ITALIË. Turijn, 20 Sept. De Nazione meldt uit Rome van den 17den, dat de heer Venturelli, een geboren Siciliaan, doch genaturaliseerd Franschman, en secretaris der Romeinsche spoorwegen op verzoek van Frans 11 is verbannen. De vertoogen van generaal Goyon konden dit niet verhinderen. BELGIË- Brussel, 20 Sept. Voor eenige dagen is in een bosch nabij Spa het lijk gevonden van een Engelscbman. Uit een bij hem gevonden papier bleek, dat hij zich met een uit Enge- land medegebragt vergif had om het leven gebragt wegens berouw over de slechte behandeling, welke hij zijne vrouw en zijne kinderen had doen ondergaan. GRIEKELAND Athene23 Sept. In den loop dei vorige week heeft een student een pistoolschot gelost op de koningin, op het plein voor het paleis; de koningin is niet gewond; de student werd in hechtenis genomen. De verontwaardiging is algemeen, en de rust volkomen goed. SPANJE. Madrid, 21 De stierengevechten zijn begonnen. Eene zoo ontzaggelijke volksmenigte is bij die gelegenheid op de been zoodat een 7Otal personen in het gedrang ernstig ge- woud zijn geraakt. RUSLAND. Warschau, 19 Sept. De gewelddadigheden der Polen tegen de alhier gevestigde Duitsehers duren voort. De win kels van deze laatsten worden vermeld. De toestand der Duitsehers hier ter stede is gevaarlijk. De autoriteiten doeo geene pogingen, om die tooneelen tegen te gaan. AMERIKA. New-York 11 Sept. In het antwoord van den heer Seward op de Russische nota wordt de tevredenheid van de bondsregering te kennen gegevenover dezen nieuwen waarborg voor de vriendschap tusschen Amerika en Rusland. Volgens een gerucht, zijn tien regimenten van de separatis- Op mijn kasteel. BINNENLAND. Schagen, 25 September 1861. [)en Hden had Z. M. alle voorname personen van Florence ontvangen aangaande Ro.ne heeft hij gezegd h Weest geduldig, mijne heeren; ik beken dat de Romeinsche quaestie een moeijelijk los te maken knoop is; men moet dien niet doorsnijden maar los maken en dit zal geschieden. Pe berigten uit Napels zijn vrij gunstig; de rooveriien verminderen; maar zijn nog niet geheel onderdrukt. De roo- vers vallen thans gecne dorpen, ja zelfs geene hutten meer aan; rijtuigen en voetgangers staan echter nog aan hunne aanvallen bloot. Naak het Hongaabsch. (Fervolg.) Zijne anders zeer onnoozele gelaatsuitdrukking was thans ge heel veranderd eigenlijk scheen de fout aan mij te leggen, en had ik mij door zijn zot gepraat laten misleiden, ik begreep eerst nu dat zijn gelaat niet zoo onnoozel was, als het mij toege schenen had. De overledene graaf zoo begon hij had eene gehei me liefde, die zeer ongelukkig eindigde. - Aan beiden lag de schuld, aan man en vrouw. Het oordeel der wereld trol hun niet, want zij wisten hunne schuld geheim te houden, thans heeft reeds ons aller regter in den hemelover hen gerigt. De graaf wilde aan het kind goed maken, wat hij aan de moeder verpligt was, aan het kind, dat een uur na hare ge boorte reeds eene wees was. Hij nam het bij zich hier op het kasteel rn was voornemens, het op te voeden en later ge- regtelijk te herkennen. De hemel echter gedoogde niet, dat hij zijne schuld reeds bier op aarde afdeedde zonderlinge, wees verhinderde hem in de uitvoering van zijn voornemen. Het meisje groeide schoon opdoch het leerde niet praten, zij zong evenwel nu cn dan, als een vogel. Zij is niet doof stom, want zij hoort het minste gerucht, ook zou zij alsdan niet kunnen zingen doch men verneemt geen enkel woord uit haren mond, enkel gezang; zoo als van de. vogels in het bosch, die daardoor, als htt ware in hunne taal, vreugde en smart duidelijk te kennen gevenzooals het mannetje zijp ver langen naar zijne geliefde of wel een dreigend gevaar weet aan te kondigen, even zoo kan zij zich, in zangtoonen, verstaan baar maken. O, de arme graaf heeft mij langen tijd onderrigt in deze taal gegeven, en ik weet thans, wat zij spreekt. Ik was de eenige aan wien hij zijn geheim toevertrouwde. Wat hem hiertoe bewoogwelk aandeel ik in die ongelukkige ge- ten uit Virginië teruggetrokken; ten einde de kusten van Noord-Carolina te beschermen. Volgens een ander gerucht, wordt eene nieuwe expeditie naar de kusten van het Zuiden in gereedheid gebragt. Een regiment is in opstand gekomen en de manschappen naar hunne haardsteden teruggekeerd een compagnie tirailleurs heeft gepoogd te deserteren doch men heeft op hen geschoten waardoor twee gedood werden; de overigen werden gearresteerd. De generaal Polk heeft aan de regering van Kentucky voorgesteld dat de bonds- troepen en de separatisten zich uit dien staat zullen terug trekken en zijne onzijdigheid eerbiedigen. Bij de marine der Unie heerscht eene groote bedrijvigheid. Door den New-York Herald van 7 Sept. wordt de volgende verschrikkelijke episode uit den tegenwoordigen burgeroorlog medegedeeld. De separatisten in Missouri had- den namelijk de houten steunsels van een spoorwegbrug over Plate Rivier, op den Hannibal and SI. Joeeph Rail- rood in brand gestoken en het vuur gebluscht, toen het hout bijna doorgebrand was, zoodat voor een naderenden trein niet het minste vermoeden van het gevaar bestond. Ten ge volge daarvan stortte dan ook een passagiers nachttrein, waarop zich een honderdtal personen (mannen, vrouwen en kinderen) bevonden in de diepte, waarvan er 17 gedood en verscheiden anderen vreeselijk verminkt werden. Later ont dekte men dat de separatisten dit helsche verwoestingsmid del nog op andere bruggen hadden toegepast. De Raad dezer Gemeente heeft bij besluit van eergisteren, met eenparige stemmen, uit het naar aanleiding der Wet op het lager onderwijs geformeerde drietalter vervanging van den heer P. H. Julsing, tot hulponderwijzer alhier be noemd den Heer C. Spoelder, geboortig van Abbekerk, thans hulponderwijzer te Leerdam. Dc voorstelling die morgen avond door de Rederij kerskamer de roos, alhier zal gegeven worden, doet te oor- deelen naar het programma, dat wij ingezien hebben, aan de leden een genotvollen avond verwachten. In zake gebroeders Groot heeft het Provinciaal Geregts- hof in Noord-Hollaud uitspraak gedaan. Het Hof heeft hen schuldig verklaard aan mishandeling met voorbedach ten rade en poging tot moedwilligen doodslag, en ieder veroordeeld tot tienjarige tuchthuisstraf en f25 boete. Uit Breda wordt gemeld, dat men eene groote daling in de prijzen der aardappelen te gemoet ziet. In de vorige week werd een matroos aan den Helder, die oneenigheid had met zijne vrouw wegens buren gerucht door de nachtwachts gearresteerd; op verzoek en na lang aaudringen werd hem toegestaam oin niet naar het politie—bureau, maar naar boord te worden getransporteerd. Midden opde nieuwe brug gekomen zijnde, weet hij zich van schiedenis hebdat doet hier niets ter zake. Het meisje was reeds tien jaren oud, toen hij eens op de volgende wijze tot mij sprak: „Wanneer ik kom te sterven, en verklaar, dat zij mijne dochter is, wat zal dan met haar gebeuren? Men zal stellig beweren, dat zy krankzinnig is, en toch is zij dit niet; zij heeft een natuurlijk verstand, een goed hart, gehechtheid voor hen die zich haar lot aantrekkenen weet vreemdege dachten te raden. Men zal haar in een gekkenhuis plaatsten binden en pijnigen,- tot dat zij, inderdaad, krankzinnig wordt Wat moet ik toch met haar beginnen Kort daarna kreeg de graaf den zonderlingen inval, zijn slot in een gekkenhuis te herscheppen. Hij zocht van heinde en verre op de dor pen de gekken bij een, de opziener haalde hij uit een geticht voor krankzinnigen. Onder deze alleu was ik den eenige die vijf gezonde zinnen bij elkander had doch om ook voor krank zinnig gehouden te worden, bedreef ik de meeste gekheden. De graaf wijdde van nu af dag en nacht zijne zorgen aan de ongelukkigenhij liet hun met groote opofferingen, de zorg vuldigste verpleging geven, langzamerhand maakte hij bedaarde, gczeggelijke mensclien van hen, zoodat er ten laatste geen en kele onder de bedienden was, die hij niet van de een of ander gemoedskrankheid hersteld had. O, wanneer iemanddoor eene goede daad, instaat is, zijne zonden, hier op aarde, reeds uit te wisscheu, zoo is het, naar mijne heiligste overtuiging de oVerledene giaaf die liet ondernomen heeft. Het was een bijna bovenmenschelijke taak. En waarom deed hij zulks? Hy zeide wanneer ik aan deze ongelukkigen het voortdurend ver blijf, op dit kasteel, verzeker, zal niemand mijner erven het later willen bewonen; niemand zal het kasteel willen huren ol koopen. Ieder zal, door mijn testament, gebonden zijn, om mijne bedienden daar te dulden. Wie buiten mij, zal den moed bezittenom uitsluitend met gekken in één huis te wonen Gewis hervatte ik, wanneer ik zulks vooruit geweten had, zou ik er ook niet toe besloten hebben.

Schager Courant | 1861 | | pagina 2