ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. V ij I (1 c Jaargang.) N<>. 203. Agj* A°. 1861. DONDERDAG 15 Augustus. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. KENNISGEVING. BUITENLAN 1). ENGELAND. Londen 8 Aug. De berigten uit de nieuwe wereld zijn ditmaal niet van gewigt ontbloot. FRANKRIJK. Parijs, 10 Aug. Volgens een schrijven uit Venetië zou Charles Jnd, de moordenaar van den heer Poinsot, aldaar zijn gearresteerd. SCHAGER COURAST. AItnBJ'J13BÏS>I113S 71)62 3)31]] UAAUXIB' Voor SchagenJ 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verzchijnt iederen Donderdagmorgen. ürleven l'raneo. 3>S133 1331 A17331T3BÏ33B Van een tot vijf regel»f 0.75. Iedere regel meerder0.15. Ceboortc-, Huwelijk»- en Doodberigten 0.50. De 35 cent» zegelregl niet medegerekend. Groote Letter» naar de ruimte die tij bcdaan. Burgemeester en Wethouders van Schar/en-, Brengen hiermede ter kennisse van belanghebbenden, dat Zijne Majesteit bij besluit van 19 Julij jl. No. 59 heeft be paald, dat van den 1 dezer maand af, voor kosten van aan werving bij het regement rijdende artillerie, zoo van iederen recruut als van ieder milicien, die ingevolge de wel bij de 6taande armée overgaat, zal worden te goed gedaan f115, waarvan wegens handgeld of premie aan den aangeworven zal worden uitbetaald f 100. Schagen, den 12 Augustus 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester R. H. de MEÊR. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden dat de Patenten over het dienstjaar 1861, aan de patentpligtigen, tegen in trekking van het bewijs voor den ontvang van het biljet van aangifte afgegeven, zullen worden uitgereikt van Zaturdag, den 10 Augustus tot Zaturdag, 17 Augustus des morgens van 10 tot 2 nre. Wordende de patentpligtigen herinnerd, dat de Patenten in persoon bebooren te worden afgehaald, ten einde dezelve volgens art. 25 der Wet door hen kunnen worden geteekend; doch dat, ingevolge Z. M. besluit van den 17den October 1820 (SlaadsMad 1® 22), aan degenen, die na den afloop van op gemelden tijd hunue Patentbladen niet zullen hebben afgehaald, dezelve aan hunne huizen door den Deurwaarder der directe belastingen zullen worden bezorgd, in wiens te genwoordigheid het Patent door den patentpligtigen zal moeten worden geteekend, en welke bezorger daarvoor zal mogen vorderen tien cents voor ieder Patentblad. Aldus vastgesteld en van het Raadhuis te Schagen afge kondigd den 7 Augustus 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester H. R. de MÉÉR. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Sedert lang werdt eene groote veldslag tusschen de legers van het noorden en zuiden der Noord-Amerikaansehe staten te gemoet gezien. Men begon zich reeds vrolijk te maken met het lange dralen der Amerikanen, die met onstuimigheid naar de wapens grepen en volgens hunne beweringen een grooten lost gevoelden om zich zoo spoedig mogelijk met el kander te meten. Eindelijk hebben zij dan werkelijk hunnen moed knnnen toonen. Omstreeks den 20sten der maand is een gioote slag geleverd, waarbij de bondstroepen de nederlaag hebben ge leden. Deze laatsten hadden, onder generaal Dowall, de versterk te stad Manassas eenige mijlen ten westen van Washington gelegen, aangevallen. In het eerst was de krijgskans hun ganstig. Na een gevecht van 9 uur, waarbij aan beide zijden groote verliezen zijn geleden werden drie van de batterijen, die den toegang tot de stad versperden, door het bondsleger ingenomen. Maar nu keerde het geluk. Generaal Beauregarn, die aan het hoofd stond van het leger der afgescheiden sta- teu, ontving eene versterking van 25,000 man. Met nieuwe krachten viel hij nu den vijand aan, die door eene paniek werd bevangen, zoodat het geheele leger van het noorden in wanorde vlugtte in de rigting van Washington, op den voet gevolgd door liet leger van het zuiden. Generaal Dowall trachtte nog de vlugtenden te Centrevil- le en Eairfax Court tegen te houden en hun op nieuw moed in te spreken, maar te vergeefs. Van Centreville tot Alexan- dria was de weg overdekt met gekwesten en manschappen, die van uitputting bezweken. De geheele artillerie van liet leger der Unie, met inbegrip van hel getrokken geschut en eene groote hoeveelheid wapenen en ammunitie, is in handen der separatisten gevallen. Ver scheiden kolonels en officieren van liet bondsleger zijn ge dood. Aan beide zijden is het verlies zeer groot. Het leger der afgescheiden staten stond nn, 90,000 man sterk, te Manassas, het geheele bondsleger was naar Alexan- dria teruggetrokken. De hoofdstad Washington, slechts een paar uur van Alexandria verwijderd, is zoodanig versterkt, dat zij eiken aanval kau weerstaan. Per telegraaf werden van alle zijden versterkingen aangevraagd en men maakte krachtdadige toebereidselen om weder offensief te werk te kunnen gaan. Eren als alle tijdingen uit Noord-Amerika komt ook het berigt van deze eersten belangrijken veldslag uit New-York eD alzoo van den kant van het noorden tot ons. Wanneer men dus iu aanmerking neemt, dat de berigtgever zeer zeker den uitslag van den strijd zooveel mogelijk in het voordeel van het noorden zal hebben gekleurd, dan moet in der daad de nederlaag, die de Uaie geleden heeft, zeer groot geweest zijn en zal het haar moeijelijker vallen om de zuidelijke sta ten door geweld tot gehoorzaamheid aan de wetten der Unie te doen terugkeeren. 9 Aug. Woensdag 1.1. is in de Suraerlee kolenmijn, in de nabijheid van Hamilton, brand ontstaan. Op den oogeu- blik, dat de brand uitbrak, waren er, naar men veronderstelt, 60 arbeiders, behalve een aantal jongens, iu de mijn. Bij het afzenden van het berigt, was men er in geslaagd 28 arbei ders door middel van touwen naar boven te halen, die allen in zeer uitgeputten toestand verkeerden, en waarvan reeds een overleden is. Men is zeer beducht omtrent het lot der overigen, die nog niet uit de mijn waren te voorschijn ge haald. De hew-Xork Democrat meldt, dat den 23sten Julij de volgende aan een soldaat van het 69ste (lersche) regiment geadresseerde dépêche aan het telegraaplibureau te Washing ton is ontvangen. »New-York, 23 Julij. Uwe vrouw wil weten of gij dood, levend of gewond zijt. Zoo dood, dan zend uw lijk herwaarts." Een dagblad van Algiers meldt, dat hij te Jemmapes in Algerië is in hechtenis genomen. Le Monde meldt het volgende berigt: De notaris Fan- chi heeft den 16sten Julij eene acte van verkoop gepasseerd, waarbij de Orti Farnesiaua door den koning van Napels aan den keizer der Franschen worden verkocht. Deze tuinen be slaan den ouden Palentijnschen berg, waar de Caesars woon-

Schager Courant | 1861 | | pagina 1