DU1TSCHLAND. BELGIË. ITALIË- RUSLAND. «luistere zaal door een enkel kapsel als door de zon wordt verlicht. 1 Febr. In Frankrijk bestaan 41,000 tabakswinkels, die van de regie 22 millioen fr. commissie genieten; het verbruik bereikte in het laatstverloopen jaar de hoeveel heid van 31,600,000 kilogrammen. De 11 tabaksfabrie ken der regie hebben eenc w inst van ongeveer 200 millioen frs. afgeworpen. Weenen, 26 Jan. Uit Brnx in Bohemcn wordt gemeld, dat eenc der voornaamste kolenmijnen in de nabijheid dier stad sedert 20 dezer in brand staat. Uit vier openingen stijgen de vlammen open aan blusschcn is niet te denken. Een niettninder schrikkelijk ongeluk wordt uit Leoben, in Stiermarken, gemeld. In de. nabijheid dier plaats is na melijk den 2tstcu dezer een lievige brand ontstaan in een sieenkolenschuur, waardoor de dikke rook de steenkolenmijn binnendrong en de ongeveer 100 mijnwerkers, die zich daar in bevonden, met verstikking bedreigde. Nagenoeg 75 hunner hebben zich nog intijds kunnen redden; 15 lijken ziju echter reeds te voorschijn gebaald, terwijl de overigen op plaatsen liggen, welke wegens de gaslucht niet te nade ren zijn. In de mijn zelve is echter geen brand ontstaan en alle verder gevaar geweken. Volgens bier ontvangen brieven uit Jnssymoet den 6 dezer een aanslag zijn gepleegd op bet leven van vorst Kusa. Terwijl deze een wandeling deed, schoot een voorbij ganger uit een revolver met dubbelen loop op den vorst, wiens linker epaulet door den kogel werd getroffen. Op den oogeublib, dat de moordenaar te tweedeumsle op den vorst wilde losbranden, werd hij door eene patrouille in hechtenis genomen. Omtrent den persoon des misdadigers is niets naders bekend geworden. 2G Jan. Bcrigten uit Hongarije maken veel gewag van schier ontelbare moord- en roofgevailendie er de bevolking verontrusten. Inzonderheid moet het Bakonyer bosch het brand punt zijnwaar de rooverbende zich ophouden. Er zijn dan ook reeds eenige detachementen soldaten derwaarts gezonden, om liet bosch te doorkruisen en eene formele drijljagt op de roovrrs te houden. Frankfort, 31 Jan. Uit Kassei wordt geschreven, dat de gelieele stad er in groote sensatie verkeert wegens een voorval, dat iu het keurvorslelijk paleis moet hebben plaats gevonden eu dat op bet volgende zoude neerkomen. De kamerdienaar, was belast, den keurvorst bet bekende satyrie- ke weekblad Kla<VUradal»ch voor te lezen. Bij eene passage gekomen, welke «leu keurvorst niet bijzonder beviel, werd deze zoo toornig, dat bij den kamerdienaar op schoppen wilde onthalen, de kamerdienaar vlugtte achtereen stoel, terwijl de hem naloopende keurvorst stuikelde en plat op zijn nens neerkwam. De arme kamerdienaar werd gearres teerd, doch spoedig weer losgelaten, daar al de wetboeken geene misdaad of overtreding bevatten, waaraan de arme drommel zich zou kunnen schuldig gemaakt hebben. Men voegt er bij, dat het niet de eerste maal is, dat soortgelijke HET OADERIIOID TEGE.\ >V1L EN DANK. (I'ercotg tn Slot.) Hierop begonnen zij weder te dansen de gravin is on vermoeid. Tot des morgens vroeg danste zij zonder ophouden. Eerst toen de zon door het venster scheen, hield zij op en bad haren danser daar het hoog tijd was de paarden te Ia- ten inspannen. Nu komt eerst het voornaamste dacht ik God zij onze arme zielen genadig I De roorer ging naar buitenwekte den koetsier, de bedien den, liet inspaunen en berigte ons vervolgens, dat de koets tot de afreis gereed was. Zij willeu ons onderweg vermoorden dacht ik. Met nog grooler vrees, dan ik uitgestegen was, beklom ik het rgtuig. Het kwam mij zeer verdacht voor, dat zij mij mijoe beurs niet afgevergd hadden. De roorerhoofdman steeg insgelijks te paard en begeleidde ons tot aan den straatweg. Daar wees hij ons den te volgen weg, wenschte ons een aangenaam onderhoud en keerde met. zijne gezellen terug. Eerst toen wij in Z e r i e d aangekomen waren, ademde ika weder vrij. Ik begon alstoen de gravin verwijtiogen te doen omtrent hare onbedachtzame handelwijze, welk gevaar zij juist slechts door mijne ontzag inboezemende autoriteit ontgaan was. Wie weet, wat men de gravin, zoo ik er niet bij geweest was, gedaqn zou hebben. En welke schande tot aan den ochten- ••s^ond^iet Betyars de Tsardasch te dansen rde aandachtig naar mij; toen ik met mijne verwij- iphield, vraagde zij scènes in bet keurvorslelijk paleis voorvallen. Te Beuts in Saksen nuttigden voor eenige dagen een 24 tal personen, werkzaam in een zandsteengroef, hun maal tijd toen eensklaps eene groote massa zandsteen naar beneden stortte en de werklieden overstelpte. Door tijdig aangebragte hulp zijn allen levend, hoewel zwaar gekwetst, van onder de steenen te voorschijn gebragt. Alweder heeft de speelbank van Homburg een men- schenleven gekostThans is het een Engelschman, die bij deze bank een aanmerkelijk verlies hebbende geleden, door vergift een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Dit is reeds het vierde slagtoffer van het spel, gedurende dit pas begon nen jaar alleen dadr gevallen! Brussel31 Jan. Onder den naam van ^Maatschappij voor de vischteelt in Belgie," is dezer dagen hier ter stede eene vereeniging opgerigt, ten doel hebbende, de wateren van Belgie op kunstmatige wijze vischrijk te maken, gelijk sedert eenigen tijd iu Frankrijk en Zwitserland niet zonder vrucht is geschied. Zij wilharebetnoeijingen niettot de rivieren en kanalen bepalen, maar die ook tot de zeekust uitstrekken, eu zal trachten oesterbanken aan te leggen 1 Febr. Gisteren zijn uit de puinhoopen van het afgebran de entrepot St. Felix nogmaals vrij hevige vlammen opgestegen, zoodat de pompiers er weder eene brandspuit op moesten in werking stellen. Turijn, 30 Jan. In het paleis Torlonia, te Rome, is een prachtig altaar tentoongesteld, dat bestemd is voor de Lieve Vrouwekerk te Boulogne sur-Mer (departement Pas-de-Calais). Prins Torlo nia heeft de hulp der heilige maagt ingeroepen, omdat al zijne kinderen met ligchaamsgebieken worden geboren. Om haar tot het verleeneu van hulp te bewegen geeft hij dit prachtige altaar teu geschenke. Warschau, 28 Jan. Voor eenige dagen had te Petrikau hij eene huwelijksinzegening in eene der Katholieke kerken aldaar eene vreemdsoortige stoornis plaats. Verscheidene wel- gekleede jonge lieden waren aldaar binnengedrongen cn had den de kleeren der bruid en der bruidjnffers, omdat deze niet in het zwart waren, met bonte olieverw bestreken, nlvorcns de bruidegom met de zijnen aankwam. Daardoor ontstond na tuurlijk een tumult in de kerk de politie cn de militairen waren niet ver verwijderd en namen de rustverstoorders in hechtenis, die nu voor eene militaire regtbank wegens zamen- scholing zullen teregt staan. 111 E L NI). Schagen, 5 Februarij 1862. Bij de op gisteren gehouden stemming ter benoeming van 5 Hoofd-1 «gelanden vau den polder Schagen zijn ingeko men 186 briefjes, hiervan waren stemmen uitgebrpgt op de lieeren Klaas Kaut 103; Pieter Vries 94; Pieter Meurs 91; Apropos, lieve baron, zijt gij niet slaperig In het minste niet, antwoordde ik gemelijk. Wees dan zoo vriendelijk, mij het lied voor te zingen, dat gij straks niet geëindigd hebt. Gij kunt u voorstellen hoe slaperig ik dadelijk was. Tot op onze komst in Arad vleidde ik mij steeds, dat de gravin de geheimhouding van dit avontuur met eenige zoele gunstbewijzen van mij zou koopen. Dochhoe zeer vergiste ik mij! Ten zes ure kwamen wij in Arad aan, en binnen een half uur wist de geheele elcgaute wereld het. Zij was de schoonste op het bal, en inweerwil zij niet danste en af stand deed van hare overwinning bleef zij nog de bal koningin. Zij verontschuldigde zich bij een ieder wegens hare vermoeidheid. Dat wil ik gelooven. In eencn nacht achttien Tsardaschen te dansenIk had niet gedanst en was toch vervloekt vermoeid. Ik spoedde mij dadelijk naar de speelkamer. Heden is het gelukt u gunstig, heden moet gij wagen dacht ik bij mij zeiven. Aan eene tafel speelde men lanskenet. Heden wil ilc I het andermaal beproeven, doch te vergeefs, weg was mijn ge luk, ik verloor al mijn baar geld en maakte nog eene eere schuld van duizend gulden. Een halljaar na deze gebeurtenis las ik onder de nieuws- berigten van een onzer staatkundige dagbladenFekete Joszi, de beruchte rooverboofdman, is in Zsegedin ter dood veroor deeld, alwaar dit vonnis geregttelijk aan hem voltrokken is. Ik spoedde mij dadelijk naar de kleine gravin en verhaalde haar deze belangrijke nieuwstijding. Het is jammer sprak zij, het nieuwsblad nit de hand leggende - hij danste verrukkend.

Schager Courant | 1862 | | pagina 2