ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Ze is (ie Jaargang.) No. 231. A®. 18(52. DONDERDAG 27 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ENGELAND. Londen, 19 Febr. Znturilajj LI. werd de drukker van Fifethire Journal, beschuldigd van valschheid in geschrifte, te Londen gearresteerd en des avonds aan den heer Bell, hoofd-contlabei van het graafschap Fife, overgeleverd. Beiden vertrokken naar het noorden met den trein, die te ruim 9 ure des avonds de hoofdstad verliet. Zij bevonden zich allen iu een rytuig van ■de eerste klasse; de gevangene had handboeyen aan en de deuren van het rijtuig waren zorgvuldig gesloten. Tnsschen York en üarligton wist de gevangene zich van zijne hand- boeijen te ontdoen, sprong eensklaps op cn wierp zich achter over door het venster. Hij werd echter in deze zijne poging tot zelfmoord belemmerd door den heer Bell, die hem met levensgevaar tegen hield, naardien hij zich zeiven tot dit einde met een groot gedeelte van zyn ligchaam uit het venster moest begeven, ten einde den gevangene bij de kraag te vatten en hem, zoo mogelijk, weder in het rytuig te krijgen. De gevan gene was wanhopig en er had tusschen beide eene worsteling plaats, die meer dan een half uur duurde. De gevangene smeekte den heer Bell hem los te laten, doch de constable greep hem bij de keel, niet zoo zeer om zijn gevangene te houden, als wel om hem van een wissen dood te redden. In weerwil van alle inspanning mogt het den heer Bell echter niet gelukken zijn gevangene weder in het rytuig te halen, zoodat deze laatste eindelijk, terwyl de constable uitgeput was, er in slaagde los te komen en zich zoo op den weg te laten ueêrvalleu. Na verloop van eenige seconden hield de trein voor het station te Darlmgton stil. De buitenwanden van het rijtuig naren geheel met bloed bevlekt en een locomotiel werd teruggezonden, ten einde den ougelukkige op te sporen. De machinist keerde echter onverrigter zake terug, naardien er niets op den weg te vinden was. Maandag 1.1. verhaalde een pachter, die de markt te Darlington bezocht, dat hij tas- schen Appleton tYiske eti Sweaton een man had ontmoet zonder hoofddeksel, doch fatsoenlijk gekleed, maar met vele kwetsuren in het aangezigt. De heer Bell en de superintendent Bobson begaven zich dadelijk op weg en vernamen te Ost- roortherley, dat de man. dien zij zochten, juist twee uren te voren van daar was vertrokken. Hij had in eene hut aan den weg een uur geslapen en zijne wonden gewasschen, terwijl de vriendelijke huisvrouw hem van een hoofddeksel had voorzien. Daar de man geen geld bij zich had, gelooft men, dat hij weldra zal ontdekt worden. De door hem door fraude van een bankier te Cupar verkregen som bedraagt tusschen 8 en 4000 Pd. St. FRANKRIJK. Parijs, 18 Febr. Er zijn heden berigten ontvangen van een opstand te NatipHadi-Roman in Griekenland en van een opstand in Marokko. Aangaande het eerste geval ziin nog geen nadere bijzonderheden bekend. Wat het tweede betreft, zoo verneemt toen dat de reden daarvan is, dat de keizer van Marokko tegen de beginselen van den Koran ge handeld en geld nit d» keizeelijke schatkist aan de ottgeloo- vigen gegeven heeft. DÜ1TSCHLAND. SGHAGER COURANT. AistnHjiaauïaiijaa TILH mn mnnaiaB: Voor 8chagenl-OO. Franco per post door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnl iederen Donderdagmorgen. Brleren Franco. nus nas ssTasTanTiao Van ff* tol rijf regelaf 0.75 Iedere regel meerder0.15' Ceboorte-, llunelijka- en Uoodberigten 0 50- l)e 35 centa aegelregl niet medegerekend. Croote lettert naar de ruimte die aij betlaan. It u i t i: N la I). i9 Febr. Het hotel de la Paix, alhier op den boule vard des Capucins gebonwd, zal zonder twijfel alles wat de verbeelding in dit opzigt rensachtigs kan scheppen, r.og ver overtreffen. De uitgestrekte caravanserail, welken bijnaam dit logement zal dragen, komt op de kleinigheid van 19 tsilloeu frs. te staan. Voor de corridors, de trappen en de appartementen zijn 40,000 vierkante ellen tapijt benoodigd, ongeveer 10 mijlen. Elke étage heeft alleen aan den voorge vel 120 vensters, ongerekend die, welke op de binnenhoven geplaatst zijn. De eetzaal zal slechts voor 300 couverts in- gerigt zijn. Hel zilverwerk van Uuolz, voor de tafel aange kocht, kost 500,000 fts. Behalve de salons, kabinetten enz. bezit dit hótel 450 slaapkamers. De 500 pendules in deze vertrekken en zalen zullen tweemalen in de 2 4 uren, name lijk op deu middag en te 'middernacht, door een electriek uurwerk, dat in het midden van het gebouw is geplaatst, worden geregeld. Tusschen dit hótel en het hotel du Louvre, welke belde etablissementen aan dezelfde maatschappij be- hooren, zal eene electrotnagnetische telegraaph worden ge legd, opdat men ia elk hótel terstond kan weten, wat in het andere beschikbaar is. In de Elyzeesche velden zal eene uitgestreklieid met asphalt bedekt eu tot schaatsrijden op rollen ingerigt wor den. 20 Febr. Toen de hertog van Aumale zijn domein van Chautilly verkocht, eischte hij in het contract van de koo- pers, dat zij bet oude paard, dat hij bij den veldtogt in Afrika bereed, zouden,verzorgen. Dat paardvan echt Ara bisch ras en Baba-Ali genaamdis dezer dagen, inden ouderdom van 35 jaar te Chantilly overleden. De prins kocht het in 1840 en bereed het gedurende den gcheelen Afrikaanscheu veldtogt van 1840 tot 1848. Driemaal werd liet gewond; iu Mei 1844 had het reeds eene wonde met een yatagan ontvangen, waardoor het bijna voor de dienst on geschikt was geworden. Berlijn 20 Febr. Nopens de arrestatie van den voortvlugligea bediende bij de bank te Uunseldorp, W ilhelm Keicheoow zijn nit darijs nog de volgende bijzonderheden bekend geworden. Aanleiding tol rijne ontdekking gaven de hecren Ailard en Kodngues. geas socieerden bij een Wisselkantoor, wien hel was opgevallen, dal een persoon gestadig Uuilsche papieiea bij hen kwam mwisaeien, het geen reeds een bedrag van fr. 280,000 had bereikt Zij verwittig den daarvan den commissaris van politie Unchejlard, die bedoelan persoon door eenige inspecteurs van politie deed bewakendese hielden hem aan by de nationale baak waar hij eene door ge noemde heerea afgegeven assignatie wilde te gelde maken. Hij werd herkend als sekere II., die in de me de la Jhchodière een gemeu beld hotel hield, hij gaf echter voor, dat Keicheoow niet meer bfj he. logeerde, maar naar Amerika was vertrokkea in weerwil daarvan begaven de inspecteurs xich naar het hótel en kwamen m eene kamer, waar een maa te bed lag. Een der inspectenrs Inide hel woord nlhaler" hebbende uitgesproken, verried de le bed lig gende persoon aich dadelijk en bekende spoedig Keicheoow l« xijo, doch trachtte zich te verontschuldigen door de beweriog, dat, toen hij de IU2.ÜÜ0 ihaier voor de bank te Uusseldorp aan het postkan toor had ontvangen, hij door e«a«ge manoen wa* aangehouden, die hem boeide eti in een vaartuig naar Amsterdam overbragten, waar aij hem van alles beroofd en verlaten achterlieten, hij had daarop atles beproeld, om hel ontroofde terug te krijgen waa daarin reeds gedeeltelijk geslaagd, en wilde jnist naar Liuaseldorp teragkeerea, toen hij gearresteerd werd. Weldra moest hy echter op deae be weringen terugkomen, en beleade nu, dat hij aelfs zich het geld had toegeèigeud; os middel ijk na de ontvreemding zocht hy eene schuilplaats bij een zijo-r vrienden te Uusseldorp, Sander genaamd, wien hij wist om te koopea, om hem te verbergen gedurrnde de drie maanden, dat neu hem in den vreemden zocht. Na dit lyds- ▼erloop waren de twee vrienden naar Parijs vertrokkea en hadden er in de roe de In Chanssée d Aotin een hótel betrokkeo, zich aaa- vaokelyk voor broeders en, toen men dit om het verschil hunner gelaatstrekken en der klenr van hun hoofdhaar niet gelooide, voor schoonbroeders uitgevende. Zij maakte er goede sier, en verteer dea binnen vier dagen 20U0 francs Ma eeaigea tijd was 8aader vertrokken, waarop Keicheoow kennis naakooopte met genoemden U. op wiens naam hy het hèlel had gehaard ea dien hij als tus- schenpersoon bezigde bij zijne geldelijke operatiën, vermits hij zelfs geen woord Frsnsch verstond. Up den oogeablik rijoer arrestatie was hij voornemens naar Amerika te vertrekken. Ue directeur der bank van Uusseldorp, die zich op het bersgt der arrestatie naar Parijs begaf, heeft de identiteit van den gearresteerde bevestigd. Van het ontvreemde bedrag is nog ongeveer 76.($0 ihakr terng gevonden, deels san goud. deels aan papiereogeld, dat ia eu ooder allerlei huisraad was verscholen Ue directeur der bank heeft de aoodige stappen gedaan tot uitlevering van Keicheaow wat den persoon van U. betreft is het gebleken, dat hy onbewust WsA esn

Schager Courant | 1862 | | pagina 1