ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD (Vijlde Jaargang.) No. 205. Ao. 1861. DONDERDAG 29 AUGUSTUS UITGEVER P. J. G. DIDERICH. II UI TE NL N I). ENGELAND. Londen, 19 Aug. Het staatsie-rijtuig, waarmede de koningin op hare reis naar Ierland naar de plaats harer in scheping zal worden overgebragtheeft der maatschappij van den London and Northwestern spoorweg, die het expresselijk tot dit doel heeft laten vervaardigenmeer dan 3000 li' St. (f36,000) gekost en moet een tooneel van sierlijkheid en comfort wezen. Het bevat een boudoirslaapkamersalon enz.terwijl de vervaardigers al het mogelijke hebben ge daan om het geraas van de wielen en de werking der loco motief schier onhoorbaar te tnaken voor hen die zich in bedoeld rijtuig bevinden. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. Weenen, 20 Aug. Het Journal Constantinople meldt, dat de gemalin des snltans dezer dagen voor bet eerst in eene equipage is uitgereden, welke geheel op Europesche wijze ingerigt en bestuurd werd, en door eenvoudigheid en netheid uitmuntte. Overal op haar weg presenteerden de soldaten het geweer. Deze nieuwigheid in de Turkache eti quette vond levendigen bijval. Berlijn 22 Aug. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat door eene commissie proeven zijn genomen met de door de heereu Gutschkow en Ssolodownlkow uitgevonden stootn- ijssleden. De locomotief bewoog zich over een, tot dit doel effen gemaakte ijsbaan met eeue gemiddelde snelheid van 18 werst per nar; de grootste snelheid bedroeg 26 wersten per uur. Het resultaat van het onderzoek was dat de machinerie wel is waar nog aanmerkelijke verbeteringen vereischt, doch dat zij van nut kan zijn. Frankfort21 Aug. De heer Bellachini, wiens verba zende goocheltoeren te Berlijn met builengemeenen bijval werden begroet, bevindt zich thans te Wiesbaden, waar hij in de Kursaal zijne zeldzame kunstverrigtingen vertoont. SCHAQEB COURANT. AlUlVliaiU'JI 3X133 TDtiX 3X11 BIA&B33B? Voor Scha*eaf 1.00. Fraaco per poit door het geheele Rijk. 1.15. Afaoaderlijke Couraatea0.10. Verschyat iederen Donderdagmorgen. Brieven l'raneo, 3X103 33X X371X33B313B S Van er» tot vijf regelsf 0.75' Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50 De 35 cents segelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die sij beslaan. 20 Aug. Iu Queeu's Bensch (de gevangenis voor schul den) bevindt zich thans een grijsaard van 77 jaren, \V. Mil- ler genaamd, die aldaar reeds van het jaar vóór den slag van Waterloo, derhalve 47 jarengevangen zit. Naar hij ver klaart, was de wissel, waarvoor hij werd gearresteerd, van «ene valsche handteekening voorzien. Tot het jaar 1835 was hij de steun zijner moeder door de gelden, die hij met schrijn werk verdiends. Sedert dien tijd echter lijdt hij aan eene soort van verlamming ten gevolge van rheumatismus. 21 Aug. Uit NÏagazan wordt gemeld, dat de Mooren in de omstreken weder oproerig beginnen te worden. De Ka- bylen, die onlangs Azaina belegerden, bedreigden deze plaats op nieuw. Uit den te Londen verschijnenden Star blijkt, dat men in vele districten van Engeland nog even sterk hecht aan geestenklopperij, als voor zes of acht jaren. In verscheidene nommers van genoemd blad komt eene briefwisseling voor tusschen eenige geloovigcn en eene scepticus, waarin natuur lijk de eersten het veld behouden. Deze geven hunne namen en adressen op, en uit onderscheidene andere kenteekenen kan men buitendien opmaken, dat die brieven aan den re dacteur geene mystificatie zijn. 23 Aug. De jury heeft in de zaak van den baron de Vi- dil een verdict uitgebragt, waarbij hij wordt schuldig ver klaard van zijn zoon op onwettige wijze te hebben gewond. Het criminele hof heeft den baron diensvolgens tot twaalf maanden dwangarbeid veroordeeld. De zoon, die bleef wei geren getuigenis af te leggen, werd tot eeue maand gevan genzetting in Qecen's Bench veroordeeld. De baron (de vader) was gedurende de debatten zeer opgeruimd. Hij hoorde het verdict der jurv aan, zonder de minste ontroering te doen blijken, nam daarna zijn hoed en verliet de zaal met de groot ste onverschilligheid. De zaal der teregtzitting en de toegan gen daartoe waren zoo vol met nieuwsgierigendat het den verslaggevers der drukpers slechts met de grootsre moeite gelukte, zich een doortcgt te banen. Parijs20 Au*. Morgeo tal voor het hof van aaaiaea te Ver- sailles è-:ne aeer gewigtige worden behandeld. Sylvie Vande- camberge ecu Belgiach Beitjeoud 22 jaar en aekere Daiuée, eeu soldaat haar minnaar, worden namelijk beschuldigd ran op den 19den Nor. 1860 aekere dame, Wattebled wonende te Gooeaae, bij welke Sylvie dienstmaagd was, te hebben Termoord. De ge- Tegterlijke behandeling deter aaak is daarom soo lang uitgesteld, omdat Sylvie op listige wijae elk rermoeden rao sich had weten af te wénden en aelft op vrije Toeten wat gebleTeo. Den 19den Not. was ay 's avonds te 9 en een half uur eensklapa met los han gende haren en op den rug gebonden handen, nit het hnia harer meesteres gekomen, schreeuwende, dat men Mw. Wattebled ver moord had. Eenige personen ijlden het hnit binnen en Tonden de onde dame dan ook met afgeanedeo hals op het bed liggea. Sylvie verhaalde, dat ay ontwaakt wat door eemig geraas en twee man nen door het venster in de kamer had tien slnipen. Een hunner £id tich op haar geworpen en haar gebonden, haar met den dood dreigende, indien aij om hulp riep; de andere had eerat Mw. Wat tebled vermoord en toen al het geld en ailverwerk, benevens een groot aantal andere voorwerpen ran waarde ingepakt. Daarop wa ren beiden door hetaelfde raam verdwenen. Dit verhaal was aoo ongekunsteld, aoo natuurlijk [men rond aclfa nog den ladder bij hel raam staan]dat iedereen het arme meisje, dat aoo Teel angst had moeten uitstaan, beklaagde. I.ater bleek het, dat Sylvie aeer veel omgang had met eene vrouw die als heelster ran gestoleo goederen be kend stond. Men deed aldaar hnisonderaoek en vond velo voorwerpen, die aan 3Iw. Wattebled hadden toebehoord. Daarop werden Sylrie en ook haar minnaar gearresteerd. Te Saint-Quenlin is zekere Joseph Ficheux oud 29 jaar, na 48 uren lijdens, aan eene muggenbeet overleden; bij eene warmte, zoo als die thans hcerscht, kan men niet genoegzaam zorg dragen om lijken van dieren, wier verrot ting een vergift doet ontstaan, dat zeer hevig is, te begraven. De muggen|die op zoodanige lijken hebben geaasd, zuigen dit vergif in, zoodat bij eene beet van zoodauige mug het vergil op levende menschcn en dieren wordt overgebragt. 21 De keizer heeft, naar men zegt, aan eenige zijner staatslieden verzocht, hem tot nader order niet meer over de Romeinsche qoaestie te spreken. De officiële dagbladen van Napels deelen de volgende statistieke opgave mede omtrent het aantal der gevonnisde roovers. Tot nu toe zijn zonder vorm van proces doodgescho ten 1841 personen; zonder vonnis en eenige uren na de in hechtenisneming 7127; en in de gevechten zijn gedood 10,604; in de gevangenis geworpen 6112; doodgeschoten monniken en priesters 76. Voorts zijn 118 woningen in brand gestoken en 12 kerken vernield. Er worden nog 2903 familiën vervolgd, terwijl 108 vrouwen en kinderen zijn doodgeschoten. Te Napels alleen bevinden ziek 13,623 ge vangenen. 23 Aug. Volgens den Tays heeft de vorst van Servië besloten, de Montenegrijnen in hun strijd met de Turken te ondersteunen. Oostenrijk daarentegen zou van plan zijn neu traal te blijven. De baronnesse d'H. met haren echtgenoot in de vorige week, in Bern de bprg Gemtni beklimmende, is door het strui kelen van haren muilezel in tenen afgrond gestort en veron gelukt. Hare bloedige overblijfselen zijn door de gidsen nit den afgrond opgezocht en in eene kist door haren echtgenoot naar Frankrijk mede genomen. 22 Aug. Te Wiesbaden is een persoon gearresteerd, beschuldigd bij de roulette met eene valsche geldrol te heb ben gespeeld. De beschuldigde mopt b»V<h n -

Schager Courant | 1861 | | pagina 1