ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-liSfe TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vijlde Jaargang.) N®. 219. A°. 1861. DONDERDAG 5 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING. BEKENDMAKING. lllITEIVLAIV 1>. ENGELAND. Londen 27 Nov. Het gebrek aan papier inZuid-Ame- rika is thans zoo groot, dat het dagblad van Norfolk, zijnde de eenige aldaar nog verschijnende courant, op graauw pa pier gedrukt wordt, terwijl ook daarvan de voorraad nog zoo gering is, dat deze courant slechts op een vierde van haar gewoon formaat wordt uitgegeven. FRANKRIJK. Parijs, 28 Nov. In een der aristokratische kostscholen voor meisjes alhier sloeg, bij het speleneen der meisjes hare schoolmakker het oog uit. De vader van het getroffen meisje wenschte het meisje, dat den zoo ongelukkige slag had toegebragt, te zien, en toen zij hem werd voorgesteld, trok hij een pistool en schoot haar in het gezigt. Men ver wacht niets anders dan den dood. DUITSCHLAND- Frankfort30 Nov. Als een waarschuwend voorbeeld ;voor ouders en voogden, schrijft men het volgende. Een BELGIË. Brussel28 Nov. Terwijl sedert 20 jaren geene wilde zwijnen meer in de bosschen der Ardennen gezien werden treft men ze aldaar thar.s weder bij honderdtallen aan. Zij maken de dorpen aldaar zeer onveilig. ITALIË. Turijn2 Dec. Garibaldi is onverwacht alhier aangeko men; men verzekert, dat hij de zitting der gedeputeerde zal bijwonen. Volgens een gerucht bestaat het plan tot eene groote volksdemonstratie. De stad is volkomen rustig. mftKEKLAKD. Schagen, 4 December 1861. SCHAGEB 'f CODRANT. astninmiBïsjBias vota IBII maast I>3Q: Voor Schagenf l.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. LI J3CJ3 uil Ai?aa?aB5i3u: Van een tot vijf regelt0.75. Iedere regel meerderO.lfa Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigten 0.50. De 35 centt aegelregt niet medeeerekend. Groote lettert naar de ruimte aio lij betlaan. De Burgemeester der gemeente Schagen. Brengt ter kennisse van zijne Ingezetenen, dat waar schijnlijk reed9 in de volgende week door de heeren de Leeuw en Cohen Stuart, taxateurs van wege het Rijk belast met onteigening der voor den spoorweg benoodigde gron den- onderhandelingen met de binnen deze gemeente be trokken landeigenaren zullen worden aangeknoopt. Met het oog op art. 40 der wet van den 28 Augustus 1S51 (Staatsbl. No. 125) regelende de onteigening ten al- gemeenen r.utte, acht hij het niet overbodig zijne Ingezete nen, in hun welbegrepen belang, ten deze, het aangaan van minnelijke schikkingen ten sterkste aan te raden het bewandelen van den vreedzaraen weg, is toch naar de onder vinding zoo meningwerf heeft geleerd, doorgaans, voor beide partijen, het voordeeligste. Schagen den 4 December 1861. De Burgemeester H. R. de MEER. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Brengen ter kennisse van belanghebbenden, dat, uithoof de van den invallenden 2den Kersdag op Donderdag den 26 December 1861, de gewone weekmarkt zal gehouden worden op Vrijdag den 27sten December 1861. Heeren Koopliedenen Veehandelaars worden uitgenoodigd, zich hiernaar te willen reguleren. Schagenden 2 December 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, R. H. de MEÊR. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Het stoffelijk overschot van den heer Rouget de Lisle, den dichter van de Marseillaise, die in 1836 te Choisy-le-Roi is overleden, is van het oude kerkhof aldaar naar het nieuwe overgebragt. Zijn grafsteen vermeld, dat toen in 1792 de revolutie fn Frankrijk tegen de koningen streed, Glaude Joseph Rouget de Lisle haar, om de overwinning te bevor deren, met de Marseillaise begiftigde. nog ieugdig meisje, op eene kostschool nabij Hamburg be steed, was in kennis geraakt met een jongman van een uiterst liglzinnig en zedeloos karakter, en stemde er in toe, dat hij zich bij de directrice dezer school zou voorgeven als haar broeder, die in naam harer ouders haar voor veertien dagen naar huis kwam afhalen. Dit geschiede, en de niets kwaads vermoedende directrice liet beiden gaan. In plaats echter van naar huis te vertrekken, huurden beide jongelie den eene woning, waar zij, altijd onder den naam van broe der en zuster, eigenlijk als man en vrouw leefden. Na verloop van veertien dagen was echter de verleider zijn slagt offer moede, en verliet haar op zekeren nacht, zoodat zij zich bij haar ontwaken alleen, zonder eenig geld en tot den val gebragt bevond. In erbarmelijke gesteldheid moest zij thans naar hare onders terugkeeren en hun hare schande bekennen. Deze laatsten, hoe diep ook door dpzen slag getroffen, zagen zich genoodzaakt, van elke vervolging tegen den schandelij ken verleider hunner dochter af te zien, om niet hare oneer openbaar te maken. Binnen kort zal te Bergen in Henegouwen een zeer belangrijk regtsgeding behandeld worden, betreffende eene geheele rooverbende, uit een twaalftal personen bestaande, die, vooral in het voormalig departement Sambre-et-Meuse, niet minder dan 55 misdaden hebben bedreven, grootendeels bestaande uit de stoutste diefstallen, gepaard met mishande ling, en zelfs enkele malen met moord. Tien regtsgeleerden zullen aan de beschuldigden als verdedigers worden toege voegd. De acte van beschuldiging bevat omstreeks 250 bladzijden, en alleen de voorlezing der processtukken zal twee zittingen van het hof innemen. Alle mogelijke voorzorgen zijn genomen voor de bewaking der boosdoeners op de te- regtzitting; achter ieder hunner zal een gendarme worden geplaatst, terwijl zekere Rahet, door wiens bekentenissen zij meerendeels aan de justitie Z'jn aangeduid, van de overigen afgescheiden zal worden gehouden, opdat zij niet hunne wraak aan hem zouden koelen. Men verzekert dat de voor zitter nagenoeg duizend verschillende vragen tot de beschul digden te verrigten heeft. De oj)enbare behandeling van dit regtsgeding zal waarschijnlijk den 17 Dec. e. k. beginnen. Te Barsingerhom zijn, bij de, op deu 2 December 1861, gehoudene verkiezingen, benoemd a. tot hoofd ingelanden der banne Barsingerhorn:S.Spaans, D. Schenk, J. Waiboer, C. Jongejan, W. Kossen en P. Stins. b. tot molenmeesters van den Kaagpolder, J. Waiboer, Voorzitter, D Schenk en S. Spaans. c. tot molenmeesters van den Hooglandspolder, Jn. van der Oord, Voorzitter, S. Spaans en P. Stins. d. tot molenmeesters vau den Schringkaagpo/der, J. Mars Voorzitter P. de Vries en Jb. Schoen.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1