ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- ITENTIE- EN LANDBOUWBLAD. Z e a cl e Jaarna 11 g. DONDERDAG 16 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFKONDIGING. F I T F N I. N D ENGELAND. Londen 6 Jan. In het werk- of armhuis te Mullingar stierf dezer dagen eene 103 jarige vrouw, die gedurende haar gausche leven nooit eee.e geheele week lang ziek was geweest en otn haren wirkzamen aard en zachtzinnige inborst algemeen bemind werd. FRANKRIJK- No. 225. SCHA6ER A°. 18(52. COURANT. Ai®nnidi3HJ3?BiJ9 nu maanxiu: Voor Scha-eol-OO. franco per po at door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt lederen Donderdagmorgen. Drlerta t'raneo. >Jl3J8 MB ÜlUJlïlU'Jl JU Van een tot wijf regelt0.75 Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, llunclijka- en Doodber ie ten 0.50. De 35 centa aegelregt niet mede-erelend. Groote letters naar de ruimte die tij beslaan. De Burgemeester van Sciagen Brengt bij deze ter kentiisse van de Ingezetenen, dat het Kohier van de Grondbelasting, dienst 1862 op den 6 Jann arij 1862, door den Staatsraad Commissaris des K'ouings in de Provincie Noord-Holland, is executoir verklaard; En herinnert alzoo een iegelijk, dat geene reclamatien te gen deu aanslag, ingevolge de Wet zullen worden aange nomen, dan die binnen drie maanden, na de bekendtnakiug van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór ot'op den 14 April aaustaandc, zullen zijn ingeleverd; wordende mitsdien een ieder aangemaand, ter voorkoming van zijne schade binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leve ren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van rene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening van het geen hij tot den dag zijner reclame schuldig ts. En opdat niemand hieromtrent eenige onweteuheid voor wende, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks be hoort. Gedaan te Schagen den 14 Januarij 1862. De Burgemeester voornoemd. H. R. DE MEÊE. De regtbank te Hamilton heeft dezer dagen in de vol gende zaak vonnis gewezen. De heer Hooper was in 1848 met mcj. Thorp in den echt getreden. In 1852 dron« hun de nood naar Australië te vertrekken, van waar Mw. Hooper later alleen terugkeerde. Vernomen hebbende, dat haar echt- geuoot was overleden, trad zij in 1860 wederom in den echt, Zoo stormachtig en onaangeu&am haar eerste huwelijk ge weest was, zoo gelukkig was haar tweede en de wittebroodsda- gen waren nog in vollen gang, toen de heer Hooper, die zelf het gerucht van zijn dood had verspreid, ten einde var. de brandbrieven zijner vroaw ontslagen te zijn, terugkeerde. Doch het genoegen, om zijn opvolger een démenti te geven en het zijn vrouw andermaal lastig te maken, boezemde hem het denkbeeld in, haar geregteljjk terng te vorderen. De regtbank ecbtei, in overweging nemende d« slechte behacde- ling, die hij zijne vrouw steeds had doen ondervinden en vooral de list waarvan hij zich door het verspreiden van het gerucht zijns overlijdens had bediend heeft gemeend, de schade, hem door zijn opvolger veroorzaakt, slechts op een shilling te moeten taxeren. 9 Jan. De Moming Poel meldt: De bondsregering heeft toegegeven; zij heeft aan lord Lvons verklaard dat zij bereid is, hem de gevangenen uit te leveren, wanneer en waar hij dit zal verlangen. Wij veronderstellen, dat deze genoegdoe ning en late regtvaardigheid vergezeld ging van de geëischte verontschuldigen. Het kabinet van Washington heeft eene lange memorie aan lord Lvons overhandigd. De heeren Mason en Slidell en honne attachés Eustace en Macfarland zullen de volgende week aan boord van de stoomboot America in Engeland aankomen. Volgens bet citv-artikel van de Timee beloven de oliebronnen in Britsch-Noord-Amerika eene onuitputtelij ke opbrengst. Deze rijkdom van otie zal in verschillende handelstakken eene groote omwenteling te weeg brengen. Parijs 6 Jan. De her" Ceuis heeft thans eene bijzon derheid, die, naar 's inenscben geheugen, nog niet in dit jaargetijde is voorgevallen. De weg, die daarover loopt, ia namelijk nog niet met sneeuw bedekt, terwijl men dien an ders slechts met eene slede kan overtrekken. De diligence- aienst is nog niet gestaakt en wordt van Susa tot Lansiebourg ongehinderd voortgezet tot groote vreugde der reizigers, die den weg, welk anders van Noz. tot Maart zoo veel mocije- lijk heden oplevert, thans zoo gemakkelijk vinden. 8 Jan. Volgens eeue raededeeling der post-administratie bestaan tegenwoordig alhier 10 hoofd- en 24 hulppostkan- toren en 353 brievenbestelders. De brieven wordeu Jugelijks 7 malen opgehaald en even zoo dikwijls bezorgd. De zaak Dumollard zal den 27steu Januarij voor het hof van assises te Bourg worden behandeld; meer den hon derd getuigen zullen worden gehoord. De debatten zullen vijf dagen durer.. Dumollard wordt beschuldigd van acht diefstallen, gepleegd op den openbare weg en gewapend, van drie verkrachtingen; van drie moorden en van eene poging tot moord, welke misdaden zijn gepleegd op dienstmeiden, welke hij eene dienst beloofde te bezorgen. Zijne vrouw wordt beschnldigd van medepligtigheid. 9 Jan. Gedurende het jaar 1861 oefenden te Parijs 1729 doctoren in de genees- en heelkunde hun beroep uit; 440 hunner waren leden van bet legioen van eer; dus was een van de vier gedecoreerd. Van de 696 advocaten zijn slechts 40 gedecoreerd. Te Roubaix wilde eene zeer net gekleede dame de stad biunen treden; de douanes zijn echter te beleefd, dan dat zij eene jonge dame ciet gracieus de eer zouden aandoen haar te verzoeken eenige oogenblikken in bun bnrean uit te rusten; dit geschiede dan ook; de dame trad binneu en werd verzocht haar mof af te leggen. Een nieuwgierige douane ontdekte daarin een 200tal pa natel la-saga ren, welke vondst aanleiding gaf, dat ook de criuoline iets naauwkeuriger werd bekeken, en men daar nog een 300tal pauatellas in gezel schap van 8 kilos tabak vond. De sigaren, de tabak en de dame werden voor goeden prijs verklaard, totdat eene schik king met de administratie haar hare vrijheid hergaf. 12 Jan. Gisteren jaagde de keizer in het bosch van Marty. Door ouvoorzigtigheid van een onlangs tot hoogen rang verheven ambtenaar bij de jagt, werden drie personen, waaronder een doorluchtig persoon, door schroot gewond, doch zoo ligt, dat de jagt geen oogenblik is gestoord. Ia de straat Magnaqne zijn drie kinderen gestikt door damp van lucifers; de oudste was vijf jaar. In het Paleis Roval bij prins Napoleon wordt thans eiken avond ganzebord gespeeld. De heer Maurice Sand heeft de. teekening voor het bord geleverd. Men verwacht dat dit spel nu weldra in de hoogere kringen en vogue zal komen. Eergisteren avond liep een heer en eene dame tegen middernacht in de staat Dauphine. Achter hen liep langen tijd een zeer slecht gekleed persoondie half-drcnken was; drze beleedigde hem op allerlei wijzeen dreef de onbeschaamd heid zoo ver, dat hij de jonge dame onder haar hoed keek. De heer had hem verscheidene malen verzocht, zich t« ver wijderen, en verloor eindelijk hetgednld; hij gaf den lasti- gen indringer een goed pak slaag met zijn stok. Deze trok daarop eeu dolk en stond juist op het punt toe te steken, toen een andere heer toeschoot, hem op den grond wierp en zoo lang vasthield, tot er een agent van politie aankwam.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1