ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 19 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BUITEN LAN I). ENGELAND. Londen, 9 Dec. Het hof voor faillissementen heeft een ongelukkige doen in vrijheid stellendie niet minder dan 48 jareu wegens eeue schuld in de gevangenis heeft door gebragt. Bij onderzoek van de stukken der procedure, die tot zijne gijzeling hadden geleid, bleek dat het vonnis on regelmatig en de geldvordering werkelijk niet verschuldigd was. FRANKRIJK. Parijs 10 Dec. De Siècle meldt den dood van een der laatste overgeblevenen vau de overwinnaars der Bastille, na melijk van den heer Franfois Gauthier; hij is te Bercy in den ouderdom van 95 jaar overleden. De lieer Ganthier was aanwezig geweest bij het nemen van de Ilollandsche vloot, die door het ijs in de Zuiderzee was opgesloten, en ook bij de meeste veldslagen gedurende de republiek en het eerste kei zerrijk. DUITSCHLAND. Frankfort, 10 Dec. Men verneemt uit Hannover, dat door deu landdrost is bekend gemaakt, dat ieder, die zich in deze hoofdstad en hare voorsteden 's nachts op straat bevindt, gehouden zal zijn, op verlangen van de patrouille, de politie of de nachtwacht, zich te legitimeren eu op behoorlijke wijze de noodige inlichtingen omtrent zijn persoon te geven BELGIË. Brussel13 Dec. De koning, die van zijne jagtpartijen in de Ardennen hier is teruggekeerd, heeft de opbrengst van zijne jagt herwaarts laten komen. Ieder minister ontving eeu reebok van den 7)jarigen Nimrod. ITALIË. Turijn, 11 Dec. De uitbarsting van den Yesuvius is Zondag begonnen en heeft tot Dingsdag voortgeduurd. Torre del Grcco is daardoor zeer benadeeld; men geloofd echter, dat cr niemand bij is omgekomen. De geheele bevolking van de omstreken is gevlngt. cn nnrfnro (Vijlde Jaargang.) j\K 221. &L0 A°. 1861. SCHAGER COURANT. Limwïïanmmid* 'turn düji uttvtum Voor SchagenJ l.OO. Frauco per post door het gehecle Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten 0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Rrleien Franco. >31133 Uil! ill)>ï>?3Uï31B 1 Van een tol vijf regel»f 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Iloodberigten 0.50. De 55 cent» legelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die zij be»laan. Bijna het geheele tentoonstellingsgebouw is thans on der dak gebragt. Het gebouw is groot 988,000 vierkante voeten, het is 82,000 vierkante voeten grooter dan het Pa- rijsche tentoonstellingsgebouw en 200,000 vierkante voeten grooter dan het Loudensche gebouw in 18bl. Het geregtelijk onderzoek naar de ramp te Edimburg (bet instorten van een gebouw) is thans afgeloopen. In bet geheel heeft men 35 lijken van onder bet puin weggehaald, waaronder negentigjarige grijsaardsalsmede zuigelingen; 32 personen zijn als door een mirakel aan den dood ontko men. Den zesden dag na de ramp werden een hond en eene kat nog levend, doch zeer vermagerd, onder het puin gevon den, zoomede twee levende vogels in eene kooi. De inschrij ving ten behoeve der slagtoffer? heeft St. 1200 a 1500 opgebragt. Verscheiden gebouwen, voor wier instoiting men mede vreesde, zijn thans onteigend. 10 Dec. Te Wolverhainpton is men bezig met het ma ken van een letterslot met 214,140625 combinatiën. Men zal met dit slot eene ijzeren hrandkist sluiten, waarin 500 fÈ. St. zijn gedeponeerd, welke som eene belooning wordt voor hem, die het slot opent. 11 Dec. Dezer dagen had lord C. met eenige zijner vrienden eene weddingschap aangegaan, dat zijn paard over eene tafel van 24 couverts zou springen zonder iets te ver plaatsen noch te breken. Doch geen jockey durfde den zoo dollen en halsbrekenden sprong wagen. Maar lord C. evenmin zijne weddingschap willende verliezen als de kunstvaardigheid van zijn paard laten in twijfel trekken, be sloot nu het dier zelf te beklimmen, ondanks de dringende bede zijner gemalin, eeue dame van eeu vastberaden edel karakter, van het halsbrekende waagstuk af te zien. Hij ver klaarde dat de roem van zijn paard zwaarder bij hem woog dan de smeekingen zijner gade. Deze kwam echter den vol gende morgen bij hem met eeu pistool in de hand en zeide. «Mijnheer, de moeder uwer kinderen heeft het paard van haren gemaal door den kop geschoten". En werkelijk was het paard door mylady gedood en de weddingschap daardoor onmogelijk geworden. 12 Dec. Te Londonderry heeft gisteren in eene grootc fabriek aldaar een verschrikkelijke brand gewoed. Een groot aantal personen werd onder een instortenden muur bedolven, waarvan vijf nog levend onder het puin werden weggehaald, terwijl gisteren avond een ijverig onderzoek naar de overi gen werd in het werk gesteld. Het aantal dooden is nog niet bekend. 14 Dec. Te Burleigb (Illinois) bestaat eene familie, van Derbach genaamd, wier leden alleen meer dan het gewone ge tal vingers hebbeu. Sedert drie geslachten wordt deze afwij king van de natuur vau deouder?op de kinderen overgebragt. De familie is daarop zoo trotsch, dat hare leden slechts onder elkander huwen en zich onteerd zonden gelooven indien een hunner in het bnwelijk trad met iemand, die minder dan zes vingers aan iedere hand en aan iedere voet heeft. De jongste spruit der familie, miss Elora, heeft eeue bewonderenswaardi ge vaardigheid in het piano spel verkregen en is in staat 15 noten te omvatten, terwijl zij alleen stukken uitvoert, die voor vier handen zijn geschreven. Naar men verneemt, zal mi'ts Flora haar talent te St. Petersburg gaan ten toon spreiden. Windsor15 Dec. De prins-gemaal is gisteren avond te 11 ure overleden. 16 Dec. Alle dagbladen zijn met een breeden rouwrand verschenen wegens het overlijden van den prins-gemaal. 12 Dec. De keizerlijke prins, die slechts 5} jaar is, leest volgens de Patric reeds drie vreemde talen, namelijk Engelsch, Duitsch en Italiaansch, welke talen hij reeds vlug spreekt. 13 Dec. Toen eergisteren nacht de omnibus, die aan de barrière du Marine dienst doet, na zijn laatste rid aan het bureau aankwam, lag de conducteur vermoord in den wagen. Hij was van alles beroofd, want volgens zijne controle moest hij ruim 110 fr. bij zich gehad hebben en men vond niets. De politie doet onderzoek naar Jud den tweeden, die dezen moord heeft gepleegd. De Eransche dagbladeu zijn uitge- noodigd van dit geval geene melding te maken. Berlijn 11 Dec. Uit Posen wordt gemeld, dat liet aan tal veroordeeliugen van katholieke geestelijken aldaar, we gens deelneming aan de Poolsche beweging, in den jongsten tijd zeer menigvuldig is geworden. Overigens hebben er reeds ecnigen conflicten plaats gevonden, waarhij de militairen zich genoodzaakt vonden, van de kolven hunner geweren ge bruik te maken, zoodat een der belhamels het leven verloor. De Gazelta UfficiMe deelt mede dat de prefect en syndicus van Napels zich begeven hebben naar den nieuwen krater van den Yesuvius. Tot middernacht was men te Torre del Greco zeer ongerust wegens de hevigheid der uitbarsting. Na middernacht was die uitbarsting minder he vig; de lava nam de rigting naar Torre Annunciata, eene kleine en slecht bevolkte plaats; doch heden morgen Sad door den grootsten krater eene nieuwe uitbarsting plaats.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1