ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) Mo. 257. J&.* A°. 1862. DONDERDAG 28 AUGUSTUS. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFKONDIGING- JAGT. BEKENDM IK ING. ENGELAND- Londen 22 Aug. Als eeu nieuw staaltje van den prak- tischen geest van Brittanuie's zonen moge het volgende strekken. Een groot landeigeuaar iu Ierland heeft, om zich tegen moord te vrijwaren, zijn testament gemaakt, en daar- in bepaald dat ingeval hij vermoord werd, aan al zijne pach ters onmiddelijk de pacht zal worden opgezegd, hunne wo ningen gesloopt zullen worden en zijne landerijen als schaapsweiden zullen worden gebruikt. FRANKRIJK- DU1TSCHL AND. Berlijn, 22 Ang. Prins Adalbert, admiraal der Pruissi- sche vloot, heeft bij Mr. Turner le Woolwich leekeniiigen van een nienw door hem uitgevonden koepel-schip besteld, ter dienste der Pruissische marine. Dit schip bevat eeu vast staand schild, waaruit, in welke hoogere of lagere rigting men verkiest, 26 kanonnen kannen afgevuurd worden. Ook de pantsering van dit schip onderscheidt zich van de tot dus ver vervaardigdenzij bestaat namelijk uit ijzeren platen, zoodanig ingerigt, dat men die, welke beschadigd mogten wordener kan uitligten en door anderen vervangeu. Dit schip dat op 8700 tonneninhoud is berekend, zal buitendien een ram ter lengte van 8 voet voeren. Weenen, 22 Ang. Uit Venetië schrijft inen, dat in den avond van 'a keizers verjaardag aldaar twee dondetbussen werden afgevuurd waardoor echter niemand gekwetst werd. Twee personen werden op heeter daad betrapt en gearresteerd. ITALIË. Turijll, IS Aug. De Gazella di Torino meldt, dat gene raal Garibaldi, volgens de laatste berigteu zich heeft inge scheept en reeds op het vasteland is geland. SCHAKER j CODRANT. astninmiHWïïJas iio mi) maansia: Voor Scht;eoI.OO. Iriaco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Coirtite»0.10. Verxchyel iederea Donderdagmorgen. Ilrlevf n Frinei. *313*2 2>33ï A3)?33i?30?J3B t Via ff* tot vijf regel»f 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- ea Doodberigtea 0.50. De 35 cent» zegelregt niet medegerekead. Grtote letters naar de ruimte die tij beslaan. De Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Hol- latiil Gezien liet besluit van Gedeputeerde Staten van 20 de zer 36; Gelet op art. 11 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad M 87;) Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat Gedepu teerde Staten hebben bepaald; lo. dat de jagt op klein wild in Noord-Holland, voor dit jaar, zal worden geopend op ZaturJag den 6den September aanstaande, met zonsopgang; 2o. dat de korte jagt zal mogen worden uitgeoefend da gelijks, met uitzondering van den Zoudag, en de lange jagt alleen des Woensdags en des Zaturdags. Kn zal deze iu het provinciaal blad worden geplaatst en in alle gemeenten der provincie worden aangeplakt. Haarlet21 Augustus 1862. De Commissaris des Konings voornoemd, RoELL. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, Brengen naar aanleiding van art. 203, alinea 3 der Wet van 29 .lunij 1851, (Staatsblad .1» 85) ter openbare kennis, dat de Begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 1863, zoo als zij aan den Raad der gemeente is aange boden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter le zing is nedergelegd en dat een ieder daarvan, tegen betaling der kosten, een afschirft zal kunnen bekomen. De kosten van ieder afschrift worden gesteld op f 4,50. Schagen, den 26 Augustus 1862. Bnrgemeetler eu Weihouder» voornoemd, II. R. de MEER Burgemeetler. A. J. van CANTFORT, Secretarie. I? I I T K L D. Nog steeds worden sommige landeigenaren in Ierland met moord bedreigd. Volgens een dagblad van Limerickis op een landgoed in een naburig graafschap niet minder dan 30,000 St. aan achterstallige huurpenningen verschuldigd, Onlangs werd een agent aangesteld, om van die som zoo veel mogelijk in te vorderen doch daar hij vier brieven ontving waarin hij met den dood bedreigd werd, heeft hij voor zijne betrekking bedankt, niettegenstaande zij hein /12,000 Ned. 's jaars opleverde. In bet graafschap Waterford beeft de re gering den rentmeester van den graaf van Stradbroke cn van lord Clifdeu kennis gegevendat hij door de moordenaars als offer is gekozenten gevolge waarvan hij thans steeds van eene politiewacht wordt vergezeld, wanneer hij zich bui ten zijne woning begeeft. Parijs, 21 Aug. Men zegt, dal verscheidene personen i'ju gearresteerddie verdacht zijn tot ccn complot behoord te hebben, dat den lóden Aug. een aanslag op liet leven des keizers had willen wagen. De keizer zou in een der laatste vergaderingen van den ministerraad tot den heer Thouvenell, die verlangde bf dat Rome moest worden ontruimd of dat er 100,000 inau daar heen moesten worden gezonden, geantwoord hebben elk bezit thans 25,000 man te Rome, en wanneer ik nog 10,000 man daarheen zenddan verjaag ik Garibaldisten eu Pië- mon tezen," 22 Auj. De Esprit Public herat eene correspondentie uit Pa rijs, waarin wordt geiegd dat de Turijnache regering kennis heefl bekomen ran hetgeen tusschen den keiter en markies Pepoli is ge- spioken. De regering was ia geenen deele rerwonderd te vernemen, dat Napoleon lil, bij het bestaan der Uaribaldiache beweging, tgne troepen niet uit Rome kon terogroepen, ook is hem toodanige rraag niet gedaan. Markies Pepoli heeft den keixer de verlegenheid slechts moeten kenbaar maken, waariu de Turijnsche regering i»ch be vindt en tevens, dat die verlegenheid niet ton beslaan, wanneer de Homeintche kweatie eerder ware opgelost. De Turijnsche regering tal alles aanwenden om de Garibaldische beweging te onderdrukkeodoch men maakt tich te Parijs illusiën, wanneer men denkt, dat dit too gemakkelijk is, Garibaldi kan niet dan na een gevecht worden bedwongen en de Turijnsche regering wil een burgeroorlog voorkomen. liet beats bewijs, dat de regering de reglen der kroon we nacht behouden te siea, is dat tij van plan is aan de kamer algeheele magligiag tot handelen te vragen, tonder welke tij niets tegen de Garibaldische regeringloosheid kan doen. Op den 7-uider spoorweg is onlangs eei grijsaard van 72 jaar gearresteerd die de rol van Vampyr in werkelijkheid vervulde. Hij zat alleen met een jong meisje in een wagen van de tweede klasse en had haar inet een chemisch middel bedwelmd; daarna had hij haar eene kleine wonde aan den hals toegebragt en zoog daaruit het bloed op. Het meisje werd door de brandende pijn wakker en riep om hulp. De grijsaard geeft voor, dat liy zich zelvcu jonger had willen makeu door het bloed van het meisje op te zuigen. Berigtenjiit Constanlinopel van 19 dezer melden het volgende: De onderkoning van Egypte, Said-pacha, wordt erlang hier verwacht. In Hauran hebben tusschen de Torksche troepen eu de Drosen eo Arabieren gevechten plaats gegrepenlaatstgenoemden vielen het kamp bij Bosra aan, doch werden teruggeslagen. Uit Circassië wordt berigt, dat een Russisch corps, dat in het dal bij het fort Hamketi was ingesloten, door een hulps corps is bevrijd. liet gevecht duurde met de meeste verbittering voort. De Italia spreekt dit tegen.

Schager Courant | 1862 | | pagina 1