ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vijlde Jaargang.) N». 217. &LA". 1861. DONDERDAG 21 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. DUITSCHLAND. Berlijn, IS Nov Uit St. Petersburg wordt dd. 10 dezer gemelddat aldaar op dien dag de thermometer 4 graden onder nul stond en dat op dc Newa reeds ijsgang plaats had. Men voorspelt uit een en ander felle koude. Frankfsrt, li Nov. Naar men uit Kassei schrijft, heeft de heer Fr. Becker, eigenaar en bestuurder der inrigting voor de Zweedsche heel-methode aldaar, een middel uitgevonden, om opene wonden huiduitslag zweren en dergelijke kwalen, zelfs langdurige en voor ongeneeslijk gehoudene, binnen zeer korten tijd en zonder eenige pijn te genezen. Dit genees middel moet gegrond zijn op de jongste nav<K6chingen op het gebied der mikroskopisehe anatomie van het mensche- lijk organismus. BELGIË- Briusel, 15 Nov: Door den hevigen storm welke giste ren en in den voorafgeganen nacht geheerscht heeft, is in deze hoofdstad veel schade aan gebouwen enz. toegebragt. Op den hoek van de straat Notre-Dame-aux-Neiges eti de steeg du Kempart du Nord viel een 8 voet hooge muur in en werd een 27jarig meisje daaronder bedolven; tnel veel inspanning gelukte het echter de ongelukkige onder de puinhoopen te voorschijn te halen en werd zij zwaar gewond naar hetgast- lrais trvergebragt. "Oolc uit onderscheidene deelen des rijks 'komen talrijke berigten in nopens ongevallen, doojden or kaan -te weeg gebragit. RUSLAND. St. Petersburg11 Nov. Wij hebben hier onverwacht winter gekregen. Na een schoonen, slechts door eenige re genachtige dagen gestoorden herfst, begon Vrijdag-ochtend (8 dezer) de eerste sneeuw te vallen, en wel zoo hevig, dat ireeds denzelfden avond alle wagens in sleden waren veranderd, hetgeen anders eerst na eenige dagen sneeuw pleegt te ge schieden. Heden ochtend zijn wij geheel «ingesneeuwd". Eene vreeselijke sneeuwjagt gedurende den afgeloopen nacht, die thans nog (9 ure des ochtend) voortduurt, beeft de straten voor voetgangers schier onbegaanbaar gemaakt, en op ver scheidene plaatsen in de stad hebben zelfs sleden moe ie er door te komen. Op het land moet het er niet beter uitzien, daar de posten heden ochtend zijn uitgebleven. BINNEN LAND. Schagen, 20 November 1861. Nieuwediep, 15 Nov. Talloos zijn de zeerampeu, die de jongste storm heeft veroorzaakt. Heden drijft de zee en de ree vol van wrakhout. Iu bet gezigt van deze plaats ziju gestrand de Engelsche visschersamak No. 384 van Yarinouth; de equipage is met levensgevaar met de sloep gered. Iu de Haaks gebleven de Ruissische bank AIcvom, kapt. Malm, van Jacobstad met deelen naar Londen. De equipage is ge red; het schip, dat op 7 voet water zit, zal niet afgebragt kunnen worden. Een Belgische visecber-ssloep, waarvan de equipage Is omgekomen, is vergaan. Vier der lijken zijn te Huisduinen opgevisebt Nog zijn zes andere lijken aange spoeld, waarschijnlijk van een Vlaardinger hoeker; zij had den zich op tonnen gebonden. Achter de Haaks zat een schoener; die met man en uauisis vergaan. Adsistentie kou men onmogelijk brengen; nog lang rag men het volk in het kruishout zitten. Van Texel heeft men ook treurige berigten; niet minder dan zes schepen moeten daar in de gronden züu vervallen, waaronder een Deensche brik Juytu/a, kapt. An- driessen, met tarwe. SCHA6ER m C0DRAN7. A2Sl)D3.1110'r3?11133 lllü XBJS IBAA93I1B: Voor Schageo1.00. Franco per poat door hel geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt lederen Donderdagmorgen. Brief ea Franco. MIUS X3B AXT3X71D713D: Van een tol vijf regel»f 0.75- Iedere regel meerder0.16- Ceboorte-, Huwelijk»- ea Doodberigtea 0.50. De 35 cent» zegelregt niet medegereleod. Croote letter» naar de ruimte die tij be»laan. De aankomst van aanzienlijke voorraden aardappelen nn deze hoofdstadwelke tot zeer billijken prijs werden aan gekondigd, hebben de houders genoopt, hunne hoog gestelde iprtjzen voor deze levensbehoeften aanmerkelijk te verlagen. De ongelukken die door den storm in de vorige wedk hebben plaats gehad, zijn meest overal verschrikkelijk ge weest. Te Egmond aan Zee is een 40tal sehapes, wrakhout, enz. aangespoeld; bij de Z'jpe is een tjalk in den grond gewerkt; op de Ylaamsche slibben zit een verlaten tjalk; voor Rotter dam is de Fransche bark SLouit van de sleepboot losge rukt en tegen de kraan geloopen, waaraan schade werd be rokkend even als aan het schip. In het ambt Meppel is eene Romeinsche brug ontdekt, oit beuken-, eiken- en elzenhout zamengcsteld, en in de nabijheid daarvan zijn vele honderde Romeinsche munten gevonden. Men houdt die brug voor een deel van de jxmtet fayi, die Drusus op zijn togt naar de Noordzee liet graven. Op een dorp in de provincie Groningen heeft men op aardige wijze een dief ontdekt; op de plaats van den diefstal namelijkhad de dader of diens makkeruit een aldaar lig gend stuk kaas gebeten daaruit bleek dat hij één tand miste en tevens één zijner tanden vooruit stak. De rijksveldwach ter merkte op, dat de gearresteerde dezelfde gebreken aan zijn gebit had en liet hem nog eens ter dege uit de kaas hap pen, welke beten volmaakt met die des daders overeenkwamen. Op Zaturdag 9 Nov. jl. is te Hoorn verloren eene donkerkleurige portefeuille, inhoudende: 1 bankbillet groot f 1000; 1 dito groot f 100; 2 dito, ieder groot f 40, en 1 cou pon, groot f 14,85, beneven» een kaartje als bewijs van in schrijving bij de brandspuit te Wognum. De eigenaar der portefeuille wil eene belooning van f 100 geven aan dengene, die deze met de geldswaardige papieren terugbezorgt aan het commissariaat van politie te Hoorn. Amsterdam, 19 Nov. Dezer dagen is alhier zeker ge- - waande graaf d'Hombres, vroeger te Parijs tot 5 jaren ge vangenisstraf veroordeeld wegens opligterij eener dame in eene der Duitsche badplaatsen, gearresteerd. De delinquent, die eerst in eene der eerste hotels van deze stad met een vrij talrijk vrouwen personeel zijn intrek had genomen, was la ter uit vree» van ontdekt te worden, heimelijk naar een zeer bescheiden logement in eene der achterbuurten, met achter lating van zijn ambulauten harem, verhuisd om zich vervol gens uit de voeten te maken. Doch ook daar wist de waak zame politie hem spoedig te vinden. Hij is daarop onder geleide van een inspecteur en twee politieagenten tot aan de Fransche grenzen geleid, alwaar de Fransche politie hem in ontvang heeft genomen. .Zijne bagage bestond uit niet minder dan 40 koffers, die allen wet eene grafelijke kroon prijktenterwijl men nog 60,000 Cr. bij Item vond. De stormwind, die heden zoowel in ons vaderland als hier zijne woedende kracht doet gevoelen, veroorzaakt schrik en ontzetting. Volgens welwillende inlichting, van wege het observatorium van den heer van der Sterr, was de winddruk heden morgen omstreeks elf are het hevigste, en bedroeg toen 122 op de vkt. Ned el. Vele gebouwen hebben hier meer of mi* schade geleden. Uitgenomen eene hrik, die lossloeg van hare ketting, lagen de schepen in de kade veilig en hadden geen gevaar. In bet Noord-Hollandeche Kanaal is een sdup met steenkolen ge- aonken. Eene haringbuis, die gisteren avond teCallaiulsoog voor etrker lag, schijnt voor hare ankers weg te ziin gesla gen, ie heden hier heen gestormd, en zal zich hier óf daar op atraud moeten laten loopen. Ook is nog een schooner van de xee van zijn anker geslipt. Belangrijke ongevallen zijn evea-

Schager Courant | 1861 | | pagina 1