(Vijlde Jaargang.) N°. 209. A°. 1861. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 26 SEPTEMBER UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKEXDUAKI X fj. BEK EXDMAKIXG. It L I T E N L i\ l>, ENGELAND. Londen, 16 Sept. In de caserne te Preston heeft een sol daat van het 32ste regiment, M'Cafferav genaamd, die we gens pligtverzuim tot 14 dagen arrest werd veroordeeld, op deu kolonel Crofton en kapitein Ilanhan geschoten, met dat gevolg, dat beiden ernstig gewond werden en het leven van den eerste zelfs iu groot gevaar verkeert. De misdadiger telt eerst 19 jaren. FRANKRIJK. DUITSCHLAND- COURANT. fiBtBBÏUlJnïSÏBiaS TttS ï'Il'Jl UIA&BI3V): Voor Schagen1.00. Franco per poat door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Ilrieven Franco. ÏBiaS 132 2273233UÏ32B: Van een tot vijf regel»f 0.75" ledereregel meerder0.t5* Uehoorte-, Huwelijk»- en Doodberigten 0.50- De 35 cent» legelregt niet medegerekend. Groote letter» naar de rnimte die aij bealaao. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen brengen hiermede ter kennisse van hen, die genegen en be kwaam zijti de betrekking van Lantaarnopsteker en wat verder daartoe behoort binnen deze Gemeente waartenemen. worden uitgenoodigd zich daartoe aanteinelden ter Secreta rie der Gemeente uiterlijk voor den eersten October 1861. Schagen den 23 September 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd J)e Burgemeester H. R. de MEÊR. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken hier mede bekend dat het nieuwe policie-Reglement voor deze gemeenteaan het Raadhuis is aangeplakt. Zij hebben gemeend, ten einde men zich vooveel te beter met de bepalingen van dat Reglement zoude kunnen bekend maken eenige exemplaren te doen overdrukken voorzien vaneen alphabetisch register, die, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van 25 cents per exemplaar, ter Se cretarie der gemeente verkrijgbaar zijn. Ten slotte waarschuwen zij de ingezetenen tegen de bepa lingen van bedoeld Reglement, waaraau stiptelijk de haud zal worden gehouden. Schagen, den 25 September 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, R. H. de MEÊR. De Secretaris s A. J. van CANTFORT. Te New-York is van Cincinnati berigt ontvangen van een gevecht te Boone Court-House, in Westelijk Virgiuië, dat op den lsten dezer zou hebben plaats gehad. De sepa ratisten zouden de nederlaag geleden en 30 manschappen aan gesneuvelden en een aanzienlijk getal aan gekwetsten verloren hebben. De bondstroepen maakten 40 gevangenen en staken, naar men zegt, de stad in brand. 18 Sept. De Great Eastern is met schade te Queens- town binnengeloopen, na hevigen storm te hebben doorge staan. Dezer dagen verliet de waardin van Athenaeum Tater* voor eenige oogenblikken haar toonbank ten einde een bankbillet te wisselen. Terugkomende, bemerkte zij, dat een haar vreemd manspersoon bezig was hare geldlade te le digen. Zonder te aarzelen greep zij het geladen pistool, dat steeds onder de toonbank lag en schoot het op den dief af, die aan den schouder gewond werd en het hazenpad koos. 20 Sept. Berigten uit New-York van 10 dezer melden, dat de deelneming aan de door de Vuie uitgeschreven lee ning, zeer groot is. Er zijn vele eigendommen in de Noor delijke staten die aan bewoners van de Zuidelijke staten toebehoorenin beslag genomen. De demokratische ver- eeniging te New-York heeft gestemd voor eene ernstige en krachtige doorzetting van den oorlog. De keizer van Rus- laud heeft een brief aan de bondsregering gezonden, waarin de vrede wordt aangeraden. De dood van Jefferson Davis wordt nog niet bevestigd. De stand van het leger heeft geene verandering ondergaan. De toebereidselen voor zec- expeditiën duren steeds voort. Parijs, 19 Sept. De Pays meldt, dat, volgens bijzondere mededeelingen, de Oostenrijksche politie in Venetië hare waakzaamheid en hare lastige plagerijen verdubhelt, om de reizigers te noodzaken Venetië weder zoo spoedig mogelijk te verlaten. Wat het leger betreft, moet men aan de bewe ring der dagbladen, dat het 300,000 man sterk is, geen ge loof slaan. De sterkte daarvan beloopt slechts 180,000 man, ouder welke zeer vele Hongaren, wier sympathie voor Oos tenrijk zeer twijfelachtig is. Venetië gelijkt op een groot graf; meer dan 45,000 inwo ners hebben de stad verlaten, en in het arsenaal, waarin schepen werden gebouwd, die men op al de zeeën der aarde ontmoette, worden de werklieden thans slechts gebruikt om bommen en kogels te vervaardigen. 20 Sept. De Patrie deelt mede, dat de Koning der Nederlanden tegen den 15den October in Frankrijk wordt verwacht. Hetzelfde blad meldt uit Ragusa, dat er eene bijeenkomst van de voornaamste Albaneesche opperhoofden zal worden gehouden, om te beslissen, weike houding zij zullen aanne men in den strijd tusscheu de Tuiken en MontenegrijneD. Men gelooft, dat zij neutraal zullen blijven. 21 Sept. Er zijn nadere inlichtingen ontvangen om trent den aanslag op de koningin van Griekenland. De dader is 17 jaar oud en studenthij heet Dousios het wapen dat hij heeft gebruiktwas een revolver. Bij zijne arrestatie heeft hij verklaard geene medepligtigen te hebben. De koningin is zeer bedaard gebleven en heeft den vol genden dag het tuighuis te Koron bezocht. Uit Rome is beiigtdat er heden het schavot zal wor den opgerigt voor de teregtstelling van zekeren Lucatelli, die in de maand Junij jongstleden bij eene manifestatie ter eere van koning Victor Emmanuel een pauselijk gendarme heeft gedood. Men vreestdat deze teregtstelling onaange name gevolgen zal hebben en dat zij door het vólk als eene uitdaging zal worden beschouwd. Perlijn 22 Sept. Voor eenige dagen is te Maagdenborg het volgend ergerlijk feit voorgevallen. Zekere luitenaut von Sobbe, 's nachts met eenige vrienden in zijn logement willende terugkeeren, liet zich, daar de kuecht niet spoedig genoeg de deur opende zoo zeer door drift vervoeren, dat hij, de deur eindelijk geopend zijnde, met ontblooten sabel op den bediende toeliep en dezen een hevigen houw toebragt, met het noodlottig gevolg, dat de knecht nog denzelfden nacht overleedj De luitenant heeft zich vrijwillig ia arrest begeven. De te Warschau verschijnende Gaz. Polska deelt me de, dat zich omstreeks het einde der vorige maand een grijs aard vat 80 jaren uit het dorp Pazziaz op een door hem zeiven tot dit doel in het bosch opgerigten brandstapel, heeft doen verbranden. De onregtvaardigheden waaraan de grijsaard in zijn huis bloot stond, zouden aanleiding tot de zen zelfmoord hebben gegeven.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1