ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- 1 v £S® TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N°. 262. t&Jt A°. 1S62. BEKENDMAKING. Gemeente SCHAGEN. Naj a a rs-Koenia rk ten »UITEftLAft l>. ENGELAND. Londen, 22 Sept. Te Balfast hebben Donderdag 11. ern stige vechtpartijen tusschen Katholieken en Protestaoten plaats gehad. Het gemeen van beide partijen wierp elkander inet steenen en allerlei ander werptuig, en dit liep, in weer wil van de sterke patrouilles, die de stad doorkruisten, zoo hoog, dat de major zich genoodzaakt zag, de wet op zamen- scholingen te doen afkondigen. Het gepeupel verspreidde zich daarop in kleine groependoch naauwelijks waren die tooneelen in een ander gedeelte der stad ruchtbaar geworden, of de beide partijen werden door duizenden versterkt. Ern stige tooneelen werden echter gelukkig voorkomen door de energie der politie, die iu verschillende straten met opge stoken bajonetten een cordon vormde en eiken persoon die met steenen wierparresteerde. Te 1 ure in den nacht waren de straten nog door 7U0 soldaten en 600 man politie bezet. In verscheidene huizen waren de glazen ingeworpen en vele personen hebben verwondingen bekomen. Liverpool26 Sept. De laatste telegraphische tijdingen van New-Yorkper de North-American aangebragtbe vestigen het berigt, dat Mac Clellan eene beslissende over winning op de Zuidelijken heeft behaald en dat dezen zich in vollen aftogt bevinden. FRANKRIJK. Parijs, 21 Sept. De Japansche ambassadeurs zijn alhier in het Grand-Hötel afgestapt. Twee hoofdpersonen der am bassadeurs hebben de heer Thonvenel bezocht. DUIT SCHL AND. Frankfort, 24 Sept. Uit Coburg schrijft men, dat er gisteren ochtend vroeg het water reeds met eene dunne ijskorst was bedekt, terwijl het in de tninen sterk gerijpt had. BELGIS. ÏTALIfi. Turyn, 23 Sept. Mazzini heeft weder een manifest uitge vaardigd, waarin het volgende voorkomtvHet was Bona parte, die de nederlaag van Garibaldi beval; hij is het, die zijne veroordeeling en zijn dood eischt. Bonaparte is de on- gelnkster van Italië. Italianen, herinnert u aan den eed van OrsiniJongelingen verdubbelt uwe liefde voor uw vader land, gedenkt aan Brutus en Lorenzo di Medici» Meisjes van Italië, herinnert u, dat Judith tot uw geslacht behoor de, en dat het te doen is om het groote werk der algemeens redding ten einde te brengen SCHAKER O vfH.j COURANT. aïtnnimiHïajaiaa TLIB ££i3 maanum Voor SchagenJ 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Conranten0.10. Verachgat iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 2 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Drieven Franco. D-MJS 1211 nunaraimau Van een tot vijf regela0.75, Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huvrelijkr- en Doodberiglen 0.50. De 35 centa aegelrugt niet medegerekend. üroote lettere naar de ruimte aie lij bealaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn, maken bij deze bekend dat de gewone Naj aars mark ten, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 9den Oc- tober- dat op Donderdag den 30 October de groote vette en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 27 November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. Dat ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te verwach ten vee, de op Donderdag den 30 October 1862, te honden Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Varkensmarkt, enz. worden gehouden. Schagen den 22 September 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CA.NTEORT, Secretaris. 27 Sept. Het rapport van Dr. Partridge, aan het Garibaldi-comité alhier gezondennopens den ziektetoe stand van den generaalmeldt dat de ontsteking heeft op gehouden. Binnen eenige maanden zal Garibaldi het gebruik van zijn voet hebben herkregen, ofschoon hij waarschijnlijk stijf zal zijn. Dr, Partridge heeft Spezzia weder verlaten. Het Gari baldi-comité heeft de inschrijvingslijst gesloten. 25 Sept. Een zich alhier bevindend Engelscbman zegt aangaande de geneesheerendie Garibaldi behandelenhet volgende: rik heb hunne behandeling gezien en onderzocht; wat men ook van de medische scholen in Italië moge zeggen zoo lijdt het geen twijfel, dat de Italianen voortreffelijke chirurgiens bezitten. Dr. Partridge heeft alles goedgekeurd wat tot genezing van den generaal is aangewend." De Japansche gezanten, die hier bij hunne reis naar het Noorden zijn teruggekeerd, zullen op het einde der maand naar Sucz vertrekken, alwaar zij zich aan boord van het Pransche fregat Semiramis zullen inschepen. 27 Sept. Sedert een paar dagen heerscht hier zulk ecne hitte, dat men algemeen tot de zomerkleeding is terug gekeerd. Eergisteren had aan de domkerk alhier het volgende plaats. Een jongman, die reeds vroeger blijken van krank zinnigheid had gegeven, meldde zicu bij deu torenwachter aan, om den toren te beklimmen. De wachter, bemerkende met wicn hij te doen had, zond onmiddelijk om eenige poli tiedienaren, hij wier aankomst de krankzinnige in allerijl tot het hoogste punt van den toren, de spits van dc zoogenaamde Rijkslantaarn, opklouterde. Niemand durfde hem te voigen, uit vrees, door den krankzinnige aangevat en naar beneden geworpen te worden. Eenige oogenblikken vreesde de menigte, aie aan den voet van den dom was verzameld, dat de krank zinnige, die reeds zijne muts in de lucht had geworpen, van den toren zou afspringen. Hij vergenoegde zich echter met eenige glazen van de Rijkslautaaru te breken en zette zich toen bedaard neder. Eerst na ceuigen tijd gelakte bet den adsistent van den torenwachter, een zeer vlug jongman, ge holpen door eenige mannen van de brandweer, den ongeluk kige te vatten eu in verzekerde bewaring te brengen. Brussel, 25 Sept. Voor eenige dagen viel een jongetje van 2 jaren nabij Hoei in de Maas, terwijl het zijn broeder wilde volgeu, die in een bootje de rivier overstak. Het kind ware in de golven omgekomenzoo niet een jonge hondeen zoogenaamde poedeldie kort te voren nog met het kind had gespeeld, in het water ware gesprongen, waar hy het kind bij de kleederen nabij de borst aanvatte eu het behouden overbrugt in de armen der moeder, die, inmiddels ter hulp gesneld zijnde, zich mede reeds te water had begeven. 26 Sept. Uit Bergen (Henegouwen) wordt gemeld dat de gewezen bankier Delacroix, door het hof van assise*, ter zake van bedriegelijke bankbreukbij verstek veroor deeld op Nederlandach grondgebied is aangehouden en eerstdaags gevankelijk naar die stad overgebragt zal worden. De dagbladen deelen een brief van generaal Garibaldi aan eenige zijner vrienden te Napels mede, waarin hij ver klaart met veel zorg en welwillendheid behandeld te worden; hij gelooft dat dit aan zijne genezing bevorderlijk zal wezen 25 Sept. Heden te 2 uur is de onderteekening van

Schager Courant | 1862 | | pagina 1