ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.} N«. 229. A°. 1892. DONDERDAG 13 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICB. 15 U I T E N L N l>. ENGELAND. Londen, 3 Febr. Voor omstreeks drie maanden werden de heereu Jasper Mounsey en Dixon eigenaars van de groote ijzerwerken te Bedlington. Zij hebben de fabriek aanmerke lijk uitgebreid en vele nieuwe gebouwen en machines doen zetten, waaronder eene circuleer-ijzer-znag, die 11. Vrijdag voor het eerst begon te werken 's namiddags bezochten de compagnons de fabriek in gezelschap van mevrouw Mounsey, bare kinderen en eentge jonge dames, die bij de familie wa ren gelogeerd. Toen het gezelschap de circuleerszoag had zien werken, wilde men zich naar een ander gedeelte der fa briek begeven en moest meu daartoe over de spil stappen, waardoor de zaag verbonden is met de machine, die haar in beweging brengt en die tevens de pletrollen drijft. De heer Dixou ging met mevrouw vooruit, terwijl haar echtgenoot de kinderen over de spil zoude helpen. Zij was reeds over de spil gestapt, toen haar japon vastraakte, aan een der houten, waarmede de verschillende stukken van de spil aan elkander zijn bevestigd. In een oogwenk lag het ongelukkige schepsel achterover, werd onder de spil gesleurd, die slechts zes duim wan den groud isen letterlijk plat gedrnkt. Dc heer Dixon greep haar in den val en de werklieden deden oogen- blikkelijk de machine stil staan, maar alles gebeurde zoo verbazend snel, dat zij zelfs geen tijd had om een gil te ge ven en dan ook zeker oogenblikkelijk dood was. Het lijk der ongelukkige vrouw, die nog weinige oogenblikken te voren in den bloei van haar leven rondwandelde, bevond zich in een toestand, die zich niet laat beschrijven. Zij laat vier kin deren achter en was een vijfde te wachten FRANKRIJK- Parijs3 Febr. Den 16den Maart, op welken dag de SCHAKER COURANT. AMBusaiiimYRHa TDIA 1223 müCïnisn: Vuor Schageai.OO. Tra oco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. 721239 132 A173B730523B 5 Van ren tot vijf regels<0.75- Iedere regel meerder0.15- Ceboorle-, IIuwelijks— en Doodberiglea 0.50- l)e 35 centa tegelrrgt niet medegerekeod. Groole lettert naar de ruimte die lij beslaan. 4 Febr. De goudmijnen in Colombië leveren thans zulk eeu overvloedigen, men zou knnnen zeggen fabelachti ge» oogst, dat vele personen dagelijks voor 100 dollnrs, niet weinigen zelfs 100 oneen aan den bodem ontwoekeren. Er zijn personen, die nog geen jaar geleden volslagen ir. armoede verkeerden, thans door het gouddelveu in een enkelen zomer een vermogen van 10,000 dollars hebben bijeengegaard. Daarbij komt, dat er de levensmiddelen ook zeer goedkoop zijn. 6 Febr. Het parlement is heden door de koningin ge opend. Iu de bij die gelegenheid uitgesproken troonrede heeft H. M. gewezen op het bevredigende der betrekkingen van Engeland met de vreemde mogendheden, zoodat er geen vrees bestaat, dat de rust van Europa zal worden verstoord. Voorts maakt de troonrede gewag van het voorgevallene met de Treut, en besluit het bespreken dezer aangelegenheid met de verklaring, dat de vriendschappelijke betrekkingen tasschen Engeland en de VereenigdeStaten thans hersteld zijn. Mat de overeenkomst der geallieerde mogendheden tot interventie in Mexico betreft, wordt nog in de troonrede verklaard, dat deze interventie ten doel heeft, eene tot das ver geweigerde genoegdoening van de Mexicaansche regering te verkrijgen. an de parlementaire hervormiug wordt in deze troonrede volstrekt niet gesproken. De aanviage om plaatsruimte in het tentoonstellings gebouw is zoo groot dat meu voorueinens is, om naast bet paleis te Sydenham een supplementsgebonw op te rigten en waarvan Sir Joseph Paxton de uitvoeiing zou bewaken. De inschrijvingen ten behoeve der slagtoffere in de steenkolenmijn te Hartlev bedragen thans ruim 10,000 St. keizerlijke prins zijn zevenden verjaardag viert, zal zijn huis worden georganiseerd. Maarschalk Vaillant wordt nog steeds als zijn gouverneur genoemd. Het militaire hnis van den prins zal eerst na zijne eerste communie worden ingerigt. Dumollard heeft heden verschillende bezoekeu ontvan gen van regterlijke en geneeskundige personen. Een genees heer, die zich vooral met gevallen van verstandsverbijstering bezig houdt, beweert, dat de veroordeelde krankzinnig is. De heer Lardières verdediger van Dumollard, heeft, zich heden ochtend vroeg met hem bezig gehouden en zijne ver wondering aan den directeur der gevangenis betuigd, dat de veroordeelde hem niet voor zijne verdediging heeft bedankt, waarop de directeur antwoordde: »Dat verwondert mij niet; wanneer gij hem een stuk spek had gegeven, dan zou hij u daarvoor misschien dank hebben gezegd. Men gelooft nietdat Dumollard tot bekentenis zal komen; zijne vrouw echter begint nadere inlichtingen te ge ven. Algemeen wordt verhaald, dat er ongeveer veertien dagen geleden weder drie geraamten in het brisch vanTramoye zijn ontdekt, zijnde twee vrouwen en een kind, dat, naar ae han den te oordeelen, 6 of 7 jaar moet zijn geweest. Bij d« huis zoeking, die bij Dumollard heeft plaats gehad, is eeu paar kousen van een kind van zoodanigen leeftijd gevonden en hij heeft niet kuunen opgeven, hoe hij daaraan was gekomen. Meu gist thans dat het kind ook een zijnerslagtoffersisgeweest. 4 Febr. Soms is het goed om te pleiten, zoo als uit het volgende voorval blijkt. Men had den huurder van ren in de straat No&illes te Marseille onteigend huis, waarin de han del in koloniale waren werd uitgeoefend, eene schadevergoe ding vau één franc aangeboden. De hunrdei stelde een proces in en het vonnis wees hem eene schadeloosstelling van 40,000 francs toe. Hij heeft derhalve netto 39,999 francs gewonuen. 5 Febr. Bij de gisteren te Versailles gehouden jagt werden 500 stuks wild geschoten. De keizer heeft 102 en prins Metternich 80 stuks geveld. 6 Febr. Laatstleden Dingsdag heeft de heer Franck, professor in het natuor- en volkerenregt aan het Collége de France, toen hij bij zijne voorJragt den oorsprong van het regt onderzoek, ook over de Romeinsche quaestie gesproken. Hij herinnerde er aan hoe de wereldlijke inagt vau den paus is toegeuomeo. vToen Cesar Borgiazeide de redenaar vijf Italiaansche edelen in eene hinderlaag lokte; toen hij zich, door middel van verraad en moord, meester maakte vau hnnne goederen die thans een gedeelte van het pauselijk grondgebied nitmaken, werd er toen door die rooverjj een regt daargesteld? Kan men die wijze van tot eiken prijs verkrijgen van eigendom beschouwen als daarstellende een wettigen eigendom, een regt. dat te eerbiedigen is? En even wel heeft men het goddelijk regt genoemd". Deze woorden werden daverend toegejuicht. Uit Rome wordt bcrigt, dat de paus zeer ziek was, zoadat hij zelfs de plegtigheid van het uitdeelen der gewjjde kaarten niet geheel heeft volbragt. Hij heeft alleen aan Frans II en zijne familie en aan de leden van het corps diplomatique kaarsen ge geven. Allexander Dumas is te Tungn aangekomen met zijne His- toire des Bourbonsdie hij met veel geduld uit de archieven van Napels heeft getrokken. Men verzekertdat deze geschiedenis onuitgegeven documenten bevat, die een nieuw licht 07er de pbra- se der Fransche bezetting van 1799 zal werpen. 7 Febr. In de staathuishoudkundige kringen is men zeer ongerust over de groote verteringen, die de gegoede bur gerklasse maakt in navolging van de hoogere klassen. De eene familie tracht de andere in weelde te overtreffen.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1