ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 10 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICB. BEKENDMAKING. Ingaande Donderdag den 10 October 1861. Tarwebrood le soort, per 1 N. ffi. 26 J et; 1\ N. One. 20 et; 5 N. One. 13; et, 2; N. One. 07 et. Tarwebrood2e soort, per 1 N. ui. 22; et; 5 N. One. 11et; 2; N. One. 06 et. Tarwebrood 3e soort, per 1 N. Ui. 18 et; 5 Ouc. 09 et; 2' N. One. 04'. Roggebroodper 3 N. 8t; ct; i; N. Ui. 17} et; 7J N. Ouc. 09 et. IIII TEM. V N I). ENGELAND. Londen1 Oct. In verschillende hier ontvangen brieven uit Rome wordt de gezondheidstoestaud van den paus met somberder kleuren geschilderd dan dit tot heden het geval was. FRANKRIJK. Parijs, 30 Sept. Men verzekert, dat Fransch II van plan is, eene nieuwe expeditie in de provincie Napels te doen, en dat daarvoor 47,000 fr. zullen worden beschikbaar gesteld, dit geld moet echter nog worden bij een geb ragt. (Vijlde Jaargang.) N°. 211. ASj» A». 1861. SCHAGER COURANT. AI cnnaaaaïsïaias teta rai UAAUDSVR Voor SchagenJ l.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. 3>M3s AiTimiatrma: Van een tot rijf regels0.75 Iedere regel meerder0.15* Geboorte-, Huwelijks- en Doodberijjten 0.50. He 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 264 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad li? 85); Brengen der openbare kennis, dat het door hen voorloopig vastgestelde suppletoir kohier van den Floofdelijken Omslag en van de belasting op de honden voor het loopende dienst jaar, gedurende veertien dagenen wel van Dingsdag den 8 October tot en met Donderdag 24 October aanstaande ter Secretarie dezer Gemeentevoor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 7 October 1861. Burgemeester en Wethouders voornoenul. Be Burgemeester H. li. de MÉÉR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. BROODZETTING. Maximum van den prijs waarnaar het BROOD, binuen de Gemeente Schagen, mag worden verkocht: Aldus vastgesteld door Burgemeester eu Wethouders van Schagen Schagen den 8 October 1861. De Burgemeester H. R. de MEER. De Secretaris A. J. van CANTFORT. 3 Oct. Uit San Francisco wordt van 28 Aug. gemeld, dat op den Sacramento een ontzettend ongeluk heeft plaats gehad. Op de stoomboot Mae Clellan werden namelijk, ten gevolge van het springen van den ketel, 20 passagiers gedood en 30 vreeselijk verbrand; buiteudien worden nog verscheidene personen vermist. Eindelijk verdient het volgende nog vermelding: Met een New-Yorksch regiment trokken verschillende negers in volle militaire uniform Washington binnen; ongetwijfeld waren het vrije negers uit het Noorden. Ten gevolge hiervan heeft de secretaris van staat, de heer Cameron, het bevel uit gevaardigd, om aan geene kleurlingen het dragen der bonds- uniform toe te staan. Uit dit feit kan men opmaken, welk eene groote verandering in de zienswijze van het Noorden is gekomen, daar er een regiment gevonden werd, welker officie ren geeue bedenkingen hadden om negers in de gelederen van dat regiment te laten macheren. 1 Oct. De Turijnsche regering zal aan de pauselijke officieel kennis geven, dat de Castrnccie bekend heeft de moordenaar te zijn van den pauselijken gendarme, voor welk feit Lucatelli is ter dood gebragt. Mogt de panselijke re gering alsdan de uitlevering niet vorderen, dan zal Castruc- ci in vrijheid worden gesteld. Toen het tijdstip van het vertrek der Siamesche gezan ten naderde, hadden zij reeds hun spijt te kenueu gegeven niet langer te Parijs kunnen blijven, en toen de oogenblik van vertrek daar was, weenden zij, Voordat zij hun hotel verlieten, deden zij al hunne ondergeschikten bijeenkomen en herinnerden zij deze aan de welwillende ontvangst, die zij in Frankrijk hadden genoten, en hoe gelukkig zij zich moes ten gevoelen door hunne koningen voor de reis naar Frank rijk te zijn aangewezen. Zij deden vervolgens tien waskaar sen, die zij uit Siam hadden medegebragt, met welriekend hout aansteken en zich toeu naar het Zuiden kcerende, waar zij wisten dat de keizer zich bevond, wierpen zij zich drie maal op den grond, telkenmale zeggende, dat zij afscheid na men van den keizer. Toen zij in hunne rijtuigen stegeu riepen zij uitLeve de keizerLeve de keizeriuLeve Frank rijk De tijdingen uit Napels en Turijn komen daarin over een, dat het stedehouderschap spoedig opgeheven, eu het koningrijk in 15 gouvernementen verdeeld zal worden; deze gouvernementen zullen iu regtstrceksche betrekking staan tot de hooge regering. 2 Oct. Eergisteren is eene jonge vrouw, wonende op den boulevard des Vertus (18de arrond.), bevallen van een meisje, met een hoofd met twee aangezigten, die volkomen tot in de kleinste bijzonderheden, op elkander geleken. Gedurende de weinige uren dat het kind geleefd heeft, nainen de aangezigten telkens dezelfde uitdrukking aan, zoodat ookb. v. wanneer het weendehetzelfde geschrei uit beide monden kwam hetgeen doet vermoeden dat er, niettegenstaande den grooten omvang van het hoofd, slechts één hersengestel bestaat. Het overige gedeelte des ligchaams was goed gevormd. De verloskundige heeft verlof gekregen, het kind aan een onderzoek der Académie de Médecine te onderwerpen. 3 Oct. In den faubourg Saint-Antoine hebben arres- tatiën plaats gehad, daar er wat te veel op bedreigende be velen gelijkende verzoekschriften, waarin op vermindering der broodprijzen werd aangedrongen, aan de deuren der bak kerswinkels waren aangeplakt; al de gearresteerden zijn ech ter weder losgelaten. In den afgeloopeu nacht hebben sterke patrouilles de staten doorkruist, om de herhaling van derge lijke feiten te voorkomen. Op verschillende pnnten der stad hebben zamenscholingen plaats gehad, die echter niet van politieken aard waren. 5 Oct. Te Toulon is met het fregat Labrador een Chi nees aangekomen met 4 a 5000 jonge visscben van allerlei soort. Hij beeft daarmede 6000 mijlen afgelegd zonder dat er een is gestorven. Het water waarin deze visschec zwommen werd slechts op iedere halt ververscht en wanneer het wat lang duurde eer dit kon geschieden, wierp hij in iedere der drie groote bakken fijn gemaakte dojeren van eijeren. De Chinees was verwonderd over de slechte kwaliteit en de scbaarschheid van vischin Frankrijk en heeft het stelsel be kend gemaaktdat men in China volgt om goede en veel

Schager Courant | 1861 | | pagina 1