ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N». 224. A»._ 1862. DONDERDAG 9 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ENGELAND. Londen 1 dan. Als een nieuw bewij's hoe ver men het door vlijt, oppassetidheid en volharding in de wereld kan brengen, moge het volgende strekken. Voor omstreeks een 30tal jaren kwam een armoedig gekleede knaap, nadat hij op een houtvlot ett met zijue geheele bezitting in een zak doek gebonden op den rug, de rivier Susquehanna was afgezakt, le llarrisburg (Vereen. Staten) aan, alwaar hij als leerjongen op eene drukkerij een onderkomen vond. Zich door eene stalen vlijt en volharding onderscheidende, bragt hij het weldra tol letterzetter, voorts tot schrijver en later tot uitgever. Eindelijk werd hij gouverneineutsdrukker, en bragt het door zuinigheid zoo ver, dat hij met zijne talrijke familie geene zorg meer kende. Gedurig in aanzien en invloed winnende, werd hij tot senator verkozen en thans is de voormalige diukkersjongen, die Simon Catneron heet, miuis- ter van oorlog in het kabinet van den president Lincoln. FRANKRIJK. Parijs1 Jan. Ten bewijze van den krietieken toestand in de handelswereld wordt gemeld, dat een bankier, die 1700 wissels in portefeuille heeft, welke op het einde dezer maand vervallen; heeft berekend, dat slechts de helft daarvan zullen worden gehonoreerd. De deurwaarders zullen het met het protesteren der overige helft dus volhandtg hebben. DUITSCHLAND. Weenen 29 Dec- Door de regtbank te Linz is gisteren uitspraak gedaan in de zooveel geruchtmakende zaak van baron llöppert, intendant en, naar men wil, natuurlijken broeder van den hertog van Saksen-Coburg. Hij is schuldig verklaard aan diefstal, aan verduistering van 180 11, aan •verleiding tot misbruik maken van ambtelijk gezag, aan on- voorzigtigheid bij het omgaan met vuur, en diensvolgens veroordeeld tot drie jaren zware gevangenisstraf, verlies van den adel en in de kosten. Tegen dit vonnis heeft hij hooger beroep aaugctcekend. Berlijn 81 Dec. Uit Pestlin wordt gewag gemaakt van eenige ongeregeldheden in de kerk aldaar voorgevallen en daardoor veroorzaakt, dat de geestelijke Pawlowski van den kansel waarschuwde tegen de verbreiding der Poolsche be weging, waarvan zijne gemeente in der: laatsten tijd onder scheidene sporen had opgeleverd. Deze predikatie veroor zaakte zoo veel misnoegen dat de prediker uiet alleen herhaaldelijk in de rede gevallen, maar eindelijk zelfs door twee mannen met geweld van den kansel gedrongen werd. Er is bereids een geregtelijk onderzoek naar het voorgeval lene ingesteld. ITALIË- Schagen, 8 Januarij 1862. SCHA6ER COURANT. ASt>DB3<ii3nï3ï3i33a xxis m&AOXio: Voor Schagenl.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Hrieven Franco. 31335 X33t XX73X7309130 Van ten tol vijf regel»f 0.75. Iedere regel meerderO.lö! Geboorte-, Huwelijk»- en Doodberigten 0.50. De 35 cent» xegelregt niet medegerekend. Groote letter» naar de ruimte die tij beslaan. I5U ITENL A N I). In de rue de la Fidelité greep dezer dagen een huiselijk drama plaats, hetwelk in al zijne afgrijsseliijkheid nog niet volledig bekend is, maar waaromtrent men toch reeds het volgende te weten kwam: De heer X., chorist bij de opera, was de vader van een talrijk gezin. Twee zijner dochters waren gehuwd. Hij zelfs, wanneer hij niet ia de opera zich bevinden moest, vervulde met zijne vrouw de bettekkipg vau huisbewaatders in eene aanzienlijke woning in genoemde straat. Tegen 5 uur op den bewusten avond kwam de heer X. te huis; iu de woonkamer bevonden zich zijne dochters met hunne echtgenooten. Zoodra had de vader zijnen drempel niet overschreden, of hij haalde een lang mes uit zijn rokzak te voorschijn, wierp zich als een razende op zijne dochters, greep haar bij den arm en stiet haar het mes in de borst. Eer. der echtgenooten poogde nog de vrouwen te verdedigeu, maar de woedende grijsaard bragt ook hem eene zware wond toe, ten gevolge waarvan hij zieltogend ter aarde stortte eu weinige oogeu- blikken later overleed. Juist op dit oogenblik trad een brie ven stel Ier binnen. Ook op deze wierp zich de razende, doch verwondde hem slechts ligtelijk. Na zijne woede aan zijne slagtoffers gekoeld te hebben, keerde hij tot zich zelveu. Hij nam een revolver en schoot zich door het hoofd. Zijne echtgenoote was toevallig afwezig, daar zij zich met hare jongste dochter op een concert van bet conservatoire bevond. Er bestaat allen grond om te gelooven, dat de ongelukki ge misdadiger onder den invloed van oogenblikkelijke krankzinnigheid heeft gehandeld. 3 Jan. Te Straatsburg had dezer dagen een bankier het ongeluk des avonds door de duisternis in de gracht te vallen. Een besteller van goederen redde hem, de bankier dankte dezeu hartelijk en verzocht hem mede naar huis te gaan, omdat hij hem wilde beloonen. Te zijnent liet hij den braven man 15 sous geven. Deze was daarover zoo veront waardigd, dat hij den bankier luid toeriep: gij zijt te goed, beste heer, voor het dragen van een pak ontvang ik 20 sous, doch het brengen van een bankier naar buis staat niet op mijn tarief; ik reken daarvoor niets. 4- Jan. Uit Ellierfeld schrijft men, dat de eergisteren avond uit Remscheid vertrokken postwagen nabij Gerstau door twee mannen is aangehouden, welke den eenigen pas sagier die zich daarin bevond, er uit trokken, op den grond wierpen en hem met geweld een paket ontroofden; gelukkig had hij zijn geld zoo wel geborgen, dat de roovers het niet konden vinden, Men hoopt spoedig op het spoor te geraken van deze misdadigers, die op zoo stoute wijze een druk be» ganen weg onveilig hebben gi maakt. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat het vonnis van 6J jarige verbanning naar Siberië den 2C Dec. II. aan den regerings-secretaris Michael Michailow met de gewone for maliteiten werd voltrokken. De veroordeelde werd op een schavot geplaatst, terwijl hem een degen boven het hoofd werd verbroken. Na aldus tien miuuten te hebben ten toon gestaan, werd hij onmi ldelijk naar Siberië getransporteerd. Zoo als men weet, werd hij veroordeeld wegens het schrijven en verspreiden van oproerige geschriften. Turijn2S Dec. De laatste berigten aaugaande de uit barsting vau den Vesnvins zijn van den 24sten. Op dien datum waren Portici, Resina en Torre de! Greco in wolken van rook gehuld. De asch valt zoo hevig, dat de bewoners dezer plaatsen niet dan met eene parapluie of een sluijer kunnen uitgaan. Den 23sten zijn acht aardbevingen gevoeld, die elkander kort opvolgden. De onsteltenis is algemeen onder de bewo ners van de omstreken van den Vesnvins, zij zijn ieder oogeoblik in gevaar onder de lava te worden bedolven. H I E L A I). Men schrijft uit Jubbega Schurega aan de Steenwijier Courant •In den nacht van den 26sten dezer was de herberg van A. B., mede van beroep slagter en vleeschhouwer, druk be? zet met jongelieden van beiderlei kunne, en ging het^er

Schager Courant | 1862 | | pagina 1