ALGEMEEN NIEDWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. üacoo"i»u:iUT3ïanaa nm anii «aaodwk DONDERDAG 17 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICB. ïbj39 itia autbbviotub t BEKENDMAKING WAJA A HN-liOlvU A It KT KV. lt L ITEM. A ft l>. ENGELAND. Londen8 Oct. Te Dattya (Britsch Tndië) heeft het hoofd dier plaats, bij gelegenheid van de lijkplegtiglieid zijns vaders, zijne moeder op den brandstapel, die het lijk van hare echtgenoot verteerde, laten werpen, en dat in weerwil van haren smeekingen, om voor dit verschrikkelijke lot be waard te mogen blijven. Men ziet hieruit, dat het der Eu- ropesche beschaving op lange na nog niet gelukt is, een ein de te maken aan vele vooroordeelen en oude gebruiken bij de bevolking aldaar. FRANKRIJK. (Vijlde Jaargang.) N*. 212. &L* Ao. 1861. SCHAKER COURANT. Voor Schagenl.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. Van ten tol vijf regel*f 0.76. Iedere regel meerder 0.16. (Jeboorte-, Huwelijk.- en Doodberirten 0.60. De 35 cent. tegelregt niet medegerekend. Croote letter, naar de rnimte die aij be.laao Burgemeester en Wethouders der gemeente Sc hagen. Gelet hebbende op art. 261 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad 85); Brengen der openbare kennis, dat het door hen voorloopig vastgestelde suppletoir kohier van den Uoofdelijken Omslag en van de belasting op de honden voor het loopende dienst jaar gedurende veertien dagenen wel van Dingsdag den 8 October tot en met Donderdag 21 October aanstaande ter Secretarie dezer Gemeentevoor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks tc doen gebruikelijk is. Schagen den 7 October 1861. Burgemeester en Welhond-rs voornoemd. De Burgemeester H. R. de MÉÉR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders van Schagen en burghom malcen bij deze bekend, dat de gewone Najaarsmarkten, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den Sden Oc tober- dat op Donderdag den 3lsten October de groote vette- en magere Koemarkt, en op Donderdag den 2Ssten November, Paarden- en Veulenraarkt zullen worden gehou den. Dat ten gevolge van deovergrootc hoeveelheid te verwach ten vee, de op Donderdag den 31 October te houden Koe markt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren zullende gedurende deze ilerfstmarkten ook Varkensmarkt, enz. worden gehouden. Schagen dcu 9 September 1861. Jte Burgemeester, H. R. de MEER. De Secretaris A. J. van CANTFORT. - Gisteren werd door den heer L. Paulson, een geboren Duitscher, doch die acht jaren in Amerika heeft doorge- bragt en met de reputatie van een groot schaakspeler naar Engeland kwam, tien partijen met even zoo veel personen te gelijker tijd gespeeld, waarbij de heer Paulsou met den rug naar de schaakborden gekeerd was. Onder het tiental, allen bekwame spelers, bevonden zich o. a. de heer Sabouroff, van de Russische ambassade, de heer Maure, van de Londensche schaakclub, de lieer Howard, van de St. James-club, de heer Barmes, van de St. George-club, enz. De uitslag was, dat de heer Paulson 3 partijen won en even zoo veel verloor, terwijl de overigen remise werden. Gisteren had in het glazen paleis te Sydenham de vroeger aangekondigde benefice-voorstelling van den heer Blondin plaals. Zijne kunstverrigtingen overtroffen thans al hetgeen men tot "nu van hem gezien had, daar hij met de grootste koelbloedigheid in een zak gehuld op stelten over de koord kuijerde. Ook droeg hij een man, veel grooter en zwaarder dan hij zelf, over de koord. Des avonds gaf hij op het terras eene tweede voorstelling, doch er heerschte zulk een dikke mist, d9t noch het vuurwerk, dat ontstoken werd, noch de heer Bloudin door de toeschouwers konden gezien worden.' Door een sterk kalklicht slaagde men er ten slotte ia zooveel van de voorstelling te genieten, dat men den heer Blondin van zijn uitgangspunt zag vertrekken en aan de tegenovergestelde zijde aankomen. Dit belette evenwel niet, dat aanhoudend eeuige duizende gezigten opwaarts wa ren gerigt omniets te zien, terwijl men zich tevreden moest stellen met te gissen, waar de akrobaat nu zoo wat zijii zoude. Parys9 Oct. De Moniteur en de officieuse bladen dee- len nog bijzonderheden mede over het vertrek van den ko ning van Pruissen. Te 12J- ure nam Z. M. afscheid van de keizerin en reed toen met den keizer naar het statiou. De keizer verliet zijn gast eerst toen hij in het rijtuig zat Bij het inklimmen daarvan betuigde de koning den keizer zijn dank voor de hem bewezen ontvangst, terwijl hij op hartelij ke wijze daarbij voegde: Veuillez embrasser votre fils pour moi (omhels uw zoon voor mij). Hierop drukten zij elkauder ten slotte nog eens de band. Daarop gat de keizer nog aan ieder der officieren van den koning van Pruissen de hand. Het Pruissiche gezantschap vergezelde Z. M. tot aaa de grenzen. 10 Oct. Z. M. de koning der Nederlanden zal tijdens IlDs. verblijf in Frankrijk ook Versailles en Fontainebleau bezoeken. 13 Oct. De Moniteur meldt, dat de Koning der Ne derlanden, gisteren avond ten 5} uur te Compiègne is aan gekomen. De keizer wachtte Z. M. aan het statiou af en de keizerin stond ouder aan deu grooten trap. 12 Oct. De hertog van Slagenta zal te Kouingsbergen over 500,000 francs kunnen beschikken voor de vertegen woordiging des keizers bij de krooningsfeesten; hij zal onder auderen een prachtig bal geven. De vertegenwoordiger van koningin Victoria heeft slechts over 250,000 francs te beschikken. 13 Oct. De Contitutionuel deelt een uitvoerig verslag der komst van Z. M. den koning der Nederlanden te Com piègne mede. Z. M. werd aan de grenzen opgewacht door 's keizers officieren, als mede door den Xed. gezaut den heer Lighten- veld en den legatieraad Berg de Middelburg; Z. M. was ou der anderen vergezeld vau deu heer vau Vollenhoven, burge meester van Amsterdam. De Fransche gezaut te ,s Hage, graaf Sartiges, vergezelt Z. M. Z. M. droeg bij H. Dz. aankomst het grootkruis vau bet Legioen van Eer. Na eene hartelijke ontmoeting aan het station van den spoorweg, waar de keizer zijn hoogen gast was te gemoet gegaan zijn beide vorsten alleen naar het paleis van Compiègne vertrokken, terwijl de generaals Ciérom- baalt en de baron de Bourgoiug het rijtuig escorteerden. De keizerin en de prins wachtten Z. M. onder de groote vestibule, de koning uit het rijtuig stappende kuste de hand der keizerin en omhelsde den jeugdigen prins.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1