DU1TSCBLAND. Weenen, 4 Febr. ilit Bucharest wordt van gisteren ge meld, dat onder de. boeren in onderscheidene dorpen revo lutionaire bewegingen zijn uitgebroken. De opstandelingen wilden naar Bucharest oprukken; de onderprefect, die hen wilde tegenhouden, werd gedood, terwijl eenige andere amb tenaren mishandeld werden. Vorst Ku>a zond daarop troe pen derwaarts, oin het voortdringea der oproerlingen met geweld te kter te gaan. Berlijn, 7 Febr. Voor eenige dagen i3 het postkarretje tnsscheu Ncustadt eu Oppeln in het boscli tusschen Cur/.e litz en Proskan door vier mannen aangehouden, die den postillon er van afrukten en aan een boom vastbonden, waarna zij uit het karretje een bedrag van ongeveer 5000 th. en alle brieven ontvreemden. Van deze laatsten is een ge deelte later in het bo>cli teruggevonden. Frankfort4 Febr. Men meldt uit Kassei, dat de keur vorst eenige dagen het bed heeft moeten houden, lijdende aan eene voetverstuitiug en eene kwetsuur aan het hoofd, doch thans in zoo ver hersteld is. dat hij het bed heeft kur. ncn verlaten. De kamerdienaar, die men als oorzaak van die verwondingen noemt, is uit de keurvorstelijke dienst weg- gejaagd. AMERIKA- New-York, 21 Jan. Bij den jongsten strijd in Kentuc- ky, waar de bondstroepen eene schitterende overwinning hebben behaald, verloren de Zuidelijken '275 man aan doo- den. Al hunne kanonnen, amunitie, kamp-equipement en paarden vielen in handen der Unionisten. Het verlies van deze laatsten moet ook zeer aanzienlijk zijn geweest. Alleen liet 10de regiment Indianen telde 75 mau dooden en gewon den. III IS i\ E N L ANP. Schagen, 12 Februarij 1862. Alkmaar, 5 Febr. Heden heeft alhier eene gewone en toch zeldzame plegtigheid plaats gehad. Voor 25 jaar werd de echtverbindtenis van vier paar, door den toema- ligen pastoor, den eerwaarden heer van Gent, op éénen dag ingezegend, en lieden vierden de gelukkige echtelingen hun zilveren bruiloftsfeest, en de algemeen geachte en beminde geestelijke, thans landdeken, smaakte mede het voorregt getuige te zijn van het geluk, dat de jubilarissen onder den goddelijken zegen mogten smaken. Amsterdam, 8 Febr. Men verneemt, dat de uitkeeringen van het weduwenfonds, onder directie van de heeren te Winkel c. s., te Amsterdam, thans reeds tot 60 pCt. gedaald zijn, hetgeen voor velen eene gevoelige vermindering is en gewis niet uitlokt om als jCden tot dit waarborggenootschap toe tc treden. Geboren5 lebr. M. v. G. Smit eu v. J. Boinmei; S Febr. J. z. v. J. Hniberts en M. C. Tromp. Ondertrouwd 9 Febr. D. Jongejan jm. en P. Smit jff. G. Kruijer jm. en J. Buscher jd. T. Tuinman jra. en A, Smak jd. Overleden: 10 Febr. A. Bakker o. j. een lcvenloo* 6 Febr. Het hof van assises te Darrnstadt heeft giste ren in eene zitting, welke tot middernacht duurde, uitspraak gedaan in de bekende zaak van den boekdrukker Jacoby, uitgever van den Heseisden Anzeiger, beschuldigd van ver giftiging zijner vrouw. Het hof heeft hem aan die misdaad schuldig verklaard en deswege veroordeeld tot de straffe des doods. Omtrent het voorgevallene met den keurvorst van Hes sen, (zie o*t vorig nominer) zijn nog allerlei gissingen in om loop. Naar men zegt, moet er plan beslaanora den lakkei die daartoe aanleiding Jieeft gegeven in regten te vervolgen. Zoo dit geschiedt, verwacht men iets meer bepaalds daaromtrent te vernemen. Iutussehen moet aan al de geëmployeerden ten palcize ten strengste verboden zijnover het voorgevalle te spre ken, op straffe-van onmiddelijk ontslag uit hunne dienst. De keur vorst houdt nog steeds het bed, doch heeft den minister ten ge- hoore ontvangen. De gronden voor dcu N.-H. spoorweg zijn, naar wij verne men, tot aan het Oude Niedorper verlaat onteigend en men ver wacht tegen 8 Maart a. s. de aanbesteding der grondwerken en daarna de aanbesteding der bruggen over het N.-H.kanaal. Als een bewijs, dat in het \Ve«terwoldsche sommige paarden hoog in prijs zijn, dient vermeld te worden, dat de laudgebruiker F. E. te Onstwedde voor eenige dagen de som van duizend guldeu voor een paard is geboden, waar voor hij liet echter nog niet wilde verkoopen. Men schrijft uit Roermond: Op last van den officier van justitie alhier, is door den brigade-commandant der Kon. maréchaussee, een streng on derzoek gedaan naar eenen krankzinnige, die door zijne familie was opgesloten en is een der afschuwelijkste en onmenschelijkste behandeling, der middeleeuwen waardig, ontdekt geworden. Zekere Johannes Janssens, wonende te Sevennm, is sedert zijn 14de jaar krankzinnig tot heden, na zijn 34ste jaar bereikt te hebben, derhalve gednreude 20 jaren opgesloten geweest, waarvan de laatste 7 jaren onaf gebroken in een honten hok naast den stal zonder venster of lnehtgat, waarvan de deur met zware grendel was gesloten. Pat hok was uitermate vochtig en koud, en de man niette genstaande de strenge winters der laatste jaren, daar opge sloten geweest, en nu ook zoo gevonden op een handvol stroo niets aan hebbende dan een grof Tuil hemd en rillende van koude. Geen wonder, dat hij er dan ook ziekelijk, mager, en bleek uitzag, De familie heeft de bekentenis durven doen, Jal hij soms razend was; dat bij echter dan niet bang meer Voorowp stok was, maar men hem het best konde temmen, door henvferra bij de haren te trekken en met de nagels in k bet lipehakm des lijders ie knijpen. Men verneemtdat de officign van justit e den ongelukkigen krankzinnige 1 *5 -w: •- Ii naar een krankzinnigen gesticht, heeft doen overbrengen en eene geregtelijke vervolging tegen de huisgenooten heeft ingesteld. (RT- R. Cl.) Wegens de hooge waterstanden ontvangen wij vele be- rigten wegens meer of min schadelijke overstroomingen die zoowel hier te lande als in België, Frankrijk, Uuitschlaud j enz. hebben plaats gehad. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 5 Februarij 1862. Afwezig de heeren Cs. de Heer en Cs. Krnijer. De vergadering wordt geopend en voorgezeten door den lieer Burgemeester. Door den Secretaris worden gelezen de Notulen van het verhandelde in de laatst voorgaande van 20 Januarij j.1. die na wijziging van eenezin worden goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde het behandelen van den Hoofdelijken Omslag voor dit jaar, geeft te kennen dat het Kohier gedurende veertien dagen, ter Secretarie ten raadhuize alhier ter inzage van belangstellenden heelt gelegen en dat tegen de aanslagen geene schriftelijke reclamatiën zijn inge komen. Dat de waarnemende Controleur van s' Rijks belastingen al hier zeer waarschijnlijk met primo Maart aanstaande deze gemeen te met der woon zal verlaten, dat die heer op het Kohier is aan geslagen in den 13e klasse ad f9. 9telt voor naar aanleiding van Art. 245 der gemeente wet om dien aanslag van het kohier te roi- jeeren, ten einde daarvoor later geen verlies tc leiden, welk voorstel unaniem werd aangenomen. oorts is na eenige wijzingen het Kohier definitief vastge steld op een bedrag van f 2200; om, na alvotens overeekom- stig Art. 265 der voornoemde wet, gedurende nog acht dagen ter Secretarie voor een ieder ter lezing te worden neder ge legd waarvan openbare kennisgeving zal geschieden opdat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijn aanslag bij heeren Gedeputeerde Staten in beroep kan komen; en daarna aan de goedkeuring van de heeren Gedeputeerde Staten de zer Provincie te onderwerpen. Voorts is door den raad, na examinatie en wijziging vast gesteld het Kohier voor de belasting op de honden in deze gemeente mede voor dit jaar ten bedrage van f153, om daar aan verdere uitvoering te geven. De voorzitter brengt ter tafel, een bij hem ontvangen adres aan den raad van A. Langerveld alhier, strekkende ten ver zoeke, om het aan de gemeente behoorenda perceel, bewoond door de gebroeders de Vries, van de gemeente aan te koopen, waarover beraadslaagd i«, na overweging besloten voor als nog in het verzoek niet te kunnen treden. Gelezen de circulaire van deu 8sten Januarij 1862 38, Prov. B. 4, betreffende de uitvoering der wet van 28 Junij 1854 (Staatsblad J\'è 100) is voor kennisgeving aan genomen: om zich dien overeenkomstig te gedragen. De voorzitter geeft verslag omtrent het lager onderwijs in deze geuieente over het jaar 1861, is voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter geeft te kennen, dat er eenige posten in uitgaaf op de gemeente begrooting voor het jaar 1861 voor komen die niet toereikende zijn om de daarop te doene uit gaven te kunnen bestrijden, doet den raad het voorstelom, die meerdere uitgaven, bij af cn overschrijving van andere posten die daartoe ruimte laten te dekken, brengt tot dat einde eene suppletoire begrooting ter tafel en den raad ter onderzoeking aanbied, waaraan de raad, na overweging heeft besloten des zelfs goedkeuring te verleenen eu daaraan verdere uitvoering te geven en alsnu niets meer te behandelen zijnde is de ver gadering gesloten, ISI IKJEIILJJL'L S/ i I)

Schager Courant | 1862 | | pagina 2