DUI TSCHLAND. RUSLAND. gen bouillon wilde noodzaken bleef ook deze poging bij het onverzettelijke besluit van den misdadiger vruchteloos. Hij is eindelijk ten gevolge van algeheele onthouding van voed sel Woensdag II. in zijn kerker overleden. Weenen, 15 Jan. Sedert de invoering der vrijheid van nijverheid is hier geen tak zoo vooruitgegaan als de knffij huizen, ofschoon deze nog onder die vakken behooren w aar toe concessie moet worden verkregen. Nog vóór twee jaren telde deze stad slechts 100 koffijhnizen, zonder de 2 h 800 zoogennamde surragoot-koffijhuizen te tellen, welke geene echie koflij mogen verkoopen thans zijn er ruim 230 welke in pracht wedijveren. Ondanks de vermeerdering dezer in- rigtingen, zijnde daarin verkrijgbare dranken zeer duur. Een kopje koffij. dat «nauwelijks 4- nkr. waard is, moet men inet 16 nkr. betalen behalve de onvermijdelijke fooi aan den knecht. Des niettemin worden al deze iurigtingen zoo druk bezocht, dat men er dikwijls geene plaats meer kan bekomen. Frankfort, 14 Jan. Het Journal de Genêve meldt, dat eene dame aldaar zich den 30 Dec. tot de politie heeft ge wendteneinde alle honden die tot den avond van den volgenden dag op straat zonden worden «gearresteerd", in vrijheid te doen stellenterwijl zij zich bereid verklaarde, voor eiken gearresteerden viervoeter de boete van 3 fr. en de kosten van een muilband te betalen. Het aantal honden, dat op deze wijze zijne vrijheid terug erlangde, bedroeg 18. 16 Jan. De fabrikanten Winckler en Co., te Rnchliolz, hebben zich jegens de schoone sekse zeer verdienstelijk ge maakt door de uitvinding van eene nieuw models-ciiuoliue, waarvoor hun bereids door de Saksische regering octrooi is verleend. 18 Jan. Uit Mnnchen wordt gemeld, dat een vleesch- houwer aldaar tot 5 gulden boete is veroordeeld wegens het slagten en verkoopen van een speenvarken. De regtbank vereenigde zich namelijk met de zonderlinge natuurkundige leer, daar verkondigd wordende, dat speenvarkens onder het gevogelte moeten gerekend worden, en dat dus de verkoop daarvan alleen aan handelaren in gevogelte geoorloofd ia. St. Petersburg, 10 Jan. In 1856 telde geheel Rusland 71,292,988 inwoners daarvan komen 57,602,185 op Eu- ropisch Rusland; 4,696,918 op Polen; 1,693,023 op Fin land; 3,197,997 op Transkankasië en 4,102,815 op Siberië. In 1859 telde Rusland 28,069,681 lijfrigeueu. St. Petersburg. 13 Jan. Men heelt nu ook hier winter met 28 en 25 gr. koude. Reeds zijn op de Newa de mime gebouwen ten behoeve van de wiuterrenbaan opgerigt. Bij de brug van het paleis te St. Petersburg, tegenover de ge- 11 tT 0\ütRIIÖlD TEGE\ WIL EN DANK. (7 ervotg.) Met deze woorden liep zij naar de deur, Een oogenblik kwam het mjj in de gedachte, om terug te keeren, en haar alleen te laten, doch dit wilde niet gelukken. Mamsel Cesarine de gezeUchapsjufvrouw hield mij aan den arm rast en wilde mij niet los laten. Het arme meisje was reeds half dood van vrees, en beefde als een riet. Reeds van uit de verte konden wij de wilde toonep, waar mede de, in de herberg aanwezigen der. dans begeleidden, ver nemen. Dit alles schrikte de graviu niet af, moedig opende zij de deur en trad binnen. Het was een groot bruingerookt vertrek. In mijne eerste ontroering geloofde ik ongeveer vijftig dansende en springende bandieten voor mij te zien. Later toen ik mij een weinig hersteld bad, telde ik hen, en ontwaarde, dat het gezelschap slechts uil negen personen hestond den waard en de drie zigeuner muzikanten mede gerekend. Doch vijf was mij reeds meer dan genoeg Ik weuschte ze allen naar het laüd waar de peper groeid. Vijf forsche, sterke mannen, wier hoofden bijna den zolder raakten. Hnnne pistolen elk hunner had er een lagen in eenen hoek der kamer, ik had dezelve bij den eersten oog opslag reeds bemerkt. Nu, dacht ik, wij mogen den hemel wel danken, zoo bet ons gelukt dit roovershoi levend weder te knnnen verlaten. Toen de roovers ons bemerkten, staakten zij hunnen dans en keken ons met hunne groote, vurige oogen aan. Onze stoutmoedig heid bad hen verbaasd. Mijne kleine gravin naderde en sprak hnn met een betoo- verendeu lach volgenderwijze aan Vergeeft ons, dat wij u in uwe bezigheid storen. Wij zijn verdwaald geraakt ep daar wij in de duisternis niet verder kun- bonwen van de beurs, slaan de Laplanders, die de hoofdeind jaarliiks met een bezoek vereeren, hunne tenten op, om het publiek het vermaak van een sledevaart met rendieren te verschaffen. r> i L A M>. Schagen, 22 Januarij 1862. Bevolking 31 December 1860. Mann. Vrouw. Totand 1136 1110 224®. te zamen 1136 1110 224® Mann. Viouw. Totaal. Totaal geboren 69 49 118 lu de gemeente gevestigd 113 117 230 Gezamenlijk 182 Sterft 44 166 40 348 84 Gemeente verlaten 115 122 237 Gezamenlijk 159 162 321 Bij te verschil in meer voegen 23 minnder af te trekk. f Bevolking 31 Dec. 1861. 1159 In de op heden gehouden vergadering van Hoofd-Tnge- landen van de Banrie en polder Schagen, zijn uit hun mid den benoemd tot leden van liet dagelijksch bestuur de heeren: M. Grootes. president, \V. Vader, vice-president, alsmede Jan Stammes, J. Ileddes en C. Smit; Zoodat in de plaats van genoemde heeren, op nieuw Hoofd-Iugelanden zullen moe ten worden gekozen. Naar wij vernemen heeft de Rederijkers kamer kunst kweek kennis te Zijpe eene buitengewone vergadering ge- honden ten voordeele van de Diaconie Armen der verschil lende gezindten dier gemeente waarvan de zuivere opbrengst is geweest de aanzienlijke som van f 380. Sedert eenigen tijd worden de omstreken van Ensche dé en Hengelo onveilig gemaakt door twee gemomde perso nen, die verschillende vrouwen hebben aangehouden en ze hebben genoodzaakt tot afgifte van voorwerpen en levens middelen, die dezen bij zich droegen. Dezer dagen zijn te Berchem, bij Antwerpen, drie be jaarde lieden, twee broeders en een zuster, letterlijk van hon ger en ellende gestorven. Een hunner, een zestigjarig man woog niet meer ten volle 25 pond, toen hij in de kist werd gelegd. Hij was uitgeteerd van gebrek. Eerst hij zijne begratenis ontdekte men den treurigen toestand, waarin hij sedert weken, zich met zijn broederen zuster moet hebben be vonden. Toen men hun door ondersteuning wilde te hulp komen, was liet ook voor de beide overigen reeds te laat. Zij werden weinige uren na elkander het slagtoffer van hun nen rijden, verzoeken wij u ons voor ilezen nacht een onder komen te vergunnen. Toen zij uitgesproken had, trad een der vijf bandieten dig- ter bij hij was de schoonste en slankste ouder hen streek zijne knevels jn de hoogte, nam zijnen kleinen hoed van het hoofd, sloeg zijne sporen tegen elkander dat zij klon ken, er. verklaarde, terwijl hij eene ligte buiding maakte, aan de lagchende gravin, dat hare verschijning hem in het minste niet stoorde dat hij integendeel door haar be/.oek zich ge lukkig vereerd gevoelde Hij Fekete Joszi (het rilde mij ijs koud door de ledeu, Fekete Joszi, de bezuchte roover)be taalde heden de vertering en nam daarom als gastheer de vrijheid te vragen, met wie hij de eer had te spreken Alvorens ik de gravin een teekeii kou geven, dat zij haren naam niet verraden zou had de onbedachtzame reeds geant woord: Gravin Repeij uit de naaste omstreken. Die naam heb ik het geluk te kenneu, hervatte de roover. De oude graaf schoot eens een kogel op mij af, doch raakte mij niet. Gelief plaats te nemen, gravin. Eene zeer aangename bekendschap De gravin ging op de bank zitten. Fekete nam aan hare zijde plaats. Mij liet hij onopgemerkt slaan, hij deed als of ik er niet ware. En waar gaat, vraagde hij aan de gravin, de reis zoo laat in den nacht heen? Niet zeggen niet zeggen wenkte ik haar met de oogen Naar Arad op het casinobal. 5 aarnel balkleed, vaarwel schoone vooruitzigten dacht ik. Nu, ging Fekete voort, een voor ons gelukkig toeval heeft u hierheen gevoerd. ij geven ook een bal, en zoo Mevrouw, de gravin onze uitnoodiging niet afwijst, geloof ik dat zij een zeer aangenaam onderhoud bij ons hebben zal. Wij hebben knappe Zigeuners, en zij spelen de csardasch, zoo heerlijk, dat ..et bloed u als vuur door de aderen vliedt. Zigeuner»! het O O

Schager Courant | 1862 | | pagina 2