AMERIKA. New-York, 7 Maart. Als een Amerikaansche karakter trek verdient het volgende vermelding. Toen het berigt be trekkelijk de inneming van fort Donnelson door de Noorde lijken te New-York bekend werd, begaf zich een Amerikaan naar den chef der politie te New—York en verlangde dat men elk persoon, die na 2 ure 's namiddags nuchteren op straat zou worde» aangetroffen, zou arresteren. Pe chef der poli tie beloofde, dat hij zich inschikkelijk jegens alle besclion- kenen zon betoonvn, meer echter kon hij ook als de beste patriot niet doen. Schagen19 Maart 1862. Weduwen trou w. Hoorn, 12 Maart. Gisteren avond werden alhier in eene visscherschuit gevankelijk binnengebragt, de burgemeester van het eiland Ürk en diens zuster, beschuldigd van valsch- heid in geschriften en het zich daardoor toeëigenen van ver scheidene duizende guldens, lteeds Zaturdag jl. had zich de justitie van hier naar het eiland begeven, ten einde zich van genoemden persoon te verzekerendoch moest onverrigter zake terug keeren, daar de eilanders zich met geweld tegen de uitlevering van hun hoofd verzetten. Zoodra was echter Z M. stoomschip Cycloop niet voor het eiland geankerdof de Urkers toonden zich mak zoodat de vervolgden zich dan ook gisteren gedwee in handen der justitie stelden. quct aan den keizerlijken prius van Frankrijk op diens ge boortedag ten geschenke geven. Het bestaat geheel uit roode en witte Camelias en viooltjes. In het midden is uit viool tjes eene keizerskroon en daaronder de letter3 E. N. (Eugene Napoleon) gevormd. In Amerika kan men eerstdaags eene even zeldzame, als belangrijke openbare veiling te gemoet zien. De stad Londen, in Canada West, zal namelijk ten openbaren ver koop worden aangeboden. Pe aanleiding daartoe zijn de schulden die de stad zich door den onderstand aan den Londen en Port -Stanley-spoorweg verleend, heeft op den hals gehaald. K1NNENL ANI) Dezer dagen iï eene vroinv te Kesteren bij Ithenen beval len van 4 kinderen, een jongen en drie meisjes. Een meisje is nog in leven. In de vorige week is te Nieawediep doorgevaren het stoomschip Anna Panlotcna, komende uit de Middelland- sche Zeeen bestemd naar Amsterdam, aan boord hebbende een nrrestant, zijne een stuurman, die beschuldigd wordt zijn kapitein om bet leven te hebben gebragt. liet Prov. GeeegtsUof van Noord-llraband heeft in eijne zitting van den Iden bevolen den voormaligen hypo theekbewaarder te Amsterdam bij voortduring in arrest te houden en zijne zaak naar de openbare teregtzilting verwe nen. Men verneemt, dat zij in de tweede helft der maand April zal dienen. NaaT men verneemt is zekere Conrad Scliieffers, van Holtzweiler (Prnisseti) den lOden dezer, des avonds ten 11 •ure, in de nabijheid van het Prnissisehe kantoor Rochen- tracks 1e Vlodorp doodgeschoten door den 'ambtenaar Issier, va» Effelt, en zulks wegens het over de grenzen brengen van een pakje koffij van 37 Pruissische ponden en een pond V-renten. De ongelukkige laat eene vrouw en drie nog zeer jonge kinderen na. Tn Limburg is te Engelsmanshoven een jongeling van 1G jaar vermoord gevonden toen de vader uit de kerk kwam, waar de stiefmoeder van den jongen iets later zich bij haar man was komen voegen. Na 't vertrek van den man had men den broeder der stiefmoeder in huis zien gaan. Men had den jongen den hals afgesneden. Hij had eenig fortuin van Novelle. Op het voorvaderlijke slot van den heer van Rasick ging het vrolijk toe. Woldemar van Rasickerfgenaam van dit familie goed, vierde de verloving van zijnen joDgsten broeder Georg met Kajaeene van de schoonste en rijkste grond be zitters van het land. In de Baltische hertogdommen Lijfland, Estland en Koerland, gaat het even als overal. De oude adel verpandt al meer en meer zijne bezittingen aan de rijk geworden advocaten en kooplieden, welke panden na langen of korteu tijd, gewoonlijk in <ie gemeene, doch nuttige handen van het burgervolk vervallen. Ten einde het arme, schoone riddergoed weder nit zijne bedroevende, echt aristo cratische gevangenschap te verlossen, schiet er doorgaans niets anders over dan dit eenige middel, namelijk een huwelijk met eene der burgerlijke grond bezitters van het adelijke pand. Tot eeTe van den adel dient gezegd te worden dat de held haftige jongelingenin den regelniet afkeerig zijnom tot dit heldhaftig middel te besluiten, vooral wanneer de pandbe- zitster zoo schoon is, als Kaja, de bekoorlijke adrocaats dochter uit Riga. Ja de loffelijke ijver van zoodanige heldhaftige jon gelingen zou zonder tw ijftlnog verder zijn gegaan zoo niet in dat koude, door ijsschoilen en onbeweegbare graniet blokken omringd land oude standvastige vaders bestaan hadden die onverzettelijk op de eer van hunnen standin familieraden het grootste woord voerden en Methusalems ouderdom bereik ten. Zulk een familie orakel had ook uit eergevoel het huwe lijk, de mesalliance tusschen Georg van Rasick en des advocaats dochter tot heden verhinderdhet orakel was echter eindelijk gestorven. Hierop nu volgde de verloving, smnlpartijen en zijne eigene moeder; dit schijnt aanleiding te zijn geweest tot de misdaad. De stiefmoeder is met haren broeder gevat. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 5 Maart 1862. Afwezig de heeren D. Timmerman en C. de Pater. De vergadering wordt geopend en voorgezeten door den heer Burgemeester; door de Secretaris worden gelezen de notulen van het verhandelde in de vergaderingen van den 3den Febru- arjj, den 3den en 4den Maart jl., en goedgekeurd. De voorzitter brengt ter tafeltwee reclnmatiën als zijnde de eene van den heer F. G. C. J. lleijligers, directeur van het postkantoor alhier, en de andere van den heer J. H. W. Slangen hoofdonderwijzer alhier, door beide heeren gerigt aan Heeren Ged. Staten dezer provincie en door HEd. groot Achtb. gesteld in handen van den raad dezer gemeente om berigt, consideratie eu advies, beide adressen, daartoe strekkendedat zij vermenen op het kohier van den Hoofdelijken-omslag voor deze gemeente voor het jaar 1862, in vergelijking van ande ren te hoog te zijn aangeslagenweshalve zij de tusschenkomst van HEd. groot Achtb. verzoeken henom daarvoor aange voerde redenenin eene mindere klasse te willen brengen, dan waarin zij door den raad zijn aangeslagen. Waarover gedelibereerdis na overweging beslotenom, met tcruzzendiug der voornoemde adressen aan Heeren Ged. Staten, HEd. groot Achtb. in overweging te geven: 1R, om den aanslag van den heer F. G. C. J. Heijligers met een klas se te verminderen, dezelve alzoo le brengen van de 12« in de 13e, klasse zijnde eene vermindering van ƒ3,en 2e. dat de raadbij de vaststelling van het kohier, met het oog op andere belastingschuldigen, heelt begrepen dat de recla mant steeds te laag was aangeslagen, en dat hij hem om die reden van de 15e tot de 14e klasse heeft gebragt, en alzoo met ƒ1,50 heeft verhoogd, zoodat de raad geen termen heeft gevonden, om van zijn eenmaal genomen besluit ten deze te rug te komen, en bijgevolg HEd. groot Achtb. in overweging te geven om dezen aanslag te behouden. De voorzitter geeft mededeeling van de missive van Z. Ex. den heere Commissaris des Konings in deze provincie, van den lsten dezer maand A o. Jgj le afd. houdende kennisgeving aan den raad dezer gemeente dat zijne Majesteit bij besluit van den 24 Februarij jl. No. 34, den heer H. R. de MEER, met in gang van den 2" dezer maand, heeft herbenoemd tot Burgemees ter dezer gemeente, is voor kennisgeving aangenomen. Niets meer te verhandelen zijnde is de vergadering gesloten. vreugde in Rasicks woning. Vele buren en vrienden met hunne vrouwen en burgjonk- vronwen, die over het algemeen, zeer schoon waren, verschenen ter bruiloft. De jongelieden improviseerden een bal op eigen hand hoewel wegens de familie rouw, zulks eigenlijk niet be paald was en waarbij in plaats van een orehest, een beschei- dene forte piano deszelfs plaats vervangen moest. Doch de huisvrouw zag zulks echter genadig door de vingers zij was eene geboren parijsche dame, jong, schoon eu van een bemin nenswaardig karakter. Op het laatste danste zij waarlijk zelve ook mede. De heer des huizes Woldemar van Rasick zat intusschen omringd van de voornaamste personen des lands, vrienden zijner jeugd en krijgskameraden, als het ware in zijn estami- net afgezonderd. Het waren deels oude heeren, deels dezulken die door hunne blessuren verhinderd werden mede te dansen; tot deze laatsten behoorde Woldemar zelf, een man nog in den bloeijenden leeftijd van 40 jaren. Deze afgezonderde personen spraken intusschen met baltische dapperheid en zeer e>?e' ?e- wiinflesschen waarmede zij met de meeste ge- ma., gelijkheid de grootste wonderen verrigtten. Zoo gebeurde bet. dat de toonaangever dezen avoudGod Amor, door Bacchus ondersteund zijnen gloed verspreidde. Want terwijl in de danszaal menige liefdevolle blik, menige handdruk of gefluisterd woord eene nieuwe roman aanknoopte, begonnen de heeren in het estamiuet met eene soort vau woede hun ne oude romans nog eens te doorloopen, terwijl zij dezelve, onuer den stijgenden invloed des wijns, aan elkander verhaal- en. e snorkerijen onze lezers mogen het gelooven waren de eene nog grootcr dan de andere, zoodat de God er lengens zijne armoede daarbij blozend zou hebben moeten

Schager Courant | 1862 | | pagina 2