It&WtBtiS&f bclioorcndc bij de Schaker Courant van 5 Juiii j 1862 JS<\ 2ft5. 151 T E A L A I>. DU1TSCHLAND. Weenen, 28 Mei. Uit Mostar wordt van den 20 dezer gemeld, dat Dcrwisch-pacha sedert den vorigen dag op Mou- tcnegrijnsch gebied gelegerd is, en dat. Omer— Paella in per soon de leiding der expeditie zal op zich nemen. ~TME¥ÏKX New-York 20 Mei. De geblindeerde vloot, de .1 fonitor en 4 kanon neerbooten (allen van de Noordelijken) zijn door ile batterijen der Zuidelijken van fort Darling, op 7 mijlen van liichmond, teruggedreven. Een gedeelte der vloot is r.aar Jnmcs- town teruggekeerd. De Jainesrivicr is vrij tot op 8 mijlen van Richmond, waar batterijen zijn opgerigt en de scheep vaart belemmerd wordt door gezonken booten, palen en kettingen. De Monitor kon zijnekanonnen niet gonopg verhef fen, om de batterij te bereiken en was mitsdien nutteloos. Na een gevecht, dat vier uren duurde, is de noordelijke vloot met een verlies van 1100 man teruggetrokken. Mac Clcllait is verder opgerukt en te Baton Rouge, op 15 mijlen van Richmond, aangekomen. Overal zijn de bruggen vernield en stuit men op ontzettende hinderpalen, [liet boven staande is officieel.) De Newberu Pregres» verzekert, dat de gouver neur van Noord-Carolinc zijpe verdere hulp aan de Zuide lijke regering geweigerd en het contingent van Noord-Caro- lina terug geroepen heeft. 151 N JN E i\ L NI). Scliagen, 4 Junij 1862. Ilcl volgende voorval, in reglslreekicli verhand slaande mei de uitgestrekte hrieTcn-ontrreemdingdoor den beruchlen brieven besteller Kallah gepleegd, neeft de algemeene deelneming gewekt. Voor eenige maanden beroofde een ter uuiversitcit alhier studerend jongman, de zoon van een welgesteld landman uit lloravië, zich van het leven; de vader, wien deze droevige tijding werd gemeld, kon er de reden niet van te weten komen, wel werd hem berigt dat zijn zoon een paar weken voor zijn dood eenige kleine sommen van zijne vrienden geleend had, doch ook dit gaf geene ophelde ring. naardien de student steeds ecu geregeld leren leidde cn hem maandelijks door zijn vader genoeg werd gezonden, om in al zijne heuoodigdheden te voorzien* De ontdekking vau Kallah en van de in diens woning nog voorhandeu brieven loste eindelijk het raadsel op; deze had namelijk in de maanden Augustus en September de brieven aangehoudenwaarin de maaudelijksche geldtoelage voor den student in bankbiljetten verzonden werd, zoodat deze in de grootste verlegeuheid geraakte, hij schreef zijn vader eenige malen, doch ook deze brieven hield Kallah terug, zoodat de student, geen antwoord ontvangende* eindelijk tot de overtuigiog kwam dat zijn vader niets meer van hem wilde weten, te meer, omdat hij zijn examen een jaar had uitgesteld. Door wanhoop lot het uiterste ge- bragtmaakte de ougelukkige jongman een einde aan zijn leren. 29 Mei. Uit Venetië wordt van 21 dezer gemeld, dat er onderscheidene bewijzen zijn Bevonden van de stellige ver wachting der Italiannsche bevolking, dat de jongste expedi tie der Garibaldisten gelukken zou. lu onderscheidene steden van het Lombardisch-Venet iaausche koningrijk waren na melijk reeds toebereidselen gemaakt om Garibaldi feestelijk te ontvangen, en op sommige plaatsen hadden zich te dien einde reeds comités gevormd. Eene menigte driekleurige vanen en guirlandes, welke bij die gelegenheid zouden ge bruikt worden, zijn der autoriteiten in handen gevallen. Tu onderscheidene hier verschijnende bladen leest men het volgende: „Geen zure geronnen melk meer! Wanneer eene onzer lezeressen het berigt ontvangt, dat de room voor het koffij gezelschap zuur is geworden, dan behoeft zij daar om geen zuur gezigl meer te trekken, maar late zich uit de eerste de beste apotheek een half lood sodaloog halen, en de oplossing daarvan voorzigtig zoo lang in den zuren room droppelen, totdat deze weder zoet smaakt, en geen fijnproe ver zelfs zal ooit kunnen gelooven, dat de room voor nog weinige minuten bedorven was." Berlijn, 29 Mei. Er is weder veel sprake van een aan slag op het leven des konings. De geheele zaak komt echter iiierop neder. Een jong mensch uit Posen, die herwaarts was eekomen, doch de noodige middelen miste om hier in zijn levensonderhoud te voorzieu geraakte daardoor tot zoo groote wanhoop, dat hij eene pogiug deed om zich zeiven van liet leven te berooven. Toeu hem dit niet gelukte, kwam hij op het denkbeeld zich van een aanslag op het leven des ko nings te beschuldigen en verzon hij eene geschiedenis in dien zin, hetgeen dan ook ten gevolge had, dat hij in hechtenis werd genomen. Reeds bij zijn eerste verhoor door den amb tenaar van het openbaar ministerie bleek echter, dat alles slechts een verzinsel was, zoodat er geene geregtelijke ver volging tegen hem werd ingesteld. Uit Jassy meldt men het volgende. Een koopman nit Moldavië, die zich derwaarts begaf, werd in een naburig dorp door den nacht overvalleuen vroeg en verkreeg bij den dorpsgeestelijke huisvesting. Deze bemerkte, dat de reiziger eene groote som gelds bij zich haden besloot hem te vermoorden. In den loop van den nacht doodde hij den koopman en zijn knecht met eene bijl, plaatste de beide lij ken in het rijtuig van den koopman, spande er de paarde voor en geleide ze een eind ver in het dorp, waar hij het rij tuig liet staan en naar huis terugkeerde, 's Ochtends uit de kerk terugkeerendcwas het eerste voorwerp, dat zich aan zijne blikken vertoonde, het rijtuig met de daarin liggende lijken. De paarden waren op hun weg teruggekeerd naar den stalwaarin zij des nachts hadden vertoefd. De geeste lijke werd hierdoor zoo hevig geschokt, dat hij ijlings zijne woning binnentrad en zich van het leven beroofde. 1 Juuij. In het etablissement der beeren Ludw. Löwe O. alhier, is eene belangwekkende en belangrijke uieuwe machine tentoongesteld waardoor binnen deu tijd van een half uur èen paar laarzen of schoenen van zolen en al het verdwe^)!i^®t.verk voorzien worden. Deskundigen hebben verklaard, dat het door deze machine bewerkte zuiver, sterk en goedkoop geleverd wordt; evenzeer wordt de samenstelling der machine als zeer praktisch geroemd, om naar verkiezing staande of zittende te werken, terwijl de machine zelve niet' duur is. De ontvangsten van de alhier in de vorige week ten voor- deele van de ongelukkigen door den brand tc Enschedé ge houden uitvoeringen van de Rederijkers—Knmcr 'de lloo*", hebben/70.96} en die van het Reciteer Collegie ede Vrede", 32,50 bedragen. Wij zien daarin weder een blijk, dat onze plaats niet ten achter blijft, wanneer er hulp vereischt wordt. Z. M. heeft vernietigd eene beslissing van Geil. Staten van Noord-Holland, volgens welke de gemeente wet veroor loofde ora in den oproepingsbrief voor de verkiezing de na men te vermelden van de aftredende leden. Volgens hel ko ninklijk besluit was deze beslissing in strijd met de wet. In den vroegen morgen van 22 dezer, tusschen 1 en 2 nur, brak te Londen een hevige brand uit, die door dc bc- woneis te laat werd ontdekt oin hun leven te redden. Een broeder vftn den eigenaar ontkwam door de voordeur, maar daar de trap reeds in vlam stond, konden de overige bewo ners zijn voorbeeld niet volgen. Ecu reddingsmacliine werd tegen liet huis geplaatst, en het gelukteook werkelijk de 17jarige dochter uit een raam der bovenste verdieping te halen, toen plotseling de vlammen met zulk een geweld uit de ramen der benedenste verdieping schoten, dat de man, deerlijk gebrand, genoodzaakt was het meisje los te laten en op eigeu behoud bedaeht te zijnzij viel op de straatsteenen en was spoedig daarna een lijk. Aan redding der drie overige personen was verder niet te denken; een 60 jarige grijsaard, zijn zoon en de dienstmaagd kwamen jammerlijk in de vlammen om. Men meldt uit Texel dd. 27 Mei het volgende: Gisteren avond half zes ure, is alhier een arbeiderswoning behoorende tot de hofstede Priucenhage van den heer Mr. P. A. Blussé te Dordrecht, totaal verbrand. De oorzaak van den brand is onbekendslechts drie kinderen waren op dat oogenblik thuis en de ouders afwezig. De woning was geas sureerd doch de inboedel zeer waarschijnlijk niet. In een der jongste Fransche bladen lezen wij het vol gende verhaaltje.dat, alhoewel het ons niet nieuw toeschijnt, echter der vermelding nog wel waard is. Een rijke gierigaard bewoonde in de nabijheid van Doornik een afgelegen buitentje. Hij was bevreesd voor dieven en oin die op een eerbiedigen afstand te houden, zou een groote hond uoodig zijn. Een hond at echter en daar tegen zag de gierigaard op. Wat nn gedaan Hij leerde blaffen, en 's nachts stond hij bij tus schen poozen op, om een tijd lang te huilen cn te blaffen, even als de beste bleekershond. Dc dieven bleven weg, maar de ontvanger verscheen in de gedaante van een aanslagbillet, wegens belasting voor een bond, tevens ontving hij eene kennisgeving dat hij beboet was, wegens het niet aangeven van zijn hond. Naar wij vernemen is de wet op het middelbaar onder wijs van den Rand van Staten bij den Minister van Binnenl. Zaken terug ontvangenzoodat de indiening van dit ont werp zeer spoedig te genioet wordt gezien.

Schager Courant | 1862 | | pagina 5