ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N®. 244. ÊLM A®. 1862. DONDERDAG 29 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. It BOODZETTING. Tarwebrood le. soort, per 1 N. ft 24} ct.; 7} N. Onc. 18J ct.; 5 N. Onc. 12} ct.; 2* N. Onc. 06} ct. Tarwebrood 2e. soortper 1N. ft 21 ct.; 7 N. Onc. 16 ct.; 5 N. Onc. 10} ct.; 2} N. Onc. 05} ct. Tarwebrood 3e. soort, per 1 N. ft 17 ct.; 7} N. Onc. 13 ct.; 5 N. Onc. OS ct.; 2} N. Onc. 01} ct. Roggebrood, per 3 N. ft 34} ct.; 1} N. ft 17} ct.; 7| N. Onc. 09 ct. BEKENDMAKING. BUITEN L A N I). ENGELAND. Londen 22 Mei Een speculant laat een Monitor in het klein bouwen, welk vaartuig hij op den Teems zal doen bombarderen. Er zullen eene menigte schuiten iu gereed heid liggen, waarop het pnbliek tegen een zekeren toegang- prijs plaatsen zal kunnen erlangen. Gedurende de kanonna- de zal een orchest in het gepantserde schip muziekstukken uitvoeren. FRANKRIJK." Parijs, 21 Mei. De paus heeft, volgens een particulier schrijven uit Rome, iu zijn laatste gesprek aan Generaal de Goyon opgedragen, den Keizer te zeggen, dat hij niets an ders verlangt dan rustig te sterven. SCHAKER s COURANT. ABDUHÏiniBTSïMJaa Tlt'Jl XMIl UAÜ'iIïJB: Voor SchadenJ l.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. MIM BJB Ü1J73 B'ÏAB'Jl JH Van er» tot vijf regelaf 0.75- Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Huwelijkt- en Uoodberigten 0.50. De 35 centa aegelregt niet medegerekeod. Croote letters naar de ruimte die xij bealaan. Tngnande Dingsdag den 27 Mei 1862. Maximum van den prijs waarnaar het BROOD binnen de Gemeente Schagen mag worden verkocht. Aldus vastgesteld door Burgemeester eu Wethouders van Behagen. Schagender. 26 Mei 1862. II. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. Pe Burgemeester en Wethouders van de gemeente Schagen, maken hiermede bekend dat naar aanleiding van art. 182 en volgende van het plaatselijk Politie reglement dezer ge meente, betreffende de dieuetpligtigheid bij de Brandspuiten alhier, alle geëmployeerden bij die spuiten den ouderdom van 60 jaren bereikt hebbende en verlangen uithoofde van ligchaarosgebreken of zwakke gezondheid hun ontslag te be komen, worden opgeroepen, om zich tot dat einde, vóór of uitterlijk op den 27 dezer, van 's morgens 9 tot 12 ure, ter Secretarie der gemeente aan te geven en hunne herkenoings- t eek enen, terug te brengen, zullende na dien tijd, de zich niet aangemeld hebbende personen, nog voor een jaar wor den gecontinuëerd. Wordende wijders bekend gemaakt dat het proberen en exerceren met de Brandspuiten, zal plaats hebben op Dings dag den 3 Junij 1862, des namiddags ten 5 ure, tot welk einde alle manspersonen tnsschen de 17 en 60 jaren oud, worden gelast, zich op voormeld tijdstip te bevinden vóór het Raadhuis der gemeente op straffe bij het genoemde re glement bepaald. Schagen den 19 Mei 1862. Burgemeester en Wethouders room. Be Burgemeester, H. R. de M KÊR. Be Secretaris, A. J. van CANTFORT. Het plan is thans in overweging, om de tentoonstelling met gas te verlichten, en haar dan ook des avonds open te «tellen. De voorstanders van dit plan verzekeren dat, men met het oog op het talrijk personeel, waarover de commissie beschikt, de invoering van gaslicht als niet in het minst ge vaarlijk kan geacht worden. Door den ontworpen maatregel zou men zich een toevloed verzekeren van zoodanige perso nen, die door hunne bezigheden belet worden, bij dag de tentoonstelling te bezoeken. Ook is er sprake om den toegaugprijs des Zaturdags na 2 of 3 ure tot 1 sh. te verminderen, men weet, dat het in En geland gebruikelijk is, de handelsetablisementen op genoem den dag in den loop van den namiddag te sluiten, zoodat men ook door dezen maatregel een toevloed zou kunnen verwachten uit de minder gegoede klasse, die alleen dezen dag vrij heeft. 23 Mei. Te Kirkwal, in het graaftchap Urkneyis Ihans een zonderling proces aanhangig; doch de aanleiding daartoe is nog on eindig zonderlinger en kun alleen in het brein ran een Kngelach- man opkomen. Ziehier de saak. Zekere heer Marham loofde, nu ruim tien jaren geleden, eene lereoslange jaarwedde ran C Sl 200 (f2100 Nederl.) uit aan dengene die er sich aan zou willen on derwerpen, om tien jaren onder den grond door te brengen, zonder in dien tijd een menachelijk achepael le zien, en zijn baard, zijne haren eu zijne nagels al dien tijd latende groeijen. In de hoop zoo danig persoon te zullen Tinden, liet de heer Marham achter in zijn park eene ondersardtche woning bouwen, die alle wenachelijke ge makken io zich Tereenigde. Men rond er o. n. eene badkamer, een leeskabinet, voorzien ran eene uilgelezen boekerij. Er nas een lucht gat aangebragt, waardoor meo nieuwe literarische weiken kon neer laten. en andere luchtgaten, langs welke de spijten en dranken en alle andere henoodigheden lol den kluizenaar konden komen. Mij hehoefde slechts te schellen en op te schrijven wat hij verlangde. Er boden aich vele mededingers aan uit welke de lieer Williaia l'ronyss, de zoon van een arm predikant, werd gekozen Dij daalde in de ooderaardsche woning »f en bleef er inderdaad tien jaren, welke dezer dagen waren verstreken. Kort te voren waz de heer Marham overleden, en nu weigerende erfgenamen de jaarwedde uit te betalen, bewerende, dal de uitdrukking «levenslange" betrekkin- had op het leven van den heer Marham terwijl de lieer Prowvas het woord natuurlijk op zich zeiven toepast. Men ia zeer gespan nen omtrent de beslissing van den regter iu deze curieuze zaak. 24 Mei. De verjaardag van H. M. liep heden overeen komstig den uitdrukkelijken wensch der koningin zonder eenige feestviering ten einde. Heden voormiddag te 9} ure is de onderkoning van Egypte met drie officieren van zijn gevolg, alsmede met offi cieren van het keizerlijk huis, die gedurende zijn verblijf aan Z. H. zijn toegevoegd, van het paleis der Tuileriëo naar St. Cloud vertrokken. De heer de Persigny zal eerstdaags naar Londen vertrek - ken. De generaal de Goyon is gisteren avond alhier aangeko men. Mw. Ristorie, die het tooneel te Parijs niet weder denkt te betreden, zal Zondag aanstaande voor het hofte Versailles in de rol van Madea optreden. De keizer heeft eenigen tijd geleden een langdurig on derhoud gehad met den heer Grattoni, hoofdingenieur be last met de doorgraving van den berg Cenis; Z. M. heeft toen een nieuw middel van doorgraving voorgesteld. Tot nu toe maakt men diepe gaten in de rots, welke men met kruid vult, waardoor men de rots doet springen. De keizer heeft voorgesteld minder diepe gaten te maken en deze met don- derpoeder te vullen dit ontwikkelt minder gas dan kruid en de uitwerking is sterker. Men zal daarmede proeven nemen. 22 Mei. Said-pacha kan zich volstrekt niet met de etiquette vereenigen en is in zijne handelingen zeer eenvou dig; hij heeft een tegenzin tegen alles, wat niet militair is. en ziet onder iedere burgerlijke kleeding het Medusa-hoofd van een lid van bet consulaire ligchaam, dat hem met aan merkingen en eischen komt lastig vallen. Men verhaalt van hem, dat hij tot een der bij zijne regering geaccrediteerde consuls, die blootshoofds en in een hevigen togt voor hem stond, heeft gezegdvZet toch uw hoed op; gij zoudt ver kouden kunnen worden en mij misschien schadeloosstelling

Schager Courant | 1862 | | pagina 1