AMERIKA. New-York, 1 Julij. Te Washington 13 berigt ontvan gen dat de separatisten een plan hebben georganiseerdom zich van de Californische stoombooten meester te makenin welk geval zij te gelijk in het bezit van goud en van schepen zouden geraken. Er zouden namelijk een groot getal sepa ratisten als passagiers aan boord van bedoelde schepen plaats nemen, op zee een oproer doen ontstaan, zich van het com mando meester maken en het schip eer.e zuidelijke haven binnenbrengen. BINNENLAND^ Schagen, 17 Julij 1861. Haarlem 10 Julij. In de zitting van den gemeenteraad dezer stad van heden is besloten, om aan de commissie voor de tentoonstelling van oudheden te Alkmaar ten gebruikc te geven, eenige of— en defensieve wapenen, welke op het ar chief berusten; een vaandel en een afbeeldsel van Kenau Si- mons llas»elaar, hetwelk op den Stadsdoelen voorhanden is. Willemsoord, 11 Julij. Gisteren middag werd de ge denksteen van de nieuwe zeedoksluis, van het marine-etabli- sement alhier, door den vice-admiraal D. Bijl de Vroe, di- Hooril, 11 Julij. Het kader der schutterij alhier heeft een kostbaar geschenk als hulde aangeboden aan den heer A. C. Ilania, kapitein bij gemeld corps, bij gelegenheid van zijn zijn aanstaande vertrek naar Leeuwarden. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 13 Julij. J. Deutekoin jongm. en A. Jon ker jonged. Overleden 9 Julij M. Bakker 0. 64 j. te Broek in Wa terland; 10 Julij. Een levenloos aangegeven kind van C. Zwart en D. Zwaag. BE URSTIJDINGEN. Amsterdam, 16 Julij. W. S. 2} pCt. 635 3 pCt. 75J. Rusland, oude 5 pCt. 102} 5pC. 1829. Oostenrijk, Metahek, 5 pCt. 46 J; idem A.. 69|. Spanje, thans 41} pCt. 49} 3 pCt. 47} binnl. 47}. Portugal, 3 pCt. 46}| Londen, Wisselkoers zigt, f 2 m. 11,82}. Parijs, v 56} v 55}. Hamburg, *35.,'e 35 Bordeaux, 15 dagen 56} 55}. KANTONCEREGT. 2. G. v. Z., te Anna Paulowna Polderveroordeeld als bij J)° 1. 3. W. B. te St. Maarten, veroordeeld wegens het laten loo- pen grazen van 6 schapen en één lam aan den publieken weg in de gemeente St. Maarten-, boete f7 of 1 dag gevangenis en in de kosten. 4. J. C. te Z>jpe, veroordeeld wegens het voorhanden heb ben van een ijzeren unster, afgeschaft gewigt, boete f 10 en in de kosten. Ireeg een paar dagen later aanschrijvingdat hij het tegen «en losgeld kon terugkrijgen. Hij antwoordde, dat hij hier aan wilde voldoen doch eerst het bewijs moest hebben dat, «ijn kind werkelijk in handen van de bandieten was. Den vol genden dag zond men den neus van zijn kind, en toen de landlieden, over deze wreedheid verwoed, de bandieten in het gebergte vervolgdenvonden. z'j overal de ledematen van het kind dat men langzamerhand scheen vermooid te heb ben. Bij de op gisteren gehouden verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad, zijn ingekomen 72 stembriefjes, vol strekte meerderheid 37; uitgebragte stemmen op C. Smit 59, D. Timmerman 50, E. Hoekstra 12, J. Noë 4-, C. Langereis 3 en eenige van 2 en 1 stemmen. Zoodat de twee eerstge- melde met overgroote meerderheid van stemmen zijn herko zen. Naar wij vernemen zal te Alkmaar in de maand October aanstaande, ter herinnering aan Alkmaar's verlossing, eene tentoonstelling van oudheden worden gehouden. Jl. Donderdag avond circa 8 ure viel een der kinderen van Jb. D. Jz. alhier van de hoogezijde te water, doch werd door de spoedige hulp van N. Schellings gelukkig gered. 12 Julij. Alhier is gisteren aan het prov. gouvernement, bij enkele inschrijving, publiek aanbesteed: lo. Het afbreken van liet bestaande en het maken van een nieuw kerkgebouw voor de Doopsgezinde gemeente te Wieringen. Aannemer de beer P. Brugman, te Nieuwe Niedorp, voor f8145 en 2o. het onderhoud van en het doen van herstellingen aan de arr. regtbank alhier. Aannemer de heer H. C. Clausing, voor f617. een' hevigen orkaan, terwijl het schip geweldig slingerde, hing hij boven op de ra, of zat in het want, met dezelfde gerust heid en blgkbare onverschilligheid, als een ander uit veilige plaats den storm geschouwt. Eene gestrenge en eenigermate harde opvoeding is het meest geschikt, om menschen in staat te stellen tot heldhaf tige bedrijven en grootmoedige opoffering. By den tegenwoor- digen toestand onzer burgelijke maatschappij is menigeen spoe dig gereed, om dat stelsel van opvoeding, als onbeschaafd en barbaarsch, te veroordeelen, hetwelk blijkbaar een' heilzamen invloed heeft, op onze ligchamelijlce en zedelijke ontwikkeling; maar de ondervinding kan ons de gegrondheid van het boven aangevoerde leeren. Dejonge Beckner werd in zijne kinderjaren geenszins aan gemak en genietingen des overvloeds gewend. Integendeel, zijn voedsel was hard scheepsbrood zóó hard, dat hij met geweld het moest breken; hjj sliep slechts weini ge uren, en dat niet op een bed, maar op harde planken: oogtbans genoot de knaap eene volkomene gezondheidhij had geen hinder van koude, en wist van geene koorts of maagkwalen en andere ongemakken, die ligt ontstaan uit een weelderig traag en werkeloos leven in den schoot des overvloeds. Deze ligehamelijke welstand van Beckner bragt veel toe tot zijne gedurige vergenoegdheid en blijmoedigheid. Hij kende geene angstige zorgen of droefheid, vermits hij zoo weini g behoeften had. Verlangen naar roem en onderscheiding schijnt den mensch aangeboren te zijn. Gelijk elke andere neiging, moge hetzelve veredeld of gewijzigd worden; maar men kan het niet aank weeken waar natuur niet reeds de zaden heeft gestrooid. Omstandigheden zetten de menschen, wel is waar, aan tot bedrijven, zoo ten goe de als ten kwade; maar de gezindheid, die eigenlijk tot het uit voeren van deze ol geene daden doet besluiten, moet toch vroeger bestaan hebben. recteur en komm'. der marine alhier, plegtiglijk gelegd. Een groot aantal autoriteiten was tot deze feestelijkheid uitge- noodigd, die door de muziek van het instituut der marine werd opgeluisterd. 14 Julij. Gisteren namiddag, circa 3 ure, barstte bo ven deze stad en omstreken een geweldig onweder los, ver gezeld van een zwaren slagregen, die tot ongeveer 5 ure aanhield. In de stad zelve heeft de felle bliksemdie als het ware niet van de lucht af was, gelukkiglijk geene schade aangerigt, doch hij sloeg in eene voor weinige jaren ver nieuwde boerenhofstede, onder het dorp Ursem, nabij deze stad, welke in den tijd van een half uur geheel in de asch lag. De bewoners hebben zich allen kunnen redden, en ook geen vee is bij de ramp omgekomen. Metal. Coupons f21.05. Zitting van 11 July. 1. P. B. Anna Pauloxcna Polder, veroordeeld wegens het laten losloopen van schapen aan den publieken weg in dien polder; boete f 1,50 of 2 dagen gevangenis en in de kosten. Bg personen, die van de voordeden der opvoeding verstoken waren, bemerkt men soms eene wonderbare leergierigheid; en eveneens vindt men bij lieden van geringen stand een streven naar groote zaken, die met de omstandigheden der personen geheel niet schijnen overeen te komen. Dit moet dus het uitwerksel, zijn van zekeren natuurlijken aanleg, die zich reeds openbaart alvo rens de mensch zelf zijne redelijke vermogens heeft ontwikkdd. Opgemelde j?ec*»erkon, uithoofde zijner geringe afkomst, weinig nul trekken uit het onderwijs van boeken. Ofschoon hij dus vlug van bevatting en volhardend van aard was, konden deze hoeda nigheden niet veel ontwikkeld worden, uithoofde van gebrek aan verstandelijke beschaving. Zijn vader, die hem voor de zeevaart bestemd had, bepaalde al zijne zorg, gelijk wij gezien hebben, om hem een goed matroos te doen wordeu. Verstoken van de genoe gens, welke uit oefening des verstands ontstaan, en geene waar schijnlijkheid ziende, om ooit langs dien weg tot eenige onder scheiding te geraken, gaf Beckner aan zgne wenschen eene ande re rigting. Het groote en stoute heeft gewoonlijk voor knapen iets ongemeen aantrekkelijks. Men ziet vele kinderen, zelfs bij hunne spelen en vermaken, de voorkeur geven aan datgene, wat betooning van moed vordert en verachting aanduidt. Dit gevoel, diep in het hart van Beckner geworteld, openbaarde zich bij hem reeds zeer vroeg, en werd buiten twijfel gesterkt door de hardende opvoeding, die zijn vader hem gaf De droomen zijner kindschheid hadden betrekking op roem. Verhevene gezindheid en moed waren hem eigen in ruime mate; hij had zijne verstandelijke vermogens minder ontwikkeld. Beck ner, zich zjjner onverschrokkenheid en standvastigheid bewust, terwijl zijn ligchaamgestel tegen moeiten en bezwaren gehard was, verlangde vurig naar het oogenblik, dat de schitterende hoop zijner kinderlijke verbeelding zou vervuld worden Slot ro!gt

Schager Courant | 1861 | | pagina 3