ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. A°. 1862. (Zesde Jaargang.) DONDERDAG 6 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFKONDIGING. 15 L* ITENL \N 1). Londen 27 Jan. Zekere Thomas Nelson, dragonder bij het 5e regiment, heeft ouverwacht eene erfenis van 70,000 8. St. béuevens uitgestrekte landgoederen gekregen. Hij heeft zich onmlddelijk uit de dienst vrijgekocht, om zijne eigendommen te gaan bezoeken en daarna eene reis op het vaste land te doen. FRANKRIJK. No. 228. SCHAKER COURANT. 3B»nn3ui3nï3?3338 TÏÏB OBBUBSB: Voor Schagenl.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Terachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven franco. 33138 333 33733*303330 Vaneen tot vijf regel*f 0.75- Iedere regel meerder0.15 Ceboorte-, Huwelijk*- en Uoodberigten 0 50. De 35 cent» legelregt niet medegerekend. Croote letters naar de ruimte die xij bealaan. KEXX1SGEFIXG. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad J)?. 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vast gestelde kohier van den Hoofdelijkeu Omslag, voor het loopende dienstjaar, gednrende acht dagen, en wel van Dingsdag den 4 Februarij tot en met Dingsdag den 11 Februarij aanstaande, ter Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. Fn is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagenden 3 Februarij 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, II. R. de MEÊR Secretaris, A. J. van CANTFORT. De Burgemeester van Schagen. Gelet op de 2e alinea van art. 7 der wet van den 4 Julij 1850. Staatsblad No. 37, tot regeling van het kiesregt, ter benoeming van Afgevaardigden ter Eersteen Iweede Kamer der Staten Generaal, noodigt de Ingezetenen dezer Gemeente nit oin, zoo zij elders in de Directie belastingen zijn aange slagen daarvan voor den 15 Februarij aanstaaude, ter plaatselijke secretarie op de bij die wet bepaalde wijze te doen blijken. Schagen den 26 Januarij 1862. De Burgemeester voornoemd H. R. de MEER. BE li EXD.MAK IX G. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Brengen naar aanleiding van art. 228, alinea 2 der \Y et van deu 29 Junij 1851, (staatsblad M 85) aan belangheb benden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste der gemeente, zullen moeten ingediend zijn binnen zes maanden volgende op het jaar waarover dezelve loopeu en dat bij ge breke daarvan, die vorderingen zullen verjaard eu vernietigd zijn. Wordende dus allen, die nog eenige vorderingen ten laste dezer gemeente mogten hebben, over den jare 1861, uitge nood igd die vóór den 30" Junij aanstaande in te leveren, ten einde zich daardoor voor de nietigheid en verjaiiug er van, te vrijwaren. Schagen den 26 Januarij 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. ENGELAND- De inschrijvingen ten behoeve der overgebleven be trekkingen van de slagtoffere in de steenkolenmijn te Hart- ley bedragen reeds ongeveer 8 St. 5000. Gisteren werd daarvan reeds eene aanzienlijke som onder de ongelukkigeu uitgedeeld. Van de lijken heeft men reeds het grootste ge deelte naar boven gebragt en zijn 150 hunner op den door den hertog van Northumberland tot dit doel geschonken akker ter aarde besteld. De hartsverscheurende tooneelen, die er bij deze begravenis plaats hadden, kunnen beter ge voeld, dan beschreven worden. 29 Jan. De heer King, de boxer, die in zijn strijd met Mace het onderspit heeft gedolven, is thans alhier onder geneeskundige behandeling. Het blijkt, dat hij bij den 42sten en laatsten wround" door zijn tegenstander met zoo veel geweld tegen den grond werd geworpen, dat eene bloed uitstorting en hersenschudding daarvan het gevolg waren. 30 Jan. Het beruchte proces Windham [zie ons nom- mer van 23 Jan. U.) is heden ten einde gebragt. De jury verklaarde den heer Wicdham in het bezit van zijne ver standelijke vermogens en in staat voor zijne zaken zoig te dragen. De kosten van het proces worden op ongeveer 8. St. 50,000 (f600,000) geraamd. 1 Feb. Een officieel rapport vae Kentucky meldt, dat de separatisten de boudstroepen bij Sominerset hebben aan gevallen; het gevecht was hevig. Generaal ZollikofTer is ge sneuveld. l)e separatisten zijn teruggetrokken en de bonds- troepen hebben hunne positiën bezet; alle kanonnen en provisiën zijn in handen der bondstroepen gevallen. Het ge rucht, dat generaal Wool aan generaal Huger zou hebben verzocht, alle vrouwen en kinderen van Norfolk weg te zenden wordt uiet bevestigd. Er loopt een gerucht dat de separatisten van Manassas zijn teruggetrokken. Het bondsleger is nog niet van Colnmbus voorwaarts getrokken. Parijs, 27 Jan. Heden zijn voor het hof van assises van het departement Aix de debatten geopend in de zaak van Dumoilard, de moordenaar van dienstboden; hij wordt be schuldigd in ongeveer acht jaren 6 meisjes te hebben vermoord, terwijl 9 hem zijn ontsnapt, men gelooft echter, dat het getal der vermoorden nog veel grooter is. Hij geeft voor, dat hij de handlanger was van andere personeu, die hij de vgebaarde mannen" noemt, dat hij voor ieder meisje, dat hij hun bragt, 30 40 francs kreeg, dat hij wel wist, dat haar geweld werd aangedaan en dat zij beroofd en vermoord wer den, doch dat hij geen moord heeft begaan. Het aautal getuigen beloopt 70 en dat der stukken van overtuiging 1250; er was een groote wagen noodig om die naar het hof over te brengen. Dumoilard is ter dood veroordeeld en zijne vrouw tot 20 jaar tuchthuisstraf. 30 Jan. De geneesheer Pietra Santa heeft van den minister van staat last gekregen, om het klimaat in het Zaiden van Frankrijk en een gedeelte van Italië te gaan bestaderen, om te bepalen, welke plaatsen bet ineest geschikt zijn tot geuezing van borstziekten. De akademie voor genees kunde heeft met betzelfde doel een rappart van den heer Barth openbaar gemaakt. Men spreekt hier zeer veel van een clectriek kapsel, dat alles overtreft, wat tot nu toe op het gebied van het juweliersvak is uitgevonden. Het bestaat uit eene kroon van glazen bolletjes, die door raiddel van een conductor, welke rondom het hoofd ligt, met electriek licht worden verlicht. Daardoor schijnt het alsof er diamanten, robijnen, smarag den enz. van buitengewone groote schitteren. Het vuur, dat deze stceneu van zich doen afstralen, is zóó sterk, dat eest

Schager Courant | 1862 | | pagina 1