DU1TSCHLAND- Weenen, 15 Sept. Onderscheidene blaJet» rTeefen lret volgende verbazingwekkende voorbeeld mede betreffende- ecne monomanie van brandstichtiug, welke een nader orv- der/.oek allezins waardig ra. Sedert drie maa-ixïen werd eene streek in üalicië hevig en veelvuldig door brandrampen ge teisterd, zonder dat men er den dader van kon ontdekken. Eindelijk werd deze betrapt, terwijl hij reeds aan zijne tiende hrniulstielui-ng was. 11 ij was een jongentje van nog rieeRts- jaren. In hechtenis genomen zijnde, verzekerde hij, op zekere uren van den dag een zoo sterken-aandrang tot branck- stichting te gevoelen, »dat het hart hem in het lijf brandde", tot dat iuj. aan dien aandrang gehoor gaf. In eene dezer vla gen had hij den 16 «Iisuij, drie malen, doch te- vergeefs, ge tracht liet Tiu» van rijn stiefvader!» brand te steken, hetgeen hem echter den voIgettJeu dag gelukte, ten gevolge waarvan 36 woningen et» eene synagoge eene prooi der vlammen werden. Per» Tstei» July stichtte hij* in eene school brand, waardoor 27 huizen tn de aseh werden gelegd. Acht dagen Tater deed bij hetzelfde in een hors waar echter de brand spoedig gebluscht werd. Weder acht dagen later beproefde hij. vn een tuin brand te stichten, hetgeen hem echter niet gelukte. Den 3den Angustos ontstak hij brand in een hoop splinters en stroo, welke hijj te midden der puinhoopeu van eene vroeger door hem gepleegde brandstichting aantrof. Den 4den stak hij weder een huis in brand, en den 5den werd hij gearresteerd op den oogeublik, dat hij dit in een ander huis wilde doen. De door hein aangerigte schade wordt 32,U0ö ft. begroot. BELGIË. Brussel, 20 Sept. Men wil met zekerheid weten, dat de lieer Proudhon België heeft verlaten en naar Nederlandvolgens anderen naar Zwitserland is vertrokken. Gelijk men weet, kan hij niet naar Frankrijk terugkeeren, als zijnde bij vertrek tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens zijn geschrift La jutlice et Tfyllte. ITALIË. RUSLAND. St. Petersburg, 14 Sept. De gevangenneming van Ga ribaldi heeft te Warschau een ootmoedigenden indruk ver oorzaakt. Bij eene huiszoeking in de schilders-academie, waarin revolvers en dolken ziji: gevonden, is op de soldaten geschotendoch gelukkig niemand getrofTen. AMERIKA- New-York, 10 Sept. Mac Clellan heeft zich met zijn leger op marsch begevenhij is van Washington vertrokken gnnstfgon «tint al? slechts mogelijk is, dc zwelling:»- bijna verdwenen; men heeft twee stukjes been1 eit ectnce diudVn zijner kous uit de wond gehaald. De generaal leestr dia gelijks de Italiaanse!» dagbladen en gevoelt zich. zeew gsm»» aaiv- gaande den uitslag zijner onderneming. 17 Sept. De Wan/lerer meldt het volgende. Voor eenige dagen kwain een jeugdig reiziger aan het commissariaat van politie alhier aangifte doen van een zeer zonderling verlies; hij verklaarde namelijk, zijn logement te hebben verloren, llit Czernowitz voor het eerst van zijn leven in deze hoofd stad aangekomen, was hij in een logement afgestapt en, na er zijne bagage gelaten te hebben, weder uitgegaan, om een oom, die bh-» woont, op te zoeken; toen hij echter naar zijn logement wilde terugkeeren, kon hij dit niet meer terugvin den. Ilij loo|>t nu reeds sedert eenige dagen alle logementen dezei hoofdstad af, voorzien van een sleutel, die met No. 33 gemerkt is, maar tot dusver zoekt hij neg altijd vergeefs uaar de kamer, waartoe die sleutel hem den toegang moet verlecnen. EENSPIOK*. Verhaal van een artillerist uit den jongsten Itallaan- scmes Oorlog. (TienJe vervolg.) Heer in den Hemelriep ik sidderendia de maat van het ongeluk nog niet volik viel in een gezonken voor An- gela's voeten neder. Maar mijn God, wat scheelt u, Emilio!? gilde Angela verschrikt, terwijl zij opstond. Die man, stamelde ik, uw echtgenoot werd in den strijd tegen mij, met mijnen wil, door mijn toedoen in het vuur, eeuer brandende hofstede geworpen. Angela gaf eeuen hartverscheurenden schreeuw en viel ia onmagt neder Ik ontvlood de vreessehjke nabijheid van liet portret en ijlde bijna buiten kennis de trappen af naar het kanaal. Het was buiten even als in mijn binnenste stikdonker. De zee woedde, en haar geraas klonk levendig door de stad heen. Donkere wolken dreven boven mijn hoofd. Het scheen of de hemel al zijne sluizen geopend had eu deszelfs inhoud over huizen en straten uitstortte. Duidelijk kon ik bij het schijnsel der lantaarns den naam der aangrenzende straat lezenCal le i fate beni fratelli, nummer... Het was de plaats adres, hetwelk den spion, bij San Martino, ontval- en dat ik toen bij mij gestoken had. geefs zocht ik mijnen gondelier, hem noch zijne ik ontdekken. Verstrooid als waanzinnig kwam ik te Turijn1G Sept. De broeder van generaal Garibaldi heeft een bezoek bij hem afgelegd en hem zeer zwak tei neergeslagen gevonden. Hij heeft den generaal de berigtei» over het geveeld hij Aspromonte voorgelezen, zoo als- die doof de Gazzelta Ufficiale worden medegedeeld. De generaal hoorde hem tot het einde aan en de tranen vloeiden langs- zijn gelaat. Hij was echter niet toornig, maar slechts bij dc- zinsnede, waarin gemeld wordt, dat hij tot de bevolking van Scilla zou hebben gezegd: i/Kent gij uwen generaal niet tneer?" riep hij in hevige beweging uit: //Dat is onwaar; dat heb- ik niet gezegd l Men heeft hem eenig in Venetië en Rome bijeengebragt geld overhandigd; hij heeft het dadelijk onder Je zieke vrijwilligers in het fort Varignana doen verdeelen. Zelf is hij, zoo als Dr. Ripari schreef, nacnzaunsolclo(zonder een cent). Sedert het «tellen in staat van beleg van Napels zijo 300 Ca- morristen gearresteerd. De Caraorra is eene op militaire wijze ge organiseerde bende van misdadigersten getale van ongeveer 10,000 man. Zij bestaat sedert ooheugsDjken tijd' en heeft ten doel ora vau rijken en van armen, met den dolk in dc hand, geld af le persen. Ite Camorra heeft hare chefs, leden en leerlingen. Een moord if het gewone vereischte om den teerling tot den graad van lid te ver heffen. De Caraorristen bevinden zich overal. Aan de poorten eischcn rij vaa de boeren, die huone waren ter markt brengen, eene be paalde belasting. Klimt iemand in een huurrijtuig, of begeeft hij, zich in eene schuit,, dan zal hij zien, dat de koetsier of de jolleman geld aan een wachtenden persoon geeft; deze persoon is een Camor- rist. Wordt er in een koffijhui» ora geld gespeeld, dan zit een Ca- raorrist schgubaar zonder acht op het spel te slaan, aan dezelfde tafel bij het einde van het spelen deelt hij de winst met den winner. Nooft waagt het een Napolitaan den Caraorrist, die bij de eerste weigering achteloos met zij» mes of dolk begint te spelen, eene tweede te geven. l)e Camorra, wier leden tot zelfs in het leger zijn en wier chefs men in prachtige equipages kau zien rondrijden, heeft eeo onbeschrijfelijkeu invloed op de lagere klasse terwijl de bur ger- ea hoog ere klasse bevreesd voor haar zijn. Alle regeringen waren tol nu toe van oordeel, dat zij alleen door de Camorra oves de lazzaroni konden heerschenen namen haar dus in hare dienst, zoodat de begane moorcfen steeds ongestraft bleven. Koning Fer- dinand beproefde de Caraorristen te vervolgen doch moest spoe dig hunne hulp weder inroepen. Onder Frans IIonder de dicta tuur en in den beginne van den tegenwoordige regering was de geheele politie op de Caraorra gebasseerd.tot dat men eindelijk te weten kwam, dat zij niet alleen in dienst stond van de regering, maar ook van de reaclionnaire en zelfs van de (iaribaldische partij- Generaal Lamormora heeft een der voornaamste chefs tegen hoog loon in dienst genomen, die hem omtrenld geheele organisatie der bende en hare leden heeft ingelieht. 20 Sept. Er is een keizerlijk manifest verschenen, waarbij voor 1863, naar suspensie van 6 jaren, eene recru- fering wordt uitgeschreven en wel 5 man voor elke bevolking van 1000 zielen. De recrutering zal Jeu 15den Januarij e. k. een aanvaug nemen. huis en begaf mij" aangekleed te bed, mijn gelaat diep in het lussen begravende Het was een vreesselijke nacht 1 Des morgens vroeg klopte iemand aan mijne deur. Fran- cesco trad beschroomd en bevend binnenzijne roode muls tusschen zijne vingers draaijende. Wat wilt gij, Checo 1 vraag de ik, het gelaat uit het natte kussen opheffende. Heer, zeide hij ootmoedig, vergeef mij, dat ik gisteren niet met mijne gondel op u beb blijven wachten, men heeft mij gedwongen weg te varen. GedivoGgendoor wie vraagde ik mij oprigtende. Siorgij hebt den man in den zwarten mantel gezito, die aan den hoek der Ca He fratelli stoud. Naauwelijks waart gij het huis binnen getreden, toen ik uit de straat etn doordringenden gil hoorde, op dit oogenblik kwam eene gon del om den hoek op mij aan roeijen. De twee roeijers beb ik niet erkend de schurken niet gezien. Een hunner sprong in mijne bark over, en alvorens ik er op verdacht was, pak te bij mij bij de keel en wierp mij aan den oever, stiet toea met den voet de gondel van wal, en voer er, in weerwil vaD mijn geschreeuw, mede uaar den duivel! Daarmede was ech ter alles nog niet afgeloopen Naauwelijks had ik mij op- gerigt, toen de zwarte kerel, die vroeger aan den hoek der straat stond, voor mij verscheen, en op nieuw tot mij zeide: Zoo gij niet ophoudt met schreeuwen, draai ik n den hals om gij zult uwe gondel morgen ochtend vroeg aan deze zijde van de ponte rialto aan eene ring vast gemaakt, terug vinden. Daarna vraagde hij mij, wie de heer geweest wasdie ik gevaren hadtevens liet hij tusschen de plooijcn

Schager Courant | 1862 | | pagina 2