i re n i: rv l a r\ n Weenen, 24 Dcc. Uit Athene wordt van 14 dezer gemeld, dat de minister-president en van marine Miaulis op zijn verzoek eervol ontslag heeft gekregen, en dat de minister van oorlog Bozzaris tijdelijk met de waarneming van zijne funcieu belast. Er liep weder ten gerucht, dat er een nieuw ministerie door den zeeheld Kanaris zou worden gevormd. Berlijn29 Dec. Terwijl het stadje Golzbeim (in den kreits Duren) in den laatsten tijd te zeer met muizen werd overbevolkt en geplaagd, had het bestuur dezer gemeente, tot wering van deze lastige dieren, besloten eene nieuwe be lasting te heffen, die in geld of in doode muizen kon worden betaald. Ten gevolge van dit besluit had de ontvanger 68,000 doodc muizen in kas, welke omstandigheid tot gelukkig re sultaat had, dat de nieuwe belasting kou worden afgeschaft en het stadje met zijn plaag verlost was. Frankfort25 Dec. De Main is thans reeds met drijfijs bedekt. BELGIË- Brussel29 Dec. De kouing heeft eene som van 1000 fr. beschikbaar gesteld ten behoeve der noodlijdenden door de rampen te Antwerpen. DE ZONDERLINGE PATKNT. RUSLAND. St. Petersburg22 Dec. De bepaling, volgens welke vreemdelingen, die liet land wcnschten te verlaten, dit voor af drie malen in de dagbladen moesten aankondigen, alvorens zij een pas konden krijgen is opgeheven. Die bepaling had ten doel om er tegen te waken, dat vreemdelingen, niet ach terlating van schulden, het land verlieten. Thans moeten zij, die vorderingen ten laste vau vreemdelingen hebben, zich tot de politic wenden, ten einde de inhouding van den pas te verzoeken. Het is nu natuurlijk de zaak der schuldeischers, om op de eeue of andere wijze te vveteu te komen, of zooda nige vreemdeling voornemeus is het land te verlaten. iLi Schagen, 1 Januarij 1862. Dordrecht, 27 Dec. Als een bewijs hoe gerust de bur gerij hier ter stede op dc activiteit der politie is, diene, dat eenige burgers onder elkander op gisteren hebben besloten, hunne panden en erven te laten bewaken door bij hen be kende en vertrouwde personen, die zij zelve betalen, en is dit besluit in den afgeloopen nacht ook reeds in werking getreden. Sneek, 21 Dec. Heden avond heeft de vrouw van eenen aardappelschipper S.door in het water te springen zich van het leven beroofd. Bij het lijk heeft men slechts een flesch gevonden gevuld met brandewijn, aan het misbruik waarvan zij zich veelmalen schuldig maakte. kANTOSfiEREGT. - .....v nmuvivii nat, uat uiv.u nuii maauuuu oud zijn, zullen mogen verlaten; ook is cr sprake van belas ting op zout en suiker. Brieven uit Rome melden, dot de lieer de Kisseleff van den keizer van Rusland bevel beeft ontvangen zicb bij de paus te beklageu over zijne dubbelzinnige politiek, wel ke ultra-behoudend ten opzigte vau den kerkdijken staat en revolutionair ten opzigte van Polen is, daar de katholie ken woidcn aangemaand, zich tegen de Russische regering te verzetten. De betrekkingen tusschen Rusland eu Rome zijn overigens zeer gespannen, en men heelt algemeen opge merkt, dat de Russische ambassadeur op een doorhem gege ven diner geen dronk aan den paus heeft gewijd. DUITSCHLAND. Uit eenige plaatsen van Beijercn wordt gemeld, dat er voor eenige dagen schokken van aardbeving zijn waargeno men, in de rigtiug van het Zuiden naar het Noorden, lu eene der plaatsen moeten deze schokken zelfs zoo hevig ziju geweest, dat een aantal huizen doordaar instortten. 27 Dec. Uit Apolda, een stadje in Saksen-Weimar, wordt gemeld, dat daar met nieuwjaar eene nieuwe soort orgaan zal verschijnen, dat, ouder den titel cDuitsche kou sen-courant", ten doel zal hebben, de belangen van het kou sen-en sokkenfabriekwezen voor te staan, en geredigeerd zal worden door eenige daarbij belanghebbende heereu als mede door eenige dames, directrices van bewaar- en brei- scholen, enz. 29 Dec. Gisteren is hier ter stede een huwelijk onder zouderlinge omstandigheden gesloten. De bruidegom, de heer Dubois, en de bruid, mejufvrouw Petitjean, zijn namelijk Yervolg.) Ik bedank u, heer docter. Andermaal heeft de pijn opge houden. In eenige dagen zal de wond geheeld zijn. Gij moet niet verwonderd zijnwanneer gij mij na verloop van eene maand weder terug ziet." „Stel u gerustmijnheerverban deze gedachte nit het hoofd." „Ik hebt de onwrikbare overtuiging, dat deze belsche pijn zich na verloop van eeue maand weder vernieuwen zal," zeide de vreemdeling ter neder geslagen. „Overigens, wat ook over mij beschoren is, zal ik afwachten. Tot wederzien*!" De docter verhaalde deze zonderlinge ziekte geschiedenis aan verscheidene zijner colega's. Deze deelden hun gevoelen daar over mede, doch geen hunner wist eene voldoende opheldering te geven. Tegen het einde der maand verkeerde docter R in bange verwachting, dat de zonderlinge lijder zich.op nieuw bij hem zou aanmelden; doch de tjjd verstreek, en de vreem deling verscheen niet Doch na verloop van eenige weken, ontving de docter eenen brief, die van de woonplaats des lijders gestempeld was. Hjj opende hem aan het onderste gedeelte van den digt beschreven brief, zag hg dat de lijder hem eigenhandig geschre ven had. Hij vermoedde bieruil, dat de vroegere pijn, die hem zekerlijk het schrijven zou verhinderd hebben, niet weder gekomen was. De inhoud des briefs luidde „Waarde heer docterIk wil u en nwe geëerde colega's niet langer in twijfel laten over het geheim van mijn zonder ling lijden, dat mij spoedig in het graf zal volgen. uckicu uuuu en ucucicucn ucu.eiiut- vas, uc- louusuiisi; iniui-i de getuigen bevond zicli nog een derde blinde, namelijk de lieer Rodenbach, lid van de kamers der vertegenwoordigers. Bij de op gisteren gehouden stemming tot benoeming van zes Hoofd-Ingelanden voor den polder Schagen, ziju ingekomen 213 briefjes, waarvan 1 vau onwaarde; volstrek te meerderheid 107. Hiervan waren uitgebragt op M. Groo- tes 162, W. Vader 149, J. fleddes 113, J. Govers 111, C.Smit 91, J. Stammes 90, D. Timmerman 90, C. Borst 77, K. Kant 75, P. Meurs 60, J. Borst 48, J. de Boer 34 en nog op eenige andere heeren, zoodat tot Hoofd-In- gelanden gekozen zijn M. Grootes, W. Vader, J. Hcddes en J. Govers, en eene herstemming moest plaats hebben tusschen C. Smit en D. Timmerman, J. Stammes en C. Borst, waaruit gekozen zijn J. Stammes en C. Smit. Zitting 24 December 1861. 1. IJ. II. te Schagen, beklaagd wegens het zetten van een hekje, behangen met kleeren, op de publieke straat iu de gemeente Schagen, vrijgesproken. 2. J. D., te llaringcarspel, veroordeeld wegens het laten staan, van een speelwagen, bespannen met &n paard, op de publieke straat in de gemeente Schagen, zonder dat een ge- Ik zal u de oorzaak van mijne ontzettende ziekte beschrij ven. In de laatst afgeloopen week beeft de pjjn zich tot drie malen herhaalddoch ik wil er nu niet langer tegen kampen. Ik heb mij in dit oogenblik, in staat gesteld dezen brief te kun nen schrijven, door op het pijnlijke deel, tot verzachting, een stuk braudende zwam te leggen, want zoo lang de zwam brandt gevoel ik enkel de pijndie haar gloed veroorzaakten die komt niet in vergelijking met de smart die ik tot op heden geleden heb. Nog voor een half jaar was ik een gelukkig mensch. Ik leefde met iedereen in vriendschap, zonder zorgen, en kon mij over alles verheugen, waarover iemand van 35 jarigen leeftijd zich doorgaans verblijden kan. Een jaar geleden trouwde ik, en uit zuivere liefde. Mijne keus viel op een schoon, beschaafd, gnedhartig meisje, dat gezelschapsjuffrouw bij eene gravin, in de nabuurschap was. Dat arme meisje beminde mij niet al leen uitdankbaarheid omdat zij door mij meesteres geworden waszij hing mi; met kinderliefde aan. Gedurende een half jaar vervlogen mijne dagen vol geluk en tevredenheid. Wan neer ik mij soms voor een dag, van mijne goederen, naar de stad moest begeven, had mijne vrouw geen rust in hnistot op ten mijl afstands kwam zij mij te gemoet rijdenen zoo ik een dag langer uitbleef dan ik gezegd hadkon zy den geheelen nacht geen oog sluiten. Zoo ik haar al eens overreden kon om hare vroegere meesteres die haar nog altijd zeer beminde te gaan bezoeken^ keerde zij zonder fout regelmatig nog denzelfden dag huiswaarts; geen magt ter wereld ware in staat geweest, haar laDger dan een halven dag terug te houden. Hare liefde voor mij ging zoo verre, dat zij zich den dans ontzeide, om slechts niet de hand van een ander aan te raken, jazij brak in tranen nit, wanneer de een of ander dandy; haar vleitaal toe voegde. Ineen woord, mijne «rouw was een onschuldig kind, dat slechts voor mij leefde, en mij telkens als eene zware zonde biechtte, wanneer zij

Schager Courant | 1862 | | pagina 2