Frankfort, 29 April Uit Stuttgart wordt gemeld, dat de koning van Wnrteinbcrg (vader van den koningin der Nederlanden) eergisteren gelukkig aan een dreigend levens gevaar is ontsnapt. Hij was namelijk in een met twee paar den bespannen rijtuig de spoorwegbrug bij den Rosenstein- tonncl ongeveer honderd schreden gepasseerd toen de paarden van een daarachter aankomend rijtnig schichtig werden, op hol gingen en het koninklijk rijtuig inhaalden, waarop de daarvoor gespannen paarden een plotselingen zijsprong maakten, zoodat 's vorsten rijtuig tot aan den rand van het Neckarkanaal werd voortgerukt. Gelukkig werden de naarder, daar tegengehouden, zoodat Z. M. kou uitstijgen, en na een eind wegs te voet te hebben afgelegd, in hetzelfde rijtuig naar Stuttgard terugkeerde. De talrijke wandelaarswelke ooggetuigen van het ongeval waren omringden in menigte het rijtuig en waren van een grooten ang«t bevrijd, toen zij den grijzen vorst bedaard uit het rijtuig zagen stijgen en zich konden overtuigen, dat hij hoegenaamd geen letsel had bekomen. BELGIË. Brussel, 2 Mei. Dij de lijkplegtiglieden van wijlen de gravin de Mérode-M'csterloo, grootmeesteres van liet huis der hertogin van Drabandwelke eergisteren gevierd wer den en waarbij o. a. ook de graaf van Vlaanderen tegen woordig was had in de kapelwaar het stoffelijk overschot tentoongesteld werd, een vrij ernstig ongeval plaats. De dra- periën vatten namelijk vuur en wel met zoo vtel hevigheid, dat zij en het houtwerk in weinige oogenblikken vernield werden Het gelukte echter het stoffelijk overschot der over- overledene ongedeerd te redden, en door spoedig toegebragte hulp werd het vuur gebluscht, zonder verdere schade aan te rigten. ITALIË- Turijn 2 Mei Gisteren namiddag zijn 6 met pistolen eu dolken gewapende dieven in de woning van een der voornaamste bankier* binnen gedrongen; zij knevelden de geëmployeerden eu ledigden de geldkist, die 800,000 fr. aan geld en geldswaarde inhield. De politie is de dieven op het spoor. RUSLAND- Warschau, 29 April. Heden, zijnde 's keizers verjaar dag bevat de officiële Dzienmk eenige besluiten. Bij een daai van wordt de arbeidende klassen voor 1862 vrijgesteld van de betaling der belasting op het inkomen, terwijl bij een ander aan 89 veroordeelden kwijtschelding van straf wordt verleend; daaronder bevinden zich Bialobrzeski, OttoSchlen- ker, Hispauski enz. Bovendien wordt aau 14 veroordeelden, waaronder de drukker Maciejewskievermindering van straf toegestaan. Den lieer Kramstück is tien dagen arrest vrijge- scholden. PORTUGAL. Lissabon1 Mei. De koning heeft officieel zijn aan staand huwelijk aangekondigd. Htt ministerie is thans weder vooiloopig gevestigd. AMERIKA. New-York, 21 April. Dc divisie van generaal Banks blijft in de rlgting van Richmond voorwaarts rukken. Ge neraal Beauregard heeft 100,000 man fe Corintli geconcen treerd. In eene onderschepte dépêche van Beanregard wordt gezegd dat de Zuidelijken Savannah en Charleston wel kunnen opgeven, mist zij generaal Buell slaan, omdat, zoo zij te Corinth werden overwonnen, zij het Mississippi-dal en waarschijnlijk hunne zaak zoude verliezen. Schagen, 6 Mei 1862. anderen met de blanke sabel bel oor afgehouwen hebben. Eene deswege aau den minister van oorlog er. aan den koning 1c rigten petitie wordt er door schier al de inwoners onder teekend. 4 Mei. De Rerlijner kooplieden, die hun vertrek naar de Leip/.Iger mis een dag uitsteldenom aan de jongste ver kiezingen alhier te kunnen deelnemen zijn op hunne reis derwaarts en bij bonne aankomst aldaar het voorwerp van onderscheidene ovaiiêu van de zijde der bevolking geweest. f Mei. De Economiste Beige zegt uit goede bron te ver nemen, dat het handelsverdrag tusschen Engeland en België onderteekend is, cn dat de Engeische regering zich bereid beeft verklaard, om tot den afkoop van de Scheldetol mede tq werken. plaats. De patrouilles zijn verdubbeld. 2 Bataljons der Genueseheviijwilligers zijn mobiel ver klaard, om, onder het bevel van Menolti Garibaldi, de struikroovers gedurende één jaar te gaau bevechten. De Koniug is den 28, van Livorno komende, te Gaëta ontscheept eu met uitbundige geestdrift begroet, 's middags vertrok bij naar Napels, geleid door 3 Italiaansche eu 4 Eransebe sclrepeo. Hij werd aldaar onder het gebulder van het geschut der forten en van de Engeische oorlogschepen, met daverende toejuiching ontvangen 's avonds was de geheele stad geïllumineerd. De Koning beeft eene amnestie verleend voor alle druk persdelicten en overtredingen van de reglementen der natio nale garde en alle panden beneden de 4 ducaten waarde uit de bank van leening geloet. 4 Mei. Na afloop der godsdienstoefening in de Kreuz- e op heden, hadden bij het uitgaan 22 arrestatiën, mder eenige vrouwen plaats, wegens het inmengen van verboden verzen in den aang. Bij deze gelegenheid r eenige onbeduidende conflicten metdepolitie De federale troepen hebben een aanval gedaan op de forten Jackson en Philip, welke den toegang tot New-Orle- ans verdedigen. Generaal Beauregard heeft in den Richmond Ditpaich bekend gemaakt, dat hij in Corinth behoorlijk ver schanst was en gereed om.de federalen te tarten, in welk aantal zij ook moglen opkomen. De geconfedereerden hebben een uitval uit Yorktown bewerkstelligdwaarbij zij trachten den linkervleugel der federalen te omsingelen; Een telegra- phisch rapport van generaal Mac Clellan bevestigtdat de ge- confedereerden de kanonneerbooten hebben teruggedreven, welke Yorkstown hebben gebombardeerd, zonder er echter eenige schade aan te rigten. Een rapport der federalen bevestigt de inne ming van Pulaski met 47 kanonnen en eene groote hoeveel heid amunitie, en wel na een bombardement, dat 30 ureu duurde en waarbij van ieder der strijdende partijen 1 man gedood en 3 gewoond werden. De Zuidelijken hebben te Apache Pass, hij Santa Ft'in Nieuw-Mexico, eene nederlaag geleden door kolonel Slough. Hun verlies bedroeg 400 man aan dooden en gewonden. Commodore Foali en generaal Pope hebben fort Pillowaan de Mississippi, 70 mijlen boven Memphisingesloten Men zegt dat Jcfferson Davis in persoon het bevel voert te Yorkstown. Generaal Banks heeft Mount Jackson genomen. Te Rudes Hill ziet men een grooten veldslag te gemoet. De flotille van den Potomac is de Rappahnnnock opgezeild en heeft zich zonder tegenstand van Rappahnnnock meester ge maakt. De ex-minister van oorlog Caineron is te Philadelphia gear resteerd op aanvrage van Pierce Buttlerwegens onwettige gevangenzetting op fort Lafayette. »s i\ m: N LA ND. Het Prov. Geregtshof in N.-Braband heeft heden de hy potheekbewaarder v. H. t. tl. D. nit A. vrijgesprokeu en gelast dat hij onmiddelijk op vrije voeten zal worden ge steld. Den 29 zijn de aartsbisschop van Utrecht, de bisschop van Haarlem en dc heer de la Geneste protouotarins apos- tolicus, naar Rome vertrokken. 2 Ingezetenen van Orthea van de markt te 's Herto genbosch huiswaarts keerende, hebben twist gekregen, welke zoo hoog, liep dat r. d. Doelen zijn reisgenoot r. Erp doodstak. De dader is reeds gevangen genomen. De Koning beeft den jongeling, die voor eenige jareu een aanval op den predikant Seltwartz heeft gepleegd, kwijt schelding van verdere straf verleend. De Haagsche correspondent der Indcpeudance Beige verzekert, dal onze regering Dr. Hoffraan, van Leiden, naar Parijs zond, om de Japansehe ambassade uit te noodigen, Nederland een bezoek te brengeu. t it den Helder schrijft men: In den nacht van 30 April op 1 Mei is er alhier een bratale diefstal met inbraak gepleegd. De dief is eene heining over en toen een raam ingeklommen heeft eene kaars aangestoken ia de slaapkamer der bewoners, de lade tafel geopend, hetgeen volgens zija gevoelen van waarde was, mede genomen, is toen met die kaars gegaan naar de bedstede, alwaar de bewoners testapen lagen,en heeft de gordijnen geopend. Dcor het schijnsel van het licht is de etan wakker geworden; hij heeft den dief willen gnjpen, doch deze ontvlagt door het raa-n, over de heining eu vervolgens op straat. Het is der politie spoedig gelukt den dief te ontdekken, ofschoon de bestolene zoo verschrok ken was, dat hij geene aanwijzing wist te geven. De dief waseeo neger, een gewezen kok van een Amerikaansch schip, geboren in den staat New-York, oud 26 jaren, en genaamd John Brown- Het grootste gedeelte van het het gestoleae bad hij noch bij zich. Hij is dadelijk naar Alkmaar overgevoerd- Door de zorg van den heer M. 3. Bont, Amsterdam» is b>j den burgemeester te Zutphcu ontvangen eene blikkei»

Schager Courant | 1862 | | pagina 2