ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N°. 269. A°. 1862. DONDERDAG 20NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFKONDIGING' IS L I T E L A I). ENGELAND. FRANKRIJK- DU1TSCHLAND. BELGIË. Brussel14 Nov. De heer Allard, een jeugdig Belgisch geneesheer, kwcekeling der universiteit alhier is voor ccnigc dagen naar Pisa vertrokken, om generaal Garibaldi zijne diensten aan te bieden. Te Parijs beeft hij een langdurig ondethoud met Dr. Nélaton gehad. ZWITSERLAND. Bern, 15 Nov. Volgens mededeelingen van 13 Nov. ontvangt men nit alle streken dezer republiek berigten van het fraaije lenteweder, dat er thans heerscht. Op bergen eenige duizend voet boven de zee, groent en bloeit het. De Randen, bij SchalThausen, stond den 8slen in ziju schoon- sten lentetooi; allerlei bloemen en daar tusschen bloeijeude en rijpe aarbeziën en frambozen van zeldzame grootte; zelfs aan deu Grindewal-gletcher werden aardbeziën geplukt. l)e Alpen-rozen bloeijen te tweede male, hetgeen eene buitenge wone zeldzaamheid is. Bij Wadensweil, aan het meer van Zurich, zag men den 8sten een bloeijend perenboompje, bij Uitkou stonden op bet vlakke veld drie bloeijende peren- boomen naast elkander; iu een tuin te Zurich heeft men een geheele mand vol rijpe appelen van de Pyrns Japonico inge zameld, welke aldaar misschien nog nooit vroeger rijp zijn geworden. BINNENLANI). Schagen, 19 November 1862. SGHAGER COURANT. Ttmn ïiti] manman: Voor SchageaJ l.OO. Franco per poat door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Drlerea Franco. »M3J Ü)3S £X73HV30713a: Van ten tot vijf regelt0.75' Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Huwelijkt- en lloodberieten 0.50. De 35 centi aegelregt niet medrgerrkend. Groote lettert naar de ruimte die tij bealaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Herinneren de ingezetenen aan de bepaling van Art. 72 van het policie reglement luidende: wieder bruiker van een pand, huis, tuin of ander perceel is verpligt de straat vóór en langs het perceel liggende, be hoorlijk schoon te houden van gras, ruigte en vuilnis als mede om, wanneer dat door Burgemeester en Wethou le.s is afgekondigd, te zorgen dat binnen den tijd bij die afkon ;i- ging bepaald, de straten gewied en schoon geveegd of ge- schrobt worden, alles voor zoo verre zijn pand strekt; >le straf op deze overtreding gesteld, is bepaald bij artikel -.7 I van het wetboek van strafregt." wlngeval eetiig pand geen gebruiker heeft of daarover geschil ontstaat, zal de Eigenaar op dezelfde straf, tot de naleving van bovenstaande bepalingen verpligt zijn. En geven wijders te kenneu dat, naar aanleiding van ge noemd Art. 72, de daarbij bedoelde schouw zal plaats hebben op Zaturdag den 29 November 1862, des namiddags ten 4 ure. Schagen, den 19 November 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. R. de MEER, Burqemeester. A. J. vaw CANTFORT, Secretaris. Londen 13 Nov. De Sporting Life deelt mede, dat een doofstomme heer, te Edimbuig woonachtig, van daar te voet naar Londen is gekomcu, om de groote tentoonstelling te bezigtigen. De afstand tusschen beide hoofdsteden bedraagt 532 mijlen (178J ureu), en deze werd in negen dagen, der halve gemiddeld ongeveer 60 mijlen (20 uren) per dag afge legd. Van Stamford naar Londen zijnde een afstand van 130 mijlen, liep de liefhebber zonder halt te maken en zonder eeuig voedsel te gebruiken door, en legde dien afstand in 36 uren af. Het merkwaardigste daarbij is, dat de persoon, vol gens zijne eigene verklaring, bij zijne aankomst te Londen niet in het minst vermoeid was. Parijs, 13 Nov. Een buitengewoon groote walvisch is te Saint Raphael, in de nabijheid van Fréjuz (departement Var), gestrand; dit zeemonster is 40 voet lang en de bek is zoo groot, dat een man er bijna regt in kan staan. Men is bezig, den visch in stukken te snijden, ten einde traan te verkrijgen. 15 Nov. Er is sprake van zwamenzweringen tegen het leven des keizers. De prefect van politie, de heer Bostelle, zou zelfs in ongenade zijn gevallen, omdat hij niet alle com plotten heeft kunnen ontdekken. Onder de werklieden in de Faubourgs loopt zelfs een gerucht, dat er een aanslag op den keizer gepleegd en deze gewond is, en dat dit de beweegreden is, waarom de inwijding van den boulevard du Prince Eugène heden niet heeft plaats gehad. Woenrn, 13 >or. Cit Coiitiiliiopcl schrijft men bet rnlgcnde. Voor eeaige dagen wnndelden twee jeo-Hi-e Hohoaedaantche dame*, die wel. Telgen* de uil-etaardigde ieiordeningen, eenilaijer, doch een te deoriigtbaren tl »ij«r droegen door de honfdatraal Tan Peru. Eentklap* tagen rij rich rerrolgd door eene onde, magere, gemas kerde rronw en Tlugtten het magaign Tan een koopman in, waar lij aich angitig in een hoek Terhorgen. doch de onde Troww ral haar op de hielen, Talte eene der dames bij de lange haarlokken, welke tij in ilrijd met den koran droeg, nam twijgead eene rreea- elijke groote ichaar nit dea uk en knipte dc heerlijke lokken af; ook de tweede dame onderging deielfde operatie, ronder dal er een woord werd gewiueld. De koopman woonde too rerraat en ver- •chrikt dete operatie bij, dat, ala de oude draak hem hel hoofd had willen afioijdeo, hij geen legenaland had kuunea bieden. Het oude wijf wal een rrouwelijke gendarme, Tan hoogerhand beltal om te weken legen coquelle en tich in kleedin- en haartooi niet aan de wetten onderwerpende dame*. In naam uea lultana, dringt tij alle haremi binnenexecuteert op ataanden Toet gemalin en dochter» en rerklikl den echtgenoot en rader. Dat noemt mei in Europa beichariag der Turken onder de wijie regering ran tultan Abdul-Axia. Het hofvao assises van Braband heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak der vier beschuldigden van de zoogenaamde grijze bende. De beschuldiging van moord op de bijna 100 jarige vrouw Parijs werd als niet bewezen aangenomen, doch werden daarentegen drie der beschuldigden, namelijk de twee gebroeders Quentijn en Pieter Paris, wegens diefstal tot langdurige gevangenis eu tepronkstelling veroordeeld, en Julieu Paris vrijgesproken. Door de geneeskundige faculteitis na afgelegd examen tot vroedvronw toegelaten, D. J. Ttgchelaar, huisvrouw van G. O. Booghalhier. Het Prov. Geregtshof van Noord-Holland (voorzitter Mr. G. Schimmelpenninck Jz.) heeft heden uitspraak gedaan in de bernchte zaak Jakob Bleyvader, en Jakob Bley, zoon. Zich vereenigende met het systeem door de verdedigers voor gedragen wat betreft het niet bewezene 1». der opsluiting, gedurende langer dan een maand, 2®. der tortures corporel- les, gedurende de opsluiting aangedaan, heeft de beide ge noemde veroordeeld, als schuldig aan illigade detentie, ge durende langer dan 10 dagen, en het geven van slagen of stootenwaaruit geen beletsel om te werken gednrende lan ger dan 20 dagen was ontstaan. Er werden 15 getuigen gehoord, en de vader werd tot eene tuchthuisstraf van 8 jaren en eene geldboete van f50, en de zoon tot eene correctionele straf van 3 jaren en eene geldboete van f25 veroordeeld. De heer Osvald Tulleken, afstammeling van een der

Schager Courant | 1862 | | pagina 1