ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. YrankrijkT (Zesde Jaargang.) N®. 223. A". 1802. DONDERDAG 2 JANUARIJ. uitgever p. j. g. diderich. PUBLICATIE. engeland- Londen28 Dec. Ar mg and Narg Gazelle, zegt dat de noodige toebereidselen zijn gemaakt, om, ingeval het ant woord van president Lincoln ongunstig mogt zijn, onmidde- .lijk 20,000 man naar het tooneel des oorlogs te zenden. Parijs, 26 Dec. Velt Franschen, die vroeger als officie SCHAGBR f CODRANT. Brieven Franco. ÏMJ3 mis 237327309130 5 Van cm tot wijf regeltf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijkt- en Uoodberigten 0.50. I)e 35 centa regelregt niet mede-erekend. Groote lettert naar de ruimte die ai) bealaan. ASbQ03iU3B73I>31ja Tbl/2 3213 22203305 Voor 8chagenJ 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Aftonderlijke Courantena 0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. De Burgemeester van Sctagen, Herinnert bij deze aan de bepaling van art. 81, vac het Politiereglementwaarbij het op straffe eéner geldboete van drie gulden is verboden bij vriezend weder de straten te schrobben of water daarover uit te storten ofte laten loopeu. Sc/iagenden 30 December 1801. De Bwrgemeetler voornoemd, H. K. de MEÈfl. li l IT E l. l). Gedurende de jongst verloopen week, hebben in de hoofdstad 1248 sterfgevallen en 1902 geboorten plaats ge had. Zoo als men weet, bevindt de jeugdige prins Leopold van Engeland zich tot herstel zijner gezondheid te Cannes. lu een scliiijvcn van den 18den dezer wordt van daar gemeld, dat de prins, die niets van den zorgelijkcn toestand zijns gouverneurs, generaal Bowater, schijnt te hebben geweten, 'zich, terwijl deze overleed, van huis bevond en met vissclten vermaakte. Toen liii terugkeerde, bemerkte hij aan het treu rig gelaat van een bediende, dat er iets droevig had plaats gehad, eu stortte bittere tranen toen hij den dood van zijn fouverneur vernam. Eenige oogenblikkeu later trad ren he iende met eene telegraphische dépêche, aan den generaal geadresseerd, binnen. Zij behelsde de tijding van het over lijden van prins Albert. Het arme kind was schier buiten zich zelven door dit treffend dubbele verlies en riep aanhou dend om zijne moeder. Slechts de met grootste moeite was hij te bewegen het sterfhuis te verlaten en zich naar het hotel Bellecue te begeven, waar gewoonlijk de Erausche en En- gelsche aristokratie haren intrek neemt. Volgens berigten uit Egypte, schijnt aldaar zeer groote ontevredenheid te heerschen, en de meening is er algemeen, dat de onderkoning gernimen tijd zijn best heeft gedaan, om het land te gronde te rigten. Men zeide zelfs, dat er groot gevaar bestaat van een opstand, ten doel hebbende, den onderkoning met geweld uit Egypte te verwijderen. .Nttr aanleiding van de eenvoudigheid waarmede de ter aarde bettelling vnn print Albert beefl platlt gehad wordt herinnerd, dat de Rngeltehe adel reedt tedert een taatal jaren alle praal bij begrafeaiaaea heeft Ier tijde getleld. In bet tetlameat van den her tog van Portland een der rijk.le mannen van Engeland vond men eene claotale inhondeade dat tljae ter aarde bettelling niet meer dan 100 p. St. mogt kotten. Het stoffelijk orertchot van wijlen lord Humbertio dit jaar overledenwerd door tijne bedienden van tija kaateel naar de op tijoe koalea gebouwde Eiiantijaecke kerk gedragen tijae weduwe en tijoe kinderen rnlgdea het lijk te voet aan het hoofd der boeren van het domein. Uel lijk van tir Jamea Graham rmt op een dorptkerkhol onder een eeavondigea ate-a, waarop aleehtt de datum zijner geboorte en die van tija overlijden ataat vermeld. De hertog van Smt-x de hertogin vat Clocetter en printet Sophie, retpectievelijk oom en tantes der koningin, wier geboorte hno het regt gaf op een gral ia de kapel te Wiadtor, wilden op eene der openbare kerkhoven van Londen worden bijge- «et. De hertogin van kent, moeder drr koningin, weatchte dat baar stoffelijk overtchot io baren tuin te Frogmore ton ratten. Hare begrafenis had een geheel intiem en geen officieel karakter. Die van den pnet-gemaal droeg. 100 alt meo weet, het telfde karak ter vae eeavoodigheid. Zijo lijk werd aiet in den koninklijken graf kelder. maar hij de deur der kapel bijgetet het tal later worden overgebragt naar eene tombe die de koniogia waarschijnlijk te Frogmore naast die harer moeder tal doen oprigteo. ren onder Garibaldi dienden en ook gedeeltelijk den veldtogt in de Krim hebben bijgewoond, zijn naar New-York ver trokken, om aan de regering der Unie hunne diensten in geval van een oorlog met Engeland aan te bieden. De trottoirs schijnen te klein te worden voor den om vang der crinolines van de Parisienes. Die buitengewone breedte is oorzaak van menige beenbreuk niet alleen daar dagelijks vele bejaarde personen worden omvergeworpen en zelden of nooit heelhuids weder oprijzen, maar aan de bu- reaux der correctionele politie geven zij handen vol werks, daar telkenmale processen tot schadevergoeding wegens ver wonding en verminking worden ingesteld. Bij het gemeen tebestuur der Eransche hoofdstad schijnt, volgens loopendc geruchten, ook het voorstel tot heffing eener plaatselijke belasting op de crinolines aanbangig te zijn. De voorstel lers gaan uit van de meening, dat zij, die het verbreeden der trottoirs noodzakelijk maken, ook verpligt zijn, die verbrte- ding te betalen. De Monileur de VOite meldt, dat mm Dnpille, den persoon, die dezer dagen een postillon vermoord heeft, op het spoor is. Bijna was hij ten huize zijner schoonmoeder door den raaire gearresteerd, doch wist nog in de duisternis te ontkomen en houdt zich thans ie de bosschcu op, waar men hem tracht Ie omsingelen. Een zijner medepligtigcn is bereids gearresteerd, namelijk zekere Chamoran een 60jarig marskramer, die, zoo als Dupille aan een persoon, bij wirn hij op zijne vlugt gegeten heeft, zeide, den postillon moet hebben doodgeschoten, terwijl Cbamaron daarentegen be weert, dat hij slechts aan Dupille het moortnig verkocht had. Deze dagen is te Coustantine een rabbijn overleden, die den ouderdom van ruim 109 jaren had bereikt. Hij beetie Makhlaf-el-Bez. Hij werd om zijne wetenschappen en zijne deugden algemeen geacht en bemind. De hertog van Malakoff heeft zich bij den maarschalk Vallaint, minister van oorlog, door zijne drift zoozeer laten vervoeren, dat hij in diens salon het kostbaarste porcelein met zijn stok in stukken heeft geslagen. Digt bij Acgoolêtne is het volgende voorgevallen. Een jong mensch kwam jongstleden Zondag nacht van een bal in beschonken toestand bij zijne onders te hnis. In zijne dronkenschap maakte hij een vreeselijk geweld, zoodat de ouders verschrikt wakker werden en meenden dat er inge broken was. De vader vloog met een stok gewapend naar de kamer waarde vermeende dief zich bevond, en daar hij door de duisternis zijn zoon niet kon herkennen en deze bevreesd voor eene vaderlijke vermaningzich niet kenbaar dnrfde makensloeg de vader zijn zoon zoo hevig op het hoofddat deze bewusteloos neder viel. Gelukkig is de toe- gebragte wond niet gevaarlijk. 26 Dec. Het aantal roawhandschoenen, dat, ten ge volge van den dood van prins Albert, nit Londen wordt besteld is zoo groot, dat dc waarde reeds meer dan 400,000 francs bedraagt. Het Journal du Harre berigt, dat er in een vat sui ker, dat door een handelshuis te HAvre uit West—Indië is ontvangen, het lijk van een neger is gevonden. 28 Dec. Uit Lissabon wordt dd. 26sten gemeld, dat het lijk van den overleden koning opgegraven en aan een onderzoek ouderworpen zal worden. Onder het volk heerscht groote opgewondenheid en patrouilles doorkruisen de stad. De postdirectie heeft kennis gegeven, dat de op den nienwjaarsdag te verzenden visitekaartjes drie dagen vroeger in de bussen moeten worden gestoken, omdat de werkzaam heden anders niet kunnen volbragt worden. Er loopen onderscheidene berigten aangaande nieuwe belastingen. Zoo spreekt men van eene belasting op de min-

Schager Courant | 1862 | | pagina 1