H. Mensonides Mr. K. A. Poortman, BE FOLK ING. ENGELAND Londen, 28 Mei. Den 24sten dezer werd de nieuwe West- minster-btug voor het verkeer geopend zij lueft eene breedte van 84 voet en is de breedste brug in de hoofdstad. frankrijk. Parijs, 2S Mei. De onderkoning van Egvpte zal eene reis naar België en Nederland doen. italië. Turijn, ,1 Mei. Prins Napoleon is heden te Napels aan gekomen, doch niet aan wal afgestapt. Hij heeft eeu bezoek outvangeii van generaal La Marmora. Heden avond vertrekt hij naar Marseille. achten wij ons gorcgtigd het gevoelen te omhelzen dat het hem aan locale bekendheid heeft gehaperd. Hij moge zich door zijn votum welgevallig hebben ge maakt bij eenige egoïstische bewoners van Alkmaar en den Helder, wij voor on9 beVefen dat hij een belangrijk gedeelte van Noord-Holland miskend heeft en ofschoon <iit gedeelte wel aan ecnigc miskenning gewoon is, kan het die toch van eenen vertegenwoordiger die uit één zijner districten is afgevaardigd moeijelijk verdragen. Maar misschien zegt men: de heer van Foreest dan? die woont in het district en stemde toch ook voor het amendement van Bosse. Wij antwoorden op die bedenking slechtsdat wij zeer goed weten wat die heer in de Kamer doet, maar dat hij nog niet aftreedt en wij dus met hem nader denken af te rekenen. Na al hetgene wij tot hiertoe ter neder schreven, zul len onze lezers misschien van gevoelen zijndat wij de herkiezing der heeren welke in de districten Hoorn en Alkmaar aftredenontraden en toch is dit niet het ge val. Onder andere omstandigheden zouden wij dit zeker doen, maar thans kunnen wij er weinig goeds van ver wachten. Hoedanig toch is de toestand? In het district Hoorn schijnt weinig strijd te bestaan of zich te zullen voordoen en het laat zich aanzien dat mea zich daar vrij eenstemmig bij de herkiezing van den heer Mensonides zal nederleggen; het is of daar partijen zijn welke uit wederzijdsclic vrees voor eene nederlaag, de strijd niet durven aanbieden en daardoor zich inaar stilzwijgend vereenigen op een die men onder de onschadelijke rekent, want dat de Hoornsche Kiezers uit volle ovortuiging den heer Mensonides den waardigsten ver tegenwoordiger zullen achten die te vinden iswil er bij ons niet inwij gelooven niet dat wij ia ons uitgesproken oor deel over dien heer, zoo op ons zeiven zullen staan en zoo verbazend veel vau de meeste kiezers in het district zullen verschillen. Nw intussclien de Hoornsche Kiezers zich met den heer Meusonides denken te vergenoegen«eggen wij eenvoudig: het zij zoogedachtig aan de spreukbeter zoo dan erger. In het district Alkmaar eija de zaken anders; aldaar heeft men bereids, door ellen lange advertentiëu andere kandi daten dan den heer Poortman aanbevolen. Men brengt al daar op den voorgrond den heer J. J. Ilochussen en zekeren J. L. Kikkert. De eerste dezer kandidaten is ongetwijfeld een hoogstbe- gaafd persoon en in vele opzigteu eene specialiteit, de ge- wigtige betrekkingen welke hij vroeger bekleedde, zijn waar borgen voor meer dan gewone bekwaamheid en toch zouden wij hem ongaarne de Kamer weder zien binnentredenzijne politieke rigting is niet de onze en het getal ex-ministers dat reeds in de Kamer zitting heeft zouden wij niet gaarne zien vermeerderen: het is ons altijd voorgekomen dat, iu het waarachtig belang des volkszulke leden geen aanwinst te achten zijn. Van den anderen kandidaat zegt men ons, dat hij op Texel woont, dat hij NotarisWethouder, Lid der Provin ciale Staten vau Noord—Holland en Administrateur der goe deren is, w elke Prins Hendrik op Texel bezit, dat hij bijzonder goed weet dat op Texel wel eene vuurbaak zoude passen en dat hij eene brochure heeft geschreven over de doorgraving van Holland op zijn smalstwelke met bladzijde één begint Wij vinden dit alles voor den heer Kikkert zeer pleizirig en voordeeligmaar vinden er tevens meer stof in voor een betoog tot ongeschiktheid dan tot geschiktheid voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Moesten wij dus kiezen tusschen de heeren Rochussen en Kikkertwij zouden niet aarzelen aan den eersten verreweg de voorkeur te geven en hem onze stem schenken; gelukkig echter dat er nog gelegenheid bestaat beide te passeren. Onbewimpeld hebben wij ons gevoelen ten aanzien van den heer Poortman blootgelegd, maar nu men heui wil rem placeren door een der heeren Rochussen of Kikkert, nu blijven wij het aftredend lid ondersteunen en onze leuze is thansliever Poortman dan Rochussenmaar in geen geval Kikkert onbewimpeld hebben wij ons verklaard ten aanzien «en heer Mensonidesmaar geen kans ziende op beter, jjB" 'onderdennen wij ook hem en nemen wij de leuze aan: herér 1 Mensonides dan een die nog onbeduidender of regt- streeksf schadelijk is Wij eindigen inct allen welke dit blad in handen krij gen uit te noodigenomvoor zooverre zij tot het dis trict Hoorn behooren, hunne stem te geven aan den heer en, voor zooverre zij tot Alkmaar behooren aan den heer en overal waar zij daartoe gelegenheid vindende weder benoeming van die heeren bevorderlijk te zijnten einde daardoor te verhoeden dat de vertegenwoordiging, wat die beide districten aangaat, niet in nog minder gewenschte handen gerake. De onderstaande personen worden uitgenoodigd zich ter Secretarie dezer gemeente aantemelden Jan Delver. Willem Wilms. Marinus Stoop. Francina Catharina Zahnenbenz. Jan Coenraad Siegerist. li u I t e I, i\' 29 Mei. De Great Eistern, die in den ochtend van den 1 uien te New—York is aangekomen, had eene voorspoedige reis, daar zij den afstand tusschen Milford en New-York in 9 dagen en 5 uren heeft afgelegd. 31 Mei. De Cincmnali Gazelle bevat een verhaal van den heer John Mc. Lean Collins, die in de tnaand April 1361, als verdacht vau correspondent der Tribune te zijn, te Memphis gearresteerd en tot Jun'j in hechtenis werd geno men van de gruwelen door de Zuidelijken aldaar gepleegd. Onder anderen was hij op het plein der gevangenis oogge tuige dat 85 mannen gegeeseld en 43 opgehangen werden, omdat zij geen trouw aan de Zuidelijken wilden zweren. Voorts heeft hij aldaar den 15den Mei aan eene dame 13 zweepslagen zien geven, terwijl haar voorts de regterhelft van het hoofd werd kaal geschorenomdat zij naar Cairo zullende vertrekken, hare blijdschap te kennen "af weldra iu een vrij land te zullen zijn. bevinden zich te Lyou twee opperhoofden der Tua- regs, waar zij de fabrieken bezoeken; hun gelaat is met een zwarten sluijer bedekt. Zij zullen ook Parijs en Londen be- zoeken. l»a'ste post van China brengt berigten van Ilong- hop.g mede van den 18 April. Tengevolge van de laatste overwinningen van de geallieerden is er een krijgsraad ge houden en besloten om de stad Nanking, waar de chef van de opstandelingen woont te belegeren. Voor dat er echter iets zou geschiedenzouden er oorlogschepen naar Nanking worden gezonden om de stad op te nemen. i-'t langer wordt gemeld, dat de rust in Marokko nog met is hersteld. De opstand breidt zich over het "eheele kei zerrijkuit en de opstandelingen hebben de heerenwegen bezet. 30 Men Rij een groentenverkooper in de streat Saint- Antoine kan men eene kleine machine zien werken, voor het oppen van erwten. De erwten worden tevens in drie soorten groote, gemiddelde en kleine, gesorteerde. 1 Junij. De Monileur meldt, dat volgens keizerlijk be sluit het bezettingscorps te Rome is verminderd tot eene en kele divisie, bestaande in drie brigades. Generaal de Mon- tebello voert daarover het bevel. ,~r,^'e n'ff Hah* verhaalt dat generaal Garibaldi eene epec .e van de regering had ontvangen, waarbij hem last nerd gegeven zijne reis door Italië te staken. De generaal antwoordde dadelijk per telegraaph; „Ik ben Joseph Gari- a Itaaaansch burger; ik heb het regt om van het eene

Schager Courant | 1862 | | pagina 2