten ein de gebragt. De president zal o. a. voorstellen eene leening van 200 millioen dollars te sluiten en 500,000 man onder de wapenen te roepen. It I j\ i: I\ L A IV 1>. Schagen, 10 Julij 1861. sexe bezat. Verder wilde zij zicb niet nan den eondnetenr en den gendarme, die liet eerste proces-verbaal opmaakten, uit laten. Er werd dadelijk naar alle stations getelegrapheerd, doeli de oude mannelijke dame was nergens te vinden. Alle lioop scheen verloren om hem op te sporen, toen men dezer dagen in een der badhuizen, die alleen voor dames in- gerigt zijn, een heer in hechtenis nam, die daar, als een nieuwe Acteon, zijner nieuwsgierigheid wilde voldoening ge ven. Men had dadelijk vermoeden, dat hij dezelve persoon was nis de onde spoorwegreizigsttr en dat vermoeden werd ook bewanrheid, toen hij nan de jonge dame vertoond werd. Zeker blad verhaalt de volgende anecdote: Een jonge ling stond in de zaal der tentoonstelling van schildereijen te Parijs het portret van Prins Napoleon te begluren en riep uit: Welk een lummel (flandritr) Een oppasser hoort den uitroep en spitst het oor. i/Welk een mooije lummel"! hernam de bezoeker. De oppasser is verontwaardigd en wordt rood als een kalkoensche haan. //Welk een groote lummel"! herneemt de jongeling even bedaard. //Wacht roept de op passer verwoed ge beleedigt zijne keizerlijke hoogheid en zoo ge nog eeu woord durft zeggen laat ik je vatten" De jongeling slaat een verachtende blik op den map, zeg gende: Wilt gij mij beletten te zeggen dat 't een groote lum mel is? welnu, laat mij in hechtenis nemen en ik zal voor al de regtbanken ter wereld staande houden dat het de groot ste lummel van dit jaar is. En op de schilderij de handteekc- ning van den schilder wijzende, riep hij: //ziet gij dan niet, ezel, dat onze groote kunstenaar Elandrin dit portret ge schilderd heeft?" liet schatterend gelach der omstanders deed den ongelukkigen oppasser het hazenpad kiezen. 3 Julij. De jagers der garde in Ilannover zijn dezer dagen voor liet eerst van een Zouavenmuts naar Eransch model voorzien. Naar men meldt, zal dit monteringstuk bij de gehccle llannoversche armee ingevoerd worden. Uit het leven van een velend. (Vervolg en Slot.) Ik had eigenlijk geen bepaald doelen daarom had ik spoe dig een besluit genomen. Wagen en vei lies aan den, op hel onschuldige driespan origineel russisch, vloekenden koetsier ter verdere bezorging overlatende, begaf ik mij welgemoed op weg. Ik was reeds een half uur langs den oever voortge- loopendoch had nog volstrekt geene brug of iets dat er naar geleek bespeurd. Daar overviel mij op eenmaal ik weet zelf niet hoe een eigenaardig bangmij anders ge heel vreemd voorgevoel; nu nog, kan ik het voor niet anders verklaren, dan eeue soort van leedgevoel over de eenzaam heid in onbewoonde vreemde laudenwaarin ik mij bevond. Wat toch mijnen toestand betreft, deze bragt daar zeer veel aan toe. Twee honderd mijlen van mijne geboorteplaats ver wijderd, liep ik midden in den nacht eenzaam en alleen op wild vreemde paden en een mij onbekend doel te gemoet. En eenmaal op de plaats mijner bestemming aangekomen, wat kon ik dan nog verwachten Geen enkele vriendelijke wel- komsgroet, geene warme vriendschappelijke handdrukniet het kleinste, kleinste teeken van liefde, geen geene! Een diepe smartelijke blik liet ik glijden over de golven van den vloed, die woest schuimende daarheen rolde, daar wat was het? Neen, waarachtig, een lichtglans op de golven, een drijvende bloemenkrans Een bloemenkrans met mijnen Belle- Vuo, Balsienx, Dour en Phulin, nabij Bergen, ccne schrikkelijke ontploffing plaats gehad, waardoor 50, volgens sommige berigten 200 werklieden onder de aardmas- sa bedolven werden. Reeds zijn er 10 lijken opgehaald, en men vreest, dat al de daarin aanwezige werklieden door deze ramp den dood hebben gevonden. Door de oorlogschepen der Unie zijn elf schepen van het Zuiden, met mond- en krijgsbehoeften voor de separa tisten beladen, genomen. In de vorige week brak te Nieuwediep omstreeks s'nachts ten 1 uur een hevige brand uit, die in weinig tijds ren buis in de asch legde. Zoo niet een kind ten gevolge van den stik - damp, de ouders had wakker geschreeuwd, waren welligt allen in de vlammen omgekomen. Per liet schip Zaanstroom, kapt. Schaap, te Nieuwe diep, zeilklaar liggende, zullen weder 60 passagiers liet va derland verlaten, om zich in de Kaapkolonie te vestigen. De Hollandsclie maatschappij van landbouw zal te Alkmaar eene algeineeue tentoonstelling van vee, zuivel, tuinvruchten en bloemen houden van 11 tot en met 15 Sept. c. k. Door bet Departement var. Oorlog is met de directie der stoouibooldienst van Amsterdam langs Zaandam en Alk maar eene overeenkomst aangegaan, tot vervoer van militairen langs die rou^e tot Nieuwediep en omgek eerd. Even rfts de hoogleeraar Leverrier te Parijs, hebben thans ook de heereti tlind, te Londen, en Heis, te Munster, verzekerd, dat de tegenwoordige komeet niet die is van keizer Karei V (1556). drie lichten versierd, in een vreerad land, te middernacht, mij te gemoet drijvende een wonderlijk, onverklaarblaar, raad selachtig liefdesteekenWas het waarheid of verbeelding van mijne opgewondene zinnen Neen het was werkelijkheid. De drijvende kransdreef juistdoor tegenstroom van den vloed zoo digt aan deze zijde van den oever, dat het mij gemak kelijk viel, hem met een stok er uit te visschen. Als door eene zoete hetoovering bedwelmd, stond ik zoolang, den krans in de linkerhand triumpherend vooruit houdende, tot de drie lichtjes verbrand waren, vervolgens blikte ik nogmaals half reikhalsend, half droomerig in den vloed, even als moest mij van daar eene nog zoetere boodschap toekomen. Doch om Godswil, wat was daar nu weder! Een witte arm, boven de golven uitstekende, een menschen arm, en een menschen hoofd, een doodelijk bleek vrouwengelaat, met lange neder- hangende haarlokken. Daar gold geene bedenkingen. In een oogwenk bad ik hoed en rok afgeworpen en mij met groote haast in den ijskouden vloed gestort. Drie, vier krachtige slagen bragten mij, de geoefende zwemmer, in het midden van den stroom. Ik greep naar de lange haarvlokkendie juist weder boven de golveo uitkwamen vatte ze aan en na twee doodelijk lange minutenhad ik met mijnen nood- lottigen last gelukkig den oever weder bereikt. Zalige, en toch wreede aanblik Ik hield in mijne armen, door het hel dere maanlicht beschenen, het schoonste vrouwenbeeld, dat ik in mijn leven gezien had, bleek en koud als marmer. Ik had een lijk gered. Alle middelen tot het in het leven terugroe pen die door tijd en plaats zeer beperkt waren en de een-

Schager Courant | 1861 | | pagina 2