ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- dtïékTENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zetscle Jaargang.) No. 235. G&0 Ao. 1862. DONDERDAG 27 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BUITENL A N 1). ENGELAND. Londen, 18 Maart. Uit de met de Armenlon aangebrag- te berigten van de westkust van Afrika verneemt men nog, dat, toen dit vaartuig zich den 29sten Jan. in Bonny River bevond, een gerncbt in omloop was, dat in de stad een kan- nibaalsch banket zou worden gevierd, aan welk gerucht echter niemand geloof sloeg. Intusschen gingen eenige perso nen den lsten Febr. aan land en werd hun afgrijzen niet weinig opgewekt, toen zij, te Bonny komende, vijf menschen- hoofden in systematische orde op het gras zagen gerangschikt, terwijl in de onmiddelijke nabijheid een vnur brandde met een grooten pot daarboven. Op eene andere plek lagen de armen, beenen en andere ligchaamsdeelen, die men voor het kooksel gereed maakte, terwijl eene oude zwarte vrouw be zig was een menschenlever in plakjes te snijden. FRANKRIJK. Parijs, 20 Maart. Er loopt een gerucht, dat er uit Genua aan de pollcie alhier is berigt, dat er een persoon te Mar- seille zou aankomen, die zich naar Parijs zou begeven, om een moordaanslag op den keizer te plegeu. DU1TSCHLAND. Berlijn, 23 Maart. Voon eenige dagen is de Zwitsersche bontwerkersgezel Schildknecht, bekend wegens zijn voorge nomen aanslag op het leven des konings, wegens gedeeltelij ken waanzin, naar het krankzinnigen-gesticht der Charité overgebragt. Frankfort16 Maart. Uil Detmold wordt het volgende schrikkelijk voorbeeld van dweepzucht gemeld. Een in eene naburige gemeente woonachtig persoon. Arentsneider ge naamd, heeft dezer dagen zijn 16jarige zoon, terwijl deze te bed lag, een slag met een bijl toegebragt, waardoor deze bedwelmd geraakte, vervolgens sneed hij hem met een mes het hoofd af en sleepte bet lijk vervolgens op een stapel hout, blijkbaar met het doel om het te verbranden. Aan de buren, die irmiddels waren toegesneld, verklaarde hij, »zijn eerst SPANJE. Madrid, 15 Maart. De bevolking is van schrik geslagen door de talrijke moorden die er dagelijks gebeuren. De moor denaars dringen het huis op klaar lichten dag binnen en wee hem, die het huis opent. De knecht vaneen adjunct der municipaliteit is gisteren door twee personen vermoord; de broeder van het slagtoffer heeft zich kunnen redden en hulp roepen. Twee gendarmes schoten toe en arresteerden een der moordenaars. ITALIË. SCHAKER 1| COURANT. AÏIBBmiHÏSÏBlM 7LL1 iUTJ U1AÜB'J)2U: Voor SchagenJ l.OO. Frtnco per pott door het gebeele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verichijnt iederen Donderdagmorgen. Brleren Franco. 1PÏ139 li3B AX?3B^Q?1]Q: Vanee» tot vijf regelaf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Ceboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50 De 35 cents aegelregt niet mede-erekend. Croote letters naar de ruimte aio xij beslaan. De geboortedag van den keizerlijken prins is door eene receptie van 185 regiments-kinderen der keizerlijke garde gevierd. Men dronk koffijen daarna Bordeaux en Cham pagne, bragt toasten uit en zong liederen ter eere van den keizer, de keizerin, den prins, enz. 22 Maart. Onder de sneldoodende middelen beeft zich dezer dagen in orde van het legioen van eer doen kennen. Een regimentstamboer; die daarmede werd begiftigd, stortte van vreugde dood ter neder. Toch was de man van eenen krachtigen ligchaamsbonw en van eene gezonde constitutie. Men ziet uit dit geval, dat eene orde de beste constitutie kan ondermijnen. Eenige visschers ontdekten den 19den in de omstre ken van Arbois (depart. Jura) in de rivier het lijk eene vrouw; het was dat van zekere vrouw Ramboz. Zij verwittig den de politie, en het lijk werd naar het huis der ouders gebrast. Daar vertoonde zich een vreeselijk schouwspel. Op het bed lagen de ouders beiden vermoord; waarschijnlijk waren zij gedurende hun slaap omgebragt. Men vond twee brieven, waarvan de eene door vrouw Ramboz was ge- rigt aan haar man, die in de gevangenis zat; zij beleed daarin, dat zij hare ouders had omgebragt en vermaakte hem al hare goederen. In den tweeden, die aan den keizerlijken procureur was geadresseerd, maakte zij haar plan om zich te verdrin ken bekend. geborene den Heere te offer te brengen. Hij werd onmidde- lijk gearresteerd, doch men schrijft zijne gruweldaad aan geestverstoring toe, veroorzaakt door het vergedreven piëtia- inus, dat in deze streken meer en meer veld wint. 22 Maart. Voor een paar dagen zou te Hanan van regeringswege de verkoop plaats hebben van onderscheidene goederen, behoorende aan eenige achterstallig gebleven be lastingschuldigen. Daar echter door het opgekomen publiek geen enkel bod werd gedaan, kon de verkooping niet door gaan, doen is thans door de regering gedreigd, dat zij be doelde voorwerpen op eene andere plaats zal ten verkoop bieden. De eigenaren laten het er op aan komen, Uit Hannover wordt het volgende voorbeeld van ruw geweld medegedeeld, als te Herrenhauzen voorgevallen. Een op schildwacht staand soldaat, die voor een voorbijrijdend hofrijtuig het geweer presenteerde, had het ongeluk, dat hem de schako van het hoofd rolde. De officier, die bevel over de wacht had, geraakte hierover zoodanig in toorn, dat hij den armen soldaat een paar houwen met den sabel toebragt. Eergisteren heeft een openbaar schrijver zijne vrouw ver moord; den zelfden dag werd een torreador om het leven ge- bragt; in één woord, iederen dag hoort men van dergelijke gevallen. Zoowel de ministriele als de andere dagbladen ver zoeken de regering, om krachtige maatregelen te nemen. Turijn, 18 Maart. Over den aard en de wijze, waarop de verdedigers van Frans 11 bnnne taak volbrengen, deelt de Opinione het volgende ijzingwekkende voorbeeld mede: Onlaugs werd de diligence tusschen Fonti en Itri door eene bende roovers aangehouden, die den daarin gezetenen ka nunnik Biancbi, den heer Olofredi en den zoon van een apo theker gelastten uit te stijgen, terwijl zij de overige reizigers verder lieten vertrekken. Daarop werdeu de gevangen geno men personen naar het gebergte gesleept, om tegen een los geld van 1000 dncaten te worden vrijgelaten. Te Tarracina kon men slechts 700 ducaten voor de ongelukkige gevange nen bijeenbrengenwaarvoor de roovers hen echter niet wilden in vrijheid stellen. Nu werden met groote moeite nog 300 dncaten opgezameld, en toen men nu die aan de roo vers bragt, vertoonde zij de lijken der drie reizigers, en zei den: nzoo behandelt men de aanhangers der Piëmontesche regering", terwijl de zij de 300 dncaten opstaken en zich verwijderden. Xapels t" Haart. Eergisteren gebeurde alhier het volgende: De abl tiiuseppe Cocon» preekte in de kerk San Severino en liet zich herig nit tegen de nnireraiteit, de professoren en de studenten. Hij noemde te atheïsten, geëxcommnuiceerdeo en ellendelingen. iZendt uwe kinderen niet seide hij onderaoderen naar de scholen, diu de regering heeft gesticht, om de godsdienst door het protestantimns te doen vernietigen; vracht op deo aardaengel Hichiael, die met ign vernietigend zwaard ran Rome aal komen om n te rerdedigeu." Er waren zeer rele studenten en camorristeo aanwezig, die zich daar echter niet bij toeral bevonden; er was een plan gemaakt om tegelijkertijd in de twaalf wijken der stad een oproer te doen ont staan en de studenten waren door de valsche voorgerens in de kerk gelokt.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1