ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vijlde Jaargang.) N°. 213. éfe# A°. 1861. DONDERDAG 24 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ENGELAND. Londen 18 Oct. De lord-mayor heeft een persoon naar de assises verwezen, die zich aan quadrigamie (viervoudig huwelijk) had schuldig gemaakt. 4 vrouwen had hij achter eenvolgens gehuwd eu verlaten. Parijs 16 Oct. De heer Mirès laat zijn huis in de straet Richelieii, waar eenmaal het bureau van de spoorwegkas was, verkoopen. De koopprijs beloopt een millioen francs. Het i3 niet zonder belang er aan te herinneren, dat hel huis op de balans van de spoorwegkas voor 8 millioen staat op gegeven. DUÏTSCHLAND. Weenen, 16 Oct. Berigten uit Alexandrië van 8 dezer houden in, dat de Nijl steeds wassende is. 50 dorper, zijn reeds verwoest; de inwoners zijn op de hoornen gevlugt; de helft van den spoorweg ia vernield eu het zal wel drie maan den duren eer hij hersteld is. De telegraaph tusschen Alex andrië en Kairo is gebroken, twee paleizen van Ismael eu Mustaplia Pacha zijn vernield. De schade bedraagt 2 milli oen thaler. De onderkoning heeft met Frankforter bankiers eene leeuing van 12 millioen thaler voor 30 jaren gesloten. Berlijn 19 Oct. Nopens dc gisteren te Koniugsbergen gevierde krooningsplegtigheid meldt men nog het volgende. Reeds in den vroegen ochtend verkondigden salvos van het geschut en klokkengelui het aanbreken van den plegtigen dag. Tegen half 10 ure begonnen de klokken weder te lui den, eu waren reeds alle straten en pleineu in den omtrek van het koninklijk kasteel door eene ontelbare volksmenigte bezet. an twee kanten waren de genoogdigden tot do krooning met bijzondere pracht naar het slot gereden, waar de troepen met hunne vaandels en staandaarden, alsmede de gilden en handwerksvereeniging met hunne onderscheidings teekenen geschaard stonden. Tegen 10 ure trader. de kroon prins, de kroonprinses en verdere leden van het koninklijk huis de troonzaal binnen. De vorstelijke gasten en kroo- ningsgezanten hadden zich ongeveer te zelfden tijde in rij tuigen naar het kasteel begeven en in de koninklijke loge in de kerk van het kasteel plaats genomen. Kort daarna stonden de koning en de koningin op, om tot de plegtigheid over te gaan, en begaf de optogt zich, volgens het program ma, van de koninklijke vertrekken naar de kerk. Na de eeredienst begon de krooningsplegtigheiJ zelve. Het luiden der klokken eu het gebulder van het geschut verkondigden den oogeublik, waarop de koning de kroon van het altaar r.am en zich op het hoofd plaatste. Vervolgens plaatste hij de kroon ook op het hoofd der koniugin, waarna beide voor het altaar knielden en de geestelijke den zegen over hen uit sprak. Hierop keerde de optogt ten 12 ure naar het kas teel terug, waar de koning in de troonzaal den troon be steeg. SGHAQER 'f, COURANT. 11 lü &B81 müHUï)3ïJi Voor SchagenJ l.OO. Franco per po»t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Vertchijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. ÏÏÏI38 122 ill)7J3112B71ÏB Van een to 1 vijf regels0.75- Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Dood berigten 0.50. De 35 cents regelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die tij beslaan. KUITEN L N I). De laatste berigten uit Amerika behelzen de belang rijke tijding, dat 70 schepen der Unie zich te Belize vereeni gen, ten einde de Mississippi op te varen en zich van Orle- ans meester te maken. Gelukt die onderneming, dan valt het niet te ontkennen, dat daardoor aan het Zuiden een beslis sende slag zal zijn toegebragt. 19 Oct. Te Leeds is dezer dagen een doofstom paar uit den gegoeden stand in den echt getreden. Een broeder van den bruidegom, die als getuige tegenwoordig was, is me de doofstom. FRANKRIJK. Toen keizer Napoleon de vorige week Z. M. den Ko ning der Nederlanden aan prins Napoleon voorstelde, zeide de keizerin, die vooral nadat haar neef de uitdaging van den hertog van Auinale heeft afgeslagen, hem weinig genegen heid toedraagt, op hoorbaren toon, tegen eene dame uit haar gevolg: Cent une belle journée pour le prince Napoléon; c'est la première fois qu'il a vu un Nassau un assant) de prés Er is gemeld, dat de kosten van de vertegenwoordi ging des keizers door den hertog van Magenta te Konings bergen 500,000 francs zouden biloopen; men weet thans zeker, dat die vertegenwoordiging eéu en eeD half millioen zal kosten. 19 Oct. Le Trog ris de Li/ou meldt, dat de zaak van Martin Dumollard, beschuldigd van verschillende meisjes, die h'j als dienstboden huurde en met welke hij vervolgens op reis ging, ouder weg te hebben vermoord, thans zal wor den behandeld. Men verzekert, dat in zijne woning zijn ge vonden 150 japonnen en 23 corsetten; de gevonden scharen, vingerhoedeu en andere vrouwelijke benoodigheden vullen eeue lade. In het bosch van Avoux, onder de gemeente Bressolc3, ïk weder een lijk gevonden, dat in de klei begraven en nog niet tot ontbinding was overgegaan; bij de lijk be schouwing vloeide het bloed nog. Bij de begravenis werd de lijkkoets door ongeveer 8000 personen gevolgd. Dnmollard weigert iets te zeggen en verklaart zich on schuldig. Het cenige, wat hij antwoordt, is, dat de moor den zijn geschied door gebaarde mauueii, die hem zouden vermoorden, indien hij sprak. Uit Constactinopel wordt gemeld, dat twee Iransche werklieden onlangs op de jagt gingen en niet terugkeerden, zoodat men dacht, dat zij waren vermoord. Het laatst waren zij in jagtcostnum bij het dorp Buyukdere gezien en men bad opgemerkt dat zij zeer afgetrokken waren. De ware reden van hun wegblijven was echter dat zij een schat van eenige honderd duizend francs waarde hadden ge vonden, bestaaude in wapenrustingen, zwaarden, helmen, in goud en zilveren Grieksche en Roineinsche munt en in ten veertigtal Latijnsche en Grieksche handschriften. Een der gevonden helmen is van goud en zilvtrversierd met edel gesteenten. De ontdekking had op de volgende wijze plaats. Zij waren aan het jagen op een plek tusschen Therapia en Buyukdere, welke met hoog gras begroeid en door muren omgeven was. Eensklaps hoorde de eene jager een geweer afschieten en zag hij, dat zijn makker in den grond zonk. Ilij ijlde naar de plaats waar zijn makker was verdwenen en vernam, dat deze zich niet had bezeerd doch in een hol zat dat stik donker was en waaronder, naar het geluid te oordeelen, nog een kelder moest zijn; waarschijnlijk was zijn geweer in dien kelder ge vallen daar hij het niet kon wedervinden. De jager, die bo ven stond raadde den gezonkeue aan uit het hol te komen. Dit geschiedde en vervolgens gingen zij beiden naar Buyuk dere om schoppen, lucifers en kaarsen te koopen, ten einde de plaats te onderzoeken. Den volgenden dag begonnen zij hun werk en na veel puin te hebben weg geruimd kwamen zij aan een trapdie naar een onderaarschen kelder geleidde. In dien kelder vonden zij eene groote menigte wapenen en twee koffers, de eene vol met munten; de andere met manuscrip ten. Zij waren vijf dagen met graven bezig en hebben vervol gens de goederen geladen in een Eransch sehip, dat in de haven van Buyukdere lag en naar Genua was bevracht. Van daar zal het de beide gelukkige jagers naar Marseille over brengen. Na te Parijs de goederen te hébben ten toon ge steld, zullen zij hetzelfde te Londen doen.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1