Bijvoegsel tot de Scliager Courant van 12 December 1861. BEKENDMAKING Verpligtingen lot het doen van aangifte daarvoor- M AII K TB E BIG TEN. Burgemeester en Wethouders van Schagenontvangen hebbende eene circulaire van den heer Commissaris des Ko- nings in de Provincie Noord-Holland, van den 25 Novem- ber°1861 No. 530 6e afd. (Provinciaalbl. No 89), betreffende de inrigting van nieuwe bevolking-registers. Breuuen bij deze ter keunis van de ingezetenen de navol gende bij Z. M. besluit van den 3 November 1861 (Staatsbl. No. 95), aangewezen: Art. 1. Zij die tijdens de volkstelling van 31 December 1859, in den vreemde of in eene der koloniën van het rijk mogten hebben vertoefd, geven binnen ééne maand na de afkondiging van djt besluit of binnen ééne maand na hunne terugkomst, aan het gemeentebestuur biervan kennis. Zij, die bij die telling mogten ziju overgeslagen geven binnen ééne maand na de afkondiging van dit besluit, kennis van dit verzuim aan het bestuur hunner werkelijke woon plaats. Zij, die sedert 31 December 1859 hunne werkelijke woon plaats naar eene andere gemeente hebben overgebragt, ge ven biervan, eveneens binnen ééne maand, kennis aan bet gemeentebestuur hunner nieuwe woonplaats. Voor de leden van buisgezinnen rust de verpligting tot kennisgeving op het hoofd van elk huisgezin. Art. 2. Zij, die uit eene Nederlandsche kolonie of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen bet rijk, doen biervan eene verklaring aan bet ge meentebestuur, vergezeld van het gebruikelijke getuigschrift voor hen die uit de koloniën, van een paspoort of reis— en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende be wijsstukken voor ben die uit den vreemde komen. Deze verklaring geschied binuen ééne maand na hunne aankomst in de gemeente. Art. 3. De kennisgeving in de twee vorige artikelen ver meld, gaat vergezeld van de noodige opgaven om in de be volking-registers te worden ingeschreven. Art. 4. Zij, die hunne werkelijke woonplaats binnen het rijk verlaten, om die over te brengen naar eene Nederland sche kolonie of naar den vreemde, doen hiervan eene verkla ring aan het bestuur der gemeente, welke zij verlaten. Art. 5. Zij die hunne werkelijke woonplaats uit eene ge meente van het rijk naar eene andere gemeente overbrengen, doen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeeute, die zij verlaten en waar zij in het bevolkingregister zijn in geschreven, met opgaaf der gemeente, waar zij weuschen zich te vestigen Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. Art. 6. Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woonplaats overbrengen, doen zij uiterlijk binnen ééne maand na hun ne aankomst eene verklaring aan het gemeentebestuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel ver meld. Art. 7. Elk hoofd van een huisgezin geeft uiterlijk bin nen ééne maand kennis aan het gemeentebestuur van ieder lid dat in het huisgezin wordt opgenomen of daaruit gaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Om trent die kennisgeving geldt art. 3. Dezelfde kennisgeving geschiedt door afzonderlijke leven de personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen, gestichten, inrigtingen van welken aard ookwaar personen onder eenig bestuur zeman wonen, geven maandelijks aan het gemeente bestuur kennis van alle personen, die in de zamenwouiag zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden. De verpligting vervalt, wanneer langs een anderen weg de vereischte kennisgeving voor de bevolkingregister gedaan is. Alsmede Dat volgens art. 8 van evengemeld besluit een ieder daar toe door het gemeentebestuur opgeroepen wordende, verpligt is tot het doen der opsave die vereischt worden om de be volkingregisters ictevullenen Dat volgens art. 9. de overtredingen der bepalingen van dat besluit znllen worden gestraft, overeenkomstig art. 1 der wet van 6 Maart 1818 (Staatsbl. No 12), met eene boe te van f 10,-- tot f 00,of eene gevangenis van 1 tot 11 dagen of met boete en gevangenis te zamen. Dat de dag der afkondiging van meer genoemd besluit is geweest den 16 November 1861. Schagen den 30 November 1861. Burgemeester en Wethouders aoornoemd. De Burgemeester II. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. van CANTEORT. VERGADERING vak dex GEMEENTERAAD. Zitting van den 2 December 1861. Afwezig de hecrcn D. Timmerman en O». Kruijer. De vergadering wordt door dco Burgemeester geopend en voor gezeten. Door den Secretaris worden de notulen van het verhandelde iu de vergadering vau G November j.l. gelezen en goedgekeurd. De voorzitter brengt ter tafel de circulaire van Z. E. den lieer Minister van Binnenlandsche Zaken van deu 21) üctober 1861 be treffende het maximun van ouderstand vervat in het l'roviociaalblad vau Noord-llollaud No. 37 vau 18G1, waarop gezien de lijst, betref fende het maximun van bedeeling van behoefligen in deze gemeen te ten einde overeenkomstig Art. 25 der wet van 28 Junij 1854 (at.bl: No. 100] tot regeling van hel Armbestuur, wederom eene nieuwe voor het jaar 1862 te lormeren waartoe geprocedeerd is overeenkomstig den slaat besloten aan heeren Gede - puleerde Stalen dezer l'roviucie in te zenden. De voorzitter geeft mededceling, dat de gemeente rekening óvef hot jaar lUtiO door liceren Gedeputeerde Stalen is goedgekeurd, alsmede van de door lIEd. groot Achlb. goedgekeurde staat van hegrooting dezer gemeente voor de dienst van 1862, en hel gewij zigde „Supletoir Kohier van den llooldelijkcn Umslag voor dit loopcn- de jaar, is r°°r kennisgeving aaugenomeu. De voorzitter gC?B mededeeling, van het koninklijk besluit van deu 3 November 1861 "taatsblad No. UI houdende voorschriften omtrent hel vernieuwen en loonden der bevolking registers dat de inrigting dier registers en toe behoor?11 '""f' voor kosten der gemeenten, doch aangezien daarvoor geen post op begrooting in uitgaaf is gesteld. Nerzoekt daarin te willen voorzien waaromtrent werd besloten, alzoo die kosten nog niet bepaald kunnen woruen opgegeven dezelve nader te regelen. De voorzitter brengt ter tafel de conditiën en voorwaarden voor de aanstaande publieke aanbestedingen als 1°. vau het Rietgewas; 2°. van de Schapeuhekken 3r van de ontvangst der Dlarklgeldeii en 4». vau hel ophalen der haardasch en vuilnis, alles slechts voor een jaar, ten einde dezelve te herzien en vast te stellen, alle welko conditiën eu voorwaarden na te zijn in orde gebragt ter uitvocrin" door Burgemeester en Wethouders, ziju goedgekeurd, nadat ArL 5 der condilieo en voorwaarden der Rietverpachting, thans Iuidende sde pachters zullen het Riet bij den grond af moeten scheren ten genoege van do verpachters op verbeurte eener boete van twee gulden" doch aangezien aan die is Art. 5 veranderd als volgt: »0e pachters zullen het Riet bij den grond af moeten scheren ten sgenoege van de verpachters, op verbeurte eener boete van tien «gulden ten behoeve der gemeente voor ieder parken dat het «kwalijk geschoren Riet, voor rekening van deu in gebreke zijnde «pachters op nieuw ter verbetering zal besteed worden en de daar «door veroorzaakte kosten, op die pachters zullen worden herhaald; «lerwel Jan Bijpost, door het gemeente bestuur, als opzigter is «aangesteld lot de riglige uitvoering van voornoemd Artikel. de «pachters verbinden zich bij deze door de daad hunner pachlin». «zich bij deze, aan de bevelen van den opzigter Ie onderwerpen.'* Gelezen de circulaire van heeren Ged. Stalen der 1'rovjncie Noord- Holland van 31 üctober 1861 No, 26 Provinciaal blad No 85. be treffende het begraven van gestorven of afgemaakt vee. daarbij aan de gemeente besturen mededeelende eene missive van Z E. den Minis ter van Binnenlandsche Zaken van 28 üctober 1861 houdende uit- noodiging tot het verordenen van maatregelen op hel begraven van gestorven of afgemaakt vee. ten einde daar door het nadeel voor de volks gezondheid te voor komen, is besloten, dien aan-aande eene verordening te ontwerpen. De heer Cs. de lieer doet het voorstel om, aangezien reeds meer dere gemeente besturen zich tot de Tweede Kamer der Staten Gene raal wenden, ter bckoming van vrijstelling van het betaleu der zcels voor de registers vau deu burgerlijken standzonde het wenschelijk achten, dat ook voor deze gemeente daartoe aanvraag worde gedaan om zoo mogelijk van die betaling te worden ontheven, welk voor stel algemeen bijval vond en is dien overeenkomstig besloten voorts in aanmerking nemende dat. den tweeden Kersdag dit jaar invalt op Donderdag den 26 dezer, is bepaald de gewone weekmarkt uitdien hoofde te houden op Vrijdag den 27 daaraanvolgende. De voorzitter brengt nog ter talel. een heden "bij hem ontvangen en aan den raad dezer gemeente gerigt Adres, ouderleekend door drie en dertig logeserener, derer gemeente, waarbij adreoronlcn Ie kennen geren, dat •ij mei leedweren be,peuren, dal bel Traelement ran dennoderrnjrer A de Zal hier, niet toereikeod ia om op eene behoorlijke wijse in de behaellen vso rieh «elven ea atjn talrijk gerin Ie vooreren om redeueu daarbij vermold, dat aij ondergrterkeodrn daarom de erjjhrid nemen, aicb eerbiedig tol BEd. Ach tb. Ie erroden, met beleefd verwek, dal het BEd. Achlb, goedgunstig moge behogeu, bet Treclem.nl van den Onderraijter A. de Rooq met I ISO, a'jaars Ie verborgen, nnnvnog nemende met lo. Januarvj 1862, omtrent vtclk ndrea ia beaiotco, aangesien de rood niet voltallig ia, hetaelveo aan Ie houden en tol de volgende vergadering. Waarna de vergadering is gesloten. Scliagcn 5 December 1S61. Aangevoerd magere Koeijen f 90 a 95; vette Koeijen f140 a 190; Yaarsen f 65 a 70; Gras Kalveren f 28 a 32; nuchtere Kalveren f 7 a 9; 219 magere Schapen f 8 a 14; 360 vette Schapen f 16 a 26; 16 magere Varkens f 10 a 18; 87 Biggen f 3,50 a 7; Konijnen 25 a 40 et; Kippen 25 a 35 ct; Eenden

Schager Courant | 1861 | | pagina 5